Oldal: 8 / 15 ElsőElső ... 678910 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 71 - 80 (147) összesen
Like Tree318Likes

Téma: Cikk az Origón az online pókerről - 2013.03.21.

  1. #71
    PA addict lecso10 avatara
    Csatlakozott
    2010. 11. 01.
    Hely
    Monitor előtt
    Hozzászólások
    2.974

    Alapbeállítás

    Idézet Sindu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Egy munkanélkülinél egészen biztosan jobban fellendíti a magyar gazdaságot egy nyerő online pókerjátékos, ebben azt hiszem egyetértünk. A munkanélküliségi ráta pedig 12%, úgyhogy
    Nem kötözködni akarok, de ez a 12% mese habbal. Jelenleg azt számolják munkanélkülinek, aki regisztráltatja magát álláskeresőnek, és rendszeresen határidőre jelentkezik is a helyi munkaügyi központban. Kérdezem én,h akinek napi megélhetési problémái vannak, az vajon megveszi e a több száz forintos buszjegyet,h beutazzon egy aláírásért valamelyik faluból? Nyilván nem, és ilyen emberből vidéken van legalább egy millió. És ők nem szerepelnek a statisztikákban, nem lehet besorolni őket semmilyen kategóriába, azért,h ne rontsák a számokat.
    Plusz aki külföldön csicskamunkát végez, azt is úgy számolják,h ő ugye dolgozik, mintha itthon lenne állása.
    Plusz a közmunkást is vehetjük nyugodtan munkanélkülinek,m abból a pénzből max egy hétig kajálnak, és természetesen az állami költségvetést gyengítik.
    Szóval a valós százalék a 35-40% körül van.

  2. #72
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 08. 09.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    337

    Alapbeállítás

    Biztosan jobban tudod, mint a KSH, öregem.

  3. #73
    PA addict
    Csatlakozott
    2009. 05. 08.
    Hely
    Nagyatad
    Hozzászólások
    2.431

    Alapbeállítás

    Idézet sindu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    biztosan jobban tudod, mint a ksh, öregem.
    szövegértelmezés!
    "Az tény, hogy változik a világ, de, hogy a mikro szinten is ez agresszív cbet postflop megy azért ez durva."

    "Akkor minek az ante magyarázd már el? hogy gyorsabban fogyjon a zsetonom? tehát 2 9 különböző színnel megadok mert cassa mániás vagyok(játékkényszer),gyakorlatilag az ante korszakban nincs játék "leszarombebaszom".És különben is ha ante- t hallok vak allin minden leosztásnál oszt lehet játszani."

  4. #74
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 08. 09.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    337

    Alapbeállítás

    Értelmeztem. A KSH-nak nem érdeke, hogy kozmetikázott adatokat közöljön.
    A KSH-ban olyan emberek dolgoznak, akik arra tették fel az életüket, hogy reális adatokat vegyenek föl és közöljenek le, valószínűleg minden Lecso által felsorolt kategóriát rohadtul beleszámolnak. Mert van olyan ezen a rohadt világon, h szakmai becsület, sőt még ebben az országban is.


    Értem én, hogy szkeptikusan állunk hozzá minden infohoz, amit kapunk, pláne egy ilyen átpolitizált országban, de azért fel kell ismerni, hogy mely intézmények függetlenek, és az általuk leközölt adatokat fogadjuk már el!
    Ez a 35-40%, amit hasraütés-szerűen bedobott, - merhogy ezt nem számolják be, azt nem számolják be (honnan tudod, hogy ezek a kategóriák még 25-30%-ot tesznek hozzá? lemérted?) - ez egyszerűen nonszensz. A valósághoz tuti h a 12% van közelebb.

    De lényegtelen, ennek tényleg nincs köze a témához.
    Utoljára módosítva: Sindu által: 2013. 03. 24. 11:09
    Abdul87HU likes this.

  5. #75
    PA addict
    Csatlakozott
    2010. 04. 20.
    Hely
    Debrecen
    Hozzászólások
    4.865

    Alapbeállítás

    Persze hogy jobban tudja.
    És mindenki, akinek van egy kis józan esze.

    Valóban csak a regisztrált munkanélkülieket tartják számon.Engem pl nem.
    A közfoglalkoztatottak 4 havi ciklusokban "dolgoznak".
    Ha egy közfoglalkoztatott végigdolgozza az évet, akkor a statisztikában ez 3 dolgozó emberként jelenik meg.
    Ezek az emberek gyakorlatilag munkanélküliek, papíron meg darabonként 3 emberrel növelik fejenként a foglalkoztatottságot.
    Utoljára módosítva: Maxxxika által: 2013. 03. 24. 11:11
    Ami nem öl meg, az idegileg felb@sz!

  6. #76
    PA addict
    Csatlakozott
    2009. 05. 08.
    Hely
    Nagyatad
    Hozzászólások
    2.431

    Alapbeállítás

    Idézet Maxxxika eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A közfoglalkoztatottak 4 havi ciklusokban "dolgoznak".
    Ha egy közfoglalkoztatott végigdolgozza az évet, akkor a statisztikában ez 3 dolgozó emberként jelenik meg.
    Ezek az emberek gyakorlatilag munkanélküliek, papíron meg darabonként 3 emberrel növelik fejenként a foglalkoztatottságot.
    Ez így van! Személyes infóm van erről, édesanyám évekig dolgozott munkaügyi hivatalban, többek között a HEFOP(ma TÁMOP-nak hívjá) szervezése volt a feladata.
    "Az tény, hogy változik a világ, de, hogy a mikro szinten is ez agresszív cbet postflop megy azért ez durva."

    "Akkor minek az ante magyarázd már el? hogy gyorsabban fogyjon a zsetonom? tehát 2 9 különböző színnel megadok mert cassa mániás vagyok(játékkényszer),gyakorlatilag az ante korszakban nincs játék "leszarombebaszom".És különben is ha ante- t hallok vak allin minden leosztásnál oszt lehet játszani."

  7. #77
    PA addict lecso10 avatara
    Csatlakozott
    2010. 11. 01.
    Hely
    Monitor előtt
    Hozzászólások
    2.974

    Alapbeállítás

    Idézet Sindu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Értelmeztem. A KSH-nak nem érdeke, hogy kozmetikázott adatokat közöljön.
    A KSH-ban olyan emberek dolgoznak, akik arra tették fel az életüket, hogy reális adatokat vegyenek föl és közöljenek le, valószínűleg minden Lecso által felsorolt kategóriát rohadtul beleszámolnak. Mert van olyan ezen a rohadt világon, h szakmai becsület, sőt még ebben az országban is.


    Értem én, hogy szkeptikusan állunk hozzá minden infohoz, amit kapunk, pláne egy ilyen átpolitizált országban, de azért fel kell ismerni, hogy mely intézmények függetlenek, és az általuk leközölt adatokat fogadjuk már el!
    Ez a 35-40%, amit hasraütés-szerűen bedobott, - merhogy ezt nem számolják be, azt nem számolják be (honnan tudod, hogy ezek a kategóriák még 25-30%-ot tesznek hozzá? lemérted?) - ez egyszerűen nonszensz. A valósághoz tuti h a 12% van közelebb.

    De lényegtelen, ennek tényleg nincs köze a témához.
    A ksh csak az adatokat gyűjti, kiértékeli és közli, a jogszabályoknak megfelelően. A jogszabályokat pedig a parlamentben alkotják.

    Másképpen fogalmazva: A rendőrök is arra teszik fel az életüket,h szolgáljanak és védjenek. Közben pedig csak pénzbehajtók ők is, mert azt mondják nekik,h azt kell csinálniuk.

    Amúgy meg lehet,h a ksh-ban olyan emberek dolgoznak akik erre tették fel az életüket, így viszont még fontosabb nekik a saját állásuk.
    És ha pl jön egy telefon a narancsbázisról,h ez és ez így és így legyen, akkor fognak ellenkezni szerinted?
    Utoljára módosítva: lecso10 által: 2013. 03. 24. 11:24
    naggeri and PokerEdge like this.

  8. #78
    PA addict lecso10 avatara
    Csatlakozott
    2010. 11. 01.
    Hely
    Monitor előtt
    Hozzászólások
    2.974

    Alapbeállítás

    Idézet Maxxxika eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Persze hogy jobban tudja.
    És mindenki, akinek van egy kis józan esze.

    Valóban csak a regisztrált munkanélkülieket tartják számon.Engem pl nem.
    A közfoglalkoztatottak 4 havi ciklusokban "dolgoznak".
    Ha egy közfoglalkoztatott végigdolgozza az évet, akkor a statisztikában ez 3 dolgozó emberként jelenik meg.
    Ezek az emberek gyakorlatilag munkanélküliek, papíron meg darabonként 3 emberrel növelik fejenként a foglalkoztatottságot.
    Én is jelenleg egy senki vagyok.

  9. #79
    Őstag Bumbanas avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 27.
    Hely
    Győr
    Hozzászólások
    1.788

    Alapbeállítás

    Szerintem nagyon off itt munkanélküliségi adatokról vitatkozni, de ez nem is sokat jelent, hogy 12% vagy 20%. Sokkal többet mond el a foglalkoztatási adat:
    http://www.ksh.hu/docs/hun/xftp/gyor/fog/fog21301.pdf
    Jó közelítéssel minden foglalkoztatott további 2 embert tart el függetlenül attól, hogy havi 2000000, 150000 vagy 47000 Ft-ot keres.
    R1per2 and Abdul87HU like this.
    Örökös versenyfutás folyik a programozók és az Úristen között:
    A programozók igyekeznek minél nagyobb, jobb és idióta-biztosabb programokat létrehozni, az Úristen pedig igyekszik minél nagyobb és jobb idiótákat produkálni. ....Egyelőre az Úristen van nyerésben.

  10. #80
    PA addict naggeri avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    3.367

    Alapbeállítás

    Idézet Sindu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Értelmeztem. A KSH-nak nem érdeke, hogy kozmetikázott adatokat közöljön.
    de akinek leközli az adatokat. /aktuális kormányhatalom/ annak nyilván érdeke hogy kozmetikázzon. lsd. pl. hamisitott adatokat közöltünk az EU-nak pár évvelezelőtt...

Oldal: 8 / 15 ElsőElső ... 678910 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •