Oldal: 66 / 74 ElsőElső ... 16566465666768 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 651 - 660 (733) összesen
Like Tree128Likes

Téma: GeigerAlex - PokerStars handek

  1. #651
    PA addict iKeksz avatara
    Csatlakozott
    2010. 11. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.273

    Alapbeállítás

    postflop agresszió van a fishről? Sztem se hiba itt visszatolni rá. Fishektől ez a click raise általában vagy overpár vagy 2pár+ (ez az egyik fele). A másik fele pedig megcsinálja ezt gyenge Kxekkel Jx ekkel, láttam már ilyet TT-QQ val is ilyen boardon, de TQ-val is. 3bet potban nem szégyen tönkre menni. Infók hiányában én inkább Al-t vállalnék, mint hitelt.

  2. #652
    Fáradhatatlan grinder GeigerAlex avatara
    Csatlakozott
    2011. 12. 16.
    Hozzászólások
    628

    Alapbeállítás

    $0.05/$0.10 No Limit Holdem
    888
    6 Players
    Hand Conversion Powered by weaktight.com

    Stacks:
    UTG 0110001100 ($14.74) 147bb
    UTG+1 badbeateddy ($12.18) 122bb
    CO Lukaszq15 ($12.33) 123bb
    BTN slevin342 ($12.17) 122bb
    SB misztikus1 ($10.34) 103bb
    BB XBLCX ($10) 100bb

    Pre-Flop: ($0.15, 6 players) misztikus1 is SB
    0110001100 calls $0.10, 2 folds, slevin342 raises to $0.40, misztikus1 raises to $1.10, 1 fold, 0110001100 calls $1, slevin342 calls $0.70

    Flop: ($3.40, 3 players)
    misztikus1 bets $1.90, 0110001100 raises to $3.80, slevin342 folds, misztikus1 goes all-in $9.24, 0110001100 calls $5.44

    Turn: ($21.88, 2 players, 1 all-in)

    River: ($21.88, 2 players, 1 all-in)

    Final Pot: $21.88
    misztikus1 shows

    0110001100 shows


    0110001100 wins $20.79 (net +$10.45)

    misztikus1 lost $10.34
    slevin342 lost $1.10

    The legandary openlimp

  3. #653
    Fanatikus tag Corey avatara
    Csatlakozott
    2012. 08. 26.
    Hozzászólások
    353

    Alapbeállítás

    Preflop: a gyenge reget 3betelném valuért én is, mert keveset dobál, viszont a fish miatt itt szerintem jobb a call. Egyiken sem lesz pozíciód, plusz a fish UTG-n van, ott pedig az ő limp/call range is erősebb lesz. (bár KQo-val még előtte vagy). Feleslegesen nem építenék nagy potot, sima emelt kasszában viszont rengeteg handet fogunk dominálni, elég könnyű ch/c v b/f helyzetek elé kerülve így.
    Flop: nálam ez a világ legstandardabb b/f szituációja 3b potban. A fish limp/call rangét nehéz belőni, de Kx-es handek közül K9+ körül lesz, ez a minraise JK vagy AK lesz, és ott vannak a setek, esetleg KK, AA.

    - ha nagyon agresszív persze teheted drawra is, de elenyésző százalékban fognak velük minraiselni, eléggé nagy hiba szerintem microlimiten a regektől, hogy rendszerint valamilyen drawra teszik az (agro)fisht, pedig a valóságban sokkal ritkábban lesz nála.

  4. #654
    Moderátor / Pro Team tag Tir-X avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 03.
    Hozzászólások
    3.614

    Alapbeállítás

    53. handhez (KQ):

    - BTN steal és BTN pfr nem ugyanaz. Itt egy limpelőt izolált, ami nem steal, hanem emelés, más érték vonatkozik a szitura így.

    - Ha jól értem, regtől nem megadást szerettél volna, ebben az esetben azért az $1.2 is kicsi méret szerintem OOP. ilyenkor gyakoribb szerintem, hogy a fish dob, és a reg megad, vagy a fish is megad, és 3way lesztek. Ekkora sizera gombon nem szeretnek dobni. Tehát ha megadást szerettél volna kapni tőle, csak akkor tetszik a call.

    - Flopon kaptunk egy minraiset egy olyan fishtől, aki 80 hand alatt egyet sem bírt emelni, szerintem azért ebből már induljunk affelé a feltételezés felé, hogy passzív fishről van szó. Nem leszünk elöl ellene, sima fold szerintema flop.

  5. #655
    Fáradhatatlan grinder GeigerAlex avatara
    Csatlakozott
    2011. 12. 16.
    Hozzászólások
    628

    Alapbeállítás

    Idézet Tir-X eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    53. handhez (KQ):

    - BTN steal és BTN pfr nem ugyanaz. Itt egy limpelőt izolált, ami nem steal, hanem emelés, más érték vonatkozik a szitura így.

    - Ha jól értem, regtől nem megadást szerettél volna, ebben az esetben azért az $1.2 is kicsi méret szerintem OOP. ilyenkor gyakoribb szerintem, hogy a fish dob, és a reg megad, vagy a fish is megad, és 3way lesztek. Ekkora sizera gombon nem szeretnek dobni. Tehát ha megadást szerettél volna kapni tőle, csak akkor tetszik a call.

    - Flopon kaptunk egy minraiset egy olyan fishtől, aki 80 hand alatt egyet sem bírt emelni, szerintem azért ebből már induljunk affelé a feltételezés felé, hogy passzív fishről van szó. Nem leszünk elöl ellene, sima fold szerintema flop.
    1. bekezdéssel egyet értek, 3-al nem teljesen, ugyanis a pre passzivitás nem jár mindig együtt a postflop passzivitással, ezt már te is írtad párszor. 80 hand alatt viszont postflop tendenciákról nem nagyon sikerült info-t gyűjteni.

  6. #656
    Moderátor / Pro Team tag Tir-X avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 03.
    Hozzászólások
    3.614

    Alapbeállítás

    Oké, ez így tényleg igaz, de még ha felteszed, hogy ismeretlen, akkor is túl erős egy ilyen minraise egy fishtől. Ha veszel egy átlag fisht. Ha nem láttad blöffölgetni a 80 hand alatt, amit toltatok (hát ha nem volt elég info, akkor nem volt sajna), akkor sztem ez fold kell hogy legyen.
    Persze vannak téynezők, pl. hogy 888-on sokkal gyakrabban gyenge kéz is lehet ez, mint máshol, mondjuk starson, ongamen stb. Mások a mezőnyök. De szerintem így is necces kicsit, visszatolni tuti, mert dobatod a rosszabbakat. Amikor nem erős kéz ez, akkor általában nem stackoff kéz számára, hanem visszakérdezős kéz, vagy blöff ugye. Néha lesz csak valami TP, ami stackoffol a reraisere.
    Utoljára módosítva: Tir-X által: 2013. 05. 16. 17:09

  7. #657
    Fáradhatatlan grinder GeigerAlex avatara
    Csatlakozott
    2011. 12. 16.
    Hozzászólások
    628

    Alapbeállítás

    Idézet Tir-X eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Oké, ez így tényleg igaz, de még ha felteszed, hogy ismeretlen, akkor is túl erős egy ilyen minraise egy fishtől. Ha veszel egy átlag fisht. Ha nem láttad blöffölgetni a 80 hand alatt, amit toltatok (hát ha nem volt elég info, akkor nem volt sajna), akkor sztem ez fold kell hogy legyen.
    Persze vannak téynezők, pl. hogy 888-on sokkal gyakrabban gyenge kéz is lehet ez, mint máshol, mondjuk starson, ongamen stb. Mások a mezőnyök. De szerintem így is necces kicsit, visszatolni tuti, mert dobatod a rosszabbakat. Amikor nem erős kéz ez, akkor általában nem stackoff kéz számára, hanem visszakérdezős kéz, vagy blöff ugye. Néha lesz csak valami TP, ami stackoffol a reraisere.
    Ja, így ismeretlenül talán óvatosabban kellett volna. De, hogy a fish 3bet potban csak visszakérdezzen, aztán amikor push-t kap dobjon is valamit, azt kizártnak tartom. Ha top pár szar kickerrel kérdezett vissza, akkor stackelődik. Ha gutshottal, akkor is. Sztem itt részéről már bent a pénz.

  8. #658
    Fáradhatatlan grinder GeigerAlex avatara
    Csatlakozott
    2011. 12. 16.
    Hozzászólások
    628

    Alapbeállítás

    Csapattam egy kicsit FullTilten is, ma este is volt időm egy sessionre, eléggé tili-toli volt...

    54. hand:

    0/0 No Limit Holdem
    FullTiltPoker
    5 Players
    Hand Conversion Powered by weaktight.com
    Table Plain

    Stacks:
    UTG Wormeater (11) 113bb
    CO DJRingamding (14) 138bb
    BTN nemesis86 (14) 136bb
    SB frostinho (13) 131bb
    BB misztikus1 (12) 122bb

    Blinds: 0/0

    Pre-Flop: (0, 5 players) misztikus1 is BB
    1 fold, DJRingamding calls 0, 1 fold, frostinho raises to 0, misztikus1 raises to 1, DJRingamding folds, frostinho calls 1

    Flop: (3, 2 players)
    frostinho checks, misztikus1 bets 1, frostinho raises to 3, misztikus1 calls 2

    Turn: (9, 2 players)
    frostinho bets 4, 4 to misztikus1 (7.9)?

    frostinho: 30/24 SB RFI: 67 (12) Fto3bet: 63 WTSD: 29 (224 hand) ; postflop láttam tőle 1-2 c/r line-t, ahol nem mutatott túl erős kezeket.

    -Pre jobbnak láttam a 3betet mint a callt a széles opening range miatt. Flopon aztán a fenti info miatt simán calloltam a raise-t, de a turnon folytatta, ráadásul komitálta magát. Itt kicsit át kellett értékelnem az egészet. Hogyan folytatnátok, mit tennétek villany kezébe és miért?


    szerk.: valami gebasz van a hand converterrel, utólag vettem észre, sry! NL10-ről van szó am.
    Utoljára módosítva: GeigerAlex által: 2013. 05. 17. 00:36

  9. #659
    Őstag
    Csatlakozott
    2008. 12. 03.
    Hozzászólások
    1.486

    Alapbeállítás

    RFI nem kell ide, mert volt egy limp ha jól látom. Szóval nem biztos, hogy emel minden lappal egy fish limpje után. Én betenném floppon mivel azt mondod szeret ch/r-elni és itt nagyon sok olyan lap is lehet nála ami
    pár+draw , 2 over+draw vagy csak simán draw. Gondolom hogy QQ+ pre beteszi.

    Viszont van egy olyan érzésem hogy te nem tudod, hogy kit, miért 3betelsz, és milyen rangel kell ezt megtenni pozíciótól függően. Én is ezt fejlesztem most, sokat dobott a játékomon, úgy néz ki. Javaslom keress ezzel foglalkozó videót. Ez nagyon fontos téma. Őt pl valueból vagy lightan 3betelted? Ellene IP vagy én pl sokkal inkább 3betelnék polarizált rangel, itt még inkább, mivel legalább bent marad a fish, és sb teljesen őszinte lesz postflop.

  10. #660
    Team Hero misirulez avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 12.
    Hely
    In Position
    Hozzászólások
    2.200

    Alapbeállítás

    Felejtsd el, hogy 30/24 ez totál mind1, azért mert:

    Hiába nyit szélesen ha nem adja OOP rosszabbal, mivel (gondolom) nincs +10 3bet értéked.
    Pre 3bet akkor jó ha kb. 20%nál is kevesebbet dob OOP(!) 3betre, ami azért nem túl valószínű, főleg hogy overall 64 ami azt jelenti, hogy abban benne vannak a resteal kasszák is amikor IP van. Tehát egy reg ellen OOP biztosan több mint 70%-ban dob.

    Flop kb. minden rosszabat eldobatsz a cbettel, és attól sem kell igazán aggódnod, hogy drawknak(amiből eleve nagyon kevés van) ingyen lapot adsz, mert a drawkkal ch/r-elni fog. Pont úgy mint overpárokkal, meg 99-el szal ha ch/r-el akkor super könnyű foldod van egy nagyon bika range ellen.
    Ha már így ment a pre játék, akkor flop chback turn fold ha betel. Ha nem, akkor kis vbet turn, river xback.

    Másik meg, hogy ch/r és ch/r között hatalmas különbség van. Itt amikor ő ch/r-el eldőlt hogy be akarja pakolni a pénzt, teljesen más amikor 3-or ekkora SPR-nél egy félpotos cbetet megch/r-el egy száraz boardon aztán feladja, mint itt.
    Utoljára módosítva: misirulez által: 2013. 05. 17. 05:24

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •