Oldal: 5 / 7 ElsőElső ... 34567 UtolsóUtolsó
Eredmény: 41 - 50 (68) összesen
Like Tree28Likes

Téma: Érdekes póker partik - 2013. 06. 05

  1. #41
    PA addict
    Csatlakozott
    2008. 06. 26.
    Hely
    Sun
    Hozzászólások
    3.352

    Alapbeállítás

    Idézet ilane eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Tehát azt mondod, hogy egy 3bet minden esetben azt jelenti, hogy hajlandó vagyok allin menni? Ez nekem azért meredek, mert amig egy 3bet 9bb körül van addig az ai shove lehet 100bb ami kurvára nem ugyanaz. Főleg nem 99-cel. Az az érvelésed is sántit hogy 8 kisebb párnál jobbak vagyunk, mert kisebb párok nem adnak meg ekkora allint, szóval nemtom mennyi az a +EV...
    az a meredek hogy 1 hete még bankrollmenedzsment témában kérsz tanácsot, meg totál homály handeket raktál fel azóta is, most meg egy nl100 játékost akarsz kiosztani stratégia témában elég necces stílusban.
    Maxxxika likes this.

  2. #42
    Tag
    Csatlakozott
    2009. 06. 02.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    152

    Alapbeállítás

    hát van 8bet all-in JKo-val....

  3. #43
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    jól látom, hogy arra jutottatok az imént, hogy 99el csak akkor fogunk nyerni a push után ha szettünk lesz?
    stickstackstoke likes this.

  4. #44
    Kitiltva
    Csatlakozott
    2011. 06. 29.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.063

    Alapbeállítás

    nem igazán értem, hogy min lehet itt vitatkozni. szerencsére épp itt van az "ellenfél", aki pontosan meg tudja mondani, hogy mik a 4bet/fold és 4bet/call réndzsei a konkrét szituációban, így hajszál pontosan azt is ki lehet számolni, hogy mi az optimális játék egy ilyen típusú ellenféllel szemben. (aztán más kérdés, hogy rendelkezésre áll-e elég infó ahhoz, hogy besorolható legyen ebbe a "típusba" - ha a szituációt általánosítani is akarjuk.)

    Béla, mik voltak a konkrét 4bet/fold és 4bet/call réndzseid ebben a szituációban?

  5. #45
    Team Hero misirulez avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 12.
    Hely
    In Position
    Hozzászólások
    2.200

    Alapbeállítás

    Idézet vadallat eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    3bet/fold ilyen értéklappal mint 99 eléggé pénzégetés...
    Idézet vadallat eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    egyetértek Littlemage. minek 3betel valaki egy erős lappal ha utána bedobja? szerintem ő maga sem tudja a választ.
    Lol, ez nem laptól függ.

    Bármilyen lappal meg lehet lépni feltéve ha igazak a következő állítások:
    -ellenfél rosszabb lappal calloz
    -jobbal 4betel
    -az első állítást sokkal gyakrabban fog érvényesülni.

    Ennyi.
    Innentől meg tökmind1 hogy milyen évek óta terjengő urbanlegendeket hallasz vissza itt-ott-amott különböző topikokban.

    Hozzáteszem, azt is hogy létezik olyan opció amikor értékért 4bet/foldolsz, bát tény hogy ritkán fordul elő.
    Utoljára módosítva: misirulez által: 2013. 06. 06. 15:29

  6. #46
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    Idézet misirulez eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

    Hozzáteszem, azt is hogy létezik olyan opció amikor értékért 4bet/foldolsz, bát tény hogy ritkán fordul elő.
    deep-en előfordul, esetleg pár fish min3betjére.

  7. #47
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    pszibu ezt így kb egy évre rá nem tom neked megmondani, h mit gondoltam akkor, valszeg túl sok lapot 4bet/foldoltam volna és mage ellen pocketekkel nem szívesen adtam volna meg 3betet, szóval a jobbakkal berakom sztem, AQ+ meg 1értelműen berakom már.

  8. #48
    Team Hero misirulez avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 12.
    Hely
    In Position
    Hozzászólások
    2.200

    Alapbeállítás

    Idézet BelaKecske eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    deep-en előfordul, esetleg pár fish min3betjére.
    HU-ban azért akadnak érdekes arcok. 30-40% 3bet range 2bb nyitásra max 4-5bb ig és J6o-val adja a 4betet.

    Viszont ha 5betel dobnod kell a magas broadwayeket, ennyi.
    BelaKecske likes this.

  9. #49
    Mil
    Mil nem elérhető
    Tag Mil avatara
    Csatlakozott
    2011. 05. 20.
    Hely
    Pécs
    Hozzászólások
    135

    Alapbeállítás

    Tényleg érdekes party...
    Először is 100bb deepen 99 szinte mindenki ellen jó a 3betre, természetesen értékért.
    AZ, hogy 4betre ilyen deepen mit lépünk leginkább az ellenfelünk 4bet rangetől, az eddigi mutatásoktól és a játék dinamikájától függ.
    15%-os 4bet range nagyon széles, dobás fel sem merülhet.

    Ha jó agresszív játékos az ellenfelünk akkor én a pusht sem tartom jónak, mivel nagyon valószínű, hogy a 4bet range polarizált lesz (ha nem az akkor nem jó playa). Tehát kb. TT+ AQ+ lesz általában a 4bet/call range. Ez ellen hátul vagyunk.

    Felmerülhet még ugye a call és az 5bet-call lehetősége. Véleményem szerint elég kicsi az EV különbség a két line között, de mindenképp ezek közül választanék az említett leírás alapján. Itt a kettő közül már csak a dinamika döntene nálam.

    Egyébként tök rendben van, hogy agresszív az ellenfelünk kis minta alapján, de megjegyzem nem írt a feladó mutatást pl.: láttuk már 55el, A3-al 4betelni. AMég ilyen rendkívüli noteunk nincs addig sajnos mínuszos lesz nekünk ott pusholni 100bb-t.
    rockett likes this.

  10. #50
    Akadémia bölcse Littlemage avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 13.
    Hely
    At the tables
    Hozzászólások
    9.104

    Alapbeállítás

    Idézet ilane eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Tehát azt mondod, hogy egy 3bet minden esetben azt jelenti, hogy hajlandó vagyok allin menni? Ez nekem azért meredek, mert amig egy 3bet 9bb körül van addig az ai shove lehet 100bb ami kurvára nem ugyanaz. Főleg nem 99-cel. Az az érvelésed is sántit hogy 8 kisebb párnál jobbak vagyunk, mert kisebb párok nem adnak meg ekkora allint, szóval nemtom mennyi az a +EV...
    99-el jo jatek ez aggressziv jatekos ellen, marpedig preflop mi akkor utottuk egymast 6maxon is, nemhogy Hu-ban. amugy engem mar calloztak le 67s-el is reg 100bbert 6maxon.

    De itt a lenyeg, hogy egy aggressziv jatekos sokszor fog dobni is, s akkor jatek nelkul begyujtod a mar kasszaban levo 30 koruli nagyvakot, ill. amikor megadast kapsz, akkor is eleg jo eq-d van.
    ilane likes this.
    "... hogy tangában vigye Neked a champagne-t Kara Scott, a jakuzziba" (ivan41)

Oldal: 5 / 7 ElsőElső ... 34567 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •