Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (15) összesen
Like Tree1Likes

Téma: nl10 6max. 1010 turn kérdés aggro reg ellen

  1. #1
    Újonc
    Csatlakozott
    2012. 09. 30.
    Hely
    Nyíregyháza
    Hozzászólások
    26

    Alapbeállítás nl10 6max. 1010 turn kérdés aggro reg ellen

    $0.05/$0.10 No Limit Holdem
    PokerStars
    6 Players
    Hand Conversion Powered by weaktight.com

    Stacks:
    UTG dak9797 ($12.19) 122bb
    UTG+1 Telle80 ($13.23) 132bb
    CO spewydonk ($10.25) 103bb
    BTN l hobbes l ($10) 100bb
    SB XskullqueenX ($10) 100bb
    BB kamikaza11 ($10.15) 102bb

    Pre-Flop: ($0.15, 6 players) spewydonk is CO
    2 folds, spewydonk raises to $0.30, 2 folds, kamikaza11 raises to $1, spewydonk calls $0.70

    Flop: ($2.05, 2 players)
    kamikaza11 bets $1.47, spewydonk calls $1.47

    Turn: ($4.99, 2 players)
    kamikaza11 bets $2.38, spewydonk?

    Final Pot: $4.99


    ellen: 24/20 10-es 3bettel flop cb: 72 turn cb: 55. river cbet:0 aggr:40% flop: 50 turn: 35 river:12

    ő engem 22/18-nak láthat 38% agresszióval. 45% fold to flopcbettel. Komolyabb historynk még nem volt.

    mit lépjünk itt turnon? fold? call esetén mi a terv riverre?

  2. #2
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    Ne callolj preflop 3betet pockettal, ha nem vagy tisztában a turn tendenciáival.

    Egyébként bb 3bet, illetve nagyobb mintán a vs co 3bet bb-ről sokkal fontosabb stat, mint az overall 3bet, illetve kellene pár note róla 3bet potból.

    Ennyi információval turn call, river fold jó lesz, itt még nem nagyon lehet eldobni 10es 3bet ellen.

  3. #3
    Újonc
    Csatlakozott
    2012. 09. 30.
    Hely
    Nyíregyháza
    Hozzászólások
    26

    Alapbeállítás

    Idézet BelaKecske eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ne callolj preflop 3betet pockettal, ha nem vagy tisztában a turn tendenciáival.

    Egyébként bb 3bet, illetve nagyobb mintán a vs co 3bet bb-ről sokkal fontosabb stat, mint az overall 3bet, illetve kellene pár note róla 3bet potból.

    Ennyi információval turn call, river fold jó lesz, itt még nem nagyon lehet eldobni 10es 3bet ellen.
    OK, de pre nem akartam 4bet/foldolni 4bet/call szerintem meg nagyon rossz, mivel nem volt még komolyabb pre historynk, és nem fogja rám tolni rosszabbal. fold nyilván nem jöhet szóba 10 3bet ellen így marad a call. Pozíciós statokra meg valóban jobban kéne figyelnem néha session közben is csak az overall-t szoktam nézni ami elég nagy leak.Köszi

  4. #4
    Őstag möster avatara
    Csatlakozott
    2012. 04. 08.
    Hozzászólások
    1.822

    Alapbeállítás

    turnön sztem call, ha riveren is betel valszeg végig hátul voltunk...
    MrCharger426 likes this.

  5. #5
    PA addict Gaabeesz avatara
    Csatlakozott
    2011. 06. 27.
    Hely
    Székesfehérvár
    Hozzászólások
    2.069

    Alapbeállítás

    Hasonlóan játszanám én is, mint feljebb írták.
    Turn még call, riveren pedig fold, hacsak nem hullik a 2 out

  6. #6
    Team Hero S0nnyB1ack avatara
    Csatlakozott
    2012. 03. 25.
    Hely
    Ózd
    Hozzászólások
    1.657

    Alapbeállítás

    Turnon callolnèk, riveren betre valszeg dobnèk. Riveren nem tűnik aggronak, nemigen betel gyengèbbet.

  7. #7
    Fáradhatatlan grinder asdator avatara
    Csatlakozott
    2009. 05. 07.
    Hozzászólások
    633

    Alapbeállítás

    Miután CO-ból callolsz elég jól belőhető, hogy nem lesz nálad QQ+, mert azokkal szinte mindig 4betelnél. Innentől kezdve amikor egy ilyen alacsony board jön, simán lehet ellened 3 barrelezni, mert riveren kb mindent dobnod kell, sok scarecard sincs számára amin fel kéne adnia, mert floatolgatni meg double floatolni ritkán fogsz olyan ellen aki ennyire barrelhappy. (már ha az ellenfél ezt átgondolja ugye)
    Emiatt én teljesen máshogy játszanám a partyt. Ellene callolnék IP 3betet a fent említett laptartománnyal is (QQ+), és raiselem a cbetet. Nem kerül többe, mint egy flop call+turn call, és ugye turnon csomó scarecard jöhet, amit ő mindig lőni fog, és riveren amúgy is mindig dobnunk kéne.
    Hiába tűnik ez ilyen "raise for infonak" szerintem sokkal jobb megoldás mint ez a callolgatás. Igaz, hogy erősebb lapot nem fogunk dobatni, viszont jó EQ-val rendelkező lapokat eldobhat és 3betre simán dobhatunk (nem fog blöffből 3betelni flopon), ha meg callol akkor is szinte mindig látunk rivert és a flushcardokat pl tudjuk hívni blöffből is, így akár még erősebb lapot is tudunk dobatni a későbbi utcákon.
    Utoljára módosítva: asdator által: 2013. 03. 18. 13:56

  8. #8
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2007. 04. 10.
    Hozzászólások
    278

    Alapbeállítás

    Idézet asdator eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Miután CO-ból callolsz elég jól belőhető, hogy nem lesz nálad QQ+, mert azokkal szinte mindig 4betelnél. Innentől kezdve amikor egy ilyen alacsony board jön, simán lehet ellened 3 barrelezni, mert riveren kb mindent dobnod kell, sok scarecard sincs számára amin fel kéne adnia, mert floatolgatni meg double floatolni ritkán fogsz olyan ellen aki ennyire barrelhappy. (már ha az ellenfél ezt átgondolja ugye)
    Emiatt én teljesen máshogy játszanám a partyt. Ellene callolnék IP 3betet a fent említett laptartománnyal is (QQ+), és raiselem a cbetet. Nem kerül többe, mint egy flop call+turn call, és ugye turnon csomó scarecard jöhet, amit ő mindig lőni fog, és riveren amúgy is mindig dobnunk kéne.
    Hiába tűnik ez ilyen "raise for infonak" szerintem sokkal jobb megoldás mint ez a callolgatás. Igaz, hogy erősebb lapot nem fogunk dobatni, viszont jó EQ-val rendelkező lapokat eldobhat és 3betre simán dobhatunk (nem fog blöffből 3betelni flopon), ha meg callol akkor is szinte mindig látunk rivert és a flushcardokat pl tudjuk hívni blöffből is, így akár még erősebb lapot is tudunk dobatni a későbbi utcákon.
    Azt írod, hogy nem ad Hero 3betet QQ+-szal, de te pont ezt tennéd. Csak turnig vagánykodik, rivert kb. sose lő itt majd gyengébbel, ezért elég könnyű ellene játszani, felesleges ezt túl gondolkodni.
    A TT túl jó ahhoz, hogy blöffbe fordítsuk, meg én nem látom értelmét. A jó Eqval rendelkező lapok inkább visszafogják tolni, minthogy eldobják, overpárok szintén (talán JJ-t dobathatsz). Amiket itt eldob azokkal nincs több, mint 20%-a javulni.

  9. #9
    Fáradhatatlan grinder asdator avatara
    Csatlakozott
    2009. 05. 07.
    Hozzászólások
    633

    Alapbeállítás

    Balance miatt muszáj lesz néha AA, KK-val is callolni pre és raiselni ezt a flopot, különben semmi értelme az egésznek, mert amúgy mindig raise/foldolnánk, úgyhogy ő könnyen vissza tudná tolni bármivel.
    Nem akarom túlbecsülni az ellenfelet, de én itt soha nem 2 barreleznék, szerintem kötelező 3 utcán át tolni villain capped range ellen.
    Oké, hogy 20% van az overeinek ellenünk, de nekünk minden J,Q,K,A scared lehet, riveren SOHA nem fogunk tudni callolni(csak ha esik a 2 outunk), úgyhogy ez így nekem nagyon nem tetszik..

  10. #10
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2007. 04. 10.
    Hozzászólások
    278

    Alapbeállítás

    Idézet asdator eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Balance miatt muszáj lesz néha AA, KK-val is callolni pre és raiselni ezt a flopot, különben semmi értelme az egésznek, mert amúgy mindig raise/foldolnánk, úgyhogy ő könnyen vissza tudná tolni bármivel.
    Nem akarom túlbecsülni az ellenfelet, de én itt soha nem 2 barreleznék, szerintem kötelező 3 utcán át tolni villain capped range ellen.
    Oké, hogy 20% van az overeinek ellenünk, de nekünk minden J,Q,K,A scared lehet, riveren SOHA nem fogunk tudni callolni(csak ha esik a 2 outunk), úgyhogy ez így nekem nagyon nem tetszik..
    Nem hiszem, hogy itt balanszolni kéne vagy a balansz miatt nem 4betelnék KK+-szal. Közös history nélkül nagyobb szerintem az EV-je a 3betcallnak itt monsterrel.
    Nem veszed figyelembe, hogy villain a statok alapján egy agro fishreg, aki riveren kifejezetten passzív.

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •