Oldal: 4 / 8 ElsőElső ... 23456 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 31 - 40 (75) összesen
Like Tree164Likes

Téma: Álláskeresés a pókerkarrier után - interjú a Trenkwalder ügyvezetőjével

  1. #31
    PA addict
    Csatlakozott
    2010. 10. 30.
    Hely
    Bogács
    Hozzászólások
    2.283

    Alapbeállítás

    Idézet pszibu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    na amibe egészen biztosan nem szabad belevágnia egy pókeresnek, az a saját vállalkozás.
    Erre csak annyit írok hogy akiknek nincsen épkézláb ötlete az ne is vállalkozzon. Nem jártam se egyetemre se fősulira,de viszont kib@szott jól forog az agyam és 1 hét elég hogy meglássam hogy miben van pénz.

  2. #32
    Fanatikus tag Corey avatara
    Csatlakozott
    2012. 08. 26.
    Hozzászólások
    353

    Alapbeállítás

    1, Tanulóként még nem aktuális számomra az állásinterjú, de ahogy hallom pályakezdőktől, hogy miken kell keresztülmenniük, cserébe pedig mekkora juttatást és megbecsülést kapnak, nem kicsit megy el már előre a kedvem az egésztől.
    2, Lassan minden kommunikációszakos HR-esből interjúztató lesz, nem értem miért pont az ő kérdéseiktől kellene tartani. Számukra pont leszarom, hogy mit jelent a póker, mikor az előre bejáratott sablonkérdéseikkel jönnek. Ha meg átjutok a szűrőn és találkozok a főnökkel, minimum elvárom, hogy ne egy szerencsejátékost lásson egy önmagát eltartó grinderben. Ha mégis, akkor felállok és elmegyek.
    3, Mialatt kitaláljuk, hogy hogyan tagadjuk le a pókert és mit hazudjunk helyette, talán érdemes lenne elgondolkodni inkább azon, hogy milyen készségeket igényel a grindelés és hogy miben fejlődtünk ennek köszönhetően. Nem a póker miatt küldenek el, hanem mert nem tudod még TE magad sem megcáfolni ellenérvekkel a témával kapcsolatban kialakult előítéleteket.
    Egyáltalán mennyire tesz jót a saját önértékelésünknek, ha letagadjuk mindenki előtt, hogy miből keresünk pénzt? Szégyellni kellene talán, vagy mi magunk is úgy gondoljuk, hogy ez egy szerencsejáték, vagy hogy nem ölünk bele elég időt és energiát?
    Tudatosan választottad ezt, nem? Ha meg csak hobbiként tekintesz a pókerre és tényleg semmi komoly célod nincs ezzel kapcsolatban, akkor beírod a hobbi részbe az önéletrajzodban és te, valamint a kérdező is így fog hozzáállni. Viszont akkor nem védeném az egomat azzal, hogy emiatt a hobbim miatt nem találok munkát.....
    bakyka and arabraB110 like this.

  3. #33
    PA addict
    Csatlakozott
    2010. 10. 30.
    Hely
    Bogács
    Hozzászólások
    2.283

    Alapbeállítás

    Különben+ b@szhatják a papírokat a nagyfejesek ha nincsen elég szakmunkás, akik betermelik nekik a hasznot.

  4. #34
    Fáradhatatlan grinder The Trooper avatara
    Csatlakozott
    2013. 02. 18.
    Hozzászólások
    654

    Alapbeállítás

    A Trenkwalder kapja be a .......-omat, voltam a rabszolgájuk, de soha többé. Akkor inkább megyek a híd alá.

    Én rengeteg mindennel foglalkoztam volt közte nagyon jó és nagyon jó meló is. Dolgoztam asztalosként, nyomdászként, hegesztőként, raktárosként, mobiltelefongyártóként(Trenkwalder), minőségellenőrként. Foglalkoztam galamb, nyúl, valamint díszhaltenyésztéssel.
    Legutóbb idén januárig a Baranya Megyei Kormányhivatalnál voltam épületkarbantartó. Nagyon sok területen vannak tapasztalataim. Jónéhány állásinterjún voltam ezen időszak alatt.

    De, hogy mit érdemes megemlíteni egy állásinterjún? Engem egy nyomdába azért vettek fel, mindenféle nyomdai tapasztalat nélkül mert elmondtam, hogy egy rockbandában gitározok. Pedig a züllött rockerekről, általában enyhén szólva nincs túl jó véleménnyel a társadalom. Aztán később kiderült, hogy a közvetlen főnököm marha nagy rocker, meló közben egész nap dübörgött a metál. Szóval előre nem lehet tudni mi lesz hasznos az interjún.

    A pókerrel még csak egy éve kezdem komolyan foglalkozni, és bízok benne jó darabig(remélhetőleg soha az életben) nem kell állásinterjúra mennem.
    Utoljára módosítva: The Trooper által: 2013. 05. 05. 00:14
    krgabez, R1per2, Faréj and 10 others like this.

  5. #35
    Team Hero misirulez avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 12.
    Hely
    In Position
    Hozzászólások
    2.200

    Alapbeállítás

    Idézet Pat eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    feltehetően soha nem kell majd állásinterjúra mennie.
    Igen ezzel és a többi hasonló hsz.-el egyetértek, mert ez Mo.-on igaz, de személyesen is ismerek pár olyan komolyabb Ausztráliai grindert akik nl100-nl200 as regularként havi fix 3-4k $ al számolhatnak, de mégis mennének inkább dolgozni mert a diplomájukkal kint ennél több pénzt megkeresnék, egy jó cégnél. Ez a cikk inkább azoknak a játékosoknak nyújt segítséget és nem az akadémia magyar regjeinek akik órabérével (szinte) semmilyen munkahely nem tud versenyezni.

  6. #36
    Őstag jak1 avatara
    Csatlakozott
    2012. 07. 30.
    Hozzászólások
    1.399

    Alapbeállítás

    ...meg egyébként se ugasson semmilyen HR-es, ne tegyen fel nekem semmilyen szakmai jellegű kérdést, mert ők azok akik aztán k.urvára nem értenek semmihez! Azért Hr-es...
    naggeri, Faréj, ferkocse and 4 others like this.

  7. #37
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2011. 05. 08.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    763

    Alapbeállítás

    Idézet jak1 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ...meg egyébként se ugasson semmilyen HR-es, ne tegyen fel nekem semmilyen szakmai jellegű kérdést, mert ők azok akik aztán k.urvára nem értenek semmihez! Azért Hr-es...
    Ez amúgy meg csúnya demagógia. Ha megnézel egy vállalkozást, akkor annak sikerességét alapvetően meghatározza, hogy milyen emberekkel dolgozol együtt. Persze még sok minden más is, de ha fel kellene sorolni a TOP 5 feltételt, abba a munkatársaid megfelelősége tuti benne lenne. Szóval a HR elég lényeges!

    Ezzel nem azt mondom, hogy nincs idióta HR-es, de a HR, mint szakterület nagyon fontos.

  8. #38
    Fanatikus tag chapuisat avatara
    Csatlakozott
    2009. 09. 30.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    360

    Alapbeállítás

    Idézet jak1 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ...meg egyébként se ugasson semmilyen HR-es, ne tegyen fel nekem semmilyen szakmai jellegű kérdést, mert ők azok akik aztán k.urvára nem értenek semmihez! Azért Hr-es...
    HR-es nem szokott szakmai jellegű kérdéseket feltenni. Ő csak rájön 2 darab kérdésből, h alkalmas vagy-e mint ember a munkára. Ha a HResnél átmész, akkor jön a szakmai főnök. 1-2 helyen először van szakmai és ha átmentél jön a HRes.
    Nem vagyok HRes sose voltam, de egy jó HR szakemberen sok múlik.

  9. #39
    Fanatikus tag hokuszpoker avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 23.
    Hozzászólások
    352

    Alapbeállítás

    A szakmai vezeto manapsag mar kell hogy HRes skillekkel is birjon. A HRes interju inkabb plusz dolog, ha valamit figyelmen kivul hagy a szakmai vezeto, o ra tud mutatni. Es nem igaz az altalanositas a multikrol, en eddig kettoben is dolgoztam es mindkettoben nagyon korrektul kezelik az embereket. Az meg higy hajtani kell mindenhol igaz, multinal es pokerben is. Ne ezzel racionalizaljuk hogy miert lettunk pokeresek. En nagyon sajnalom, hogy keves a jo szakember itthon, en most is keresek es nem talalok megfelelot, raadasul az emberek tobbsege el se olvassa a kiirast hanem vakon jelentkezik mindenre amit er a standard sablon motivacios levelevel.

  10. #40
    PA addict lecso10 avatara
    Csatlakozott
    2010. 11. 01.
    Hely
    Monitor előtt
    Hozzászólások
    2.974

    Alapbeállítás

    Idézet chapuisat eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    HR-es nem szokott szakmai jellegű kérdéseket feltenni. Ő csak rájön 2 darab kérdésből, h alkalmas vagy-e mint ember a munkára. Ha a HResnél átmész, akkor jön a szakmai főnök. 1-2 helyen először van szakmai és ha átmentél jön a HRes.
    Nem vagyok HRes sose voltam, de egy jó HR szakemberen sok múlik.
    Bár ez egy külön topic is lehetne, de a legtöbb hr-es sík hülye, fogalma sincs azokról a dolgokról amelyek azokkal a munkakörökkel járnak, amik betöltéséhez ők az első szűrő. Azokban a munkakörökben ahol nagy a fluktuáció, jelentős mértékben a hr-esek rossz kiválasztása az egyik ok.

    Pl legutóbb egy nagy multinál olyanokat vettek fel tesztek stb után,h megláttam, és az agyam elszállt. Kicsit megismerkedtünk, beszéltem velük pár szót, és a hülye is látta,h mihelyst lesz nekik jobb már dobbannak is tovább. Ezt a hr-es észlények az életben nem fogják kiszűrni. Viszont volt két olyan eset is (ami nagyon jó érzés volt),h beajánlottam két haverom,persze nem egyszerre, és mind a kettő bevált.

    Sosem felejtem el,egyszer egy meghallgatáson egy fejvadász cégnél négyszemközt egy irodában hugom általános iskolai osztálytársa interjúztatott. Egyszerűen elkapott a röhögőgörcs, mert ő meg próbálta komolyan venni az egészet.

Oldal: 4 / 8 ElsőElső ... 23456 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •