Oldal: 1 / 5 123 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (50) összesen
Like Tree23Likes

Téma: Érdekes póker partik - 2013. 04. 24

  1. #1
    Akadémia bölcse
    Csatlakozott
    2007. 02. 15.
    Hozzászólások
    5.830

    Alapbeállítás Érdekes póker partik - 2013. 04. 24

    Lapok:
    Játék: MTT
    Játékosok: 8 fő
    Pozició: BB
    Kis vak: 1250
    Nagy vak: 2500

    Online pokerezel a PS-en a 162$ Nightly Fifty Grandon. Már csak 26-an vagytok a versenyben amikor a következõ parti
    jön. Preflop Aptok emel, Te valószínûleg hibásan 55-el nagyvakról csak megadsz. Q44 flopon te checkelsz, majd megadod Aptok fél potos emelését. Turnön mindketten checkeltek, riveren azonban Aptok overbetel. Eddig
    agresszívnak látott téged 18/16 10% 3 betel 450 hand alatt, és mivel nem rejtetted el az OPR statjaidat lehetséges,
    hogy tudja, nyerõ játékos vagy. Aptok BTN-rõl szinte mindig emelt eddig. Milyen rangre teszed Aptokot ?


    Tovább a partihoz

  2. #2
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2011. 05. 08.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    763

    Alapbeállítás

    Én dobtam, egyszerű okból:

    Aptok ellen játszom, aki nálam jobb játékos, tehát ellene játszani -EV. Már eleve bele sem kellett volna keverednem a partiba (hova tovább: ebbe a versenybe), hiszen tudom - így vagy úgy - Aptok úgyis átver. Aptok azt gondolja: ezzel az overbettel +EV-sen játszik ellenem. Ezt én elhiszem neki, ezért minimalizálom további veszteségeimet és dobok.

    Most akkor hal vagyok?
    Csuhi81 and arabraB110 like this.

  3. #3
    Tag BozsoHUN avatara
    Csatlakozott
    2011. 08. 10.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    101

    Alapbeállítás

    Én azon egyszerű okból dobtam, hogy blöffön kívül semmit sem verek, ellenben ha rossz a call, akkor 12BB körülre esek vissza, míg a 20+BB stack még játszható.

    Sajna biztos hogy sűrűn blöffölnek ki ilyen szituban, nem tudom ezeket readelni, vagy csak nincs meg a bátorságom hogy ilyen helyzetben a call-ra nyomjak, csak azt nem tudom, hogyan tudnám ezt fejleszteni...

  4. #4
    Kitiltva
    Csatlakozott
    2011. 06. 29.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.063

    Alapbeállítás

    nem tudom, hogy ezen a törnön milyen veljú henddel csekkelnél mögé, amivel riveren overbetelni tudsz...
    burinho, mkbla and Csuhi81 like this.

  5. #5
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    Idézet pszibu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    nem tudom, hogy ezen a törnön milyen veljú henddel csekkelnél mögé, amivel riveren overbetelni tudsz...
    Mivel azt gondolja, hogy villain range-e gyenge és nagyon sokat fog floatolni, s a range-ének csak minimális része pár, az összes ilyen handet checkelheti turn.

  6. #6
    Fanatikus tag Aptok avatara
    Csatlakozott
    2008. 11. 21.
    Hozzászólások
    320

    Alapbeállítás

    thomyca : nem
    pszibu : Q2-Q9 és minden Tx. (Mert a Tx ek egyenlőek a Qx-ekkel mivel az ellenfélnél nem lesz Q a river check miatt)Ez mind benne is van a rangemben és sacra kb 200 db hand. Amúgy a lényeg nem a balansz arra vagyok kíváncsi hányan callolnok.

  7. #7
    Team Hero misirulez avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 12.
    Hely
    In Position
    Hozzászólások
    2.200

    Alapbeállítás

    Idézet Aptok eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    kíváncsi hányan callolnok.
    Annyian amennyien nyerők 162$ versenyeken.
    Vagy nem. De legalább nem fogsz reális képet kapni, haértedhogymondom...

    Idézet pokeradmin eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    lehetséges, hogy tudja, nyerõ játékos vagy.

  8. #8
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    nem tudom te mit gondolsz, de szerintem ezt nem kell callozni, a turn-t checkelheted Qx, Tx 4x, meg fullokkal is, vmint Amagas fd-vel is szerintem, amivel szintén blöttcathelni akarsz river, vmint a turn check miatt te itt elég sokszor sd képes vagy, nem lesz annyira std, hogy A magasokat blöffölsz riveren ilyen módon, viszont a floatoltatás miatt value handeket logikusan játszhatsz így, max value-ra hajtva az Amagasok meg 2. párok ellen.

  9. #9
    Tag
    Csatlakozott
    2010. 03. 22.
    Hely
    pécs
    Hozzászólások
    103

    Alapbeállítás

    Nekem sima call, ezért:
    Preflop hívást gombról bármilyen lappal kaphatok. Q44 boardot, ha előlről elcsekkelem, akkor egy agresszív játékostól nem várhatok mást, mint hívást. Ezért az 55-öt jónak érzem, így call.
    Turn 10-es szín- és sorhúzót tett az asztalra, itt előlről csekk, ha hív dobás. Viszont mivel Aptok csekkelt, így már (számomra?) biztosan Q nélkül játszik. Q-ra kaptam volna egy nagyobb protection bet-et (sztem).
    A 10-es vagy hív vagy nem, azt nem tudom kizárni.
    A river újabb 4-es. Lejött a flösh/nekünk full. River check, Aptok overbet: Q-t már az előbb kizártam. És ez az a pont, ahol gyengébb játékosok hívásánál elhiszem a 10-est, de sztem a 10-est Aptok elcsekkeli. Mégpedig azért, mert további értéket nem lát a partiban. Itt egy ekkora hívást az Ő szemszögéből nézve csak egy Q vagy egy 10-es ad meg. Ha az ellenfélnél Q van, akkor Aptok elveszti a zsetonjai felét, ha 10-es akkor split. Ezért itt nincs értelme kockáztatni egy 10-essel.
    Így már szinte biztosan blöffölt Aptok. Úgyh call.
    ZoliHUN, mkbla, Csuhi81 and 1 others like this.

  10. #10
    Kitiltva
    Csatlakozott
    2011. 06. 29.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.063

    Alapbeállítás

    én is pontosan erre gondoltam. azzal a kiegészítéssel, hogy szerintem T is hív törnön. azt sem tudom, hogy ha nálam Q van, mi ellen hívhatnék riveren, tehát valszeg csekkelném, pláne, hogy végig passzív voltam. (amit én nem látok orbitális hibának, és szerintem ezen a kérdésen múlik, hogy jó-e a blöff, hiszen ha lehet nálam Q, akkor Aptoknál vagy legalább Q van, vagy nem showdownképes)
    nekem a dobás mellett épp az az egyetlen érv, hogy tudjuk egymásról, hogy nyerők vagyunk, tehát ez azért nem lehet blöff, mert túl nyilvánvaló.
    arabraB110 likes this.

Oldal: 1 / 5 123 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •