Oldal: 10 / 15 ElsőElső ... 89101112 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 91 - 100 (147) összesen
Like Tree318Likes

Téma: Cikk az Origón az online pókerről - 2013.03.21.

  1. #91
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 08. 09.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    337

    Alapbeállítás

    Idézet kidelpiero eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    és mint tudjuk nem is adózik, egyszerűen csak költ, ami élénkíti a gazdaságot ugyan oké ezt aláírom.

    Az, hogy nem adózik, az qvára nem igaz. Személyi jövedelem adót nem fizet, de minden egyes megvett termék után 27%-os ÁFÁT fizet, ha autót vesz regisztrációs adót fizet, stb stb, nem fogom felsorolni az összes adó- és járuléknemet. Egyedül a személyi jövedelemadó alól bújik ki - kényszerűen.

    És mivel a pénz csak egy helyettesítő eszköz, ami megkönnyíti a jószágok cseréjét, ezért javakat hoz be az országba azzal, hogy külföldiek pénzét nyeri el, szóval mondhatjuk azt is, hogy "termel". Pontosabban használ egy kis indulótőkét, jó magyar forintot, fogadásokat köt külföldiekkel, megnyeri őket, és ezzel több pénz(ami mint tudjuk, a javakat, mint a kaja, szolgátatás etc. helyettesíti) lesz az országban.

    És igen, itt csak a nyerő regekről van szó, összességében az online póker viszi ki a pénzt az országból, de a nyerő regek igenis hozzák be, ez TÉNY, és nem elvakultság.
    És az is tény, hogy adóznak, még ha arányosan kevesebbet is, mint a jómunkásemberek.
    Utoljára módosítva: Sindu által: 2013. 03. 24. 13:48

  2. #92
    Tag rigopisti avatara
    Csatlakozott
    2008. 09. 21.
    Hely
    Once upon a time...
    Hozzászólások
    115

    Alapbeállítás

    Idézet Sindu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Az, hogy nem adózik, az qvára nem igaz. Személyi jövedelem adót nem fizet, de minden egyes megvett termék után 27%-os ÁFÁT fizet, ha autót vesz regisztrációs adót fizet, stb stb, nem fogom felsorolni az összes adó- és járuléknemet. Egyedül a személyi jövedelemadó alól bújik ki - kényszerűen.

    És mivel a pénz csak egy helyettesítő eszköz, ami megkönnyíti a jószágok cseréjét, ezért javakat hoz be az országba azzal, hogy külföldiek pénzét nyeri el, szóval mondhatjuk azt is, hogy "termel".
    És igen, itt csak a nyerő regekről van szó, összességében az online póker viszi ki a pénzt az országból, de a nyerő regek igenis hozzák be, ez TÉNY, és nem elvakultság.
    no offense, csak a számok kedvéért. vegyük Grinder Jóskát, aki átlag 300k/hó keres pókerrel. HA alkalmazott lenne és HA nettó 300k-t keresne, akkor abban az esetben cirka 300k-tól esik el az állam.

    de egy másik szemszögből: Grinder Jóska és Alkalmazott Béla is havi 300k nettót "visz haza", mindketten u.akkora összegből gazdálkodnak, mégis, kivel jár jobban az állam? és ha Grinder Jóska köv. évben 400kt keres pókerrel, Alkalmazott Béla viszont még mindig csak 300k-t, akkor kivel jár jobban az állam? mindketten minden egyes termék után "adót fizetnek", autóvásárlásnál reg. adót, stb.

    de még egy példa. Kárpitus Júlia minimálbérért gürizik egy gyárban. keres cirka 75k-t. az állam kap utána 70k-t. Kárpitos Júlia és kis férje együtt él, a férje pénzéből ki tudják fizetni a lakbért, csekkeket. az övét elköltik mindenféle "jóra". szóval elköltenek 75k-t Grinder Jóska elkölt 200k-t (a 300k-ból) "jóra". kivel jár jobban az állam?

    do the math.
    Utoljára módosítva: rigopisti által: 2013. 03. 24. 14:00
    "Flops are like vagina's: the wetter they are the harder you hit em!"
    -----------------------------------------------------
    "Lehet itt ggúnyolodni a NL2-n, de egy NL2 reg boven( persze kimagaslo) ver sztem egy breakeven NL100-200 körüli játékost." - Trumann Show

  3. #93
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2008. 06. 05.
    Hozzászólások
    547

    Alapbeállítás

    Idézet Sindu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Az, hogy nem adózik, az qvára nem igaz. Személyi jövedelem adót nem fizet, de minden egyes megvett termék után 27%-os ÁFÁT fizet, ha autót vesz regisztrációs adót fizet, stb stb, nem fogom felsorolni az összes adó- és járuléknemet. Egyedül a személyi jövedelemadó alól bújik ki - kényszerűen.

    És mivel a pénz csak egy helyettesítő eszköz, ami megkönnyíti a jószágok cseréjét, ezért javakat hoz be az országba azzal, hogy külföldiek pénzét nyeri el, szóval mondhatjuk azt is, hogy "termel". Pontosabban használ egy kis indulótőkét, jó magyar forintot, fogadásokat köt külföldiekkel, megnyeri őket, és ezzel több pénz(ami mint tudjuk, a javakat, mint a kaja, szolgátatás etc. helyettesíti) lesz az országban.

    És igen, itt csak a nyerő regekről van szó, összességében az online póker viszi ki a pénzt az országból, de a nyerő regek igenis hozzák be, ez TÉNY, és nem elvakultság.
    És az is tény, hogy adóznak, még ha arányosan kevesebbet is, mint a jómunkásemberek.
    Az egész hszem lényege röviden annyi akart lenni, hogy hülyeség, hogy a poker regulárok fontosabbak a gazdaságnak mint a dolgozó emberek.

    Remélem ezzel azért egyetértünk, és akkor részemről lezárhatjuk a vitát. Amennyiben nem akkor ez egy lezáratlan vita lesz. A továbbiakban nem óhajtok érvelni amellett hogy egy gazdaság szempontjából fontosabb a dolgozó mint a póker játékos, mert ezt az utolsó mondatot visszaolvasva is nevetségesen nonszensz az egész vita.

  4. #94
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 08. 09.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    337

    Alapbeállítás

    Pókergrinderek azokból lesznek, akik nem találnak munkát, ezért sztem a grindereket nem a dolgozó emberekkel kell összehasonlítani, hanem a munkanélküliekkel. Náluk pedig biztosan hasznosabbak.

    Ha visszaolvasol, én soha nem is azokkal hasonlítottam össze őket, akiknek van munkájuk, ezt te hoztad be valahonnan, magadtól, nem tudom miért.

  5. #95
    Tag rigopisti avatara
    Csatlakozott
    2008. 09. 21.
    Hely
    Once upon a time...
    Hozzászólások
    115

    Alapbeállítás

    ebben 100%-ig egyet értek veled. én csak arra próbáltam rávilágítani, hogy azért állam bácsi biztos jobban örülne ha kapnál nettó 120-at valahol, mintsem pókerezz havi 400k nettóért. én is csak arra akartam kilyukadni mint kidelpiero, "...hülyeség, hogy a poker regulárok fontosabbak a gazdaságnak mint a dolgozó emberek"
    "Flops are like vagina's: the wetter they are the harder you hit em!"
    -----------------------------------------------------
    "Lehet itt ggúnyolodni a NL2-n, de egy NL2 reg boven( persze kimagaslo) ver sztem egy breakeven NL100-200 körüli játékost." - Trumann Show

  6. #96
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2008. 06. 05.
    Hozzászólások
    547

    Alapbeállítás

    Idézet Sindu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Pókergrinderek azokból lesznek, akik nem találnak munkát, ezért sztem a grindereket nem a dolgozó emberekkel kell összehasonlítani, hanem a munkanélküliekkel. Náluk pedig biztosan hasznosabbak.

    Ha visszaolvasol, én soha nem is azokkal hasonlítottam össze őket, akiknek van munkájuk, ezt te hoztad be valahonnan, magadtól, nem tudom miért.
    Én nem is a te kommentedre reagáltam az elején, egy másik fórumtárs írta pár oldallal visszább:

    "mert mit csinálnak ha nem dolgoznak amúgy? egyébként még az is lehet, hogy az itthon élő profi pókeresek jobban hozzájárulnak a gazdasághoz mint egy "átlag" magyar. oké, hogy ő nem adózik, amivel tömné politikusaink zsebét, ellenben sokkal több pénzt költ el mindenféle termékre mint egy minimálbéres. Mi akik keresünk mondjak nettó 100-at havonta, hozzájárulunk a gazdasági fellendüléshez? mikor mindenből a legolcsóbbat vesszük? ráadásul a külföldi szutykokat? lehet egy profi pókeres meg veszi a drága minőségi hazai termékeket"

    Erre értettem, h szerintem ez hülyeség, de részemről tényleg lezárhatjuk, felőlem aztán tarthatjátok pókereseket a dübörgő magyar gazdaság lovas futárainak is...

  7. #97
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 08. 09.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    337

    Alapbeállítás

    Idézet rigopisti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    "no offense, csak a számok kedvéért. vegyük Grinder Jóskát, aki átlag 300k/hó keres pókerrel. HA alkalmazott lenne és HA nettó 300k-t keresne, akkor abban az esetben cirka 300k-tól esik el az állam."

    Mivan? 300k 16%-tól, vagyis 48 000 Ft-tól esik el az állam. Legalábbis, ha egy grinderrel hasonlítjuk össze.
    A gáz amúgy az, hogy az átlagkereset 140-150k körül van, nem 300k, míg egy grinder inkább 200k fölött keres.

    De akkor hadd legyek kemény, és vegyük az állami alkalmazottakat - tanárok, rendvédelmisek, orvosok, közigazgatásban dolgozók.
    Ők mind az államnak dolgoznak, az államtól kapják a fizetésüket, vagyis abból az adóból kapják a pénzt, amit a vállalkozók fizetnek be. Ők pénügyileg masszívan nettó mínuszt termelnek az államnak.
    A pókerjátékosok olyanok, mint a vállalkozók, akik külföldről hozzák be a pénzt, és nem a vállalkozók által befizetett adóból van jövedelmük, ők az állami költségvetést nem terhelik meg, ellentétben az állami alkalmazottakkal.
    (Akikre természetesen szükség van, hiszen kell oktatás, egészségügy, közigazgatás, és rendvédelem)

    A vállalkozóknál, a vállalkozók alkalmazottainál nem adóznak többet a pókerjátékosok, de az állami alkalmazottaknál igen, és az egy igencsak népes tömeg. Hiszen az állami alkalmazottak kapnak egy X összeget, aminek 16%-át +TB+tökömtudja visszaadják az államnak, +27% ÁFÁt, de a maradék egy részét meg elköltik a tescoban olcsó külföldi cuccokra, és tűnik el a pénz az országból.
    És mielőtt megköveznétek, azzal a gyanúval h az állami alkalmazottakat semmirekellőnek tartom, nem, nem tartom őket annak, szüleim is azok, illetve a családomból még sokan, szóval nem bántom őket.

    De amit leírtam, az így van, és most biztosan nem tévedek.
    Utoljára módosítva: Sindu által: 2013. 03. 24. 14:13

  8. #98
    Team Hero svajcifiu avatara
    Csatlakozott
    2012. 09. 14.
    Hozzászólások
    1.097

    Alapbeállítás

    Idézet Sindu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    És igen, itt csak a nyerő regekről van szó, összességében az online póker viszi ki a pénzt az országból, de a nyerő regek igenis hozzák be
    This...

    Havonta összességében csak cash gamen 200 ezer dollár fölötti összeget buknak ki a magyar játékosok az országból. Az sng, és Mtt adatok nincsenek benne de közel hasonló összegről lehet szó...
    Magyarul, ha nem lenne online poker az országban, havi ekkora összeggel több maradna a magyar emberek zsebében, amit elkölthetnének különféle termékekre, és fizetnének Áfát stb.
    És most nem az onlinepoker ellen beszélek, csak a nyers valóságról.

  9. #99
    Akadémia bölcse titcar avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 05.
    Hely
    a monitor előtt
    Hozzászólások
    7.774

    Alapbeállítás

    Idézet Sindu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    "no offense, csak a számok kedvéért. vegyük Grinder Jóskát, aki átlag 300k/hó keres pókerrel. HA alkalmazott lenne és HA nettó 300k-t keresne, akkor abban az esetben cirka 300k-tól esik el az állam."

    Mivan? 300k 16%-tól, vagyis 48 000 Ft-tól esik el az állam. Legalábbis, ha egy grinderrel hasonlítjuk össze.
    A gáz amúgy az, hogy az átlagkereset 140-150k körül van, nem 300k, míg egy grinder inkább 200k fölött keres.

    De akkor hadd legyek kemény, és vegyük az állami alkalmazottakat - tanárok, rendvédelmisek, orvosok, közigazgatásban dolgozók.
    Ők mind az államnak dolgoznak, az államtól kapják a fizetésüket, vagyis abból az adóból kapják a pénzt, amit a vállalkozók fizetnek be. Ők pénügyileg masszívan nettó mínuszt termelnek az államnak.
    A pókerjátékosok olyanok, mint a vállalkozók, akik külföldről hozzák be a pénzt, és nem a vállalkozók által befizetett adóból van jövedelmük, ők az állami költségvetést nem terhelik meg, ellentétben az állami alkalmazottakkal.
    (Akikre természetesen szükség van, hiszen kell oktatás, egészségügy, közigazgatás, és rendvédelem)

    A vállalkozóknál, a vállalkozók alkalmazottainál nem adóznak többet a pókerjátékosok, de az állami alkalmazottaknál igen, és az egy igencsak népes tömeg. Hiszen az állami alkalmazottak kapnak egy X összeget, aminek 16%-át +TB+tökömtudja visszaadják az államnak, +27% ÁFÁt, de a maradék egy részét meg elköltik a tescoban olcsó külföldi cuccokra, és tűnik el a pénz az országból.
    És mielőtt megköveznétek, azzal a gyanúval h az állami alkalmazottakat semmirekellőnek tartom, nem, nem tartom őket annak, szüleim is azok, illetve a családomból még sokan, szóval nem bántom őket.

    De amit leírtam, az így van, és most biztosan nem tévedek.
    azért elég lol... szerinted a munkáltatónak nincsenek járulékai? ahhoz hogy te nettó 300K-t kapjál, az tényleg kb. még 300K-ba kerül a munkáltatónak.

    másrészről viszont 300K összegrindelésének az állma szempontjából nem alternatívája a 300K fizetés, lásd munkanélküliség.

    harmadrészt elég vicces, hogy a többség nem jön rá, hogy amit X elkölt az Ynak bevételt jelent...

    ez nem mind neked ment, csak úgy szumma.
    rigopisti and sakkos000 like this.
    jó lapokkal emelnék, rosszakat eldobnám

  10. #100
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 08. 09.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    337

    Alapbeállítás

    Jól van, nem vagyok közgazdász, és nem látom át az egészet.

    Én igazából csak azt szeretném mondani, hogyha basztatnak minket, hogy semmirekellő-hamiskártyás ingyenélők vagyunk, akkor LEGITIM dolog azt mondani, hogy
    Nem vagyok semmirekellő B+, hozom be a valutát az országba, elköltöm itthon, fizetek ÁFÁ-t, még mindig jobb, mintha munkanélküli lennék, úgyhogy STFU.
    Utoljára módosítva: Sindu által: 2013. 03. 24. 14:38
    fejes1988 likes this.

Oldal: 10 / 15 ElsőElső ... 89101112 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •