Oldal: 7 / 15 ElsőElső ... 56789 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 61 - 70 (147) összesen
Like Tree318Likes

Téma: Cikk az Origón az online pókerről - 2013.03.21.

  1. #61
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2008. 06. 05.
    Hozzászólások
    547

    Alapbeállítás

    Nehezen tudom eldönteni az origós kommentek vagy az itteniek szánalmasabbak-e. Ők általánosítanak a pókeresekre, ti általánosítotok a magyarokra. Ott egyes embereknek az a véleménye, hogy a pókeresek elbukják a házat, itt az h adózni felesleges mert az a politikusok zsebébe megy.

    Azért, ha hátralépnétek egy lépést és megpróbálnátok kívülről szemlélni az egészet, lehet más lenne a véleményetek.

    Olyat állítani, hogy egy pókeres jobban fellendíti a gazdaságot, mint egy átlag dolgozó, azért elég meredek.

    Értem én, hogy itt sokan ebből élnek, azt is hogy sokan szeretik ezt a játékot, de nekem már évek óta azaz érzésem van ezen a fórumon, hogy inkább a saját döntésetek helyességét akarjátok bizonygatni főleg magatoknak.
    Emiatt: -a póker tudásalapú játék
    - a termek nem csalnak
    - online poker mindig lesz
    -jön következő pokerbumm
    -aki MO. dolgozik és esetleg kevés pénzért az primitív barom

    Ja és részemről kikérem magamnak, pókeresként és magyarként is a negatív hangvételű általánosítást.

  2. #62
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 08. 09.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    337

    Alapbeállítás

    Egy munkanélkülinél egészen biztosan jobban fellendíti a magyar gazdaságot egy nyerő online pókerjátékos, ebben azt hiszem egyetértünk. A munkanélküliségi ráta pedig 12%, úgyhogy bőven lenne kiből szolid regeket képezni, de persze ez csak fantázia, mert mint mondtam, a piac nem elég nagy ahhoz, hogy ennyi reg elférjen rajta. [nyerő lehessen]

    "-a póker tudásalapú játék
    - a termek nem csalnak"

    Azt hiszem erről fölösleges győzködni bárkit is, ha valaki hosszú hónapok/évek alatt nyerő tud lenni, az bizonyíték arra, hogy ez tudás alapú játék.
    Én (még csak) 7 hónapja vagyok nyerő, úgyhogy a saját bőrömön tapasztalom, hogy hosszú távon nem a szerencsén múlik.
    Utoljára módosítva: Sindu által: 2013. 03. 24. 11:17
    Greyboy and fricirics like this.

  3. #63
    Fáradhatatlan grinder sakkos000 avatara
    Csatlakozott
    2010. 11. 09.
    Hely
    London
    Hozzászólások
    836

    Alapbeállítás

    Ha nem lenne a póker most Londonban nyalnám én is a tányérokat a haverjaimmal. Így itthon tudok maradni, és itthon költöm el a pénzt.
    L.T., fkf131, BennyGothiv and 3 others like this.

  4. #64
    PA addict
    Csatlakozott
    2011. 04. 17.
    Hely
    XXX
    Hozzászólások
    3.494

    Alapbeállítás

    Idézet Sindu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Egy munkanélkülinél egészen biztosan jobban fellendíti a magyar gazdaságot egy nyerő online pókerjátékos, ebben azt hiszem egyetértünk. A munkanélküliségi ráta pedig 12%, úgyhogy bőven lenne kiből szolid regeket képezni, de persze ez csak fantázia, mert mint mondtam, a piac nem elég nagy ahhoz, hogy ennyi reg elférjen rajta. [nyerő lehessen]
    Nem tudom, hogy valós e ez a 12%. De ha így van a 9.5% ból nem lehetne szolid reget képezni mert analfabéták.

  5. #65
    PA addict
    Csatlakozott
    2009. 05. 08.
    Hely
    Nagyatad
    Hozzászólások
    2.431

    Alapbeállítás

    Idézet Sindu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Egy munkanélkülinél egészen biztosan jobban fellendíti a magyar gazdaságot egy nyerő online pókerjátékos, ebben azt hiszem kiegyezhetünk. A munkanélküliségi ráta pedig 12%, úgyhogy bőven lenne kiből szolid regeket képezni, de persze ez csak fantázia, és mint mondtam, a piac nem elég nagy ahhoz, hogy ennyi reg elférjen rajta. [nyerő lehessen]
    Ez a "reggé képzés" még gondolat szintjén is egy ordas nagy baromság. Ugyanis a 12%-nak csak egy része a tartós munkanélküli. Viszont a tartós munkanélküliek egy jónagy része nem rendelkezik a pókerhez szükséges alapvető intelligenciával és szorgalommal. Persze tisztelet a kivételnek. De azért aki akar dolgozni, az előbb utóbb fog is. Persze sajnos vannak kivételek, akik nagyon értelmes-okos és szorgalmas emberek, mégis valamilyen oknál fogva tartósan munkanélküliek. De azért ez a kisebb réteg.
    Annak meg sok értelme nincs, hogy L. Rafaelt, és kiscsaládját L.Nindendocskát és L. Rozalindácskát pokerezni tanítsa az állam.
    BrenDoN and Nero23 like this.
    "Az tény, hogy változik a világ, de, hogy a mikro szinten is ez agresszív cbet postflop megy azért ez durva."

    "Akkor minek az ante magyarázd már el? hogy gyorsabban fogyjon a zsetonom? tehát 2 9 különböző színnel megadok mert cassa mániás vagyok(játékkényszer),gyakorlatilag az ante korszakban nincs játék "leszarombebaszom".És különben is ha ante- t hallok vak allin minden leosztásnál oszt lehet játszani."

  6. #66
    Team Hero S0nnyB1ack avatara
    Csatlakozott
    2012. 03. 25.
    Hely
    Ózd
    Hozzászólások
    1.657

    Alapbeállítás

    Azokban a "kultùrkörökben" is megvannak a sajàt "szakmàk". Tèny hogy 98%-àt a törvèny bünteti.

    Lol de elkanyarodtunk tènyleg.

  7. #67
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 08. 09.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    337

    Alapbeállítás

    "Nem tudom, hogy valós e ez a 12%."

    KSH.
    http://www.ksh.hu/docs/hun/xftp/gyor/mun/mun21301.pdf

    Azért ez az intézmény nincs átpolitizálva, és valószínűleg az adatfelvételi módszerei is elég kifinomultak. Úgyhogy ennek nyugodtan lehet hinni.

    Idézet jabyga eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ugyanis a 12%-nak csak egy része a tartós munkanélküli.
    Ez így van.

    Idézet jabyga eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Viszont a tartós munkanélküliek egy jónagy része nem rendelkezik a pókerhez szükséges alapvető intelligenciával és szorgalommal.
    Én kérek elnézést! Szerintem azért micro szint megveréséhez nem kell komoly intellektuális teljesítmény. Inkább meg kell tanulni néhány alapvető dolgot, és azt mechanikusan és fegyelmezetten alkalmazni. Akkor már nyerő vagy.
    Ha ezt nem tudják megcsinálni, akkor kb mindenre alkalmatlanok. Itt mégegyszer hangsúlyoznám, hogy szerintem.
    A világ elért egy olyan fejlettségi szintet, ahol már alig van olyan munka, amihez csupán fizikai erő kell, és ész nem.

    NL10-en már meg lehet keresni a magyar minimálbért IMO, ha napi 6 órában tolod, akkor tuti. Persze az nagyon fontos, hogy legyen 30% RB is mellé.

    Idézet jabyga eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ez a "reggé képzés" még gondolat szintjén is egy ordas nagy baromság.
    Szóval gondolat szintjén sztem nem baromság, gyakorlat szintjén viszont az.
    Utoljára módosítva: Sindu által: 2013. 03. 24. 11:44

  8. #68
    PA addict
    Csatlakozott
    2009. 05. 08.
    Hely
    Nagyatad
    Hozzászólások
    2.431

    Alapbeállítás

    Én kérek elnézést! Szerintem azért micro szint megveréséhez nem kell komoly intellektuális teljesítmény. Inkább meg kell tanulni néhány alapvető dolgot, és azt mechanikusan és fegyelmezetten alkalmazni. Akkor már nyerő vagy.
    Ha ezt nem tudják megcsinálni, akkor kb mindenre alkalmatlanok. De itt mégegyszer hangsúlyoznám, hogy szerintem.
    A világ elért egy olyan fejlettségi szintet, ahol már alig van olyan munka, amihez csupán fizikai erő kell, és ész nem.

    NL10-en már meg lehet keresni a magyar minimálbért IMO, ha napi 6 órában tolod, akkor tuti. Persze az nagyon fontos, hogy legyen 30% RB is mellé.
    Ezt ugye te sem gondolod komolyan? Annak a rétegnek egy jó része azt sem tudja, hogyan kell bekapcsolni a számítógépet, nemhogy azt, hogy hogy kell használni mondjuk egy HM-et. Elég epic lenne TÁMOP programban tanítgatni őket a thin value-ra úgy, hogy amúgy egy olyan kőműves tanfolyamra nem lehet őket rávenni, amiért fizetnek nekik, hogy elvégezzék!
    "Az tény, hogy változik a világ, de, hogy a mikro szinten is ez agresszív cbet postflop megy azért ez durva."

    "Akkor minek az ante magyarázd már el? hogy gyorsabban fogyjon a zsetonom? tehát 2 9 különböző színnel megadok mert cassa mániás vagyok(játékkényszer),gyakorlatilag az ante korszakban nincs játék "leszarombebaszom".És különben is ha ante- t hallok vak allin minden leosztásnál oszt lehet játszani."

  9. #69
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 08. 09.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    337

    Alapbeállítás

    Ebben az esetben viszont elkerülhetetlen, hogy ők munkanélküliek legyenek, mert mindenre alkalmatlanok.

    BTW kőműves-képző programmal sokra nem mennének, manapság nem megy túl jól a lakás(építés)-biznisz...
    Utoljára módosítva: Sindu által: 2013. 03. 24. 11:48

  10. #70
    Őstag kertitorp avatara
    Csatlakozott
    2011. 10. 27.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    1.331

    Alapbeállítás

    Idézet fricirics eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Kicsit ki lett csavarva ez a "nevét elhallgatni akarási dolog"....
    Ez kb úgy zajlott le , hogy megkérdezte a riporter , hogy akarom-e a nevemet kiíratni?
    Mondtam , hogy nekem nem szükséges......
    Erre mondta , hogy ok.
    Majd megfogalmazta a cikket.
    Ennyi!
    Nem gondolnám,hogy rossz hatással lenne a pókerre egy ilyen cikk.
    Sőt! van benne sok pozitív dolog is.
    A lényeg , hogy a póker egy tudás alapú játék.
    Annak meg oka van , hogy miért vállalok mostanában több nyilvánosságot.....
    Egy szemszögből nézitek a dolgokat és azt látjátok ami történik a sakktáblán.
    Nekem megvannak a következő terveim , hogy mit miért lépek.
    Ez érthető, teljesen rendben is van amit mondasz. A probléma az, hogy az átlag magyar ember ma ebből nem ért semmit, és a "dögöljön meg a szomszéd tehene is" elv alapján gondolkozik, sosem fogadja el azt, hogy ez egy létező dolog, általa munkának vélt tevékenység nélkül megélni. Így sokáig csaló, ingyenélők leszünk az ő szemükben, és ez még a várható legalizálás után is így lesz sajnos.

Oldal: 7 / 15 ElsőElső ... 56789 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •