Oldal: 2 / 5 ElsőElső 1234 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (42) összesen
Like Tree28Likes

Téma: Érdekes póker partik - 2013. 04. 22

  1. #11
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2011. 05. 08.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    763

    Alapbeállítás

    Információért emelek

    A viccet félretéve:
    - 60 hand játék után én sem mondom ki senkire, hogy regular. Ergo szememben: ismeretlen átlagos játékos (lásd. differentborder)
    - én ez esetben megcélzom a range-nek a felső részét és értékért emelek, a többi részétől nem várok megadást, de hívást sem nagyon törnön. Amúgy a range széles 80% cbet miatt.
    - kézbe flös ritkán lesz nála;
    - jóval többször lesz nála egy magas szín, ami ha bejön agyonver, nálam ezért itt Call nem jellemző;

    Raise/Call-t nyomtam.
    kistaska and arabraB110 like this.

  2. #12
    Kitiltva
    Csatlakozott
    2011. 06. 29.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.063

    Alapbeállítás

    Idézet mkbla eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    én viszont nem igazán látom mitől sima call???
    szerintem meg sima raise, ha félsz a nagyobb settől esetleg színtől akkor miért callolsz? leesssen egy full és tuti elbukd? vagy várod az egy outot? ez egy reg 80%os cbettel ami azt jelenti tuti minden boardot megfog cbetelni, ha kell hanem, kötelező visszaemelni hogy megtudd hol vagy (és ez még akkor se tuti) lehet a kezébe tegyük fel flop set vagy flop flös amit tuti nem fog eldobni a set overset akkor cooler és nem tudunk vele mit kezdeni, a meg visszaemel akkor elgondolkozhatunk egy dobáson is akár, mivel regulár nem fogja ugyebár set alatt berakni a pénzét, tehát verve vagy. egyébként meg ha mondjuk top pár vagy overpár+flöshúzóval cbetel, hogy belassítson minket, habá a bet sizing olyan mintha talált volna valamit, és lehet nála van az Asx v Ksx és próbálja építeni a kasszát, én semmikép nem adnék neki ingyen lapot. főleg a raise azért is jó mert ő minket 16/15-ös regulárnak lát és set v flös alatt nem biztos h a visszaemelésünkre lap nélkül még ráemelne.
    nem egészen értem a gondolatmenetedet, legalábbis mintha raise/fold és raise/call között vacilálnál. egyébként nekem pont a réz tűnik "félős" játéknak. szuperül lehet itt szlópléjelni pozícióból, hadd durrogtasson AQo-val, meg hasonlókkal gondolván, hogy flösshúzón vagyunk. sok zsetont úgyis csak jobb lapok ellen tudnánk itt nagy eséllyel betenni.

  3. #13
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    Idézet thomyca eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Információért emelek

    A viccet félretéve:
    - 60 hand játék után én sem mondom ki senkire, hogy regular. Ergo szememben: ismeretlen átlagos játékos (lásd. differentborder)
    - én ez esetben megcélzom a range-nek a felső részét és értékért emelek, a többi részétől nem várok megadást, de hívást sem nagyon törnön. Amúgy a range széles 80% cbet miatt.
    - kézbe flös ritkán lesz nála;
    - jóval többször lesz nála egy magas szín, ami ha bejön agyonver, nálam ezért itt Call nem jellemző;

    Raise/Call-t nyomtam.
    Ha 60 hand után nem mondod rá, hogy regulár, akkor miért gondolod, hogy a 80% cbet statot figyelembe kell venned?

    viccet félretéve, a range-e felső része pontosan olyan lapokból áll ami vagy megver itt, vagy nem létezik neki olyan turn amin nem betelne v cc-zne. Ahogyan én sem megyek tönkre vagy blöttcathelek több utcát 1 pár handekkel ezen a boardon, úgy nem várom el azt ismeretlenül másoktól sem.

    + mp vs co könnyen lehet, hogy nincsen túl sok offsuited broadway a range-ükben, vagy legalábbis ő ezt gondolja, ez esetben pedig a félblöff lapok elég minimális számban lehetnek csak nálunk.
    Utoljára módosítva: BelaKecske által: 2013. 04. 22. 21:04
    pszibu likes this.

  4. #14
    Fanatikus tag mkbla avatara
    Csatlakozott
    2010. 11. 09.
    Hozzászólások
    278

    Alapbeállítás

    Idézet pszibu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    nem egészen értem a gondolatmenetedet, legalábbis mintha raise/fold és raise/call között vacilálnál. egyébként nekem pont a réz tűnik "félős" játéknak. szuperül lehet itt szlópléjelni pozícióból, hadd durrogtasson AQo-val, meg hasonlókkal gondolván, hogy flösshúzón vagyunk. sok zsetont úgyis csak jobb lapok ellen tudnánk itt nagy eséllyel betenni.
    nos itt én is igazáből raise 7/callt nyomtam, de mostmár a raise foldon gondolkodom...

    -80% cbet miatt tuti visszaemelek, mivel 16/15 öt játszok ezért úgy gondolom hogy nagy a fold equitym, nem fog mindenféle húzókkal visszaemelni, ha meg csak megadja az emelésem, akkor még akár tehetem slow playelt flop flösre ha mondjuk turnon check/raisel, mert teljesen indifferens turn után tuti belehívok ha checkel.
    -nem adok ingyen lapot (igazából sose), de itt meg főleg nem, ha mondjuk egy Asx- el cbetelne, én igen félek, nem fogok slow playelni, én úgy gondolom itt úl veszélyes.
    és neked a maradék 2 utcán mi a játék? check/call turn és river? ha végig beteli? mert ha turn egy jelentéktelen lap jön és betel akkor milesz? call? és riveren is? és ha leesik a szine? turnon v riveren? én erre semmiképpen nem adnám meg az odds-ot, ha kell a turnon bepakolok mindent, hogy akár tízes settel is sírva adja meg és gondolkozzon el h mit csinál a 16/15-ös játékos ellen...
    Jó persze az igaz, h AQo ellen vagy akár overpárok ellen is jók vagyunk slow playelni, és honnan tudjuk h nincs nála pikk? és mivan ha mégis van? és ha leesik? többször nem lesz nála színhúzó mint lesz?
    Pénz nélkül kártyázni olyan, mintha alkoholmentes sört innál és guminőt b@sznál...

  5. #15
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    Idézet mkbla eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    nos itt én is igazáből raise 7/callt nyomtam, de mostmár a raise foldon gondolkodom...

    -80% cbet miatt tuti visszaemelek, mivel 16/15 öt játszok ezért úgy gondolom hogy nagy a fold equitym,
    az a szép, hogy azt, hogy miért emelnél vissza azzal indoklod meg, ami elsősorban a call mellett szól

  6. #16
    Kitiltva
    Csatlakozott
    2011. 06. 29.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.063

    Alapbeállítás

    Idézet mkbla eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    nos itt én is igazáből raise 7/callt nyomtam, de mostmár a raise foldon gondolkodom...

    -80% cbet miatt tuti visszaemelek, mivel 16/15 öt játszok ezért úgy gondolom hogy nagy a fold equitym, nem fog mindenféle húzókkal visszaemelni, ha meg csak megadja az emelésem, akkor még akár tehetem slow playelt flop flösre ha mondjuk turnon check/raisel, mert teljesen indifferens turn után tuti belehívok ha checkel.
    -nem adok ingyen lapot (igazából sose), de itt meg főleg nem, ha mondjuk egy Asx- el cbetelne, én igen félek, nem fogok slow playelni, én úgy gondolom itt úl veszélyes.
    és neked a maradék 2 utcán mi a játék? check/call turn és river? ha végig beteli? mert ha turn egy jelentéktelen lap jön és betel akkor milesz? call? és riveren is? és ha leesik a szine? turnon v riveren? én erre semmiképpen nem adnám meg az odds-ot, ha kell a turnon bepakolok mindent, hogy akár tízes settel is sírva adja meg és gondolkozzon el h mit csinál a 16/15-ös játékos ellen...
    Jó persze az igaz, h AQo ellen vagy akár overpárok ellen is jók vagyunk slow playelni, és honnan tudjuk h nincs nála pikk? és mivan ha mégis van? és ha leesik? többször nem lesz nála színhúzó mint lesz?
    az a baj, hogy kb. ami ellen védekezel a rézzel, azok általában maradnak + amik ugye dominálnak. nem túl jó eredmény. a kis egy lapos flössöket meg el lehet azért dobatni, ha lejön a 4. és épp kedved is van wp-zni.
    én callozgatnék, ha csekkel, akkor betelek. (kivéve, ha szín jön, mert akkor azért lassítok) nyilván nem "tudjuk", hogy nincs nála pikk, de azért nem csak flössből áll a világ. egy ártalmatlannak tűnő treff nyolcason is tönkre lehet itt menni
    mkbla likes this.

  7. #17
    Moderátor / Pro Team tag Tir-X avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 03.
    Hozzászólások
    3.614

    Alapbeállítás

    Hát igen, ez a "nagy a FE-m, ezért raise" indoklás ez tényleg érdekes lett Magad ellen beszélsz. Szerintem is jobb a call, és tök jól leírták a srácok, hogy miért.

  8. #18
    PA addict Gaabeesz avatara
    Csatlakozott
    2011. 06. 27.
    Hely
    Székesfehérvár
    Hozzászólások
    2.069

    Alapbeállítás

    Én is a call mellett tettem le itt a voksomat.

  9. #19
    Őstag möster avatara
    Csatlakozott
    2012. 04. 08.
    Hozzászólások
    1.822

    Alapbeállítás

    nekem is a call tetszett, azért Bela mesterrel egy levelen lenni, hmmm...
    Gaabeesz likes this.

  10. #20
    Team Hero S0nnyB1ack avatara
    Csatlakozott
    2012. 03. 25.
    Hely
    Ózd
    Hozzászólások
    1.657

    Alapbeállítás

    Én raise/callt választottam, de egyre jobban tetszik a call.

Oldal: 2 / 5 ElsőElső 1234 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •