Oldal: 217 / 377 ElsőElső ... 117167207215216217218219227267317 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 2.161 - 2.170 (3767) összesen
Like Tree899Likes

Téma: Filmek - Mit érdemes megnézni?

  1. #2161
    PA addict iKeksz avatara
    Csatlakozott
    2010. 11. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.273

    Alapbeállítás

    Én kifejezetten nem szeretem azokat a filmeketet, amiket undorítóan túl hyppolnak és mész szembe az emberekkel és mindenki, a "Django az ***** jó" De ha megkérdezem, hogy miért? Akkor arra ugyanez a válasz, mert mindenki mondja, hogy k.. jó és akkor már szerintem is nyílván..., nekem is mondták én is azt mondom másnak.... a legjobbaktól peig nagyon messze van. És amúgy, Christoph Waltz vitte el a hátán az egész filmet...
    jabyga likes this.

  2. #2162
    Őstag möster avatara
    Csatlakozott
    2012. 04. 08.
    Hozzászólások
    1.822

    Alapbeállítás

    Idézet iKeksz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Én kifejezetten nem szeretem azokat a filmeketet, amiket undorítóan túl hyppolnak és mész szembe az emberekkel és mindenki, a "Django az ***** jó" De ha megkérdezem, hogy miért? Akkor arra ugyanez a válasz, mert mindenki mondja, hogy k.. jó és akkor már szerintem is nyílván..., nekem is mondták én is azt mondom másnak.... a legjobbaktól peig nagyon messze van. És amúgy, Christoph Waltz vitte el a hátán az egész filmet...
    én még nem is láttam....

  3. #2163
    PA addict
    Csatlakozott
    2009. 05. 08.
    Hely
    Nagyatad
    Hozzászólások
    2.431

    Alapbeállítás

    Top5

    1.A remény rabjai
    2.Harcosok klubja
    3.Schindler listája
    4.Száll a kakukk fészkére
    5.Út a vadonba, Gran Torino, A nővérem húga, A bakancslista, A rettenthetetlen, Amerikai História X, Egy asszony illata, Hotel Ruanda,Véres gyémánt, Good Will Hunting, Egy csodálatos elme, A titokzatos folyó, Esőember, Kapj el ha tudsz, Holt költők társasága, Jó reggelt Vietnám, A ravasz, az agy és két füstölgő puskacső, A boldogság nyomában, A zongorista
    _Roll_ and knowthisgame like this.
    "Az tény, hogy változik a világ, de, hogy a mikro szinten is ez agresszív cbet postflop megy azért ez durva."

    "Akkor minek az ante magyarázd már el? hogy gyorsabban fogyjon a zsetonom? tehát 2 9 különböző színnel megadok mert cassa mániás vagyok(játékkényszer),gyakorlatilag az ante korszakban nincs játék "leszarombebaszom".És különben is ha ante- t hallok vak allin minden leosztásnál oszt lehet játszani."

  4. #2164
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2009. 03. 22.
    Hely
    Győr
    Hozzászólások
    781

    Alapbeállítás

    Kettő a kedvencek közül:
    Hatodik érzék The Sixth Sense (1999) - IMDb
    Egyenesen át Flatliners (1990) - IMDb

  5. #2165
    Őstag NovaTerra avatara
    Csatlakozott
    2010. 03. 02.
    Hozzászólások
    1.101

    Alapbeállítás

    Ezt a sok felsorolást nézve úgy látom sokan leragadtak az amerikai alkotásoknál. Többeknek érdemes lenne az európai klasszikusokkal kezdeni. Francia lírai realizmus, olasz neorealizmus, francia, lengyel, cseh új hullám.
    Ázsiai filmeket se látok a felsorolásokba. Pedig csak néhány híresebb, mint Chan-wook Park méltán elismert Bosszú trilógiája mindenképpen megérdemli, hogy megnézzék. Egyébként több jó koreai film van. Japánból is, ha nem akarunk klasszikusokat nézni, legalább Takeshi Kitano filmjeiből érdemes lenne csemegézni. Jó kínai filmek is vannak, ahogy Indiában sem csak bollywoodi filmek készülnek. Brazilok is csinálnak igen jó filmeket.

    Szóval ne csak nagy amerikai stúdiók filmjeit nézzétek!

  6. #2166
    PA addict
    Csatlakozott
    2010. 04. 20.
    Hely
    Debrecen
    Hozzászólások
    4.865

    Alapbeállítás

    Tetszett:
    Ami nem öl meg, az idegileg felb@sz!

  7. #2167
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2007. 07. 19.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    664

    Alapbeállítás

    A modern filmeket nem lehet egy napon említeni a régi klasszikusokkal, és mindenféle ilyen összevetés értelmetlen. Mondok egy példát egy másik területről: ha egy festő ma fest egy bármilyen szép arcképet, és azt valaki minden idők legnagyszerűbb arcképének titulálja (pl. a Mona Lisa elé téve a rangsorban), azt nyilvánvalóan sokan őrültnek gondolnák.
    Hasonlóan: egy mostanában készült filmet őrültség lenne olyan klasszikus filmek elé helyezni, mint pl. az Aranypolgár, az Aranyláz, a Hét szamuráj, vagy a Biciklitolvajok. Az új filmekkel várni kell legalább 20 évet, hogy meglássuk, kiállják-e az idők próbáját.

  8. #2168
    Fanatikus tag bnas avatara
    Csatlakozott
    2009. 07. 20.
    Hely
    KAmut
    Hozzászólások
    302

    Alapbeállítás

    érdekes, hogy ezt a filmet senki nem tette bele a top listájába
    nálam 10/10

    The Man from Earth (2007) - IMDb

  9. #2169
    Akadémia bölcse Littlemage avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 13.
    Hely
    At the tables
    Hozzászólások
    9.104

    Alapbeállítás

    Idézet bnas eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    érdekes, hogy ezt a filmet senki nem tette bele a top listájába
    nálam 10/10

    The Man from Earth (2007) - IMDb
    2008as hszekben gyakran ott volt.
    "... hogy tangában vigye Neked a champagne-t Kara Scott, a jakuzziba" (ivan41)

  10. #2170
    PA addict Holdenper avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 30.
    Hely
    BP
    Hozzászólások
    3.627

    Alapbeállítás

    Nem szeretem az európai, meg ázsiai filmeket. A történetszövésük, tempójuk, stílusuk nem jön be. De nem utasítom el őket csípőből azért

    A mostani filmek között is vannak jók szerintem. Csak sokkal nagyobb hangsúlyt fektetnek az akcióra, és a dikció háttérbe szorul.
    Nincsenek már olyan jelenetek a filmekben, hogy a főhős gondolatait halljuk amint ballag éjszaka a kihalt utcán például. Nincs dinamikai építkezés bennük. Egyből 100%-on pörög a múví, és ez kitart egészen a film végéig.
    A "moziélmény" (lol, mozi) addig tart, amíg bemész a moziba, és miután kijöttél még kb 10-15 percig. Utána elhalványul a film. A jó filmek (legalább) egyes mozzanataira még évekkel később is emlékszel, mert hatást gyakoroltak rád.
    Na ezt hiányolom sok mostani filmből
    Mooshoo: he's repping the jackson five
    Mooshoo: don't hate

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •