Oldal: 15 / 22 ElsőElső ... 51314151617 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 141 - 150 (215) összesen
Like Tree29Likes

Téma: Rorooen omaha felemelkedese..

  1. #141
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 02. 10.
    Hozzászólások
    376

    Alapbeállítás

    Hello.
    Ebben a potban nem voltam magamban biztos az tuti.. a flopp donkra mi a jo? turn?
    Ellen 53/20 0 3bet, 1.0agresszio , 30 hand

    $0.05/$0.10 Ante $0.02 Pot Limit Omaha Hi
    HoldemManager
    1 Players
    Hand Conversion Powered by weaktight.com

    Stacks: 19.81$
    roroen (SB) ($20.12) 201bb

    Pre-Flop: ($0.07, 1 players) roroen is SB
    btnrais: $0.2, roroen calls $0.10

    Flop: ($0.02, 1 players)
    btn bet 0.3 roroen raises to $1

    Turn: ($0.02, 1 players)
    roroen bets $1.60,btnrrais 4.5$, roroen calls $2.90

    River: ($0.02, 1 players)
    btn checks, roroen checks

    Final Pot: $0.02
    roroen shows

    / elegge rosszul konvertalta ezt a handet../
    Utoljára módosítva: rorooen által: 2013. 04. 08. 16:26

  2. #142
    Újonc
    Csatlakozott
    2009. 07. 22.
    Hely
    Miskolc
    Hozzászólások
    37

    Alapbeállítás

    Szia! Az okosok majd megmondják a frankót, addig is az én véleményem az, hogy a flopon jó az emelés, inkább draw-ja van min 55, 67-el, pikkel vagy overpair+draw-val meg úgyis jön tovább, pakolja csak be a pénzét hátulról.
    A turn raise-re pedig 3beteltem volna, bekerült volna a pénzem, TT/55, minden mást versz., és lehet nála még bőven lap, ami kifizet. Viszont a river pikktől, JQK-től meg védeni kell a lapod, 3bet a turn ön.

    Mi volt nála?

  3. #143
    Moderátor ceewyl avatara
    Csatlakozott
    2008. 05. 26.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    3.835

    Alapbeállítás

    Konvertálás nélkül be tudnád másolni a hh-t?

  4. #144
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 02. 10.
    Hozzászólások
    376

    Alapbeállítás

    ceewyl : keresed parancs :

    Grabbed by Holdem Manager
    PL Omaha $0.10(BB) Replayer
    Hero ($20.12)
    ($19.88)

    Hero antes $0.02
    antes $0.02

    Dealt to Hero 6:diamond: 4:heart: 3:heart: A:heart:

    raises to $0.20, Hero calls $0.10


    FLOP ($0.44) 4:spade: 5:spade: 4:diamond:

    Hero checks, bets $0.30, Hero raises to $1, calls $0.70

    TURN ($2.44) 4:spade: 5:spade: 4:diamond: T:heart:

    Hero bets $1.60, raises to $4.50, Hero calls $2.90

    RIVER ($11.44) 4:spade: 5:spade: 4:diamond: T:heart: 9:spade:

    Hero checks, checks

    Hero shows 6:diamond: 4:heart: 3:heart: A:heart:
    (Pre 53%, Flop 24.9%, Turn 15.0%)

    shows 8:heart: 5:club: 2:club: 4:club:
    (Pre 47%, Flop 75.1%, Turn 85.0%)

    wins $10.94
    Utoljára módosítva: rorooen által: 2013. 04. 10. 13:40

  5. #145
    Moderátor ceewyl avatara
    Csatlakozott
    2008. 05. 26.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    3.835

    Alapbeállítás

    Jaaa, hogy ez HU.

    Ott pláne 3betelném a turnt, elég sok gyengébb 4xxx, overpair, FD lehet a rangeben.

  6. #146
    Fanatikus tag SonGosu avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 22.
    Hely
    Szolnok
    Hozzászólások
    203

    Alapbeállítás

    Nekem csak az a bajom itt, hogy mivel flateli flop RR-t, amivel turnön c-r-elni tud? Az a megoldás nem igazán tetszik, hogy csesszük tele a range-ét gyenge lapokkal, hogy be tudjuk tenni turnön. Nem ismerjük a shove-ing range-ét, hogy mennyire laza,, mik a tendenciái, mert kevés a hand.
    Ilyen esetben default játékot kellene játszani (és alapból őszinte playerre tenni az enemy-t), és bizony átgondolni, hogy rosszabbal callol e flopon, és C-R-eli e a turnt. Az ilyen fishy statosok 0 3bettel inkább a calling station-t képviselik, és a nálad gyengébb lapokkal sztem csak kisérnének egy flop call után. T-es semminek nem segített, ami gyengébb maradt nálad.
    Sztem itt a range-e nagy része full és 4xxx lesz. FD-vel flopon shoveolt volna, vagy turn csak callolja, SD+FD-vel szintén. OP ill OP+FD-vel szintén nem fog flop call turn C-R-t játszani.
    Ha kb 30%-al játszik pre, akkor kb 2x annyiszor lesz nála 4xxx, mint full. Ja, és rengeteg fish flatel két utcát tripssel (ne kérdezzétek miért, de nagyon gyakran találkozom ilyennel,amikor hasonló boardon a kísért line-t showdown követi).
    Én ezt eldobtam volna. Persze elég egy másik showdown enemy-től, ahol látok egy apró infót, és márist Rr-é változik a move, de ilyet nem írtál.

  7. #147
    Moderátor ceewyl avatara
    Csatlakozott
    2008. 05. 26.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    3.835

    Alapbeállítás

    Hero c/r-el flopon, enemy rr-el turnön, nem fordítva.

    Másfelől írod, hogy ismeretlen ellenfélnek tekintjük (30 hand alapján jogosan is), utána megindoklod, hogy 0% 3betje van (ha ezek csak HU statok, akkor is csak 15/0 a 3bet), ezért tuti CS nit, így fold?

  8. #148
    Fanatikus tag SonGosu avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 22.
    Hely
    Szolnok
    Hozzászólások
    203

    Alapbeállítás

    Először is leszögezném, hogy senkit nem akarok szapulni, megbántani, kritizálni, csak a saját véleményemet írom le alant, hogy esetleg logikus érvekkel megcáfoljanak, és tanulhassak belőle.

    $0.05/$0.10 Ante $0.02 Pot Limit Omaha Hi
    HoldemManager
    1 Players
    Hand Conversion Powered by weaktight.com

    Stacks: 19.81$
    roroen (SB) ($20.12) 201bb

    Pre-Flop: ($0.07, 1 players) roroen is SB
    btnrais: $0.2, roroen calls $0.10

    Flop: ($0.02, 1 players)
    btn bet 0.3 roroen raises to $1

    Turn: ($0.02, 1 players)
    roroen bets $1.60,btnrrais 4.5$, roroen calls $2.90

    River: ($0.02, 1 players)
    btn checks, roroen checks

    Final Pot: $0.02
    roroen shows

    / elegge rosszul konvertalta ezt a handet../


    Ez alapján, vmit Roro azt írta az elején, hogy flop donkkolt a srác, ami szerint Hero volt IP. Persze lehet nem, csak elcseszett vmit a konverter.

    A stat alapján pedig azért mondom, hogy 3bet:0 jelent vmit, mert az őrült fishek 30 hand alatt is bőven fognak 3betelni, itt igazából az az info, hogy 50/20 mellett nincs 3 bet. És pont ezért tettem be CS-be, mert plo10-en ez a legjellemzőbb forma, ill a másik az őrült fish, akinek viszont lett volna már 3betje. Az általánosítás elég durva, de ennyi infóból ez a leglogikusabb. (30-50 handig én ez alapján szelektálom le enemyt)

    Ezek apróságok, de én akkor is azon a véleményen vagyok, hogy crazy a line, amit a srác játszik OOP.
    Esetleg megnézheted alacsonyabb limites adatbázisból, hogy hasonló esetekben mi volt enemy showdown range-ében.
    Sztem ezek az infók baromi sokat jelentenek, és amíg nem látod, hogy a srác képes gyengébb handdel ilyen crazy line-ra, avagy a showdown range-e nincs e tele veszélyes flopon is gyenge lapokkal, addig felesleges direkt telerakni a range-ét olyan lapokkal, amelyekkel 10-ből 9 fishy játékos nem így játszik.
    Ez ilyen önámítás, hogy márpedig ott az FD, sőt még SDje is lehet, meg OP-je is, és azokat is bele lehet rakni a range-ébe, és akkor már tudok callolni.
    Igen, bele lehet, ha megvan az infó,hogy benne van. De addig mások a vezérelvek. SZtem azok turnön is peel-ing range-ben vannak (ha flopon abban voltak), és pont azért emeltünk, hogy ezektől a handektől kapjunk még equityt.
    Ez sztem sok játékosnál nagy hiba, és is elkövettem utóbbi időben, és többnyire 10-20 handes ellenfelek ellen.

    Persze ez saját vélemény, lehet neked van igazad, én így gondolom ezt a szitut a rendelkezésre álló infók alapján. Ha esetleg rosszul érvelek vmi mellett, javítsatok ki.

  9. #149
    Moderátor ceewyl avatara
    Csatlakozott
    2008. 05. 26.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    3.835

    Alapbeállítás

    Idézet SonGosu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Először is leszögezném, hogy senkit nem akarok szapulni, megbántani, kritizálni, csak a saját véleményemet írom le alant, hogy esetleg logikus érvekkel megcáfoljanak, és tanulhassak belőle.

    $0.05/$0.10 Ante $0.02 Pot Limit Omaha Hi
    HoldemManager
    1 Players
    Hand Conversion Powered by weaktight.com

    Stacks: 19.81$
    roroen (SB) ($20.12) 201bb

    Pre-Flop: ($0.07, 1 players) roroen is SB
    btnrais: $0.2, roroen calls $0.10

    Flop: ($0.02, 1 players)
    btn bet 0.3 roroen raises to $1

    Turn: ($0.02, 1 players)
    roroen bets $1.60,btnrrais 4.5$, roroen calls $2.90

    River: ($0.02, 1 players)
    btn checks, roroen checks

    Final Pot: $0.02
    roroen shows

    / elegge rosszul konvertalta ezt a handet../


    Ez alapján, vmit Roro azt írta az elején, hogy flop donkkolt a srác, ami szerint Hero volt IP. Persze lehet nem, csak elcseszett vmit a konverter.

    A stat alapján pedig azért mondom, hogy 3bet:0 jelent vmit, mert az őrült fishek 30 hand alatt is bőven fognak 3betelni, itt igazából az az info, hogy 50/20 mellett nincs 3 bet. És pont ezért tettem be CS-be, mert plo10-en ez a legjellemzőbb forma, ill a másik az őrült fish, akinek viszont lett volna már 3betje. Az általánosítás elég durva, de ennyi infóból ez a leglogikusabb. (30-50 handig én ez alapján szelektálom le enemyt)

    Ezek apróságok, de én akkor is azon a véleményen vagyok, hogy crazy a line, amit a srác játszik OOP.
    Esetleg megnézheted alacsonyabb limites adatbázisból, hogy hasonló esetekben mi volt enemy showdown range-ében.
    Sztem ezek az infók baromi sokat jelentenek, és amíg nem látod, hogy a srác képes gyengébb handdel ilyen crazy line-ra, avagy a showdown range-e nincs e tele veszélyes flopon is gyenge lapokkal, addig felesleges direkt telerakni a range-ét olyan lapokkal, amelyekkel 10-ből 9 fishy játékos nem így játszik.
    Ez ilyen önámítás, hogy márpedig ott az FD, sőt még SDje is lehet, meg OP-je is, és azokat is bele lehet rakni a range-ébe, és akkor már tudok callolni.
    Igen, bele lehet, ha megvan az infó,hogy benne van. De addig mások a vezérelvek. SZtem azok turnön is peel-ing range-ben vannak (ha flopon abban voltak), és pont azért emeltünk, hogy ezektől a handektől kapjunk még equityt.
    Ez sztem sok játékosnál nagy hiba, és is elkövettem utóbbi időben, és többnyire 10-20 handes ellenfelek ellen.

    Persze ez saját vélemény, lehet neked van igazad, én így gondolom ezt a szitut a rendelkezésre álló infók alapján. Ha esetleg rosszul érvelek vmi mellett, javítsatok ki.
    Most már kezdek én is elbizonytalanodni a hh-t illetően.
    Én a 144.hsz-ben lévő, konvertálás nélküli alapján néztem.

  10. #150
    PA addict naggeri avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    3.367

    Alapbeállítás

    nem olvastam el a kommenteket, de szerintem wp a hand

Oldal: 15 / 22 ElsőElső ... 51314151617 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •