Oldal: 3 / 8 ElsőElső 12345 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (75) összesen
Like Tree164Likes

Téma: Álláskeresés a pókerkarrier után - interjú a Trenkwalder ügyvezetőjével

  1. #21
    PA addict
    Csatlakozott
    2008. 01. 29.
    Hozzászólások
    2.336

    Alapbeállítás

    Külföldi munkát is be lehetne hazudni a kiesett évekre, nem? Nem tudják ellenőrizni. Jelentkezek egy igazgatói állásra, és közlöm hogy az előző 5 évben Bristolban dolgoztam egy klozettban. Angolul azért nem tanultam meg, mert ehhez a munkához nem szükséges. Legyetek kreatívak, nem az számít hogy mi történt, hanem hogy mit hisznek rólunk! :-D
    "A szerencse a mi oldalunkon, ám ha ez az ingatag szajha bizonyítja igaztalanságát, akkor istenekként harcoljunk úgy az ellennel, hogy a véres és gyászos győzelem íze, mint hamu öntse el ajkaikat." Knight of Badassdom

  2. #22
    Fáradhatatlan grinder mattack avatara
    Csatlakozott
    2010. 12. 26.
    Hozzászólások
    665

    Alapbeállítás

    Idézet lecso10 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Foglalkoztam már pár dologgal, a legutóbbi munkahelyem egy multinál nem is volt rossz, kellemes munkanapok, céges autó, teló, fizetést is ki lehetett egészíteni, viszonylag gyakran céges bulik. Valamint hülye főnökök, idióta feladatok, felesleges határidők, munkájukért remegő kollégák. Ez ment 5 évig. Összesen életemben voltam 13 állásinterjún, amelyek közül nem egyen nagyobb stressz alatt voltam egész nap, mint életem első ft bubblejében, persze akkor még hud nélkül.

    Az online pókert a legjobban egy magánvállalkozáshoz lehet hasonlítani.
    Pénzt időt energiát tudást fektetsz be, ami vagy termel nyereséget vagy nem. Ha nem termel, akkor lehet menni dolgozni. Így ha ez után valaki munkát keres és bele is írja az önéletrajzába, olyan mint ha azt írta volna oda,h belebuktam ebbe is, pancser voltam, elmegyek dolgozni fillérekért is. Na, ilyet pont nem fog behívni egy HR-es meghallgatásra.

    Ha valaki dolgozni akar ma, akkor vagy multinál tud elhelyezkedni, vagy valami kisvállalkozásnál. Kisvállalkozáshoz most és azonnal használható tudás kell, hogy pont ilyet kifogj nagyon jól eladható képzettséggel és gyakorlattal kell rendelkezz, valamint ismerősökkel.
    Multikhoz pedig én úgy látom,h olyan embereket keresnek, akik jól rabszolgásíthatóak, tehát ha tele van hitellel, kell neki a pénz stb, mert őt lehet szívatni, nem fog visszapofázni a sokkal hülyébb főnöknek , annyit túlórázik és stresszel egyre kevesebbért amennyit csak elvárnak tőle stb.

    Szóval azt,h megéri-e itthon az online pókerrel foglalkozni, vagy legalább megpróbálni, azt már leírtam egyszer egy másik topicban, de csak ismételni tudom magam, még így is,h "Magyarország jobban telljesít!"

    Mivel az átlag az európai bérek 20%-t kapja itthon fizetésként, így az átlagnak természetesen megéri pókereznie. Figyelembe véve,h a legtöbb munkahelyen milyen hangulat uralkodik (folyamatos rettegés,h jajj ki ne rúgjanak, az emberek jellemtelensége, furkálódása, a főnököd agyatlansága, anyagi javak szűkössége stb.) pláne megéri otthon kényelmesen dolgozgatni.

    Azt meg el kell felejteni,h aki bejelentve dolgozik annak azért jó, mert nyugdíja lesz stb. Nem lesz, ilyen nincs (új alaptörvény), kapsz 90 napig álláskeresési járadékot (max 70K Huf) és kész, ezután mindenért fizetned kell, még a Tb-t is.

    Viszont, ha te pl egy elnöki tanácsadó vagy a máv-nál, bkv-nál stb, havi nettó 1 milkáért úgy,h közben nem kell bejárnod sem, természetesen neked még inkább megéri pókerezned,m a megélhetésed biztos, rollod van, szabadidőd van, már csak foglalkozni kell vele.

    Amennyiben komoly beosztásban dolgozol, és a munkaköröd révén gyakran részesülsz a korrupció általi áldásos juttatásokból (nokiás doboz), csináld amíg tudod, húzz le a rohadékokról pofátlanul minél többet, de még így is pókerezgethetsz nyugodtan a munkahelyedről, otthonról vagy bármelyik külföldi tengerparti apartmanodból is!
    ez sajnos a rohadt, mocskos, nagy igazság, nagyon jól körülírtad, pedig nagy munkatapasztalatom nekem sincs a 28 évemmel, szóval belátásom annyira nincs a dolgokba
    év kommentje +1

  3. #23
    Kitiltva
    Csatlakozott
    2011. 06. 29.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.063

    Alapbeállítás

    Idézet Matt Coburn eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Külföldi munkát is be lehetne hazudni a kiesett évekre, nem? Nem tudják ellenőrizni. Jelentkezek egy igazgatói állásra, és közlöm hogy az előző 5 évben Bristolban dolgoztam egy klozettban. Angolul azért nem tanultam meg, mert ehhez a munkához nem szükséges. Legyetek kreatívak, nem az számít hogy mi történt, hanem hogy mit hisznek rólunk! :-D
    szóval szerinted működik a slowplay az interjún is? gondolom azért reppelnéd alul magad először, hogy mikor már épp kivágnának, büszkén bejelenthesd, hogy csak hazudtál, mire mindenki megkönnyebülten felkacagna, majd megkapnád az igazgatói állást

  4. #24
    Pat
    Pat nem elérhető
    Tag
    Csatlakozott
    2009. 08. 05.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    161

    Alapbeállítás

    Amit biztosan nem tanácsolok senkinek, hogy a cikkből kiindulva a kompetenciát n-nel írja bele az önéletrajzába...

    Amúgy Kronoval értek egyet, aki tényleg ebből él - magas színvonalon, önmagát folyamatosan képezve, a játék mélyére látva, tehát valószínűleg értelmes, alkalmazkodni képes, logikus gondolkodással megáldott stb-stb. ember - annak nem lenne szabad, hogy egy interjú alatt problémát jelentsen a póker szóba kerülése, még ha egy igazi aszociális geekről is van szó (hiszen a pókerről ő is képes órákat beszélni).
    Más kérdés, hogy akire igazak a fentiek, és magas színvonalon él napi grinderkedésből (+még mentális problémái/szerencsejáték függősége sincs), annak feltehetően soha nem kell majd állásinterjúra mennie.
    djeleven, dlotomi, bakyka and 7 others like this.

  5. #25
    Kitiltva
    Csatlakozott
    2011. 06. 29.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.063

    Alapbeállítás

    Idézet Maxxxika eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Arra célzol, hogy inkább más vállalkozását tegyük tönkre?
    nem pont erre gondoltam, de ez is nagy igazság! miért fizess a kudarcodért, ha más is fizethet érte

  6. #26
    Őstag jak1 avatara
    Csatlakozott
    2012. 07. 30.
    Hozzászólások
    1.399

    Alapbeállítás

    Az EGO sajnos egy olyan megfoghatatlan, létező rákfene, amit kihasználva a vezető hatalmak (nem kormányok...) befolyásolják a fogyasztói társadalmat. Pontosan az a céljuk a reklámokkal és vágyak keltésével, hogy a folyamatos elégedetlenség a tudatalatti részévé válljon! Amennyiben ezt nem ismerjük fel és tudatosan nem változtatunk a gondolkodásunkon és az élethez való hozzáállásunkon, addig sosem leszünk, sosem lehetünk boldogok! Macedóniában a legutóbbi választási kampánybeszéd arról szólt, hogy "ha minket választotok, 4 éven belül eljutunk Románia szintjére!". Romániában az emberek Ausztriai szinten szeretnének élni, Magyarországon pedig általánosságban a világ vezető hatalmaihoz hasonlítjuk az életszinvonalat. (Németország, USA, Anglia) A rendszer így van kialakítva, a választás a TIÉD!!
    Zsipali, Flush67, bakyka and 2 others like this.

  7. #27
    PA addict Holdenper avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 30.
    Hely
    BP
    Hozzászólások
    3.627

    Alapbeállítás

    Idézet TiffanyMills5925 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ebből azt szűröm le,h értelmiségi és jól kéne éljen...
    lol, Magyarországról beszélünk?

    Amúgy wp Akadémia, végre egy színvonalas, érdekes, hasznos cikk, még sok ilyet!
    dlotomi, bakyka, szfvkrisz and 1 others like this.
    Mooshoo: he's repping the jackson five
    Mooshoo: don't hate

  8. #28
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 02. 16.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    240

    Alapbeállítás

    koMpetencia

  9. #29
    Hírszerkesztő banoster avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 07.
    Hozzászólások
    1.643

    Alapbeállítás

    Meggyőződésem, hogy jól írtam, ez vmi helyesírás ellenőrző bug lehet. Javítottam!
    Charliegore8 likes this.

  10. #30
    Fáradhatatlan grinder erikkke avatara
    Csatlakozott
    2010. 04. 22.
    Hely
    dabas
    Hozzászólások
    702

    Alapbeállítás

    full time grindert egyszerűen nem lehet kiütni a nyeregből , nincs olyan h elmegy a mezőny és mindenki mennyivel jobb lesz mert mi is jobbak leszünk ... nem fogok meg látogatni egy állás interjút sem de érdekes cikk .
    ferkocse, Pat, S0nnyB1ack and 2 others like this.

Oldal: 3 / 8 ElsőElső 12345 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •