Oldal: 11 / 15 ElsőElső ... 910111213 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 101 - 110 (147) összesen
Like Tree318Likes

Téma: Cikk az Origón az online pókerről - 2013.03.21.

  1. #101
    PA addict lecso10 avatara
    Csatlakozott
    2010. 11. 01.
    Hely
    Monitor előtt
    Hozzászólások
    2.974

    Alapbeállítás

    Idézet rigopisti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    no offense, csak a számok kedvéért. vegyük Grinder Jóskát, aki átlag 300k/hó keres pókerrel. HA alkalmazott lenne és HA nettó 300k-t keresne, akkor abban az esetben cirka 300k-tól esik el az állam.

    de egy másik szemszögből: Grinder Jóska és Alkalmazott Béla is havi 300k nettót "visz haza", mindketten u.akkora összegből gazdálkodnak, mégis, kivel jár jobban az állam? és ha Grinder Jóska köv. évben 400kt keres pókerrel, Alkalmazott Béla viszont még mindig csak 300k-t, akkor kivel jár jobban az állam? mindketten minden egyes termék után "adót fizetnek", autóvásárlásnál reg. adót, stb.

    do the math.
    Ezzel egy gond van, mégpedig az,h ha Grinder Jóska dolgozni szeretne, akkor a saját lakhelyén az elhelyezkedési esélyei 30% alatt lennének. Az pedig,h munkával nettó 3 kilót vigyen haza hónapról hónapra, 1%-alatt van.

  2. #102
    PA addict
    Csatlakozott
    2009. 06. 12.
    Hozzászólások
    3.446

    Alapbeállítás

    Elég vicces párszáz grinder adózásáról vitatkozni, mikor a ******ok körében 85%os a munkanélküliség(ami alsó hangon 150K+ ember kb), és milliárdokat nyúlnak le állami szinten a politikusok.
    Utoljára módosítva: Krono által: 2013. 03. 24. 15:52
    rigopisti, Pat and Zsoltika01 like this.

  3. #103
    PA addict lecso10 avatara
    Csatlakozott
    2010. 11. 01.
    Hely
    Monitor előtt
    Hozzászólások
    2.974

    Alapbeállítás

    Idézet Krono eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Elég vicces párszáz grinder adózásáról vitatkozni, mikor a ******ok körében 85%os a munkanélküliség, és milliárdokat nyúlnak le állami szinten a politikusok.
    Plusz a rég kifizetett államadósság törlesztésére ezer milliárdok mennek ki az országból évente.

  4. #104
    Team Hero R1per2 avatara
    Csatlakozott
    2008. 04. 29.
    Hely
    Bp
    Hozzászólások
    3.355

    Alapbeállítás

    Idézet svajcifiu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    This...

    Havonta összességében csak cash gamen 200 ezer dollár fölötti összeget buknak ki a magyar játékosok az országból. Az sng, és Mtt adatok nincsenek benne de közel hasonló összegről lehet szó...
    Magyarul, ha nem lenne online poker az országban, havi ekkora összeggel több maradna a magyar emberek zsebében, amit elkölthetnének különféle termékekre, és fizetnének Áfát stb.
    És most nem az onlinepoker ellen beszélek, csak a nyers valóságról.
    Szerintem is ez a lényeg, pár-száz nyerő játékosról beszélünk országos szinten. Teljesen eltörpül ahhoz az összeghez, amit rake-ként nyel be a terem. Ezért sem foglalkoznak nyerő játékosok megadóztatásával, mert alig vannak, nevetséges összegekről van szó. Szal hiába hozzuk be a jó kis eurót meg dollárt az országba, nem sok vizet zavarunk... mint pár száz külföldi turista.
    "-AZ A HÜLYE JÁTÉKOD, EMELGETSZ ITT MINT EGY ŐRÜLT, NEM KELL RIPERT JÁTSZANI."

  5. #105
    PA addict Holdenper avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 30.
    Hely
    BP
    Hozzászólások
    3.627

    Alapbeállítás

    Ha már én is úgy érzem sok a hosszú komment egy topicban, akkor ott gond van...
    Mooshoo: he's repping the jackson five
    Mooshoo: don't hate

  6. #106
    Kitiltva
    Csatlakozott
    2011. 06. 29.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.063

    Alapbeállítás

    Idézet Holdenper eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ha már én is úgy érzem sok a hosszú komment egy topicban, akkor ott gond van...
    ezt kifejtenéd bővebben?

  7. #107
    Tag rigopisti avatara
    Csatlakozott
    2008. 09. 22.
    Hely
    Once upon a time...
    Hozzászólások
    115

    Alapbeállítás

    szerintem nem fogalmaztam elég érthetően. én azt mondtam, hogy jelenleg, ha valaki aki munkát vállal és be van jelentve valamint 300k nettót keres ott nagyjából az ÁLLAM ELESIK

    (és itt nem gondoltál bele abba amit titcar írt, hogy ugyebár ebbe a munkáltató is bele kell hogy szálljon, tehát ő pénztől esik el - viszont ha nem lenne alkalmazottja még több pénztől esne el, ne fűzzük tovább - de szerintem ez elég egyértelmű)

    300k HUF-tól. de egy pontos példa:

    Bruttó havi munkabér:550.000 Ft
    Nettó havi munkabér:360.250 Ft
    Összesen havonta az államnak fizetendő:346.500 Ft

    vagy kárpitos júlia (nem tudom ki vette észre Julia Carpenter-t? )

    Bruttó havi munkabér:114.000 Ft
    Nettó havi munkabér:74.670 Ft
    Összesen havonta az államnak fizetendő:71.820 Ft

    én nem szerettem volna belefolyni semmilyen onlinepókeradózásba, meg kinek mekkora az esélye xy keresetre, mennyi az átlagkereset, stb. ez szerintem nem tartozik SZOROSAN ahhoz, amit én próbáltam mutatni.

    csak annyit szerettem volna mondani - egy előző kommentre reagálva -, hogy az ÁLLAM kurv*ra jobban örül a minimálbéres dolgozónak mint egy póker pronak. de a munkanélkülinél sokkal hasznosabb neki is ez tény.
    Utoljára módosítva: rigopisti által: 2013. 03. 24. 16:33
    "Flops are like vagina's: the wetter they are the harder you hit em!"
    -----------------------------------------------------
    "Lehet itt ggúnyolodni a NL2-n, de egy NL2 reg boven( persze kimagaslo) ver sztem egy breakeven NL100-200 körüli játékost." - Trumann Show

  8. #108
    Team Hero svajcifiu avatara
    Csatlakozott
    2012. 09. 15.
    Hozzászólások
    1.097

    Alapbeállítás

    Idézet Holdenper eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ha már én is úgy érzem sok a hosszú komment egy topicban, akkor ott gond van...
    Ismered a mondást?
    "kölcsön kenyér visszajár"
    redoubtable likes this.

  9. #109
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2010. 09. 04.
    Hozzászólások
    55

    Alapbeállítás

    Idézet Sindu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Pókergrinderek azokból lesznek, akik nem találnak munkát
    ez nagyon nem igaz
    többségük nem is keresett még sosem munkat hisz pókerrel sokkal jobban keres, en is egyetemen lettem passzív miatta
    400-1kig jatszok nlsh cg - ismerek vsizonylag sok magyar 200+ reget. ez főleg a 19-25 éves korosztály akik még sosem dolgoztak, de ha régebben dolgoztak is, nem azért nem dolgoznak, mert nem találnának munkát, hanem, mert közel nem keresnének ennyit.

  10. #110
    Őstag jak1 avatara
    Csatlakozott
    2012. 07. 30.
    Hozzászólások
    1.399

    Alapbeállítás

    Én pókerezek is meg dolgozok is, tehát ha elköltöznék az országból, akkor kb huszan éhenhalnának, akiket én tartok el! Nyomasztó ez a felelősség!
    fejes1988, Cshősz, jabyga and 4 others like this.

Oldal: 11 / 15 ElsőElső ... 910111213 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •