Oldal: 6 / 10 ElsőElső ... 45678 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 51 - 60 (94) összesen
Like Tree136Likes

Téma: Miért ilyen a magyar ember?

  1. #51
    PA addict
    Csatlakozott
    2009. 06. 12.
    Hozzászólások
    3.446

    Alapbeállítás

    Erre a legjobb példa az írek. Ott is vannak politikai ellentétek, de bármikor, bármiben össze tudnak fogni, ha a közösség megkívánja.
    watchtheduck likes this.

  2. #52
    PA addict naggeri avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    3.367

    Alapbeállítás

    hát ha mi is végre kijutnánk egy biszem-b@szom vb-re vagy eb-re szerintem mi is tudnánk énekelni még 5-0 után is!

  3. #53
    PA addict
    Csatlakozott
    2009. 06. 12.
    Hozzászólások
    3.446

    Alapbeállítás

    Idézet naggeri eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    hát ha mi is végre kijutnánk egy biszem-b@szom vb-re vagy eb-re szerintem mi is tudnánk énekelni még 5-0 után is!
    Most pont nem erre gondoltam. De igaz.

  4. #54
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2007. 07. 19.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    664

    Alapbeállítás

    Sokan ugyan az anyagiakban látják a probléma fő okát, de szerintem egyáltalán nem ilyen egyszerű a helyzet, inkább a napi stresszel lehet összefüggésben. Budapesten például jóval magasabb az átlagkereset, de az emberek sokkal rosszabb hangulatúak, mint más vidéki városokban.

  5. #55
    Fáradhatatlan grinder GStealer avatara
    Csatlakozott
    2010. 10. 25.
    Hozzászólások
    758

    Alapbeállítás

    Persze, de ezt is vissza lehet vezetni az anyagiakra. Meg ugye ****** a főnök, sokat kell dolgozni, nagy a nyomás, mindez pedig egy nagyobb cégre sokkal jellemzőbb, mint egy családi vállalkozásra.

  6. #56
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2007. 07. 19.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    664

    Alapbeállítás

    Hozzátenném még, hogy a magas zajszint és a levegő rossz minősége is negatívan befolyásolja a nagyvárosi hangulatot. (Persze ez más országokban is így van).
    Utoljára módosítva: olegg által: 2013. 05. 09. 19:53

  7. #57
    PA addict iKeksz avatara
    Csatlakozott
    2010. 11. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.273

    Alapbeállítás

    Magyarország olyan, mintha egy Napi bad beat nevű párt tolná az emberek agyába a szart
    pszibu likes this.

  8. #58
    Őstag JuhaAasz avatara
    Csatlakozott
    2009. 10. 03.
    Hozzászólások
    1.394

    Alapbeállítás

    Idézet watchtheduck eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ha csak egy 30 ezret lecsípnének a több százezres, milliós fizetésekből (vagy az állam által eltartott közösségektől), és azt a minimálbérhez toldanák
    nem ennyit kell lecsípni belőlük. csak én pl majdnem robbantam agyilag, mikor a rádióba olyasmit hallottam, hogy politikusok vagy képviselők vagy mi a tökömök lakástámogatási pénzt meg mi az atyaúristent kapnak...pont ők?? akiknek a legkevesebb szükségük van rá...az miért nem kap, akit meg kiraknak 2 gyerekkel az utcára?

    egyébként meg azon se kell csodálkozni, hogy a fiatalok körébe is egyre több és több a negatív, a pesszimista, a rossz kedvű, rossz hangulatú kölök, hiszen manapság azok a menő gyerekek, akiknek normális kinézetet adott a jóisten, szarbatiporják, naponta többször a másik lelkébe gázolnak annak csúfolásával, mert ő mondjuk minimális testi hibával született, vagy elől nagy kapafogakkal, vagy kancsal szemekkel, vagy nagyon fehérbőrű és még sorolhatnám. 1-2 év alatt, vagy több év alatt az a "lelki" terror amibe egy gyerek felnő péládul, az totálisan tönkreteszi lelkileg...aztán van aki átmegy emo-ba és utána azért utálják (amit én is rühellek, mert az, hogy valaki másnak születik okés, a fentebb leírtakra értem például, de hogy szándékosan néz ki ocsmányul meg torzítja el magát...háátt...no comment.), van aki öngyilkos lesz, van aki antiszociálissá válik, mert megutálja az embereket, a társaságukat stb.

    igazából nem azzal van a baj, hogy milyen a magyar ember, hanem, hogy a mai világ egy annyira elbaszott, elkurvult, abberált világ lett, hogy hihetetlen... (Admin által egy rész törölve)

    lehetne ezen a témán rágódni évekig, változtatni úgyse igazán tudunk rajta...és hogy miért? mert nincs elég ember, aki akarna is
    Utoljára módosítva: JuhaAasz által: 2013. 05. 09. 23:12 Oka: helyesírási hibák :D
    Pat likes this.

  9. #59
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2008. 10. 22.
    Hozzászólások
    385

    Alapbeállítás

    "igazából nem azzal van a baj, hogy milyen a magyar ember, hanem, hogy a mai világ egy annyira elbaszott, elkurvult, aberrált világ lett, hogy hihetetlen..."
    Nagy igazság.
    Amúgy címszavakban: média, jövedelem, árak, hitelek (állítom, hogy rosszabb, ha az embernek van hitele, mint az, hogy szimplán nem keres sokat, és így nem jut hozzá különböző dolgokhoz...), általános elbutítás, az empátia halála - itt szintén a média, az emberi értékek teljes deformálódása, a külsőségek és a materialista felfogás istenítése. És ehhez járulunk hozzá nap mint nap, aztán szarul érezzük magunkat, és senki nem tudja, mitől. A magyar ember úgy általában egy gondolkodó, filozofálgató, kicsit magába forduló fajta, és az előbb említett dolgok szerintem jelentősen megerősítik a melankolikus életérzést, mert belül mélyen szerintem mindenki érzi, hogy most valami nagyon elb*szott világ van. (az igazsághoz hozzátartozik, hogy szerintem az átlagember kb. minden korban ezt érezhette a történelemben)
    Macko1 likes this.

  10. #60
    Újonc
    Csatlakozott
    2009. 05. 12.
    Hely
    Nagyatád
    Hozzászólások
    41

    Üzenet

    trixilw eredeti hozzászólása
    Jöttök itt a szocializmussal meg a 20-50-100 évvel ezelőtti politikával, oktatással.
    De írásos feljegyzések vannak arról, hogy a magyarok már Mátyás korában is ilyenek voltak. Sőt, arról is, hogy pontosan ugyanennyit káromkodtak


    Idézet Krono eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Tudnál mondani pár írásos feljegyzést, amiben fellelhetőek ezek? (nem a káromkodással kapcsolatban)

    Európai nagyhatalomként azért más volt a helyzet pár 100 éve, mint most.
    Szerintem trixilw erre az idézetre gondolt, bár ez már Mátyás utáni időszakban született:

    Francesco Massaro velencei titkár 1523-ban írt megfigyelése/jellemzése

    "A magyarok általában a világ legrosszabb fajtája. Nem szeretnek és nem becsülnek egyetlen nemzetet sem a világon, és egymást sem szeretik. Mindenki a
    maga kényelmére gondol, lopják a közt, és kevesen törődnek vele. Egymás között olyan titkos gyűlöletet és ellenségeskedést táplálnak, hogy szinte hihetetlen. Ennek ellenére minden nap felváltva együtt esznek, és testvéreknek hinné őket az ember. Nincs semmi engedelmesség közöttük, büszkék és arrogánsak, s nem tudnak sem uralkodni, sem kormányozni, és tanácsot sem fogadnak el olyantól, aki ért hozzá..
    Mindig dicsekednek saját dolgaikkal, azonnal készek bármit megfogadni, de igen késedelmesek a végrehajtásban. Kevés dologgal foglalkoznak, kivéve a dőzsölést és a köz meglopását. Ebben nagyon serények."
    A póker a türelem és a kitartás játéka. (Szilasi Viki)

Oldal: 6 / 10 ElsőElső ... 45678 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •