Oldal: 2 / 3 ElsőElső 123 UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (27) összesen
Like Tree9Likes

Téma: Va - Super turbó heads up segítség kérés videó

  1. #11
    Va
    Va nem elérhető
    Tag Va avatara
    Csatlakozott
    2007. 10. 25.
    Hely
    Bekescsaba
    Hozzászólások
    182

    Alapbeállítás

    Leírnál pár statot, ami arról árulkodik, hogy jó úton jár valaki?

  2. #12
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2008. 10. 22.
    Hozzászólások
    385

    Alapbeállítás

    Idézet Va eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Leírnál pár statot, ami arról árulkodik, hogy jó úton jár valaki?
    5%-os EV ROI.
    tRomf29 likes this.

  3. #13
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2008. 10. 22.
    Hozzászólások
    385

    Alapbeállítás

    Idézet Va eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Leírnál pár statot, ami arról árulkodik, hogy jó úton jár valaki?
    Amúgy lehet következtetni az sb és bb vpip, pfr, 3bet statokból hogy vannak-e kirívó hibák, de itt is a handek és a döntéseid mutatják meg igazán, hogy jól játszol vagy sem. 500-1000 meccs után megnézheted mondjuk az EV ROI-dat, ha felfelé tart, akkor talán jó irányba haladsz, de tényleg kell az a 3-5000 meccs. Ha mégsem pluszos 1000 meccsnél, az sem feltétlenül jelenti, hogy vesztő játékot játszol, nekem is volt 900 meccses EV breakevenem. (azért ha erősen tart lefelé, akkor alacsony téten az nagy valószínűséggel nem jelent jót) Megnézem én is a videód és leírom a véleményem.

  4. #14
    Tag
    Csatlakozott
    2012. 10. 21.
    Hozzászólások
    139

    Alapbeállítás

    én turbó husng-ről tudnék írni. hyper nem az én világom. de szerintem az alapoktól kellene kezdeni.

  5. #15
    Va
    Va nem elérhető
    Tag Va avatara
    Csatlakozott
    2007. 10. 25.
    Hely
    Bekescsaba
    Hozzászólások
    182

    Alapbeállítás

    Megkérdezem itt is, HM2 próbaverziónál hogyan/honnan tudom előcsalni az EV roi-t? $EV-t látok, de az meg századra pontosan egyenlő a winnings-el. Így meg nem nagyon tudom értelmezni.
    Se grafikon, se egy szám.

  6. #16
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2008. 10. 22.
    Hozzászólások
    385

    Alapbeállítás

    1. meccs

    1:26 - Dobod a J8o-t, amivel lehet minraise-elni, limpelni ellenféltől függően. Itt én a minraise-t választottam volna, nem tűnik az ellenfél aggromonkey-nak. Kicsit inkonzisztensnek tűnik ezután, hogy 1:38-nál eldobsz ezután egy 54o-t, majd nem sokkal később emelsz egy 54o-val pont a 3bet shove-od után.
    2:31 - QJo, ha minraise-call volt a terv, akkor okés, én 12bb eff stacknél kb. fele-fele arányban openshove-olom, minraise-callolom, és kb. 1%-ban minraise-foldolom extrém tight, soha nem 3betelő arcok ellen. Postflop megint ellenfélfüggő: Van, aki nem ügyeskedik soha duplikálódott flopon, van, aki kötelességének érzi, hogy c/r-eljen. Ha passzívabb játékos, akkor itt sem fog agresszív lenni általában és fordítva is igaz.
    3:13 - 93o-val 10bb eff stacknél nem igazán minraise-elnék, csak ha extrém magas az ellenfél fold pfr-je. Fold inkább.
    3:22 - Q7o openshove. 9-10 bb alatt általában lehet a NASH-t követni, pushnál mindenképpen, a call szerintem erőteljesebben ellenfélfüggő.
    3:33 - Q9o call 8bb alatt.
    3:43 - 98o openshove. Ha olyan az ellenfél, akinél feleslegesnek érzed a kockázatot, mert gyenge, akkor lehet limp vagy minraise, ha túl sokat dob. Ez a minraise-fold viszont rossz.
    4:21 - K4o openshove, NASH. Mivel nem openshove-oltál, postflop nehéz helyzetbe hoztad magad, és én itt már nem tudom, hogy mi jó és mi nem.
    5:38 - J4o határeset NASH alapján, lehet dobni.
    6:32 - 62s fold. Itt már nem limpelünk, max. ha csapdázunk valamivel. Ha már limpeltél, szerintem postflop akkor is elég lenne 50-et betelni, ez duplán pénzégetésnek tűnik.
    7:58 - Ez nem gépies játék, hanem nyerő. 6-8bb-nél már nem kell annyira kreatívnak lenni.
    8:09 - 97s call, megint csak NASH. Ezek először furcsák, főleg ha megszoktad mondjuk a cash game-et 100bb-vel, de egyszerűen akkor is call.

    2. meccs

    9:25 - Q3o Meccs elején trükkösek lehetnek az ilyen leosztások, nehéz is igazán jól dönteni szerintem. Cbet okés. A turn, river játéknál viszont én is kíváncsi vagyok másoknak a véleményére. (én hajlamos vagyok callolni a turnt és a rivert is, szerintem sok-sok infó, és néha még viszi is az ember valami orbitális baromság ellen, ettől függetlenül nagy rá az esély, hogy -EV itt a játékom, bár ezek a szituációk viszonylag ritkák) A turn emeléstől sem tudnék teljesen elzárkózni, főleg mostanában.
    10:30 - Az A6o leosztásnál jól látod szerintem. Vannak játékosok, akik donkolnak 1bb-t, ha nem találja el őket a flop, és vannak, akik indukálni akarnak erős kész lappal, vagy erős draw-val. Ki kell találnod, melyik típusba tartozik az ellenfeled. Ha elkapsz egy-egy erős tellt, hatalmas előnyöd lehet belőle. Egyszer megfigyeltem, hogy egy srác a limpje után, ha nem találta el a flop mindig 1,5x potot betelt, és ezen nem változtatott 15 meccsen keresztül. Nagy élmény volt c/r all-in menni 6-T magassal rendszeresen. Itt én flopon azért inkább a callt vagy a raise-t választottam volna, mint a foldot, ez így kicsit weaknek tűnik.
    10:47 - Az ATo-ban azért van potenciál 20bb-nél, szóval inkább minraise. Én 18bb alatt szoktam gyenge Ax-eket shove-olni, A8o+-szal általában minraise-elek. Persze lehet ettől eltérni néha, ellenféltől függően.
    11:20 - A3s-del itt most jobb képet kaptál róla, mivel donkbetel potot. Read nélkül itt is nehéz okosat mondani, nem érzem rossznak a döntésed, de abban sem vagyok biztos, hogy jó volt. Mindenesetre lehet note-olni, hogy nem 3bet shove-olt az A8-ával, és ilyen érdekes line-t választott postflop.
    14:25 - Itt elvileg elég a 3/8 potnyi cbet, dobnak arra is, és megspórolsz 10 zsetont, ha erős lap van nála. Figyelni kell azért az olyan ellenfelekre, akik minden underbetre rámozdulnak és c/r-elnek.
    15:00 - AKo hand. Standard, én A9o+, A8s+ range-dzsel shove-olom, A4-A7-tel callolom random ellen. Párokkal pusholok, ha nagyobb pár, így jártam, note és következő meccs. Itt a 3bet size-okat érdemes figyelni, van, akit néhány meccs után már egész pontos laptartományokra tudsz belőni, mert 4bb-ig 3betel monsterrel (JJ-AA), 5bb-ig A8-AK-val és 6bb-ig KQ-KJ-vel. Van persze olyan is, aki maszatol, ahogy éppen kedve tartja.

    Kb. ennyi. Természetesen lehetnek hibák abban, amit írtam, és néhány szituációt más gondolhat teljesen másképp, én is szívesen várom a kritikát, érveket. Nyilván negyedórában sok szituáció lehet, ami nem jött elő, és hibáznál benne, de folyamatosan lehet finomítani a játékon. Szerintem jó úton haladsz, úgy láttam a push-fold alacsony effektív stacknél néha gondot okoz neked, én is így voltam vele, mert cg-ztem előtte, úgyhogy a NASH-t 10bb alatt mindenképpen tanulmányozd. Emellette még a standard dolgok, amiket érdemes tanulmányozni, beszerezni: Mersenneary ebook (free), Chadders0 video pack, JacktheShipper youtube videók (free), egyéb hyperes husng csomagok a husng.comon.
    GL, remélem tudtam segíteni!
    Utoljára módosítva: MerACE által: 2013. 04. 15. 22:39
    Va likes this.

  7. #17
    Va
    Va nem elérhető
    Tag Va avatara
    Csatlakozott
    2007. 10. 25.
    Hely
    Bekescsaba
    Hozzászólások
    182

    Alapbeállítás

    Köszönöm! Ezért (is) jó itt az akadémián, mert ismeretlenül is ennyit segítenek az emberek.
    Holnapra azt hiszem lesz mit átgondolnom!

    Köszi az elemzést, és a tippeket a végén!
    stickstackstoke likes this.

  8. #18
    PA addict Holdenper avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 30.
    Hely
    BP
    Hozzászólások
    3.627

    Alapbeállítás

    Idézet Va eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    a Chubukov-Nash-t
    azmiaz? Van Sklansky-Chubukov, ami hulladék, meg Nash, ami jó p/f játékra, de nem feltétlenül kell használni, mert lehetnek jobb opciók (limp, vagy MR)
    Mooshoo: he's repping the jackson five
    Mooshoo: don't hate

  9. #19
    Va
    Va nem elérhető
    Tag Va avatara
    Csatlakozott
    2007. 10. 25.
    Hely
    Bekescsaba
    Hozzászólások
    182

    Alapbeállítás

    Csak rákerestem, hogy nash, és kaptam az első találatok között olyat, hogy Chubukov push, és nash call táblázat, de amúgy viszont igazad van.

  10. #20
    PA addict
    Csatlakozott
    2010. 04. 20.
    Hely
    Debrecen
    Hozzászólások
    4.865

    Alapbeállítás

    Ezt nézd át:
    Oops! This Content is Members Only | Risk Oriented
    regisztrálni kell hozzá.
    Ami nem öl meg, az idegileg felb@sz!

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •