Oldal: 2 / 3 ElsőElső 123 UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (23) összesen
Like Tree11Likes

Téma: Érdekes póker partik - 2013. 04. 02

  1. #11
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2011. 05. 08.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    763

    Alapbeállítás

    Idézet GeigerAlex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    55-t miért dobnád el pre?
    Pont az ilyen helyzetek miatt lehet vele több BB-t is nyerni, még ha nem is esik a szet.
    Elsőként emelni 55-tel, a partiban valószínűleg OOP leszel, ha nem csak a szetre játszol - ahhoz jó postflop tudás kell. Akinek nincs olyan jó az adott limithez képest, nála a flop előtti dobás is elfogadható szerintem. 55-tel OOP egy ellenfél ellen általában csak akkor lesz nyereséges a játék, ha nem csak szettel tudsz kasszát vinni.

    A preflop dobás lehetősége azonban - ha már játékba keveredtél - nem változtat az optimális postflop játékon. Tehát ha eljutsz a törnig a feladványban leírt módon, ott a c/f nem optimális és a c/f nem indokolható azzal, hogy már preflop el kellett volna dobni.
    Utoljára módosítva: thomyca által: 2013. 04. 04. 11:18

  2. #12
    Fáradhatatlan grinder Boletus avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 03.
    Hely
    Smaragdváros
    Hozzászólások
    753

    Alapbeállítás

    Idézet thomyca eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Elsőként emelni 55-tel, a partiban valószínűleg OOP leszel, ha nem csak a szetre játszol - ahhoz jó postflop tudás kell. Akinek nincs olyan jó az adott limithez képest, nála a flop előtti dobás is elfogadható szerintem. 55-tel OOP egy ellenfél ellen általában csak akkor lesz nyereséges a játék, ha nem csak szettel tudsz kasszát vinni...
    Ne magyarázzuk már meg azt, hogy középről openfoldolunk egy ötös párt!
    Aki ilyent tesz az nem feszes, hanem nitfish. Ilyen hozzáallással NL50-en csak veszteni lehet. A postflop tudást pedig meg kell szerezni (hozzá tartozik a póker nevű játékhoz - amiről itt többnyire beszélgetünk), ha itt nem megy akkor kisebb limiteken.
    Tir-X and Zsoltika01 like this.
    "...A másik, amikor mégcsak nem is random, hanem annál is rosszabb handdel megadnak allint.." (by playerke)

  3. #13
    Idegen
    Csatlakozott
    2012. 10. 25.
    Hozzászólások
    11

    Alapbeállítás

    nem vetted figyelembe amit írtam-ha korai poziból feszesek vagyunk(és ezt így kiemelik) akkor annak oka van. ha mögöttünk olyan emberek ülnek akiknek egyértelmű postflop leakjei vannak, akkor se nyilvánvaló, de így nem nagyon tudunk tervezni, pláne hogy rengeteg boardon barrellezni leszünk kénytelenek egy alacsony kézbepárral-nem nagyon tudsz olyan lefutást mutatni az 55-nek ezen és a flop seten kívül ami jó lenne neked(persze így mesterségesen megada egy tök száraz boardot amit mindig floatol aztán hozzádobva a 4 outot ami kb semmire szűkíti a rangét lehet).

    c-f-ot jelöltem, mert MP-ből ilyen feltételekkel NEM fogod +osan megjátszani . de ha már eljutottunk ide, akkor én is barrellezném.

    ja és nyerő vagyok 50-en csak ha lehet elkerülöm,hogy rossz helyzetekbe kerüljek
    Utoljára módosítva: Lamno által: 2013. 04. 04. 13:21
    kistaska likes this.

  4. #14
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    A feszesség kiemelése inkább arra szolgál, hogy tudjuk, hogy turn bet után sokkal kevesebb air lehet a rangeünkben meg pici fd meg ilyesmi mintha 25%ot nyitnánk mpről.

    Amúgy már egy 8-10%-os openraise-be benne van az 55, pedig az aztán kva feszes, agró asztalon én is foldolok utg-ről kis párokat, de korai pozból nem jellemző annyira az asztalhoz való alkalmazkodás, többnyire fix range-ekkel tolják az emberek és a többség nyitni fog 55-el és ha a button vagy a vakok nem nagyon agresszívak meg dobnak eleget, illetve tudunk postflop pókerezni valamennyire, akkor nyereséges lesz valszeg, főleg mpből. De ettől még tök oké, ha ezeket dobod és olyan lapok vannak a range-edbe amikkel kevesebb nuttod floppolsz ugyan, de equlityvel tudsz barrellezni, ha neked így esik jól
    Utoljára módosítva: BelaKecske által: 2013. 04. 04. 14:18
    thomyca likes this.

  5. #15
    Fanatikus tag kistaska avatara
    Csatlakozott
    2011. 11. 30.
    Hely
    Érd
    Hozzászólások
    275

    Alapbeállítás

    Idézet GeigerAlex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    55-t miért dobnád el pre?
    Pont az ilyen helyzetek miatt lehet vele több BB-t is nyerni, még ha nem is esik a szet.
    Csak azért ,mert a lopáshoz elég az 5-2 is.

  6. #16
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    Idézet kistaska eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Csak azért ,mert a lopáshoz elég az 5-2 is.
    Annyi a különbség, hogy 55el kb 11 százalékban szettünk vagy jobb lapunk alakul ki, ami efektív nuts lesz a legtöbb esetben, míg az 52vel 2pár vagy sort sokkal kisebb eséllyel floppolunk, előbbi pedig elég sérülékeny is lesz.

  7. #17
    Fanatikus tag kistaska avatara
    Csatlakozott
    2011. 11. 30.
    Hely
    Érd
    Hozzászólások
    275

    Alapbeállítás

    Az a fele az ok ,de a gondolat menete nem ez volt.

  8. #18
    Őstag differentborder avatara
    Csatlakozott
    2010. 06. 04.
    Hozzászólások
    1.059

    Alapbeállítás

    Idézet thomyca eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Elsőként emelni 55-tel, a partiban valószínűleg OOP leszel, ha nem csak a szetre játszol - ahhoz jó postflop tudás kell. Akinek nincs olyan jó az adott limithez képest, nála a flop előtti dobás is elfogadható szerintem. 55-tel OOP egy ellenfél ellen általában csak akkor lesz nyereséges a játék, ha nem csak szettel tudsz kasszát vinni.

    A preflop dobás lehetősége azonban - ha már játékba keveredtél - nem változtat az optimális postflop játékon. Tehát ha eljutsz a törnig a feladványban leírt módon, ott a c/f nem optimális és a c/f nem indokolható azzal, hogy már preflop el kellett volna dobni.
    Akkor szakad rám a mennyezet majd ha bármikor openfoldolok egy ilyen erős kezet. Na persze!
    Tir-X, Zsoltika01 and GeigerAlex like this.

  9. #19
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    Idézet kistaska eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Az a fele az ok ,de a gondolat menete nem ez volt.
    ez mondjuk tény, 52vel is betelném a turn-t

  10. #20
    Fáradhatatlan grinder Boletus avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 03.
    Hely
    Smaragdváros
    Hozzászólások
    753

    Alapbeállítás

    Nekem plusszosak a kis párok UTG-ből és MP-ből. Nem dobálok el olyan handet aminek a várható értéke pozitív.
    A floaterek ellen pedig gyakrabban játszom a bet-c/r, vagy c/r-bet line-t.

    Ha olyan asztalon ülök, ahol erős késztetés van ezek elhajigálására, akkor egyrészt az asztalszelekció terén vannak komoly hiányosságok (ez is része a játéknak), vagy a tudásom nem teljesen elegendő az adott limitre.

    Idézet Lamno eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ...c-f-ot jelöltem... de ha már eljutottunk ide, akkor én is barrellezném.
    most akkor c/f, vagy barell?
    Zsoltika01 likes this.
    "...A másik, amikor mégcsak nem is random, hanem annál is rosszabb handdel megadnak allint.." (by playerke)

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •