Oldal: 5 / 6 ElsőElső ... 3456 UtolsóUtolsó
Eredmény: 41 - 50 (52) összesen
Like Tree38Likes

Téma: Érdekes póker partik - 2013. 03. 21

  1. #41
    Team Hero misirulez avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 12.
    Hely
    In Position
    Hozzászólások
    2.200

    Alapbeállítás

    Idézet BelaKecske eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    abban a handben jó a c/f, ha az ellenfél vpip-ja nem túl magas és közepesen passzív, legalábbis mi erre jutottunk.
    Az melyik is, nekem nincs meg, ha valakinek van sok szabadideje linkelje már be köszi.

  2. #42
    Moderátor / Pro Team tag Tir-X avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 03.
    Hozzászólások
    3.614

    Alapbeállítás

    Idézet BelaKecske eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    abban a handben jó a c/f, ha az ellenfél vpip-ja nem túl magas és közepesen passzív, legalábbis mi erre jutottunk.
    Arra jutottunk, NL200+ playerekkel is megdumáltam, de hagyd már, ne vedd el pszibutól annak örömét, hogy engem cs*szegethet Már különben is kezdem megszokni

    Idézet misirulez eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Az melyik is, nekem nincs meg, ha valakinek van sok szabadideje linkelje már be köszi.
    http://www.pokerakademia.com/erdekes.../2013_02_28/1/
    pszibu likes this.

  3. #43
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2011. 05. 08.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    763

    Alapbeállítás

    Idézet pszibu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    és akkor minek emel vissza 2pár+, amikor jó esetben 1 pár vagy húzó van nálunk, amit ugye dobnunk kell?
    egyébként szerintem Tarzan elég jó kérdést tett fel, miért nem emel 2pár+ ilyen drawheavy flopon 2 ellenfél ellen, ahol ráadásul az egyik fish? megvár egy biztonságos törnt, ahol dobat minden gyengébbet egy rézzel, vagy abban reménykedik, hogy majd rossz odds-ot ad a húzóknak, és callt kap?

    nem igazán értem, hogy milyen blöff lap lehet nála, ami nem félblöff, hiszen multiway callozott flopon. viszont a félblöff lapjaival érdemes visszaemelnie, mert dobathat más húzókat, és - mint a mellékelt ábra mutatja - 1 párokat.
    Azért emelsz vissza 2pár vagy jobbal, hogy az esetek 24.2%-ban (Call) + 21.5%-ban (reraise) = 45.7% további értéket nyerjél. 54.5%-tól (Fold) nem fogsz, de legalább megpróbáltad Persze lehet tovább cizellálni és gondolkodni: jobb-e más line?

    Ha KQ-val játszik az ellenfeled (ez volt a feltételezés) akkor blöffből való törn visszaemelés - alap esetben - nem jön szóba. Ebben egyet értünk.

    Nem tudom ki hogy van vele, de én flop előtt JJ-val dealer helyében az esetek nagy részében visszaemelnék - hal ide vagy oda. QQ esetleg már lehet tartós.

  4. #44
    Fanatikus tag kistaska avatara
    Csatlakozott
    2011. 11. 30.
    Hely
    Érd
    Hozzászólások
    275

    Alapbeállítás

    Szerző: kistáska
    Játék: NLHE Cash Game Poker
    Játékosok: 6 fő
    Pozició: gomb
    Kis vak: $0.25
    Nagy vak: $0.5
    Online pókerezel egy hatfős asztalodon, amikor az előtted ülő számodra ismeretlen (de az eddigi pár leosztás alapján gyengének tűnő játékos) limpel.Mire a co $2-ig emel, 23/18-at játszó regulár Te K-Q-val csak megadsz. A vakok dobnak, a limpelő megad. A flopra [COLOR=$color]Q[/COLOR] [COLOR=$color]5[/COLOR] [COLOR=$color]J[/COLOR] lapok érkeznek, az MP passzol, Co $5-ig emel, amit megadunk, de az MP dob. A turn [COLOR=$color]3[/COLOR] . Most $12-ig emel, Mit teszel?





  5. #45
    Kitiltva
    Csatlakozott
    2011. 06. 29.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.063

    Alapbeállítás

    Idézet kistaska eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szerző: kistáska
    Játék: NLHE Cash Game Poker
    Játékosok: 6 fő
    Pozició: gomb
    Kis vak: $0.25
    Nagy vak: $0.5
    Online pókerezel egy hatfős asztalodon, amikor az előtted ülő számodra ismeretlen (de az eddigi pár leosztás alapján gyengének tűnő játékos) limpel.Mire a co $2-ig emel, 23/18-at játszó regulár Te K-Q-val csak megadsz. A vakok dobnak, a limpelő megad. A flopra [COLOR=$color]Q[/COLOR] [COLOR=$color]5[/COLOR] [COLOR=$color]J[/COLOR] lapok érkeznek, az MP passzol, Co $5-ig emel, amit megadunk, de az MP dob. A turn [COLOR=$color]3[/COLOR] . Most $12-ig emel, Mit teszel?


    egy emeléssel megkérdezem, hol állok a partiban + fizettetem a húzókat.
    Tir-X and thomyca like this.

  6. #46
    Team Hero S0nnyB1ack avatara
    Csatlakozott
    2012. 03. 25.
    Hely
    Ózd
    Hozzászólások
    1.657

    Alapbeállítás

    Megpròbàlok tönkremenni valami jobb lap ellen.
    Tir-X, Galambos Tarzan and thomyca like this.

  7. #47
    Kitiltva
    Csatlakozott
    2011. 06. 29.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.063

    Alapbeállítás

    Idézet thomyca eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Azért emelsz vissza 2pár vagy jobbal, hogy az esetek 24.2%-ban (Call) + 21.5%-ban (reraise) = 45.7% további értéket nyerjél. 54.5%-tól (Fold) nem fogsz, de legalább megpróbáltad Persze lehet tovább cizellálni és gondolkodni: jobb-e más line?
    szerintem aki így gondolkodik (azaz hogyan maximalizálja a nyerőt), az a flopon emel vissza, mert ott még nyerhet értéket a húzóktól is. azért kérdeztem, hogy minek emel vissza törnön a 2 pár+, mert azt írtad, hogy csak tpgk+ fog megadni visszaemelést, viszont az elég karcsú réndzs a 2pár+ ellen. erős kész lappal ez a lájn az ellenfél részéről szerintem -ev, mert ha nem vállalja be, hogy esik a draw 2 utcán, akkor veszít egy utca értéket. viszont slowplay-jel kockáztatnia kell(ene), hogy riveren nem esik a draw, ÉS bet/foldolni fog az ellenfél, ezért gondolom jobbnak már a flopon visszaemelni.

  8. #48
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2008. 04. 15.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    61

    Alapbeállítás

    Kistáska: Hatalmas elemzéseidhez tudnál mellékelni egy grafikont az eredményeidről? Ha ilyen hozzáállással dollárezreket lehet keresni, akkor nyilván mások is jobban respektálják majd a véleményedet. Ha esetleg mégsem lennél egy hatalmas cápa, akkor viszont lehet, hogy célszerűbb lenne egy kissé visszafogottabb stílus.
    Tir-X and thomyca like this.

  9. #49
    Újonc
    Csatlakozott
    2010. 09. 19.
    Hozzászólások
    40

    Alapbeállítás

    Mivel a tippelésnél helyes a fold , nyilván az 55 a legvalószínűbb

  10. #50
    Idegen
    Csatlakozott
    2012. 12. 10.
    Hozzászólások
    9

    Alapbeállítás

    a btn range ebben a szituban szerintem mindenképpen erős lapokat jelent, ami QJ, 55, (QQ és JJ nem lesz nála, mivel 4 %-os 3betben ezek benne vannak, és nem emelt vissza preflop), így sima fold. persze néha alkalmazzák ezt a line-t monster draw-val is, de azért az nem biztos, hogy profitábilis.

    KQ és QT adhatja a flopon, valamint néha JTs J9s is lehet nála, amivel egy utcát eljön, de turnon a KQ ill QT handekkel csak tartja, ha tudja rólunk, hogy top pár nélkül is ellőjük a 2. barrelt, illetve a húzónkat is tovább beteljük. de vissza semmiképpen sem emel velük, mivel a range-ünkben erősebb lapok is lehetnek, mint pl az AQ, illetve a QJ. Valamint a visszaemelés mérete nem túl nagy, így oddsot ad a húzónak, hogy calloljon, így a 100 %, hogy ezekkel a lapokkal nem emel vissza.

    felmerült a flop reraise a btn részéről. QJ és 55 lapokkal a drawheavy board miatt btn-nak az egyik opció ugyan a flopon visszaemelni, de gyakran nem nyer értéket gyengébb laptól, ami dobni fog, míg szűk range fog callolni, amitől turnon nem hiszem, hogy pluszt nyernénk, így ha csak callol, sok lap fogja ellőni a second barellt (AQ, KQ, húzók), ami ellen már visszaemelhet, így nyert még egy utcát

    ha pedig co teljes rangebe belevesszük az összes lehetséges combo-t, amivel itt visszaemelésre all-in megy (az összes FD, QQ, JJ, 55, QJ), akkor kb 50-50-et játszunk. tehát jobb callolni, és ha nem esik a húzó, akkor támadni.

Oldal: 5 / 6 ElsőElső ... 3456 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •