Oldal: 1 / 3 123 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (24) összesen
Like Tree11Likes

Téma: Érdekes póker partik - 2013. 04. 10

  1. #1
    Akadémia bölcse
    Csatlakozott
    2007. 02. 15.
    Hozzászólások
    5.830

    Alapbeállítás Érdekes póker partik - 2013. 04. 10

    Lapok:
    Játék: NLHE CG 6max
    Játékosok: 6 fő
    Pozició: MP
    Kis vak: $0.25
    Nagy vak: $0.50

    Online pókerezel egy hatfős asztalon, amikor UTG (42/16, hatalmas fish) 1.5 dollárig emeli a tétet. QQ lapjaiddal 4.5 dollárig emelsz vissza, amit meglepetésedre a gombon ülő regulár megad, (20/18/7-et játszik, a limit jobb játékosai közé tartozik) majd az SB-n ülő reg és az emelést kezdő UTG fish is a call mellett dönt. Flopra a 32T board érkezik. SB és UTG check-je után 11 dollárig cbetelsz a 18.5 dolláros potba, amire BTN megad, SB dob, a fish pedig betolja a pénzét. A maradék 4.5 dollárt mindketten megadjátok. Turn-re a J lap érkezik. Rólad egy feszesebb regulár képe alakulhatott ki, 18/15/4.5-öt játszol. A pot 65 dollár, BTN előtt még 35 dollár van. Mit teszel?


    Tovább a partihoz

  2. #2
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2011. 05. 08.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    763

    Alapbeállítás

    Nem volt egy könnyű parti, nem csodálkozom rajta, hogy sokan all in mentek. Először nekem is ez ugrott be: "na nehogy már overpárral 2way dobjak, amikor fish már bepakolta a pénzét..."

    Aztán átgondolva a laptartományokat azértl ki lehetett sütni a crying c/foldot.

    Még annyit tennék hozzá a hivatalos megoldáshoz, hogy 22-88 és AT csak ritkán van benne a BTN laptartományában törnön:
    1. ritkán lesz nála kisebb kézbe pár, amit verünk, mert a flop előtti 9BB-s emelés nem kedvez a set mining-nek. Ezt a BTN tudja, ezért ritkán tart kis párral flop előtt
    2. AT-vel is ritkán fog megadni flop előtt (esetleg ATs), mert a mi emelő tartományunknak eléggé az alja az AT, így nincs sok értelme megadnia.

    ...és a fenti két esetben nem fog emelni ilyen line után 2. vagy 3. párral, ha kivárunk. Tehát c/fold.

  3. #3
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    tény, hogy ritkán van, éppen emiatt van még közelebb a fold, azért írtam azokat bele, hogy világos legyen, hogy még ilyen lapokkal együtt is ez lesz a jó megoldás-

  4. #4
    Team Hero daniboy avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 22.
    Hozzászólások
    480

    Alapbeállítás

    Idézet thomyca eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Még annyit tennék hozzá a hivatalos megoldáshoz, hogy 22-88 és AT csak ritkán van benne a BTN laptartományában törnön:
    1. ritkán lesz nála kisebb kézbe pár, amit verünk, mert a flop előtti 9BB-s emelés nem kedvez a set mining-nek. Ezt a BTN tudja, ezért ritkán tart kis párral flop előtt
    Szerintem a 22-88 igenis nagyon valószínű, főleg hogy számíthat a kacsa megadására is. Emellett egy erős range ellen is több eséllyel fizetik ki ha lejön a setje. Ha UTG regulár lenne, akkor hibásabbnak érezném ezt a megjátszást, lehet érveket felhozni ellene, de szerintem itt nyugodtan bele tehetjük a laptartományába.
    Zsoltika01 and screwtape like this.

  5. #5
    PA addict iKeksz avatara
    Csatlakozott
    2010. 11. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.273

    Alapbeállítás

    ugyanilyen partit éltem át tegnap, ugyan ez volt a felállás, csak a reg utg volt, turn-t elcsekkeltük riveren dobtam, a mutatásnál JJ-t mutatott, ami ott virított a floppon (22J)

  6. #6
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    Idézet daniboy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szerintem a 22-88 igenis nagyon valószínű, főleg hogy számíthat a kacsa megadására is. Emellett egy erős range ellen is több eséllyel fizetik ki ha lejön a setje. Ha UTG regulár lenne, akkor hibásabbnak érezném ezt a megjátszást, lehet érveket felhozni ellene, de szerintem itt nyugodtan bele tehetjük a laptartományába.
    flop benne lehet, de turnon nem nagyon.

  7. #7
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2007. 04. 10.
    Hely
    Sliema, Malta
    Hozzászólások
    711

    Alapbeállítás

    Nekem ez az egy nem tetszik -> "11 dollárig cbetelsz a 18.5 dolláros potba".

    A regek ellen a flop cb-nek egy kicsit "megkérdezzük mi a helyzet" szaga van (ami nem feltétlen baj itt), de ha ellenük nem érzünk több utcát a partiban és minden további akcióra ch/f-on vagyunk, akkor jobban tetszene egy 1/3-1/2 pot közötti cbet ezen az ultra dry flopon.
    naggeri likes this.
    Let's play! No risk no fun!

  8. #8
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    ezzel egyet tudok érteni, még a regek is lazábban callolhatnak talán, visszajátszani meg nem nagyon fog senki, a fish ellen meg ****a vbet az is.

  9. #9
    Őstag
    Csatlakozott
    2010. 01. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.748

    Alapbeállítás

    Ha reg meg fish is van a potban, akkor teljesen jó az a fajta játék, ami fish ellen value, reg ellen meg visszakérdezés. Pl egy 67J FD flopon ha egy aggrofish donkbetel, mi jövünk utána, és QQ van nálunk, biztos hogy raiselni fogok, viszont ha a reg visszajátszik, akkor dobok, fish ellen meg beteszem. Ugyanígy egy Axx-en AJ-vel, ss fish meg fullstack reg ellen, igyekszem túlreppelni magam a reg szemében, mert amit a regnek fizetünk az információért, annak többszörösét nyerjük el a fish elleni value formájában.

  10. #10
    Fanatikus tag kistaska avatara
    Csatlakozott
    2011. 11. 30.
    Hely
    Érd
    Hozzászólások
    275

    Alapbeállítás

    Az ilyen helyzetekben én valahogy nem sajnálok 10 dolcsit. 10§/fold. ..65ös potba 10-et bármikor," 18/15/4.5-öt játszok és ezek után is all-in megy akkor oké.Természetesen a 10 betet nem a pothoz ,hanem az ö zsetonjaihoz kel viszonyítani.

Oldal: 1 / 3 123 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •