Oldal: 9 / 15 ElsőElső ... 7891011 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 81 - 90 (147) összesen
Like Tree318Likes

Téma: Cikk az Origón az online pókerről - 2013.03.21.

  1. #81
    PA addict
    Csatlakozott
    2009. 05. 08.
    Hely
    Nagyatad
    Hozzászólások
    2.431

    Alapbeállítás

    Idézet Bumbanas eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Jó közelítéssel minden foglalkoztatott további 2 embert tart el függetlenül attól, hogy havi 2000000, 150000 vagy 47000 Ft-ot keres.
    Igen, ez persze nem csak a munkanélküliek miatt van így, hanem az a sok sz*rházi vállalkozó miatt, akik feketén dolgoztatják az alkalmazottaikat. És az a néhány milliomos miatt, akik papíron bruttó 90-t keresnek.
    "Az tény, hogy változik a világ, de, hogy a mikro szinten is ez agresszív cbet postflop megy azért ez durva."

    "Akkor minek az ante magyarázd már el? hogy gyorsabban fogyjon a zsetonom? tehát 2 9 különböző színnel megadok mert cassa mániás vagyok(játékkényszer),gyakorlatilag az ante korszakban nincs játék "leszarombebaszom".És különben is ha ante- t hallok vak allin minden leosztásnál oszt lehet játszani."

  2. #82
    Őstag kertitorp avatara
    Csatlakozott
    2011. 10. 27.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    1.331

    Alapbeállítás

    Idézet naggeri eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    de akinek leközli az adatokat. /aktuális kormányhatalom/ annak nyilván érdeke hogy kozmetikázzon. lsd. pl. hamisitott adatokat közöltünk az EU-nak pár évvelezelőtt...
    Nem kell semmit kozmetikázni, elég ha máshogy értelmez bizonyos fogalmakat, és meglévő, elfogadott statisztikai módszerekkel ezekből kiindulva megkapja a "valós" adatokat.

  3. #83
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2008. 06. 05.
    Hozzászólások
    547

    Alapbeállítás

    Idézet jabyga eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Igen, ez persze nem csak a munkanélküliek miatt van így, hanem az a sok sz*rházi vállalkozó miatt, akik feketén dolgoztatják az alkalmazottaikat. És az a néhány milliomos miatt, akik papíron bruttó 90-t keresnek.
    Papíron mennyit nyertél pókeren?
    lecso10 likes this.

  4. #84
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 08. 09.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    337

    Alapbeállítás

    Igazatok van, bocs.
    Tényleg több embernek nincs munkája, mint a KSH által mért 12%.
    A munkanélküliség arányával kapcsolatos gondolatmenetem visszavonom, a többit viszont fenntartom továbbra is.

  5. #85
    Őstag Palesz76 avatara
    Csatlakozott
    2010. 02. 03.
    Hely
    III.ker.
    Hozzászólások
    1.098

    Alapbeállítás

    Na így másnaposan végigolvasva az maradt meg bennem , hogy minden pókeres a KSH nál veszi a tejet! Meg az,hogy Fricirics jövőjét a mezőgazdaságban látja.A végére elég off lett a téma, de Magyarország én így szeretlek!
    Ja és Magyarországon nincs munkanélküliség , csak kisebbségi munkaundor!
    Zsipali, bakyka, fricirics and 1 others like this.
    "Ha kicsi a tét , a kedvem sötét"- Johny Firpo (zsugabubus)
    Nincs magas nevezési díj, csak kevés önbízalom.

  6. #86
    PA addict
    Csatlakozott
    2009. 05. 08.
    Hely
    Nagyatad
    Hozzászólások
    2.431

    Alapbeállítás

    Idézet kidelpiero eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Papíron mennyit nyertél pókeren?
    Persze, ezt a pókeresekre is vissza lehet vetíteni. De azért itt nem egy párszáz fős közösségről van szó(akik ebből komolyan keresnek), hanem olyan vállalkozókról, akik több tíz-száz embert foglalkoztatnak, feketén/jelenléti ívvel trükközve/minimálbérre bejelentve/számlát nem adva/állami támogatásokért sorba állva.
    "Az tény, hogy változik a világ, de, hogy a mikro szinten is ez agresszív cbet postflop megy azért ez durva."

    "Akkor minek az ante magyarázd már el? hogy gyorsabban fogyjon a zsetonom? tehát 2 9 különböző színnel megadok mert cassa mániás vagyok(játékkényszer),gyakorlatilag az ante korszakban nincs játék "leszarombebaszom".És különben is ha ante- t hallok vak allin minden leosztásnál oszt lehet játszani."

  7. #87
    PA addict
    Csatlakozott
    2009. 05. 08.
    Hely
    Nagyatad
    Hozzászólások
    2.431

    Alapbeállítás

    És nem kell arra fogni, hogy szegény vállalkozónak mennyi terhet kell viselnie, meg ha rendesen bevallana mindent és adózna, akkor tönkremenne. A naív kis Viktor pont ezért jött a 16%-s kulcscsal, mert juj majd ha kevesebbet kell, akkor mindenki befizeti! Be a nagy lóf*szt!
    Kik azok akik a legapróbb dolgokon is ******kodnak? A leggazdagabbak! Van olyan csoporttársam akik kb. dúsgazdag vállalkozók, ha eljön suliba rajt van legalább 200k huf-nyi ruha, de megfellebbezte a szoctámot, mert csak 9700ft-ot ítélt meg neki a HÖK. Abba bele sem gondol, hogy azzal, hogy ő egyáltalán beadja a pályázatot, többfelé törik a keret, és olyan embereknek csökkenti a támogatását, akik amúgy otthonról semmit nem kapnak/napról napra kottognak, és ócska diákmunkákat végeznek fika pénzért, hogy a köv. havi diákhitelig kihúzzák. Kicsit elkanyarodtam, és fel is húztam magam, sry skacok, csak a hányinger kerülget ezzel a témával kapcsolatban.
    "Az tény, hogy változik a világ, de, hogy a mikro szinten is ez agresszív cbet postflop megy azért ez durva."

    "Akkor minek az ante magyarázd már el? hogy gyorsabban fogyjon a zsetonom? tehát 2 9 különböző színnel megadok mert cassa mániás vagyok(játékkényszer),gyakorlatilag az ante korszakban nincs játék "leszarombebaszom".És különben is ha ante- t hallok vak allin minden leosztásnál oszt lehet játszani."

  8. #88
    Őstag
    Csatlakozott
    2007. 11. 15.
    Hozzászólások
    1.219

    Alapbeállítás

    Idézet kidelpiero eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nehezen tudom eldönteni az origós kommentek vagy az itteniek szánalmasabbak-e. Ők általánosítanak a pókeresekre, ti általánosítotok a magyarokra. Ott egyes embereknek az a véleménye, hogy a pókeresek elbukják a házat, itt az h adózni felesleges mert az a politikusok zsebébe megy.

    Azért, ha hátralépnétek egy lépést és megpróbálnátok kívülről szemlélni az egészet, lehet más lenne a véleményetek.

    Olyat állítani, hogy egy pókeres jobban fellendíti a gazdaságot, mint egy átlag dolgozó, azért elég meredek.

    Értem én, hogy itt sokan ebből élnek, azt is hogy sokan szeretik ezt a játékot, de nekem már évek óta azaz érzésem van ezen a fórumon, hogy inkább a saját döntésetek helyességét akarjátok bizonygatni főleg magatoknak.
    Emiatt: -a póker tudásalapú játék
    - a termek nem csalnak
    - online poker mindig lesz
    -jön következő pokerbumm
    -aki MO. dolgozik és esetleg kevés pénzért az primitív barom

    Ja és részemről kikérem magamnak, pókeresként és magyarként is a negatív hangvételű általánosítást.
    Amíg nincs normálisan szabályozva a terület, beleértve az adózás témakörét is, addig teljesen felesleges a moralizálásod.

    Leírok egy példát a közvetlen környezetemből: egy barátom rendezni akarta az állam felé fennálló tartozását, miután olyan helyzetbe került, hogy már megtehette. Elkezdte rendesen fizetni, amit kell, az elmaradását pedig néhány részletben tervezte nullázni. Mi lett az eredménye az együttműködési készségének? Kapott egy levelet szinte azonnal az illetékesektől, hogy rögtön és egyben fizessen be mindent az utolsó fillérig, különben újabb értesítés nélkül végrehajtási eljárás alá vonják. Eddig hozzá nem szóltak (és ez a lényeg a történetben), csak akkor került képbe, amikor elkezdett fizetni.
    Na ilyen környezetben kezdj el adózni egy olyan tevékenység után, ami egyelőre még nincs szabályozva, jó eséllyel úgy rádszállnak cserébe, hogy a tököd elhagyod.

    Egyébként egy jól kereső pókeres semmivel nem generál kisebb bevételt az államnak, mint egy minimálbéres ember, aki azt számolgatja hó végén, hogy mit eszik másnap. Igaz nem jövedelemadó útján fizeti be minimum azt a pénzt a kasszába, hanem egyéb módokon. Aki 400-500 ezer körül keres havonta ilyen tevékenységből, az nem filléres tescos párizsin él általában. Ráadásul megengedheti magának, hogy időnként eljárjon étterembe, fenntarthat nyugodtan egy autót, nem okoz gondot hetente moziba járni...

    Nem azt mondom, hogy ez így feltétlenül igazságos, bár a pókert nem lehet és nem is érdemes más tevékenységekkel összehasonlítani, és teljesen helyes is, ha valóban adómentes lesz az ebből származó jövedelem. De ha esetleg lett volna eddig egy a forexhez hasonló normális adózási lehetőség, még akkor is jogos lenne a moralizálásod. Így viszont baromira nem az, különösen az önigazolós kitételeddel.
    chivasr911, L.T., bakyka and 1 others like this.

  9. #89
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2008. 06. 05.
    Hozzászólások
    547

    Alapbeállítás

    Idézet Vika eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Amíg nincs normálisan szabályozva a terület, beleértve az adózás témakörét is, addig teljesen felesleges a moralizálásod.

    Leírok egy példát a közvetlen környezetemből: egy barátom rendezni akarta az állam felé fennálló tartozását, miután olyan helyzetbe került, hogy már megtehette. Elkezdte rendesen fizetni, amit kell, az elmaradását pedig néhány részletben tervezte nullázni. Mi lett az eredménye az együttműködési készségének? Kapott egy levelet szinte azonnal az illetékesektől, hogy rögtön és egyben fizessen be mindent az utolsó fillérig, különben újabb értesítés nélkül végrehajtási eljárás alá vonják. Eddig hozzá nem szóltak (és ez a lényeg a történetben), csak akkor került képbe, amikor elkezdett fizetni.
    Na ilyen környezetben kezdj el adózni egy olyan tevékenység után, ami egyelőre még nincs szabályozva, jó eséllyel úgy rádszállnak cserébe, hogy a tököd elhagyod.

    Egyébként egy jól kereső pókeres semmivel nem generál kisebb bevételt az államnak, mint egy minimálbéres ember, aki azt számolgatja hó végén, hogy mit eszik másnap. Igaz nem jövedelemadó útján fizeti be minimum azt a pénzt a kasszába, hanem egyéb módokon. Aki 400-500 ezer körül keres havonta ilyen tevékenységből, az nem filléres tescos párizsin él általában. Ráadásul megengedheti magának, hogy időnként eljárjon étterembe, fenntarthat nyugodtan egy autót, nem okoz gondot hetente moziba járni...

    Nem azt mondom, hogy ez így feltétlenül igazságos, bár a pókert nem lehet és nem is érdemes más tevékenységekkel összehasonlítani, és teljesen helyes is, ha valóban adómentes lesz az ebből származó jövedelem. De ha esetleg lett volna eddig egy a forexhez hasonló normális adózási lehetőség, még akkor is jogos lenne a moralizálásod. Így viszont baromira nem az, különösen az önigazolós kitételeddel.
    Öö asszem félreértettél, vagy rosszul fogalmaztam. Nem a pókeres életforma felett mint olyan felett akartam ítélkezni. Illetve az adózás elkerülésének miértjével sincs problémám. Amire én rá akartam világítani, az az h ugyanolyan elvakult módon védik itt az emberek a kedvelt játékukat, mint a másik oldalon támadják. Az én problémám az, hogy egyszerűen nem akarják/tok objektívan szemlélni az egészet.

    Sztem, és ez tényleg magánvélemény, örülni kell, hogy voltatok/unk olyan szerencsések/talpraesettek h felfedeztük ezt a játékot, mint átlagnál könnyebb bevételi forrást. Ugyanakkor ezt a játékot ( hangsúlyzom sztem) sportként felfogni is erős túlzás, a gazdaság számára fontosabbnak titulálni egy pókerest, mint egy dolgozó embert pedig elvakultság. Egyszerűen azért, mert semmi produktumot nem mutat fel egy póker játékos. Igen egy nagy nyerő regulár tényleg többet költ el egy adott hónapban egy átlag dolgozónál, de ennyivel ki is merül a hozzájárulása a gazdasághoz. Nem termel, nem szolgáltat, és mint tudjuk nem is adózik, egyszerűen csak költ, ami élénkíti a gazdaságot ugyan oké ezt aláírom. De egészében tekintve a magyar pókereseket ugye összességében veszteségesek, szval az országba nem behozzák hanem kiviszik a pénzt, ez azért tény. Ezt mondjuk a magyar vállalkozókról/mezőgazdászokról/dolgozókról nem mondhatjuk el.

    Arról meg hogy a póker adómentes lesz tudtommal nincsen szó.
    chivasr911 likes this.

  10. #90
    Tag rigopisti avatara
    Csatlakozott
    2008. 09. 22.
    Hely
    Once upon a time...
    Hozzászólások
    115

    Alapbeállítás

    Idézet jabyga eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    És nem kell arra fogni, hogy szegény vállalkozónak mennyi terhet kell viselnie, meg ha rendesen bevallana mindent és adózna, akkor tönkremenne. A naív kis Viktor pont ezért jött a 16%-s kulcscsal, mert juj majd ha kevesebbet kell, akkor mindenki befizeti! Be a nagy lóf*szt!
    Kik azok akik a legapróbb dolgokon is ******kodnak? A leggazdagabbak! Van olyan csoporttársam akik kb. dúsgazdag vállalkozók, ha eljön suliba rajt van legalább 200k huf-nyi ruha, de megfellebbezte a szoctámot, mert csak 9700ft-ot ítélt meg neki a HÖK. Abba bele sem gondol, hogy azzal, hogy ő egyáltalán beadja a pályázatot, többfelé törik a keret, és olyan embereknek csökkenti a támogatását, akik amúgy otthonról semmit nem kapnak/napról napra kottognak, és ócska diákmunkákat végeznek fika pénzért, hogy a köv. havi diákhitelig kihúzzák. Kicsit elkanyarodtam, és fel is húztam magam, sry skacok, csak a hányinger kerülget ezzel a témával kapcsolatban.
    igazad van sok mindenben, többek között édesanyám is nem rég mesélte, hogy mikor általános iskolába jártam, kisvárosunk (20k fő) egyik leggazdagabb (ha nem a leggazdagabb) vállalkozójának felesége sorban állt az ingyen tankönyvért, mivel 3 gyerek van (nem tudom most hogyan zajlik, akkoriban 3 iskolás korú kölök = ingyen tankönyv).

    szüleim (sajnos vagy nem sajnos) világ életükben alkalmazottak voltak. nekem is volt egyetemen évfolyamtársam akinek apuci wv phaeton-t vett érettségire, mégis szoc.támot és kollégiumi elhelyezést kapott. de mondhatnék még sok példát. undorító, mégsem a jól menő vállalkozóra "haragszok" ezért jobban - azt szimplán szánalmasnak tartom és kész - , tudod miért? mert amíg a törvény olyan amilyen, amíg meg lehet kerülni, amíg van kiskapu, addig mindig lesz aki azt megkerüli, megkeresi a módját, hogy megkerülje. "dont hate the player, hate the game."

    szerintem lehetetlen megközelíteni egyszerre ezt (és még rengeteg) a témát "morális" és "törvényes" oldalról. rengetek olyan példát lehet felsorolni a mai MO-n ami törvényes, mégis gusztustalan és elítélendő. vagy ami törvénytelen, mégsem gusztustalan és nem elítélendő.

    vagy nézzük egy másik szemszögből. egy "origós kommentelőnek" (amint azt lehet látni) mi a véleménye a pókerből élőkről? és neked mi a véleményed a jól menő vállalkozókról? (eltekintve az elkártyázzákacsaládiházat gondolatmenetektől) nem is különbözik annyira...

    az én véleményem az, hogy egy nyerő pókerjátékos megkerüli a törvényt (ne menjünk bele pls. adózási kérdésekbe, nem ezért írtam). mégsem ítélem el. nem tartom erkölcstelennek, hogy kihasználod/használják/használjuk a "gyengébbeket", hogy valaki az utolsó dollárjait/forintjait nullázza le épp ellened/ellenük/ellenem.

    csak teljesen elméleti szinten és minimálisan belegondolva, ha Te (vagy bárki) egy vállalkozó lenne, makulátlanul, 100%-ban törvényes úton működnél? nem vennél igénybe SEMMILYEN "segítséget" ami törvényesen jár neked, mégis erkölcsileg elítélendő ha igénybe veszed? megint más kérdés, hogy kinek mihez van gyomra.

    beállni a sorba ingyen tankönyvért és megkapni, phaeton-nel szoc. támot igényelni és megkapni, adózással kapcsolatos csalást elkövetni, vagy feketén dolgoztatni szerintem nem ugyan az. biztos hogy az adott illető helyében soha de soha nem állnék be ingyen tankönyvért, viszont bevallom őszintén, ha tudnám/tehetném, megcsapolnám az adófizetési kötelezettségemet. és ezért most lehet megkövezni, hogy egy nagy 0 vagyok.

    na mindegy a végére már tuti sok hülyeséget írtam és ide-oda csapongtam, de nem fogom visszaolvasni és kijavítgatni, a lényege az egész mondandómnak, hogy ha valamit meg lehet kerülni, ki lehet játszani, akkor ott nem azzal van a - nagyobb - gond, aki megteszi. hanem azzal, hogy megteheti. és ezért ki a felelős?
    Utoljára módosítva: rigopisti által: 2013. 03. 24. 14:29
    kidelpiero, chivasr911 and bakyka like this.
    "Flops are like vagina's: the wetter they are the harder you hit em!"
    -----------------------------------------------------
    "Lehet itt ggúnyolodni a NL2-n, de egy NL2 reg boven( persze kimagaslo) ver sztem egy breakeven NL100-200 körüli játékost." - Trumann Show

Oldal: 9 / 15 ElsőElső ... 7891011 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •