Oldal: 2 / 4 ElsőElső 1234 UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (40) összesen
Like Tree29Likes

Téma: NL30 river kell vbet?

  1. #11
    Őstag Gabiru avatara
    Csatlakozott
    2010. 06. 24.
    Hely
    Szentendre
    Hozzászólások
    1.897

    Alapbeállítás

    Pre fold.

  2. #12
    Őstag
    Csatlakozott
    2007. 03. 29.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.272

    Alapbeállítás

    pre raise.

    T Admin!

    Hány hozzászólás kell még a pólóhoz?

    Köszi:

    Z

  3. #13
    Fanatikus tag Corey avatara
    Csatlakozott
    2012. 08. 26.
    Hozzászólások
    353

    Alapbeállítás

    Érvek a chb mellett:
    - bár nagy a különbség a PFR és VPIP között, Kx-ek közül nem lesz gyengébb KT+nál a pre calling range
    - maradtak a PP-k, JJ inkább 3betel, QQ már biztosan, így sztem max TT ellen lehet value riveren
    - nem tudom, mire alapozzuk, hogy szeret herocallozni, és/vagy hogy bustedra tesz minket

  4. #14
    Őstag NovaTerra avatara
    Csatlakozott
    2010. 03. 02.
    Hozzászólások
    1.101

    Alapbeállítás

    Idézet misirulez eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Kell persze:

    -floppon nem floatol Kx-el
    Miért nem? Főleg, ha hero szeret lopni CO-ból és cbetelni is. Az, hogy 50%-ban dob cbetre nem valami sok. Ezután a hand után már csak 40% lesz a fold to cbet. Feltéve, ha már nincs benne ez a hand a megadott statban. Nem tűnik olyannak, aki nem floatol.
    Gabiru likes this.

  5. #15
    Fáradhatatlan grinder asdator avatara
    Csatlakozott
    2009. 05. 07.
    Hozzászólások
    633

    Alapbeállítás

    Idézet Gabiru eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Pre fold.
    Óriási nitnek kéne lenni ahhoz, hogy ezt CO-ból eldobjuk...Mivel emelsz, ha ezzel nem? QJo-val emelnél? Akkor ezzel miért nem? Már egy 15%-os open range is tartalmazza a KTo-t, és CO-ról unopenedben bőven lehet 30% körül nyitni.


    Idézet Corey eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Érvek a chb mellett:
    - bár nagy a különbség a PFR és VPIP között, Kx-ek közül nem lesz gyengébb KT+nál a pre calling range
    - maradtak a PP-k, JJ inkább 3betel, QQ már biztosan, így sztem max TT ellen lehet value riveren
    - nem tudom, mire alapozzuk, hogy szeret herocallozni, és/vagy hogy bustedra tesz minket
    Teljesen rossz oldalról közelíted meg az egészet. Miért feltételezzük azt, hogy nem callol gyengébbel amíg nem tudjuk, hogy így van? Ha soha nem betelsz ilyen szitukban, akkor erre a kérdésre nem is fogsz választ kapni és minden egyes kihagyott bettel rengeteg valuet vesztesz hosszútávon. Az alapfeltételezésnek annak kell lennie, hogy callol gyengébbel, mert vannak olyan gyengébb lapok a range-ében amivel callolHAT!

    3/4ed pot körül betelnék, nem hiszem hogy változtatna a calling range-én a betsize, úgyhogy MAX valuera törekednék!

  6. #16
    Moderátor / Pro Team tag Tir-X avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 03.
    Hozzászólások
    3.614

    Alapbeállítás

    Idézet Gabiru eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Pre fold.
    Lol... Én nem akarlak folyton oltani, de érdekeseket tudsz hozzászólni mostanság a handekhez.

    Value szerintem is van benne, igaz hogy nem tudhatjuk még, meg nittynek tűnik, de a range nagy része úgyis fold range itt neki szerintem, olyan ami call range, és jobb, olyan meg kb. alig lesz. Annyi lesz rosszabb is, szerintem több. mondjuk én nem 3/4-et hívnék, hogy 2nd pároktól tuti callt kapjak, de river vbet!

  7. #17
    Őstag
    Csatlakozott
    2008. 12. 03.
    Hozzászólások
    1.486

    Alapbeállítás

    Köszi a hozzászólásokat 6,9$-t beteltem, KcQc volt nála.

  8. #18
    Fanatikus tag kisgatyas avatara
    Csatlakozott
    2010. 09. 08.
    Hely
    Kolozsvár
    Hozzászólások
    496

    Alapbeállítás

    Látom meglett a vége, nha de azért mégis leirnám a legfontosabb érvet miért kell value betelni a rivert és miért kell nagy sizeot használni. A mutatás semmit nem változtat.
    Tegyük fel ebben a river spotban szeretnénk nagyon sokszor blöffölni, úgy h az ellenfél ne tudjon minket exploitálni, vagyis a bluffcatch EVje 0 legyen.

    Tegyük fel nem value beteljük a KQ, KJ, KT handjeinket, akkor a value rangünk valahogy igy fog kinézni :
    AA,KK,AK,99,33,22. Ez ha jól számolom 24 kombó, amivel mondjuk value betelünk $8.5et. Ami azt jelenti, ebben a szituban kb. 9-10 blöffünk lehet, gy h az ellenfél tök mindegy mit csinál. ( EV(bluffcatch)=0).
    Ha viszont megvaluebeteljük a KQ, KJ, KT handeket is, akkor már rögtön 64 value kombónk van, ami azt jelenti, hogy cirka 25 blöff kombónk lehet ebben a szituban anélkül, hogy tudnának exploitálni.
    Ami nem kicsi különbség, ja és nyilván a KT-KQ rangel is ugyan annyit kell beteljünk, mert másképp két rangünk lesz ami már megint exploitálható. ( pl . foldal )
    BaLa, GeigerAlex and SirAlex like this.
    The credit belongs to the man in the arena.

  9. #19
    Őstag differentborder avatara
    Csatlakozott
    2010. 06. 04.
    Hozzászólások
    1.059

    Alapbeállítás

    Idézet Gabiru eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Pre fold.
    csabadeak likes this.

  10. #20
    Fanatikus tag Corey avatara
    Csatlakozott
    2012. 08. 26.
    Hozzászólások
    353

    Alapbeállítás

    Idézet asdator eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Teljesen rossz oldalról közelíted meg az egészet. Miért feltételezzük azt, hogy nem callol gyengébbel amíg nem tudjuk, hogy így van?
    Úgy, hogy hasonló stílusú playerek ellen letolsz több 100k leosztást és megfigyeled a különböző tendenciákat.
    Nyilván nem fogsz minden egyes játékos ellen ugyanazzal a szituációval szembekerülni, hogy kiderítsd, mivel adhat még meg, ezért a korábbi mintákra hagyatkozol, az pedig nálam azt mutatja, hogy nem fog többször 3/4 potot megadni riveren rosszabbal, mint jobbal.

    Idézet asdator eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ha soha nem betelsz ilyen szitukban, akkor erre a kérdésre nem is fogsz választ kapni és minden egyes kihagyott bettel rengeteg valuet vesztesz hosszútávon.
    Nem tudom, mit értesz 'ilyen szitu" alatt, mert az megint más, hogyha vékonyan tudok még értékért betelni, vagy úgy ítélem meg, hogy nem +EV a nagy river bet.
    Azt se írtam, hogy soha nem betelek ilyen helyzetekben, nem tudom milyen lenne akkor a winratem

    Idézet asdator eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Az alapfeltételezésnek annak kell lennie, hogy callol gyengébbel, mert vannak olyan gyengébb lapok a range-ében amivel callolHAT!
    Az alapfeltételezésed szerint tehát mindig betelni kell, ha vannak a rangében gyengébb lapok, amivel callozhat. Az már nem is számít akkor, ha ebből jóval kevesebb van, mint ami ver?
    HA betelek itt mégis, akkor kissebbet, azért hogy secondpárokkal megadjon, ahogy Tir-x is írta.
    Amúgy pont az ilyen játékos lesz az, aki flopon Kx-ekkel továbbjöhet -alacsony ftocb-, viszont riveren már kevesebbszer fizet -alacsony wtsd-.
    Utoljára módosítva: Corey által: 2013. 05. 24. 16:18

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •