Oldal: 4 / 4 ElsőElső ... 234
Eredmény: 31 - 39 (39) összesen
Like Tree4Likes

Téma: Mikor váljunk profivá? - Chris "Jesus" Ferguson esszéje

  1. #31
    Őstag zsjozsef avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 03.
    Hely
    .
    Hozzászólások
    1.175

    Alapbeállítás

    Idézet Bumbanas eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Profik akartok lenni? Nekem ez a témában az etalon:
    Ed Miller - Noted Poker Authority - Profivá válni. Mit kell tudnod, ha megélhetésért szeretnél pókerezni.

    Mivel nem 100%-ban felelek meg a "Neked szól ez a cikk?" kritériumainak, ezért elég jelentősen módosítottam a magam számára a BR-lal és tartalékkal kapcsolatosan leírtakat, de szerintem nem is igazán itt van a lényeg, hanem a cikkben leírt szellemiség és hozzáállás elérésénél.
    Még nem olvastam végig, de nagyon jó cikk! A profivá válástól elveszi az ember kedvét, de nekem nincs is ilyen célom.
    Aki hosszabb ideig nyerő akar lenni, annak ez alapmű. Köszi, hogy belinkelted!

  2. #32
    Őstag Bumbanas avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 27.
    Hely
    Győr
    Hozzászólások
    1.788

    Alapbeállítás

    Vika: Szerintem eléggé leegyszerűsítve látod a helyzetet. Van egy ismerősöm, gyerekruha készítésből él, de papíron minden az élettársa vagy az anyja nevén van. Szó szerint nincs semmije, se jövedelme. Mielőtt még a vagyonosodási vizsgálatok szóba jöttek, behívták az APEH-be és megkérdezték tőle:
    -G... úr, ön miből él?
    Másik gond, hogy rendben, hogy nem lesz semmid. Meddig? A legtöbb ember nem szeretne élete végéig bérelt lakásban lakni és látszatra vagyon nélkül élni (szerintem te sem). Ha csak elmész egy jobb nyaralásra már megkérdezhetik, hogy miből? És egészségbiztosítást sem fizetsz? Mi van ha beteg leszel? Vagy csak egyszerűen elüt a villamos? Mindenért fizetsz a kórházban? Amíg fiatal vagy azt mondod erre, hogy hülyeség, minek ilyennel foglalkozni, de ne felejtsd el, hogy a fiatalság az nem dicsőség, hanem állapot! Elmúlik. Szerintem igenis fontos kérdés a pókerből származó jövedelem legalább egy részének legálissá tétele. Nem az államnak, neked!
    Érdekelne erről mások véleménye is, leginkább azoké, akik már most ebből élnek.

  3. #33
    Őstag
    Csatlakozott
    2007. 11. 15.
    Hozzászólások
    1.219

    Alapbeállítás

    Idézet Bumbanas eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Vika: Szerintem eléggé leegyszerűsítve látod a helyzetet. Van egy ismerősöm, gyerekruha készítésből él, de papíron minden az élettársa vagy az anyja nevén van. Szó szerint nincs semmije, se jövedelme. Mielőtt még a vagyonosodási vizsgálatok szóba jöttek, behívták az APEH-be és megkérdezték tőle:
    -G... úr, ön miből él?
    Másik gond, hogy rendben, hogy nem lesz semmid. Meddig? A legtöbb ember nem szeretne élete végéig bérelt lakásban lakni és látszatra vagyon nélkül élni (szerintem te sem). Ha csak elmész egy jobb nyaralásra már megkérdezhetik, hogy miből? És egészségbiztosítást sem fizetsz? Mi van ha beteg leszel? Vagy csak egyszerűen elüt a villamos? Mindenért fizetsz a kórházban? Amíg fiatal vagy azt mondod erre, hogy hülyeség, minek ilyennel foglalkozni, de ne felejtsd el, hogy a fiatalság az nem dicsőség, hanem állapot! Elmúlik. Szerintem igenis fontos kérdés a pókerből származó jövedelem legalább egy részének legálissá tétele. Nem az államnak, neked!
    Érdekelne erről mások véleménye is, leginkább azoké, akik már most ebből élnek.
    Havi pár ezer forintért rendben van a TB-d, és nem kell fizetned az esetleges orvosi ellátásért, ez tehát nem probléma. A többi résszel sem Te, sem én, sem pedig senki más nem fog viszont tudni semmit sem kezdeni, mert nincs szabályozva ez a kérdés itthon, de ahogy elnézem még egy rakás másik helyen sem szerte a világban.

    Egyelőre én még messze járok a havi 3-4 ezer eurós stabil havi bevételtől, így azt sem tudom, hogyan tudnám legálissá tenni legalább egy részét, de ilyen mértékű havi kereset mellett szerintem nem okozhat gondot találni egy piszok jó könyvelőt és/vagy adószakértőt, aki megtalálja a megoldást a problémára.

    Nem kötekedésből írom, de nyílt fórumon konkrét tippet biztosan nem fogsz kapni az igazán érintettektől.
    Utoljára módosítva: Vika által: 2008. 09. 05. 18:05

  4. #34
    Őstag
    Csatlakozott
    2007. 11. 15.
    Hozzászólások
    1.219

    Alapbeállítás

    Idézet Bumbanas eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Vika: Szerintem eléggé leegyszerűsítve látod a helyzetet. Van egy ismerősöm, gyerekruha készítésből él, de papíron minden az élettársa vagy az anyja nevén van. Szó szerint nincs semmije, se jövedelme. Mielőtt még a vagyonosodási vizsgálatok szóba jöttek, behívták az APEH-be és megkérdezték tőle:
    -G... úr, ön miből él?
    Másik gond, hogy rendben, hogy nem lesz semmid. Meddig? A legtöbb ember nem szeretne élete végéig bérelt lakásban lakni és látszatra vagyon nélkül élni (szerintem te sem). Ha csak elmész egy jobb nyaralásra már megkérdezhetik, hogy miből? És egészségbiztosítást sem fizetsz? Mi van ha beteg leszel? Vagy csak egyszerűen elüt a villamos? Mindenért fizetsz a kórházban? Amíg fiatal vagy azt mondod erre, hogy hülyeség, minek ilyennel foglalkozni, de ne felejtsd el, hogy a fiatalság az nem dicsőség, hanem állapot! Elmúlik. Szerintem igenis fontos kérdés a pókerből származó jövedelem legalább egy részének legálissá tétele. Nem az államnak, neked!
    Érdekelne erről mások véleménye is, leginkább azoké, akik már most ebből élnek.
    Egy 300 ezer forintos kubai nyaralásért szerintem még nem fognak elővenni. Amikor kitalálták, hogy az utazási irodáknak jelenteniük kell a komolyabb utakon részt vevők adatait, akkor ennél magasabban húzták meg a határt emlékeim szerint.

    Sok dologban igazad van, az viszont engem például egyáltalán nem zavarna, ha ilyen mértékű rendszeres havi bevételek mellett bérelt lakásban vagy házban kellene élnem tartósan (most is albérletben lakom). A fizetések szempontjából példaként felhozott Németországban például legjobb tudomásom szerint gyakorlat, hogy egy jelentős réteg él úgymond albérletben, akár tartósan is. Egy régi kollégám mesélte, hogy német tanár házaspár ismerősei is tartósan bérlakásban (persze fullosban) élnek (nyilván vehetnének saját nevükre is, ha nagyon akarnának, de egyáltalán nem biztos, hogy így rosszabbul járnak). És hogy miért nem? Minden évben egyszer felújítják nekik a kéglit, amíg ők nyaralnak. Kiválasztják az összes dolgot elutazás előtt, a fal színétől a szőnyegig, majd a távollétükben a háztömb tulajdonosa elvégezteti a munkákat, és ők már a teljesen felújított lakásba érnek haza. Ha valami zűr van, akkor megcsináltatja a problémás dolgot a tulaj, nem nekik kell rohangálni, szerelőt hívni, intézkedni. Minden benne van a bérleti díjban, fogalmazhatunk úgy is, hogy "all inclusive" a dolog.

    Ne érts félre, nem kötözködni akarok, csak ezek a dolgok is hozzátartoznak az összképhez.

  5. #35
    Akadémia bölcse titcar avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 06.
    Hely
    a monitor előtt
    Hozzászólások
    7.774

    Alapbeállítás

    szerintem az itt linkelt írások nagyon hasznosak és minden egyes pontjuk külön-külön is nagyon fontos. amit kiemelnék a "legyen egy B terved" pont. amiről hajlamos az ember megfeledkezni sokszor.
    FlössösMadrid likes this.

  6. #36
    Őstag Bumbanas avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 27.
    Hely
    Győr
    Hozzászólások
    1.788

    Alapbeállítás

    Vika: Azt hiszem, hogy leginkább egy dologban értünk egyet. Mindenkinek más dolgok fontosak az életben, és másképpen képzeli el a boldogulást. Ez így jó. Elhiszem, hogy nem kötözködésként írtad amit írtál. Ez ugyanolyan dolog, mint hogy valaki a belvárosban szeret(ne) lakni, ajol "minden közel van" és egész nap nagy a nyüzsgés, más pedig inkább kiköltözik a városból, mert nem bírja a várost. Egy jó (pókeres) jövedelem éppen azt a szabadságot adja meg, hogy szabadon választhass milyen életet akarsz élni. Én pénzért játszom, de a pénzt nem célnak tekintem, hanem eszköznek ahhoz, hogy úgy élhessek amit elképzeltem és még nem sikerült elérnem.

  7. #37
    Őstag
    Csatlakozott
    2007. 11. 15.
    Hozzászólások
    1.219

    Alapbeállítás

    Idézet Bumbanas eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Vika: Azt hiszem, hogy leginkább egy dologban értünk egyet. Mindenkinek más dolgok fontosak az életben, és másképpen képzeli el a boldogulást. Ez így jó. Elhiszem, hogy nem kötözködésként írtad amit írtál. Ez ugyanolyan dolog, mint hogy valaki a belvárosban szeret(ne) lakni, ajol "minden közel van" és egész nap nagy a nyüzsgés, más pedig inkább kiköltözik a városból, mert nem bírja a várost. Egy jó (pókeres) jövedelem éppen azt a szabadságot adja meg, hogy szabadon választhass milyen életet akarsz élni. Én pénzért játszom, de a pénzt nem célnak tekintem, hanem eszköznek ahhoz, hogy úgy élhessek amit elképzeltem és még nem sikerült elérnem.
    Persze, ezzel én is így vagyok.

  8. #38
    Kitiltva
    Csatlakozott
    2012. 11. 04.
    Hely
    miskolc
    Hozzászólások
    188

    Alapbeállítás

    Hát szerintem a mai világban a pókert mindenki a pénzért játssza .Az meg jó kérdés hogy ha sikeres lennék a játéban tuti hogy ott hagynám a munkám mert gályázok 65000ft ért 8 órás műszakban egy profi pókeres ennyi idő alatt meg több ezer dollárt keres.Hát szerintem a válasz egyszerű váltanék,de sajnos ez nem mindenkinek adatik meg.
    kis-t likes this.

  9. #39
    Team Hero S0nnyB1ack avatara
    Csatlakozott
    2012. 03. 25.
    Hely
    Ózd
    Hozzászólások
    1.657

    Alapbeállítás

    Idézet dyabló73 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Hát szerintem a mai világban...
    Az előtted szòlók nem a mai világban nyilatkoztak. Valahol a krétakor környékén.
    Maxxxika likes this.

Oldal: 4 / 4 ElsőElső ... 234

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •