Oldal: 166 / 315 ElsőElső ... 66116156164165166167168176216266 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1.651 - 1.660 (3142) összesen
Like Tree675Likes

Téma: Az online szerencsejáték szabályozása Magyarországon

  1. #1651
    Tag
    Csatlakozott
    2010. 04. 14.
    Hely
    Pálfiszeg
    Hozzászólások
    129

    Alapbeállítás

    Idézet Feriboyslimshady eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Hogyne lenne! Elmondom hogy ez mire kell.
    Béla vesz egy új 30 millás BMW-t, a kedves szomszédnak ez szúrja a szemét ezért feljelenti, emberünk ellen elindul a vagyonosodási vizsgálat, behívják a navhoz.
    -navos: Miből volt magának erre pénze?
    -Béla: Megnyertem a Sunday Milliont a pokerstarson
    Navos most szépen beloginol az adattároló szerverre, kikeresi emberünket ahol látja ahogy Béla ideji tiszta nyereménye 300k USD (MTT pro jól megy neki idén) amiből 200K-t kiutalt a bankszámlájára.
    -Navos: Köszönöm szépen, hogy befáradt a viszontlátásra
    Béla hazamegy és nyit egy sört, mindenki heppi. (kivéve a rohadék szomszéd )


    Egyébként miért zavar az hogy a kérnek a szerverhez hozzáférést? Minden nyeremény teljesen adómentes lesz!!!!!
    Azért csodálkoznék, hogyha a játékosok csak jól járnának, hogy lehet is legálisan játszani plusz még adómentes is legyen, ez egy kicsit túl jól hangzana, a szolgáltatók nem hiszem, hogy csak szépen lenyelik, hogy fizetniük kell a díjakat míg a játékosok csak nyernek az egészen...lesz ehhez még egy-két szavuk a szolgáltatóknak is azt hiszem.

  2. #1652
    Tag sabe83 avatara
    Csatlakozott
    2009. 08. 28.
    Hozzászólások
    137

    Alapbeállítás

    A 20% adó pedig európában átlagosnak mondható spanyolországban pl 25%, dániában 20% a brittek 15%-ot terveznek. A franciák másképp számolják az adót (minden pot 2%-a az adó, ha a kb. 5%-os átlagos rake-el számolunk akkor kb 40%-ra!!!! jön ki) és asszem ott még a játékosoknak is kell adót fizetniük.
    Szóval egyenlőre úgy néz ki hogy annak a bizonyosnak a jó végén állunk.
    Ez rendben van, és arról van esetleg információd hogy ezekben az országokban van e, s ha van milyen mértékű a koncessziós díj, ill. hány évente kell fizetni a termeknek?

  3. #1653
    Fanatikus tag ftmatg avatara
    Csatlakozott
    2008. 08. 18.
    Hely
    Lajosmizse
    Hozzászólások
    240

    Alapbeállítás

    Idézet Feriboyslimshady eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ... Egyébként miért zavar az hogy a kérnek a szerverhez hozzáférést? Minden nyeremény teljesen adómentes lesz!!!!!
    Nem sikerült jól megfogalmaznom. Nem magamra gondoltam. Arra, hogy a termek vajon mennyire fognak fennakadni ezen? Van-e más ország ahol szabályozott a piac és létezik ilyen szerverhozzáférős kitétel?
    „Milyen okos, milyen ügyes a legkisebb Ugrifüles!”

  4. #1654
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2008. 12. 13.
    Hely
    Bárhol
    Hozzászólások
    640

    Alapbeállítás

    Idézet Erwin eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Azért csodálkoznék, hogyha a játékosok csak jól járnának, hogy lehet is legálisan játszani plusz még adómentes is legyen, ez egy kicsit túl jól hangzana, a szolgáltatók nem hiszem, hogy csak szépen lenyelik, hogy fizetniük kell a díjakat míg a játékosok csak nyernek az egészen...lesz ehhez még egy-két szavuk a szolgáltatóknak is azt hiszem.
    Belgiumban pl 5%-kal kevesebb vpp-t ad a pokerstars hogy ott épp mennyi az adó azt nem tudom, de asszem ott helyi kaszinó is kell vagy kapcsolatban lenni egy ilyennel valami ilyesmi van ott.
    Szerintem is valamekkora részt át fognak hárítani a játékosokra, de ez szerintem igen kicsi ár azért, hogy legális és teljesen adómentes a nyereményünk!

    ftmatg: Spanyolországban is kell adni a szerverhez hozzáférést
    sabe83: Dániában 10 millió Ft a licenszdíj, 20%-os adó, plussz még 2 és 60 millió forintnak megfelelő dán korona a várható bevétel függvényében! Olaszországban 350 ezer euró (hogy ezek most mennyi időre szólnak azt nem tudom)

    Azt még nem tudom, hogy miután kell fizetni az adót, Dániában pl ha rakelsz 1000 dollárt és kapsz 300 dollár rakebacket, akkor is az 1000 dollárt 20%-át kell fizetni. Míg asszem nálunk ez úgy lesz 1000-300=700 dollárnak a 20%-át kell csak a teremnek adóként befizetni, de erre nem esküszök meg

    Egyébként lehet hogy hallásra soknak tűnik ez az adó, de szerintem nem az. Kíváncsiságból megnéztem a William Hilles pokerakadémiás rake racet szemre gyorsan összeadtam és az jött ki, hogy februárban és márciusban kb 24-24 ezer dollárt rakeltek csak az akadámián keresztül regeltek, ez kb 60-65 millió huf/év/akadémia

    szerk: Megnéztem még a januári Interpoker Rakeracet ott kb 60k Eur rakeltek az akadémiások, az 18 millió huf 1 hónapban csak az akadémiásokból!!
    "How many times I told ya, "play your position" small soldier"

    Guru

  5. #1655
    Fanatikus tag ftmatg avatara
    Csatlakozott
    2008. 08. 18.
    Hely
    Lajosmizse
    Hozzászólások
    240

    Alapbeállítás

    Idézet Feriboyslimshady eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ftmatg: Spanyolországban is kell adni a szerverhez hozzáférést
    Ezt örömmel hallom. Ezek szerin nem tartalmaz a tervezet semmi olyat ami máshol ne lenne. Akkor a termeknek nem okozhat nagy gondot a technikai megvalósítást mert csak egy újabb ország leszünk a sorban.
    „Milyen okos, milyen ügyes a legkisebb Ugrifüles!”

  6. #1656
    Őstag NovaTerra avatara
    Csatlakozott
    2010. 03. 02.
    Hozzászólások
    1.101

    Alapbeállítás

    Ez a net blokkolás, amiről beszéltek nem olyan egyszerű dolog az EU-ban. Máshol sem az, de Európában különösen nem szeretik az ilyesmit. Magyarország is bőszen támogatja az internet semlegességet. A lényege az, hogy az internetszolgáltatók nem szűrhetik ki, hogy mit juttattatnak el a fogyasztóhoz és mit blokkolnak. Azaz mindentől semlegesen elérést kell biztosítani. Ezért van az, hogy amíg egy szervezetet nem ítélnek el és nem záratja be a bíróság a honlapot, addig az elérhető bárki számára. Egy szolgáltatót sem lehet arra kötelezni, hogy blokkolja.

  7. #1657
    Tag
    Csatlakozott
    2010. 05. 10.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    154

    Alapbeállítás

    Idézet Feriboyslimshady eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Egyébként lehet hogy hallásra soknak tűnik ez az adó, de szerintem nem az. Kíváncsiságból megnéztem a William Hilles pokerakadémiás rake racet szemre gyorsan összeadtam és az jött ki, hogy februárban és márciusban kb 24-24 ezer dollárt rakeltek csak az akadámián keresztül regeltek, ez kb 60-65 millió huf/év/akadémia

    szerk: Megnéztem még a januári Interpoker Rakeracet ott kb 60k Eur rakeltek az akadémiások, az 18 millió huf 1 hónapban csak az akadémiásokból!!
    Ez igaz de gondolj bele abba is hogy azért termelnek ennyi raket és játszanak a kisebb termekben mert nagyon jó visszatérítést kapnak. Ha a törvény életbe lép ezek a termek a rake racet, RB-t szerintem törölni fogják, és máris nem éri majd meg a játékosoknak itt tolni. Ha pedig megmaradnak a brutális visszatérítések akkor a teremnek nem éri majd meg. Ha Interpokert nézzük pl. durván 10K$ rakeval nyert az első 3000 eurot ami mai árfolyamon számolva 3898$ + kap 30%RB-t ami újabb 3000$+ vannak központi promók amikből tuti kapott min. 1000$-t megint. Ez így legalább 7000-8000$ visszatérítés. Így már nem biztos hogy megérné a teremnek.
    Utoljára módosítva: Zolido által: 2013. 04. 23. 11:26

  8. #1658
    PA addict
    Csatlakozott
    2010. 04. 20.
    Hely
    Debrecen
    Hozzászólások
    4.865
    Ami nem öl meg, az idegileg felb@sz!

  9. #1659
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2012. 06. 29.
    Hozzászólások
    547

    Alapbeállítás

    Nevetséges, hogy ugyanannyit kell fizetni játéktípusonként. A sportfogadásból és kaszinókból sokkal nagyobb bevétele van a szolgáltatóknak. Így majdnem minden pókerterem kivonulna, ha nem mind. Más országokhoz kár hasonlítani, nálunk rottyon a gazdaság, itt töredéke az online pénzforgalom.
    lecso10 likes this.

  10. #1660
    Fanatikus tag uav_online avatara
    Csatlakozott
    2013. 01. 26.
    Hozzászólások
    398

    Alapbeállítás

    Ez a licensz kérés , hogy működik, mert van ongame.fr is.Ez alatt például melyik skin-t kell érteni? Vagy az egész hálózat kapott?

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •