Oldal: 5 / 10 ElsőElső ... 34567 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 41 - 50 (94) összesen
Like Tree136Likes

Téma: Miért ilyen a magyar ember?

  1. #41
    PA addict Macko1 avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 18.
    Hely
    majdvalahol
    Hozzászólások
    2.006

    Alapbeállítás

    A devizahitelek és az ócska fizetések miatt.
    Le a devizahitelekkel és legyen 400k az átlag kereset, jelenlegi árak mellett.
    Utoljára módosítva: Macko1 által: 2013. 05. 09. 15:20
    "És írogathatsz ilyeneket, hogy off, ettől biztos megnő az ázsiód itt az akadémián, mert vannak akik ezt szeretik"
    /by ice-pocó/

  2. #42
    Team Hero Coach trixilw avatara
    Csatlakozott
    2009. 03. 27.
    Hely
    Gőzbe borulva
    Hozzászólások
    1.657

    Alapbeállítás

    Idézet Krono eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Tudnál mondani pár írásos feljegyzést, amiben fellelhetőek ezek? (nem a káromkodással kapcsolatban)

    Európai nagyhatalomként azért más volt a helyzet pár 100 éve, mint most.
    Hát én nem látom, hogy olyan hatalmas történelmet befolyásoló nagyhatalom lettünk volna bármikor is

    Most nem tudom pontosan melyik cikkekben olvastam, rá fogok keresni ha lesz időm. Azt tudom, hogy levelek voltak amik ide látogató osztrák "diplomaták" küldtek haza és leírták bennük a magyarokat. Ja, és fel voltak háborodva :d
    A nyúl baszhatja. Élesbe' hátulról.
    snghud.com

  3. #43
    PA addict
    Csatlakozott
    2010. 04. 20.
    Hely
    Debrecen
    Hozzászólások
    4.865

    Alapbeállítás

    A Magyar Királyság 1000-től 1918-ig, majd 1919. augusztusától 1946. februárjáig volt a magyar állam hivatalos neve. A királyság államformaként I. István megkoronázásával jött létre a Kárpát-medence területén a honfoglalástól fennálló Magyar Fejedelemség folytatásaképp. Az ország az erős német fenyegetettség ellenére is lépést tartott az európai fejlődéssel, és a 14. századra nagyhatalmi pozícióba került. Ez azonban I. (Nagy) Lajos után gyorsan leépült, majd az 1479-es kenyérmezei csata felvezetésével 1521-től megkezdődött a török háborúk kora, amely két évszázadnyi hátrányba hozta Magyarországot Európával szemben.
    Ami nem öl meg, az idegileg felb@sz!

  4. #44
    PA addict Macko1 avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 18.
    Hely
    majdvalahol
    Hozzászólások
    2.006

    Alapbeállítás

    [QUOTE=trixilw;523311]Hát én nem látom, hogy olyan hatalmas történelmet befolyásoló nagyhatalom lettünk volna bármikor is

    896-1526 tuti
    "És írogathatsz ilyeneket, hogy off, ettől biztos megnő az ázsiód itt az akadémián, mert vannak akik ezt szeretik"
    /by ice-pocó/

  5. #45
    PA addict
    Csatlakozott
    2009. 06. 12.
    Hozzászólások
    3.446

    Alapbeállítás

    Idézet trixilw eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Hát én nem látom, hogy olyan hatalmas történelmet befolyásoló nagyhatalom lettünk volna bármikor is
    Ez azért így elég durva.

  6. #46
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2013. 01. 27.
    Hozzászólások
    77

    Alapbeállítás

    Véleményem szerint igen, nagyon pesszimista a magyar ember. Gyakorlatilag nem lehet beszélni normális, intelligens társadalomról, közbiztonságról, akár csak egy reális keresetről, ha valaki lelkiismeretesen (!) végzi a munkáját, ami minden normálisan dolgozó, adófizető ember privilégiuma lenne.

    A pénz valóban nem boldogít, de inkább sírok egy limuzinban, mint a villamoson. Mitől lennék boldog? Egy darab papírtól? Attól vagyok, boldog, hogy az "ő" segítségével vehetem meg azokat a dolgokat első sorban amire szükségem van, amivel kielégítem az igényeimet, legyen az akár csak a megélhetés. Ebben pedig nagyon nagy itthon a szórás. Nagyon nagy... Rengeteg ember dolgozik sokkal-sokkal többet 80 ezer forintért, mint más 400-ért, ebből kifolyólag több igényét tudja kielégíteni. Ebből megszületik a barátságtalanság, elégedetlenség, és az irigység, legyen az jogos, vagy jogtalan. Bár lehetne még sorolni. (Itt most persze nem azokra ez emberekre gondolok, akik munkanélküliek, de munkakeresés helyett jobban érdekli őket, hogy kivel dugott aznap a Való Világos csaj az Éjjel-nappal Budapestben. Ismerek ilyet.)

    Nem tudom elítélni azokat az embereket akik gyűlölködnek egyesekkel szemben emiatt. Valóban szar érzés lehet napi 8 órát minimálbérért dolgozni, miközben azt látod, hogy a politikus aki "papíron" 700-at keres a telefonjával játszik egy parlamenti ülésen amikor a dolgát kéne végeznie, hogy neked egy kicsit jobb legyen. Saját példából: szar érzés az amikor egy okmányirodában ülsz és vársz 3 órát (persze feleslegesen, mert a biztonsági őr szar helyre irányított) az S mercivel érkező 2 kilós aranyfukszú úriembert, akiről köztudott, hogy a településen droggal látja el a fiatalokat, meg soron kívül, puszival fogadják. Mit gondolsz ekkor? Én azt, hogy rohadjon meg.

    100 szónak is egy a vége. Az én álláspontom szerint iszonyú nagy a szakadék a keresetek között, az emberek előjogai között, emiatt ilyen kibszott frusztrált az átlag magyar.
    bakyka, Krono, Zsoltika01 and 4 others like this.

  7. #47
    Fáradhatatlan grinder _Roll_ avatara
    Csatlakozott
    2009. 01. 22.
    Hozzászólások
    599

    Alapbeállítás

    Egyáltalán nem értek egyet azzal amit mondtok. Ti is pont olyanok vagytok most.

    Nem hiszem el, hogy a boldogság a pénztől függ és azt sem, hogy olyan különösen szar lenne nekünk. Nem sok pozitív minta van előttünk, de mi magunk is a társadalom része vagyunk és formálhatjuk azt. Egy közösség. Valószínűleg a kommunizmus ölte ezt ki, de kitudja.

    Olyan dolgokra panaszkodunk amik nem is reálisak. Nem hiszem hogy sokan tudják milyen igazából az, ha nincs pénz kajára. Olyan dolgokat szidnak amihez nem is értenek. Orbán Viktor a sátán, de csak a címeket meg a képeket nézik az újságban. Mindenki mindent rosszul csinál, de igazából azt se tudják, hogy mit. Panaszkodni könnyebb mint utána nézni.

    Szűklátókörűség. Vannak helyek ahol sokkal nagyon szegénység van. Észak Korea, kannibalizmus. Detroit jobban épül le mint Pest. Van ahol igazi diktatúra van és halálra ítélnek a semmiért.

    Ezzel nem azt akarom mondani, hogy itt minden rendben van, főleg nem politizálni akarok, de ha valami nem jó, akkor próbáljunk meg csinálni valamit.

    Ha mindenki bunkó, legyünk kedvesek.
    Ha mindenki panaszkodik, legalább mi ne tegyük.
    Ha valamivel nem tetszik nézzünk utána és érveljünk ellene. De próbáljuk már megérteni tényleg mi az.
    Ha hülyéket nevelnek a tévénézőkből, ha rosszak a mai filmek, ha rossz az oktatás, ha nincs munka, ha blabla, változtassunk. Nem kell tévét nézni, nem kell buta filmeket néznünk. Tanulhatunk ingyen a neten akármit. Rengeteg lehetőség csak okosabban szemlélni.
    Ha hazudnak a politikusok ne szavazzunk rájuk és próbáljunk igazságot találni.

    Nem akartam ilyen hosszan írni és biztos nem kellett volna így elkapkodnom a választ, de azért remélem átment a lényeg

    UI: Hogy Tyler Durden-t idézzem: "El kell érnünk a mélypontot".

  8. #48
    Őstag yoofej avatara
    Csatlakozott
    2007. 05. 06.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.338

    Alapbeállítás

    Idézet vadallat eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    a hozzáállással van a baj.... Németországban vagy Angliában ha szakad az eső, az emberek azt mondják: "milyen szép időnk van" és dolgoznak és csinálják, és nem rimánkodnak... nem fognak mindent a természetre, a másikra, hanem be merik vállalni ha hibáztak, és tesznek ellene. Láttam hajnalban autópálya mellett dolgozó embereket szakadó havasesőben, és nem a cigit szívták, és nem is söröztek a munka helyett... oké, jobban keresnek, de a gazdaság se magától lett olyan erős amilyen... sokan azt hinnék hogy mert jól élnek, elkényeztetettek... nem... keményen melóznak azért hogy jól éljenek, és hogy jó kedvük legyen. mernek élni, mernek beszólni a szomszédnak ha az felborítja a kukát, és nem jelentgetik fel összevissza egymást. egész más világ... a franciák meg baromi toleránsak. imádok külföldön lakni...
    Szerintem te masik csatornat nezel. A nemet, osztrak, angol, dan, stb... atlag dolgozo kozel sincs annyira szethajtva, mint egy magyar. Munkaido az szent, ha nem fejezik be a vegeig, akkor majd masnap. Mondom ezt az alapjan, amit lattam kint es amit evek ota kint dolgozo ismerosok mondanak. A jelenlegi munkahelyemen nem csak europai kollegaim vannak es talan csak a japanokra tudom azt mondani, hogy kemenyebben dolgoznak. Ezt tobb kulfoldi kollegam is megerositette, hogy a magyarok jobban odateszik magukat, mint a tobbi orszag, beleertve a sajatjukat.

    A gazdasag nem attol eros, hogy az emberek mennyire hajtanak, gondolj csak a tudatosan tonkrevagott nagy multu mezogazdasagunkra. Az abbol elo csaladok dolgoznanak kemenyen, de felszamoltak az iparagukat.
    “Life is like a game of poker: If you don't put any in the pot, there won't be any to take out”

  9. #49
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2013. 01. 27.
    Hozzászólások
    77

    Alapbeállítás

    Idézet _Roll_ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nem hiszem el, hogy a boldogság a pénztől függ és azt sem, hogy olyan különösen szar lenne nekünk. Nem sok pozitív minta van előttünk, de mi magunk is a társadalom része vagyunk és formálhatjuk azt.
    Ez egy kicsit ellentmondás. Értem az érvelésed, de igenis, sok minden szól a pénzről sajnos vagy nem sajnos. Pontosabban a hiányáról. Attól, hogy máshol szarabb nekünk még nem lesz jó. Sőt, még jobb sem. Egy kicsi szabolcsi településen lakom, és hidd el, ismerek számos embert, akik (köztük nyugdíjasokat, akik havi 30 ezret kapnak, de végigdolgozták az életüket) a hónap utolsó hetében nem tudnak a boltban kenyeret tejet venni (vagy legalább az egyiket). Őket szerinted mennyire vigasztalja az, hogy máshol meg kannibalizmus van? Nyilván, én nem vagyok ilyen helyzetben, de sokkal jobban elszomorítanak ezek a dolgok, amik a közvetlen környezetemben vannak, mint amennyire annak örülök, hogy más akár megérdemelten sikeres. És ez most nem arról szól, hogy irigy vagyok-e vagy nem, igazából nem is érdekel, de amíg az van, hogy emberek 60-70 ezerért dolgoznak, mások meg 7-800-ért addig bizony 100% hogy lesz frusztráció, igazságtalanságérzet és pesszimizmus. Ha csak egy 30 ezret lecsípnének a több százezres, milliós fizetésekből (vagy az állam által eltartott közösségektől), és azt a minimálbérhez toldanák olyan embereknek akik lelkiismeretesen dolgoznak máris más lenne a helyzet és még lehet annak is kicsit jobban lehetne örülni, hogy süt a nap.

    Az összefogással viszont egyet értek. Azt mindenben lehet(ne) kamatoztatni. Szerintem tényleg mindenben, nem kell ehhez politizálni. Például nem tetszik az embereknek az elcsalt focimeccsek, bundabotrányok, és videóbírót akarnak? Oké, össze kell fogni. Senki ne menjen ki a stadionba, ne nézzen TV-ben meccset. Bármibe lefogadom, hogy egy héten belül elfogadnák a videóbírót.
    _Roll_ likes this.

  10. #50
    Őstag jak1 avatara
    Csatlakozott
    2012. 07. 30.
    Hozzászólások
    1.399

    Alapbeállítás

    Miről van szó? Szerintem jó hely Magyarország!

Oldal: 5 / 10 ElsőElső ... 34567 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •