Oldal: 1 / 8 123 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (75) összesen
Like Tree164Likes

Téma: Álláskeresés a pókerkarrier után - interjú a Trenkwalder ügyvezetőjével

  1. #1
    Akadémia bölcse
    Csatlakozott
    2007. 02. 15.
    Hozzászólások
    5.830

    Alapbeállítás Álláskeresés a pókerkarrier után - interjú a Trenkwalder ügyvezetőjével


  2. #2
    Fáradhatatlan grinder Slynzor avatara
    Csatlakozott
    2009. 12. 07.
    Hely
    Győr
    Hozzászólások
    923

    Alapbeállítás

    Köszönjük, hiánypótló cikk. Én maradok a Massive Grinder, PS Corporation megnevezésnél, ezzel esélytelen, hogy ne hívjanak be interjúra.

  3. #3
    PA addict
    Csatlakozott
    2009. 05. 08.
    Hely
    Nagyatad
    Hozzászólások
    2.431

    Alapbeállítás

    Persze, beleírom, meg az eredmények mellé a statjaimat is. Megemlítem, hogy szakmai előrelépésem érdekében és a piac zsugorodása és telődése miatt stratégiai megfontolások miatt az elmúlt fél évemet a gyúsztuszevön tripüldró lóboll tanulásával töltöttem.
    Biztosan értékelnék.
    Nagyon nagyon kevés munkahelyen tudom elképzelni, hogy ezt értékelnék. Főleg Magyarországon. A többség azt gondolja ha meghallja, hogy pókerből éltél, hogy egy léhűtő ügyeskedő szerencsejátékos vagy, akit ha felvesznek lopni fog a munkahelyéről, hogy fizetni tudja a kártyaadósságát.
    "Az tény, hogy változik a világ, de, hogy a mikro szinten is ez agresszív cbet postflop megy azért ez durva."

    "Akkor minek az ante magyarázd már el? hogy gyorsabban fogyjon a zsetonom? tehát 2 9 különböző színnel megadok mert cassa mániás vagyok(játékkényszer),gyakorlatilag az ante korszakban nincs játék "leszarombebaszom".És különben is ha ante- t hallok vak allin minden leosztásnál oszt lehet játszani."

  4. #4
    Őstag shiningKKingdom avatara
    Csatlakozott
    2008. 07. 19.
    Hely
    Baranya
    Hozzászólások
    1.067

    Alapbeállítás

    Idézet jabyga eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A többség azt gondolja ha meghallja, hogy pókerből éltél, hogy egy léhűtő ügyeskedő szerencsejátékos vagy, akit ha felvesznek lopni fog a munkahelyéről, hogy fizetni tudja a kártyaadósságát.
    Ez a realitás sajnos :S
    "Ha nincs szerencse, meg lehet b***ni!" <-- bagira43

  5. #5
    Fanatikus tag TiffanyMills5925 avatara
    Csatlakozott
    2013. 01. 05.
    Hozzászólások
    295

    Alapbeállítás

    az a szomorú,h manapság már egy jó önéletrajz sem életbiztosítás... pl én egyetemre járok és el is fogom végezni, de nincsenek olyan jó kilátásaim... az egyik egyetemi matekórán pl. a tanárom elszólta magát,h neki sokéves matematika tanári tapasztalattal (számos megírt könyv után) sem biztos az állása,mert kérdéses,hogy az egyetemtől kap-e szerződést.. (ugyanabban a csöves gatyában tanít szegényke évek óta)... pedig ő dr. és egyetemi tanár- ebből azt szűröm le,h értelmiségi és jól kéne éljen... nah mindegy... másik dolog.. unokatesóm általános iskolás korában kiköltözött amerikába és itthon gyenge tanuló volt. ott meg a gyenge oktatási rendszernek köszönhetően(x elgetős tesztes zh-k és hasonlók) elvégzett egy egyetemet és pénzügyi elemző lett... (ott elmondása szerint az kap diplomát aki 4 es átlaggal elvégzi a tantárgyait--- megnéznék egy embert aki a BME-n vagy a Corvunison 4 es átlaggal végez- no mindegy) és a lényeg az,h pénzügyi elemző lett a Quicken Loansnál és már háza van 150 ezer dollárért és 2 autója mindkettő 25-30 ezer dollár értékű...(3-4 év munkaviszony után) kérdem én,h ennyivel szarabb lenne MO???? itthon egy diplomás "aki nem inas" a társadalmi elfogadottság szerint meg megkap 600-700 dollárt havonta vagy még annyit sem??? szerintem a világ kurvára nem igazságos, sőt! véleményetek? lehet csak én vagyok negatív de nekem a pókerből eddig több sikerélményem volt,mint a kibaszott iskolából és a társadalom számára hasznos törekvésekből...lehet én vagyok pesszimista,de manapság MO-n nem könnyű optimistának lenni

  6. #6
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2011. 05. 08.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    763

    Alapbeállítás

    Az én egyik munkahelyemen - 2 évvel ezelőtt - szóba került a póker. 30 ember, vezetők (HR, pénzügy, informatika) voltak jelen. Senkinek egy értelmes gondolata nem volt, csupa negatív vélemény. Én nem szóltam hozzá. Ezek után én tuti nem írnék pókert CV-be... Inkább kitalálnék valamit, ha hazugság, ha nem.
    Maxxxika and mkbla like this.

  7. #7
    Akadémia bölcse titcar avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 06.
    Hely
    a monitor előtt
    Hozzászólások
    7.774

    Alapbeállítás

    Idézet TiffanyMills5925 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    az a szomorú,h manapság már egy jó önéletrajz sem életbiztosítás... pl én egyetemre járok és el is fogom végezni, de nincsenek olyan jó kilátásaim... az egyik egyetemi matekórán pl. a tanárom elszólta magát,h neki sokéves matematika tanári tapasztalattal (számos megírt könyv után) sem biztos az állása,mert kérdéses,hogy az egyetemtől kap-e szerződést.. (ugyanabban a csöves gatyában tanít szegényke évek óta)... pedig ő dr. és egyetemi tanár- ebből azt szűröm le,h értelmiségi és jól kéne éljen... nah mindegy... másik dolog.. unokatesóm általános iskolás korában kiköltözött amerikába és itthon gyenge tanuló volt. ott meg a gyenge oktatási rendszernek köszönhetően(x elgetős tesztes zh-k és hasonlók) elvégzett egy egyetemet és pénzügyi elemző lett... (ott elmondása szerint az kap diplomát aki 4 es átlaggal elvégzi a tantárgyait--- megnéznék egy embert aki a BME-n vagy a Corvunison 4 es átlaggal végez- no mindegy) és a lényeg az,h pénzügyi elemző lett a Quicken Loansnál és már háza van 150 ezer dollárért és 2 autója mindkettő 25-30 ezer dollár értékű...(3-4 év munkaviszony után) kérdem én,h ennyivel szarabb lenne MO???? itthon egy diplomás "aki nem inas" a társadalmi elfogadottság szerint meg megkap 600-700 dollárt havonta vagy még annyit sem??? szerintem a világ kurvára nem igazságos, sőt! véleményetek? lehet csak én vagyok negatív de nekem a pókerből eddig több sikerélményem volt,mint a kibaszott iskolából és a társadalom számára hasznos törekvésekből...lehet én vagyok pesszimista,de manapság MO-n nem könnyű optimistának lenni
    pedig van ember aki bme-n is csinál 4esnél jobb átlagot, nem 1et ismerek (corvinuson emg főleg)

    azt meg senki nem állította, hogy az élet igazságos
    rigopisti and ferkocse like this.
    jó lapokkal emelnék, rosszakat eldobnám

  8. #8
    Fanatikus tag chapuisat avatara
    Csatlakozott
    2009. 09. 30.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    360

    Alapbeállítás

    több mint tíz éve dolgoztam, miután megszünt a munkahelyem, jól fizető állás volt, király juttatásokkal (cégautó, jó bónusz pl). Lassan 2 éve foglalkozom pókerrel és mivel nem váltam standard nyerővé sajnos, ezért már egy ideje ismét járok interjúzni. Korábban nem jártam, hiszen ebből akartam megélni. Összességében nyerő vagyok de ez csak párszáz dollárt jelent, pedig több ezer MTT játszottam le az elmúlt években. Az mondjuk jó érzés, h nem vagyok bukó de nagy nyerő sem sajnos. Eddig 1 fejvadásznak mondtam el őszintén, h miből van bevételem. Azóta nem hív.

    Sehol nem szabad elmondani szerintem, főleg Mo-n. Én azt szoktam mondani, hogy a hosszú szünet oka szándékos, nem akartam elhelyezkedni pihenés, feltőltődés miatt, ami részben igaz is.

    Megmondom őszintén, ha havonta mondjuk ötezer dollárt ki tudnék venni, eszembe se jutna visszamenni dolgozni, de mivel sajnos ennyi nem jön össze, visszamegyek. Ettől nem vagyok boldog. Természetesen hobbi szinten tovább nyomom és ha mondjuk behúzom a SM-t, akkor ismét hosszú szabira megyek

  9. #9
    Újonc
    Csatlakozott
    2012. 05. 29.
    Hozzászólások
    43

    Alapbeállítás

    Idézet TiffanyMills5925 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ...kérdem én,h ennyivel szarabb lenne MO???? ...
    Igen, ennyivel!

  10. #10
    Fáradhatatlan grinder BrenDoN avatara
    Csatlakozott
    2012. 08. 10.
    Hozzászólások
    798

    Alapbeállítás

    Életem első, egyetlen és remélem utolsó állásinterjúján(gyakhely keresés céljából) szóba került, hogy pokerezem. Kérdezi a HR-es, hogy mennyit lehet ezzel keresni, kicsit félve, de azért elmondtam, hogy 15-20usd/óra, majd utána ő mondta el félve, hogy náluk AKÁR 700 ft-os órabért is kaphatok majd
    Holdenper and arabraB110 like this.

Oldal: 1 / 8 123 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •