Oldal: 2 / 4 ElsőElső 1234 UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (31) összesen
Like Tree17Likes

Téma: Érdekes póker partik - 2013. 05. 26

  1. #11
    PA addict
    Csatlakozott
    2010. 10. 30.
    Hely
    Bogács
    Hozzászólások
    2.283

    Alapbeállítás

    Idézet BelaKecske eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Romsy írt múltkor valami hasonlót, h a micro és small stakes playákon elhatalmasodik a félelem.
    a board-tól, a turn-től, az anyósuktól meg a nehéz döntésektől.
    Mondjuk én a call-ra voksoltam, de a raise-ben is látok némi +$-t
    Ahogy Nova is írja meg van az imidzsünk,FD-val megadhat egy visszaemelést. Sőt még gyengébb ásszal is.
    iKeksz likes this.

  2. #12
    Fanatikus tag ilane avatara
    Csatlakozott
    2013. 04. 19.
    Hozzászólások
    337

    Alapbeállítás

    Idézet Riddler1988 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Igen, ezt tapasztalatból tudom, sokaszor rám is jellemző. Itt pedig 2 utcát calloznék ha flushy a board ha nem.
    A reraise mellett szól az is, hogy információt kapok. Ha megadja akkor tudom hogy veszve vagyok set ellen pl. Igy turnre jöhet a check/fold és valószinűleg olcsóbban jöttem ki, mintha végighivom a maradék utcákat.
    Seb3s likes this.

  3. #13
    Kitiltva
    Csatlakozott
    2011. 06. 29.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.063

    Alapbeállítás

    Idézet ilane eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A reraise mellett szól az is, hogy információt kapok. Ha megadja akkor tudom hogy veszve vagyok set ellen pl. Igy turnre jöhet a check/fold és valószinűleg olcsóbban jöttem ki, mintha végighivom a maradék utcákat.
    notSureIfsrs.jpeg
    Tir-X likes this.

  4. #14
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2011. 05. 08.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    763

    Alapbeállítás

    Flöss húzóval miért dobna a visszaemelésre? Elég mélyen vagyunk, plusz erőt mutatunk, ezért gondolhatja, hogy van feltételes esély (implied odds). És kb. jól is gondolja.

    Tehát visszaemeléssel azt érjük el, hogy eldobja a gyengébb lapjait, valamint erősebbel + erős húzókkal megad. Ráadásul nő a pot mérete aminek én a TPTK lapommal nem éppen örülök.
    asdator likes this.

  5. #15
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2009. 04. 14.
    Hely
    BP
    Hozzászólások
    513

    Alapbeállítás

    Idézet jak1 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    miért akarjuk eldobatni a flush húzót? miért nem akarunk értéket nyerni tőle?
    Éppen azzal nyersz értéket, hogy visszaemelsz. Tapasztalatom szerint egy ilyen floppon a FD soha nem dob, hanem fizet mint a kisangyal, mert kíváncsi a lelkem.

  6. #16
    Fanatikus tag ilane avatara
    Csatlakozott
    2013. 04. 19.
    Hozzászólások
    337

    Alapbeállítás

    A flush húzónak itt kb. 40% esélye van. A 17 000 hivással a kassza 40 000 tehát egy 60 000 körüli re-raise már nem éri meg neki és elvihetjük a 20 BB-s kasszát. Szerintem teljesen jó...

  7. #17
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2011. 05. 08.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    763

    Alapbeállítás

    Idézet ilane eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A flush húzónak itt kb. 40% esélye van. A 17 000 hivással a kassza 40 000 tehát egy 60 000 körüli re-raise már nem éri meg neki és elvihetjük a 20 BB-s kasszát. Szerintem teljesen jó...
    40.000 kasszára 60.000-t visszaemelsz, akkor 100.000 lesz benne. 60.000-17.000=43.000-t kell megadnia a 100.000-es kasszába, ami kb. 2,3:1-hez. Így kb. 30%-os esély mellett matematikailag jó a megadás. Ha te 40%-ból indulsz ki, akkor meg kell adnia.

    Egy csendes (értsd: valószínűleg feszes) játékosról van szó, aki donkol egy A-os floppon. Ha húzója van, az elég erős ahhoz, hogy megadjon itt egy visszaemelést - szerintem.

  8. #18
    Őstag
    Csatlakozott
    2011. 12. 21.
    Hozzászólások
    1.841

    Alapbeállítás

    Idézet ilane eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A reraise mellett szól az is, hogy információt kapok. Ha megadja akkor tudom hogy veszve vagyok set ellen pl.
    1. nem biztos hogy szettel adja meg
    2. azért hogy megtudjuk verve vagyunk-e még emelni se kell

  9. #19
    Idegen
    Csatlakozott
    2011. 03. 08.
    Hely
    pécs
    Hozzászólások
    12

    Alapbeállítás

    Itt valami nagyon nem stimmel nekem. Agresszív kép alakult ki rólunk az asztalnál és mindenki dobása után hívunk Dealerből egy szolíd, passzív nagyvak ellen. Ekkor a kezünkben olyan széles laptartományt képzelhet el, hogy azt inkább nem is részletezem. Nála viszont 99+pár,A9+, akár KQs is lehet ilyen esetben, ötös pár kizárható szerintem. Magyarul floppon relatíve, A és 9 set ver minket, v A9. Floppon OOP hív, egy mindenki által észrevehetően agresszíven játszó enemy ellen. Ezeket a handeket így játszaná meg egy passzív játékos? Én sokkal inkább tudok elképzelni nála KK QQ JJ TT lapokat v Ax-eket, amivel kellemetlenül érzi magát, így inkább floppon akar vinni a vélhetően széles laptartományunk ellen. Így az esetek túlnyomó részében elöl vagyunk. A reraisben nincs érték se info, mivel mindent dobatunk ami rosszabb, infora lapjáról meg nincs szükség. Ha az lenne a terve, hogy a végletekig elmegy ellenünk egy A10-el, akkor checkcall-t játszana. Véleményem szerint tehát azért nem érdemes reraiselni mert semmi érték nincs benne és nem azért mert ne hízlaljuk a potot. Ha van több infonk a srácról (pl 30percenként játszik, de akkor nehezebben szabadul meg a lapjaitól floppon), akkor min raise rámehet, mert akk talán megadhat vmennyit de sokkal több akkor sem. Gyanítom a turnt és rivert checkeli egy sima call után is, így a riveren egy kisebb VB-t még megadhat egy agro játékosnak.
    Utoljára módosítva: fulltiltzso által: 2013. 05. 27. 10:24

  10. #20
    Fáradhatatlan grinder The Trooper avatara
    Csatlakozott
    2013. 02. 18.
    Hozzászólások
    654

    Alapbeállítás

    Na, elég jól megy a tippelés mostanában.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •