Oldal: 2 / 5 ElsőElső 1234 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (41) összesen
Like Tree10Likes

Téma: Érdekes póker partik - 2013. 05. 28

  1. #11
    Fanatikus tag Guten3213 avatara
    Csatlakozott
    2010. 03. 31.
    Hely
    Világpolgár
    Hozzászólások
    256

    Alapbeállítás

    Tir-X: milyen reg? Feladat leírása szerint 1 ismeretlennel és 1 fishel játszunk...

    Szerintem hiba itt a push! Sima visszaemelés... 12 dollár körüli a pot, amire itt a push overbet... Sőt, szerintem a megadás is jobb mint az overbet, annyira nem húzós a board... ha meg húzója van a megoldás azt feltételezi, hogy azt berakja bármelyik, akkor meg megint felesleges a push... hiszen ha odaér a húzó turnon, akkor push esetén is odaér(megoldás ezt feltételezi)
    Utoljára módosítva: Guten3213 által: 2013. 05. 28. 22:11

  2. #12
    Őstag
    Csatlakozott
    2011. 12. 21.
    Hozzászólások
    1.841

    Alapbeállítás

    a fish már megadott egy emelést, ő nem fog dobni, az mp meg tudván hogy preflop utg emeltünk mégis két emberre emel, biztos hogy nem sz*rral gurigázik, ő se hinném hogy dobna... ez standard push helyzet

  3. #13
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    Idézet Guten3213 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szerintem hiba itt a push! Sima visszaemelés... 12 dollár körüli a pot, amire itt a push overbet... Sőt, szerintem a megadás is jobb mint az overbet, annyira nem húzós a board...
    de mért jobb és mért hiba?

    szerintem a megadás biztos nem jobb, lényegében azt akartam itten érzékeltetni h sem a call sem a minraise nem az igazi ezen a ponton, írhattam volna nyilván 5 féle raisesize-at ami szintén cool, de nem akartam bonyolítani s alapjába véve ezzel reppeljük talán a leggyengébbet, ha mp nem dob akkor a fish move-ja kb nem függ a size-tól, meg amúgy sem hiszem, h tp-t v KQt foldolna itt pushra, a call illetve a minr vélt hátrányait leírtam már.

    a hszed második felét nem nagyon értem, ezért nem is idéztem h ne is lássuk, de nyilván nem azért emelünk itt tovább mert borzongunk a félelemtől, hogy az ellenfél esetleg lejavul turnre, hanem mert a range-eik ellen itt célszerű további pénzeket beraknunk, illetve egy call, turn c sok esetben ingyen rivert ad 2 embernek, amivel value-t vesztünk és az equlityjüket is megkapják.

  4. #14
    Fanatikus tag Guten3213 avatara
    Csatlakozott
    2010. 03. 31.
    Hely
    Világpolgár
    Hozzászólások
    256

    Alapbeállítás

    Eddig abból indultunk ki, hogy MP range itt erős. Ez esetben turn körchecktől felesleges félni, hiszen any turnon bemegy a pénz! (mivel MP erős, és ha mi vagy a fish nem is, MP úgyis berakja a pénzét turnon). Sőt, mivel NL25-ön a regek itt gyakran KQ-val sem emelnének vissza MP helyében, ezért MP range még erősebb(persze ez nem mindenkire igaz). Ettől függetlenül szerintem kivétel nélkül bekerül itt MP ellen a pénz turnon!

    Innentől kezdve az a kérdés, hogy mi a jobb a fish ellen. Megpróbálni bepakoltatni vele flopon, vagy esetleg bent tartani őt és nézetni vele 1 turnt! Amit te nem értettél az arra irányult, hogy ha itt csak megadunk és esetleg leesik a fish húzója és stackel minket az olymind1, mert ha itt a fishnél húzó van , azt úgyis berámolta volna a flopon! Ergo nincs mi ellen védekeznünk! Ugyanez érvényes a pot felépítésére ha húzó van a fishnél, turnon is bekerül a pénz!

    Ellenben ezen a flopon a fishnek sokkal több gyenge, ugyanakkor SD képes keze van mint húzója(pl Tx-ek, gyenge bubik), amit itt 1 pushra simán szór a fish! Számold ki miből hány kombó lehet nála, ennek mekkora része gyenge és mekkora erős... (ha meg pont tptk, vagy set van a fishnél és lassítja a flopon, akkor is bekerül a turnon mivel ha a fish lassít turnon is, MP akkor is betelni fog!)

    Itt 1 overbettel túl sok olyan handet dobatunk a gyenge játékossal, amivel nézne 1 turnt, esetleg turnon már nem tudná elengedni mert csak 10 dollárt kell berámolnia 75-be... flop push meg gyönyörű overbet, amire még simán szórhatja ezeket a gyenge kezeket.... nem mellesleg a gyenge T-esek, gyenge bubik elég sok turnon szedhetnek fel + eq-it, ami ezen a boardon a kezünk ellen nagyon csekély részesedést jelent(pl turnolt Jx ahol x GS-ot adott..10% EQ), amit pláne bepakol a fish turnon, hiszen "jó" az odds! (amiket szintén szórt volna a fish flopon)

    Lényeg: hiába fish, sokkal több olyan kombináció lehet nála amit szór flopon, mint amit berak... rangenek túlságosan a csekély részét rakja itt be (legalábbis szerintem)
    Utoljára módosítva: Guten3213 által: 2013. 05. 29. 01:28
    grobipoker and thomyca like this.

  5. #15
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    sztem ha a fish callozta a reg emelését Tx-el, vagy top van nála, akkor kb minden további pénzt is be fog tenni, főleg ha abból indulunk ki h mp szettel úgyis berakja, hatalmas pot lesz, s a fish valszeg megadni fog. Tény h javulhat is a turnre de romolhat is pl random 2 párral, szóval szerintem a fish ellen is jobb itt pénzt berakni, amikor overcallozott és kijelentette h van lapja. Nekem nem tetszik itt a slowplay,
    az mp valszeg betelni fog turnon igen ha szettje van, 1-2 lapot cbackelhet, de ha esetleg vmi más van nála, azt szinte mindig cbackeli, illetve a ritka 2 pár is romolhat, a fish is cbackelhet ami meg valuevesztés.

    ha meg sorhúzóval nem dob, akkor nyilvan oda fog érni turnon néha akkor is ha itt berakjuk, viszont legalább jó helyen raktuk be, illetve megint csak nem vesztünk értéket azzal, h turnre blank jön és ott esetleg dob v vmi módon cback lesz.

    annyit lehet h hibaztam, h ilyen raise 12-15 is írhattam volna, csak nem akartam bonyolítani a betsize-t meg végülis raisefoldunk úgysincs sosem annyi h talán a fish szívesebben jön ha hagyunk pénzt előtte.
    Utoljára módosítva: BelaKecske által: 2013. 05. 29. 10:07

  6. #16
    PA addict
    Csatlakozott
    2008. 06. 26.
    Hely
    Sun
    Hozzászólások
    3.352

    Alapbeállítás

    nem allinelnék
    Pablitofelezer likes this.

  7. #17
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    Idézet Romsy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    nem allinelnék
    milyen size tetszik neked?

  8. #18
    PA addict naggeri avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    3.367

    Alapbeállítás

    -oop vagyunk
    -lényegében 2en is erőt mutattak
    szerintem jobb a push mint a minR, call nálam nem opció mert ezután sokszor fog checkbe menni turn, szoval buktuk a giga turn c/r csapdánkat.

    szerintem ha minraiselünk akkor többnyire azok a kezek fognak jönni aminek van EV-je, plusz turnön (néha riveren) így hogy ekkora erőt mutatunk (flop reraise 2emberbe meg turn bet) többnyire már csak azoktól a made handektől kapunk callt amik flopon a pushra is jöttek volna.

  9. #19
    PA addict
    Csatlakozott
    2008. 06. 26.
    Hely
    Sun
    Hozzászólások
    3.352

    Alapbeállítás

    Idézet BelaKecske eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    milyen size tetszik neked?
    50bb

  10. #20
    Fanatikus tag termin avatara
    Csatlakozott
    2009. 03. 13.
    Hely
    budapest
    Hozzászólások
    309

    Alapbeállítás

    jó feladvány, de h nehezebb legyen, nyugodtan lehetett volna egy normál rr size opció is

Oldal: 2 / 5 ElsőElső 1234 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •