Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (13) összesen
  1. #1
    Újonc
    Csatlakozott
    2009. 07. 22.
    Hely
    Miskolc
    Hozzászólások
    37

    Alapbeállítás PolOmaha, avagy a kérdéses handek

    Sziasztok!
    PoloSanyi vagyok, kezdő omaha játékos, és az eddig felmerült illetve a jövőbeni kérdéses handjeimmel kapcsolatban kérném a véleményeteket, segítségeteket.
    Előre is köszönöm, ha foglalkoztok a kérdéseimmel .

    1. weaktight | Hand | 8dTcAhAc - $1/$2 No Limit Holdem
    46/40-et játszik.
    1-es SPR, de mikor jó egy ilyen suited, kapcsolódó flopon az all-in naked AA-val?
    A 7-es és 9-es lapok felbukkanásán kívül semmilyen backdoor equity-nk nincs, ebben a konkrét esetben valószínűleg helyes a push, mivel kevesebb sort/húzót ver telibe ez a flop, mint egy ss 9TJ, de úgy általánosságban 1-es spr esetén mikor push-olhatunk ehhez hasonló boasrd-on nyugodtan az ászokkal?

    2. weaktight | Hand | JdAcKcAd - $1/$2 No Limit Holdem
    34/27, 55% ban donk betel flopot, 41ben pedig turn-t.
    Kicsit féltem a JT-től, + volt bőven esélyem erősödni, ezért döntöttem a call mellett, nyilván a flopon nem lett volna értelme ráborítani a világot, bár JT ellen van 43%, úgy terveztem, hogy ha bármilyen + out ot felszedek turn-ön, akkor ch/r-elem.
    Ez meg is történt, kvázi flipeltünk.
    Jó volt-e így a játék? A hand read pontos volt, sorra tettem, és ezzel a line-al megadtam magamnak a megfelelő odds-ot.

    3. weaktight | Hand | 6h6d8d8h - $1/$2 No Limit Holdem
    Semmi read, 54/25, 25% flop bet, 57% turn bet, agresszív kicsit.
    Mivel nálam volt a 68, kitaláltam, hogy elreppelem neki a sort egy ch/c flop, ch/r all in line-all, kicsit talán vaktába "blöff", mit kellett volna tennem?

    4. weaktight | Hand | 5sJhAhAd - $1/$2 No Limit Holdem
    Random 40/10-es arcok, 50/60% flop és turn bettel.
    Flop-on be kellett volna tennem? És turn-ön jó a call?

    5. weaktight | Hand | 5hAd7sAh - $0.10/$0.20 Pot Limit Omaha Hi
    71/12, kevés hand, de nem aggró.
    Kellett egyáltalán emelnem a flopon? Úgy gondolom most, hogy fogni kellett volna a free card-ot, mivel voltak még outjaink, egy ch/r ellen pedig nem állunk túl fényesen, bár érdekes módon 53%-unk volt a flopon, ami meglepett .

    HF & GL!

  2. #2
    Moderátor / Pro Team tag danfiu avatara
    Csatlakozott
    2009. 01. 02.
    Hely
    Focustown
    Hozzászólások
    5.674

    Alapbeállítás

    1: shove,beteszi any parral, jobban ch/f olnek 789fd flopon, ha csak naked AA-unk lenne
    2: oop pot 3b mindig, nincs merit kisebb 3b sizing-ban oop, mivel csokkenteni akarjuk a pozicios hatranyunkat es a range-unk bombaeros lesz, az ovek meg nem.Flop cbet 1000%,xbackelhet sok par+fd-t,amikkel callozna a cbetet, a Turn mar jo.
    3:Biztos cbetelem a flopot blokkerekkel, 2 bd-fd d van, setek nincsenek naluk. Ch/c lal nem reppelsz semmit 4w
    4: Ahhh, flop 1000% shove, dominalod az o par+gyengebb fd-it, naked wrapeket, 1 ember range-e ellen van flopon 65%-od.Ha most szeretnek betenni 2 parral, es csak callozol es bingeled a flusht, nem fognak kifizetni.(meg jusson eszedbe mit mondtam a gyenge donkbet sizingokrol hu vagy mw, foleg ezen a boardon)

    5:Nagyobb cbet flopon, chr meg enemy fuggo, de jatekosok 80% -a ellen ezt bcozom ha potot ch/r elnek, dominalod a range-uket elegge.

  3. #3
    Fanatikus tag SonGosu avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 22.
    Hely
    Szolnok
    Hozzászólások
    203

    Alapbeállítás

    1. handhez kis kiegészítés:
    Nem írtál 3bet range-et, de egy ilyen enemynek 15% körül szokott lenni. Ezzel számolva 456 ss boardon a straight esélye 5,6%, set 1%, 2 pár kb 3%, 29%ban lesz nála FD, 6,2%ban 5+ outos sorhúzó. Ha ezzel minddel shoveol, összesen a range-e kb (5,6+1+3+6,2)*3/4+29=40,85%-al fog játszani. 32% equity kell, neked van 60% FE-d rajta, és a calling range-e kb 35%-a erősebb csak a lapodnál, a többivel classic 60-40-et játszol. De ha ilyen széles range-el játszik, akkor még hogyha callnál mindig nyer is, akkor is jobb vagy a foldnál!
    Hozzáteszem, 48%-os folding equity felett nincs szükség equityre, hogy jobb legyél a foldnál!

    Ami érdekesebb lehet, az a 789s,89Ts,9TJs tartomány egy 6-7%-os 3bet range ellen 4bet potban. De ott is kéne infó, hogy 3bet foldol e KKxx-et, AAxx-el mindig shoveol e stb. Majd azt is kiszámolom ...

    Az 5. handcall nem nagyon tetszik. 43% kell a call-hoz, és habár tele van a range-e lehetésges dominált lapokkal, és draw-kkal, 3way minbet-raise-elt partyban megnő a JJ,QQ,KK-k esélye, ami ellen csak 34%unk van. Ezt is le kellene modellezni, hogy a két pár+draw-k milyen arányban vannak, az 1pár+drawk milyen arányban vannak stb. Én ezt 3 way kicsit határesetnek érzem C-R ellen, független attól, hogy a mutatás nem volt rossz. HU persze más lenne a szitu.
    Utoljára módosítva: SonGosu által: 2013. 04. 05. 18:22

  4. #4
    Újonc
    Csatlakozott
    2009. 07. 22.
    Hely
    Miskolc
    Hozzászólások
    37

    Alapbeállítás

    5. hand esetében most a check-et tartom jónak, nagyon valószínű, hogy JKs valakit telibevert, turn flush-ünk pedig nem feltétlen face up, szerintem lenne benne 2 utca value.

    1. 789s,89Ts,9TJs flopok esetében érdekelnének az eredmények, nagyon .

    Danfiu:
    4. handben már én is fogok a fejem, annyiar egyértelmű, hogy aki callolta a 3,5-öt flopon, annak a range-t agyonverem, a gyenge donkolónál pedig tán még 2 pár sincs a bet méret alapján, easy push.
    5. hand esetén nálad egyáltalán nem opció a mögéjük check?
    ch/r ellen nem igazán van toppon a lap, szedhetünk fel outokat a turn-ön, gyakorlatilag nincs értelme itt megnyitni az akciót újra szerintem, mert nagyon valószínű egy set/2pár valakinél, aki csak erre vár, draw handek meg nem zavarnak minket, mivel fogunk mindent. Nagyon megkönnyítjük számunkra a játékot itt egy checkkel.
    Szerintem itt a flop nyitással csak annyit érünk el, hogy becommitáljuk magunkat legjobb esetben 2 pár ellen.

    Köszi, hogy válaszoltatok

  5. #5
    Moderátor ceewyl avatara
    Csatlakozott
    2008. 05. 26.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    3.835

    Alapbeállítás

    Mi lenne a terv cb esetén a többi utcán?

  6. #6
    Újonc
    Csatlakozott
    2009. 07. 22.
    Hely
    Miskolc
    Hozzászólások
    37

    Alapbeállítás

    Melyik hand esetén?

  7. #7
    Moderátor ceewyl avatara
    Csatlakozott
    2008. 05. 26.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    3.835

    Alapbeállítás

    Az 5. handnél ofc (cb = check behind).

  8. #8
    Moderátor / Pro Team tag danfiu avatara
    Csatlakozott
    2009. 01. 02.
    Hely
    Focustown
    Hozzászólások
    5.674

    Alapbeállítás

    Idézet ceewyl eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Az 5. handnél ofc (cb = check behind).
    Szegedi tajszolasban??? Nalunk ez a cbet

  9. #9
    Újonc
    Csatlakozott
    2009. 07. 22.
    Hely
    Miskolc
    Hozzászólások
    37

    Alapbeállítás

    Kikérem magunknak
    Amúgy nálam is ez volt az értetlenség tárgya, nem vágtam, hol volt itt cbet probléma az utolsó hozzászólásokban .

    Check után ha kapok egy kört, nyilván emel a KJ, raise like no tomorrow.
    Ha kapok egy ászt, szintén emelem vagy nyitok check után, QT nem checkkelt volna flopon, ha meg igen, lemákolom.
    2 vagy 4 eseténi bet size függő, de nem tenném be, csak call a turn-ön.
    Blank turn esetén ha elém nyitnak dobom.

  10. #10
    Fanatikus tag SonGosu avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 22.
    Hely
    Szolnok
    Hozzászólások
    203

    Alapbeállítás

    vs 8% 3bet-2%5bet range.
    Flop:
    enemy hand type:
    sor:15%!
    set:4,9% ebből 1,1% gutshot, 1,8% 5+sd-es
    top2:4,4% ebből 0,9% gutshot 1,7% 5+sd.
    FD:37,5%, 9,7% a fentiekből FD-s
    Gutshot:31% 11,6% FD-s
    5+ out SD:17,5% 6,2% FD-s.
    Ebből összerakva egy range-et:sor, set+sd,set+FD,top2+5outsd,top2+FD,FD+gutshot,FD+5o utsd +egy két FD+kapcsolódó hand. Ez nagyjából 40%-os range. Ilyen esetben push alapból plusszos (kb +4$, ha minden callnál buksz). Ha minden FD-vel SD-vel settel jön, akkor 78%-os lesz a calling range-e. Ekkor 23%-os equity kell, hogy jobban megérje callolni, mint foldolni. Az pedig játszva megvan.
    60%-os calling range mellett 9% kell,50%-nál már 0 is elég.

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •