Oldal: 7 / 10 ElsőElső ... 56789 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 61 - 70 (94) összesen
Like Tree136Likes

Téma: Miért ilyen a magyar ember?

  1. #61
    Tag dempat15 avatara
    Csatlakozott
    2009. 08. 11.
    Hely
    Kecskemét
    Hozzászólások
    159

    Alapbeállítás

    Ez a téma olyan, hogy mindenki tud igazságokat mondani, de semmi értelme az egésznek Nyomjátok

  2. #62
    Fáradhatatlan grinder GStealer avatara
    Csatlakozott
    2010. 10. 25.
    Hozzászólások
    758

    Alapbeállítás

    Halljuk a véleményed.

  3. #63
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2013. 01. 27.
    Hozzászólások
    77

    Alapbeállítás

    Idézet JuhaAasz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    nem ennyit kell lecsípni belőlük. csak én pl majdnem robbantam agyilag, mikor a rádióba olyasmit hallottam, hogy politikusok vagy képviselők vagy mi a tökömök lakástámogatási pénzt meg mi az atyaúristent kapnak...pont ők?? akiknek a legkevesebb szükségük van rá...az miért nem kap, akit meg kiraknak 2 gyerekkel az utcára?

    egyébként meg azon se kell csodálkozni, hogy a fiatalok körébe is egyre több és több a negatív, a pesszimista, a rossz kedvű, rossz hangulatú kölök, hiszen manapság azok a menő gyerekek, akiknek normális kinézetet adott a jóisten, szarbatiporják, naponta többször a másik lelkébe gázolnak annak csúfolásával, mert ő mondjuk minimális testi hibával született, vagy elől nagy kapafogakkal, vagy kancsal szemekkel, vagy nagyon fehérbőrű és még sorolhatnám. 1-2 év alatt, vagy több év alatt az a "lelki" terror amibe egy gyerek felnő péládul, az totálisan tönkreteszi lelkileg...aztán van aki átmegy emo-ba és utána azért utálják (amit én is rühellek, mert az, hogy valaki másnak születik okés, a fentebb leírtakra értem például, de hogy szándékosan néz ki ocsmányul meg torzítja el magát...háátt...no comment.), van aki öngyilkos lesz, van aki antiszociálissá válik, mert megutálja az embereket, a társaságukat stb.

    igazából nem azzal van a baj, hogy milyen a magyar ember, hanem, hogy a mai világ egy annyira elbaszott, elkurvult, abberált világ lett, hogy hihetetlen...nem minden emberre igaz ez, de a nyakam ráteszem, hogy a több, mint 6 milliárd emberből, akad legalább 10 millió, akiért nem lenne kár ha elpusztulna...

    lehetne ezen a témán rágódni évekig, változtatni úgyse igazán tudunk rajta...és hogy miért? mert nincs elég ember, aki akarna is
    Tökéletesen megválasztolák előttem, amit írni akartam.

    Az iskolához annyit, hogy ez nagyon jellemző tényleg, és nagyon szomorú is. Tudom miről beszélsz a régi iskolámban is rengeteg embert szivattak nagyon sok mindennel, de nem kell messzire menni. A barátnőm pösze (ami mellesleg nekem nagyon tetszik), ezért szivatták rengetegen, és nem csak a diákok, a tanárok is sokszor. Már ennek sok ideje, de félve megy el egy állásinterjúra a mai napig, hogy biztos majd mindenki kineveti miatta. Az ő szavaival élve fogyatékosságnak tekinti, pedig tényleg, ennyi az egész: kicsit sziszegve mondja az s betűt. Én meg erre: ha traccsolnál is, rögtön megkérném a kezed.

    Van egy film ami ebbe a szivatós témába vág. Az osztály. Youtube-on fent van, ha érdekel nézd meg. Nagyon tanulságos.

  4. #64
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2010. 09. 19.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    363

    Alapbeállítás

    Említetted,hogy pókeres szubkultban nem annyira jellemző.Ennek okát abban látom, hogy (már ha nyerni akar)rá vagyunk kényszerítve a problémák feladatként való kezelésére.
    ugye:
    "
    A győztesnek mindig van egy terve.
    A vesztesnek mindig van egy kifogása.

    A győztes minden problémára talál megoldást.
    A vesztes minden megoldásban talál problémát.

    A győztes összehasonlítja a teljesítményét céljaival.
    A vesztes összehasonlítja a teljesítményét a másikéval.

    A győztes:"Ez nehéz,de nem lehetetlen."
    A vesztes:"Ez lehetséges,de nagyon nehéz."


    Ez a mentalitás hiányzik a magyarból szerintem.Emellett ezt még jól belénk is próbálják itatni.
    A sírva vigad a magyarral(wtf?) vagy akár a Himnusszal.Kb az összes nemzet himnusza győzelemre buzdít, a miénk meg keseREG és imádkozik.
    Mondjuk én nem bánom ,ha átlátod ki is tudod használni.Olyan ezen panaszkodni,mint a "sok a hal, itt nem lehet értelmesen tolni" szlogenek.Ugyanakkor eléggé lehúzza az embert, ha kénytelen kimenni az utcára.Szerencsére kb a boltig járok ill. értelmes ismerősök közé, de páromon látom, kemény ezt naponta viselni.
    Utoljára módosítva: BennyGothiv által: 2013. 05. 10. 05:34
    Charlie and dlotomi like this.

  5. #65
    Adminisztrátor Admin avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 21.
    Hely
    World Wide Web
    Hozzászólások
    23.306

    Alapbeállítás

    Nehéz meghúzni egy ilyen témában hol a határ, ezért valószínű már több fórumszabályzatot megszegő bejegyzés törlése elmaradt. Véleményeket szívesen látunk, azonban más emberek halálát kívánó, és embereket megkülönböztető hozzászólásokat töröltük és ezután is törölni fogjuk.
    jabyga and kriispirolls like this.

  6. #66
    Akadémia bölcse Littlemage avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 13.
    Hely
    At the tables
    Hozzászólások
    9.104

    Alapbeállítás

    Idézet svajcifiu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nálunk a fizetések alacsonyak, de az árak nyugat-európai szinten vannak.
    Lassan szinte mindenért adót kell fizetnünk, közüzemi számlákat, pl fűtést ha nem akarunk télen megfagyni.

    Thaiföldön a szegények is elég jól elvannak, nem probléma ha egész éven át szabad ég alatt alszanak, akár egész éven át "nyaralhatnak" a tengerparton, nem halnak éhen, mert a tengeren halászhatnak
    Nagyon olcsó a ruházkodás, meg minden úgy általában.
    Szóval szerintem Thaiföldön egy nincstelen is élhet viszonylagosan "gondtalan, boldog" életet
    Igen, thaifoldon rezsi szinte csak a villany van. a mobiltelefon kb 7ft/perc, vagy 14. a bankoknal nem ismerik a havi szamlavezetesi dijat, megis, bankautomatan keresztul is tudnak az emberek egeszen kicsi osszeget is kuldeni. A kajlas a thai kajakbol fillerekbol megvan, egy csajszi a piacon sztem 7k hufbol tobb valtas komplett ruhat vesz maganak. ugye ruhabol sem kell nekik tavaszi-nyari-teli-oszi .

    Amugy a kultura is alapvetoen mas, ugye naluk a buddhizmus van, ez is oka a sok kulonbsegnek.

    A csalad mindennel fontosabb, a legelso helyen all. A lanyok tobbsege is azert megy phuketre *****lkodni, hogy kuldjon penzt haza a gyereknek, meg a szuloknek, nem elsosorban azert, hogy lakast, kocsit vegyen. Az mar masik kerdes, hogy hogy jutott el erre az allapotra. amugy zarojelben a thai ****ik legtobbje egy ido utan otthagyja a feleseget, s fiatalabb csajjal all ossze, s az addig megszuletett gyerekrol ezutan mar csak az anyjuk gondoskodik, nem fizetnek gyerektartast, de nem is nagyon latogatjak.

    Ha jol tudom itt nincs nyugdij, az oreg szuloket a gyerekeik tartjak el, ha mar nem tudnak dolgozni.

    Ennek ellenere fontos, hogy minel menobb telefonod legyen Jah, s ha autod van, akkor az mindenkepp agyon optikai tuningolt vas legyen, meg ha bodehazban laksz, akkor is . Nyilvan kis tulzas, s kontraszt van benn, de ez a ket dolog, ami feltuno .
    want2push, BelaKecske, Pat and 4 others like this.
    "... hogy tangában vigye Neked a champagne-t Kara Scott, a jakuzziba" (ivan41)

  7. #67
    Adminisztrátor want2push avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 10.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    5.222

    Alapbeállítás

    Idézet titcar eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    kínában meg indiában ami szum 2.5mrd fő nagyságrendileg %osan nézve hidd el, hogy igen elenyésző része az aki akár csak keleteurópai színvonalon él, mert lehet hogy shanghajban évente 3 metróvonalat adnak át meg 300al megy a vonat, csak attól még a többség sajnos ott tart, hogy napi 2 tál rizshez jut aztán heló, csak hozzánk az jut el, hogy vannak szuperultra gazdagok is meg stb. ami tényleg valós dolog, csak az arány a nem mindegy.


    ez nem konkrétan neked válasz, de egyébként me glehet azzal jönni, hogy bezzeg az előző rendszer milyen *****jó volt és a rohadt kapitalista világ teszi tönkre az embereket, csak az a helyzet, hogy az utóbbi 25 évben azért szopott az egész ország, mert akkor nem csináltak lóf@szt se. minimális utánanézéssel kideríthető, hogy mikor maradtunk le a "fejlett nyugattól", gyakorlatilag 40-50 éven át minimális innováció, senki nem volt érdekelt a fejlődésben csak a látszat fenttartása, meg valahogy érdekes módon ahol kicsit régebb óta nyomják ezt a kapitalizmus témát nincsenek ilyen problémák
    és azért ha megnézzük még az ezredfordulón is alig volt autópálya, lehet hogy ellopták az épülőknek a felét, meg az infláció is azért valahogy lemászott 30%ról 5% alá meg stb. de azért látható vmi fejlődés, más kérdés, hogy jobban is lehetne csinálni, de mindig lehetne jobban csinálni, de azért a nem fejlődünk semmit mondások sem teljesen helytállóak.
    +1, ez a realitás.

  8. #68
    Adminisztrátor want2push avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 10.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    5.222

    Alapbeállítás

    Idézet Kroki66 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    trixilw eredeti hozzászólása
    Jöttök itt a szocializmussal meg a 20-50-100 évvel ezelőtti politikával, oktatással.
    De írásos feljegyzések vannak arról, hogy a magyarok már Mátyás korában is ilyenek voltak. Sőt, arról is, hogy pontosan ugyanennyit káromkodtak




    Szerintem trixilw erre az idézetre gondolt, bár ez már Mátyás utáni időszakban született:

    Francesco Massaro velencei titkár 1523-ban írt megfigyelése/jellemzése

    "A magyarok általában a világ legrosszabb fajtája. Nem szeretnek és nem becsülnek egyetlen nemzetet sem a világon, és egymást sem szeretik. Mindenki a
    maga kényelmére gondol, lopják a közt, és kevesen törődnek vele. Egymás között olyan titkos gyűlöletet és ellenségeskedést táplálnak, hogy szinte hihetetlen. Ennek ellenére minden nap felváltva együtt esznek, és testvéreknek hinné őket az ember. Nincs semmi engedelmesség közöttük, büszkék és arrogánsak, s nem tudnak sem uralkodni, sem kormányozni, és tanácsot sem fogadnak el olyantól, aki ért hozzá..
    Mindig dicsekednek saját dolgaikkal, azonnal készek bármit megfogadni, de igen késedelmesek a végrehajtásban. Kevés dologgal foglalkoznak, kivéve a dőzsölést és a köz meglopását. Ebben nagyon serények."
    Az se volt egy jó időszak...

  9. #69
    Őstag JuhaAasz avatara
    Csatlakozott
    2009. 10. 03.
    Hozzászólások
    1.394

    Alapbeállítás

    Idézet Kroki66 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Francesco Massaro velencei titkár 1523-ban írt megfigyelése/jellemzése

    "A magyarok általában a világ legrosszabb fajtája. Nem szeretnek és nem becsülnek egyetlen nemzetet sem a világon, és egymást sem szeretik. Mindenki a
    maga kényelmére gondol, lopják a közt, és kevesen törődnek vele. Egymás között olyan titkos gyűlöletet és ellenségeskedést táplálnak, hogy szinte hihetetlen. Ennek ellenére minden nap felváltva együtt esznek, és testvéreknek hinné őket az ember. Nincs semmi engedelmesség közöttük, büszkék és arrogánsak, s nem tudnak sem uralkodni, sem kormányozni, és tanácsot sem fogadnak el olyantól, aki ért hozzá..
    Mindig dicsekednek saját dolgaikkal, azonnal készek bármit megfogadni, de igen késedelmesek a végrehajtásban. Kevés dologgal foglalkoznak, kivéve a dőzsölést és a köz meglopását. Ebben nagyon serények."
    ez tényleg nagyon jól körülír minket

    ui: maxxxika: az a profilkép aztán kellett
    Utoljára módosítva: JuhaAasz által: 2013. 05. 10. 11:08
    Maxxxika likes this.

  10. #70
    kry
    kry nem elérhető
    Őstag
    Csatlakozott
    2011. 04. 16.
    Hozzászólások
    1.163
    redoubtable likes this.

Oldal: 7 / 10 ElsőElső ... 56789 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •