Oldal: 2 / 4 ElsőElső 1234 UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (32) összesen
Like Tree6Likes

Téma: Érdekes póker partik - 2013. 06. 11

  1. #11
    Őstag jak1 avatara
    Csatlakozott
    2012. 07. 30.
    Hozzászólások
    1.399

    Alapbeállítás

    Idézet anspro eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    jak1: dehogynem, téged is kérdeztelek, csak az utolsót címeztem Bélakecskének, az ő eredeti felhívása alapján csatoltam vissza neki. Kösz a válaszokat!

    Esetleg még annyit: ha elég nagy az eff.stack (>20x), akkor vakban érdemes megadni egy 3x (bárhonnan jövő)emelést? Tehát pl. tiszátban vagyok vele, hogy UTG-ből csak nagyon erős lappal emel, de puszátn setmining-ra játszva, a nagy implied odds miatt érdemes folyamatosan megadogatni, majd jó eséllyel c/f-ot játszani SB vagy BB-ből?
    Azt ugye tudjuk, hogy (kicsit felfelé kerekítve) 12% esélyünk van a flop settre, de hogy mennyire tudjuk azt kifizettetni, az viszont már a saját felkészültségünkön és az ellenfél ismeretén múlik. Ha érzed a megfelelő postflop tudást, akkor javaslom csak. oop egyébként nagyon minuszos lesz. Rajtad múlik.

  2. #12
    Őstag jak1 avatara
    Csatlakozott
    2012. 07. 30.
    Hozzászólások
    1.399

    Alapbeállítás

    ...ja még annyi az előző kommentedhez, hogy a nyerő gondolkodás olyat nem nagyon ismer, hogy preflop dobatni akarunk! Bármilyen szintű preflop emelőként - akár 1,2,3 stb - konkrét postflop tervünk kell, hogy legyen!

    (nyilván kis túlzással, hiszen én is rengeteg vaknyi pénzt szereztem már a 100-as foldto3bet játékosoktól)
    Utoljára módosítva: jak1 által: 2013. 06. 11. 13:32

  3. #13
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    Idézet jak1 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ...ja még annyi az előző kommentedhez, hogy a nyerő gondolkodás olyat nem nagyon ismer, hogy preflop dobatni akarunk! Bármilyen szintű preflop emelőként - akár 1,2,3 stb - konkrét postflop tervünk kell, hogy legyen!

    (nyilván kis túlzással, hiszen én is rengeteg vaknyi pénzt szereztem már a 100-as foldto3bet játékosoktól)
    az is egy postflop terv végülis, hogy 3betelem mert sokat dob, ha megad akkor meg kétpárt floppolok.
    jak1 likes this.

  4. #14
    Tag
    Csatlakozott
    2013. 02. 18.
    Hozzászólások
    156

    Alapbeállítás

    Idézet anspro eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Esetleg még annyit: ha elég nagy az eff.stack (>20x), akkor vakban érdemes megadni egy 3x (bárhonnan jövő)emelést? Tehát pl. tiszátban vagyok vele, hogy UTG-ből csak nagyon erős lappal emel, de puszátn setmining-ra játszva, a nagy implied odds miatt érdemes folyamatosan megadogatni, majd jó eséllyel c/f-ot játszani SB vagy BB-ből?
    Persze, ha jön a 3-as szetted nagyon-nagyon ritkán leszel hátul, de könnyű lesz srackelni az ellenfelet, hisz nagyon erős lapja van preflop és nehezen fogja tudni elengedni mikrón. AA/KK/QQ overpárral meg szinte fixen stackelődnek bármilyen (nem pározódott) boardon, TPTK/kétpár +1-2 idióta még AK-val is, húzókról nem is beszélve (ha te tolod rá, akkor is örömmel callozzák, FE=0 ide vagy oda)

    Ilyen esetben szerintem a 20x nagyobb eff.stack se kell (agresszívabb játékosok ellen amúgyse)

  5. #15
    Újonc
    Csatlakozott
    2010. 07. 25.
    Hely
    X
    Hozzászólások
    36

    Alapbeállítás

    Nem dobnék... Ha sqz monkyk ülnek akkor 3bet, ha passzív nitek akkor lehet szetminolni...

    Főleg akkor 3bet ha van valami információ, pl sokat dob 3betre, sokat dob flop, turn, river cbetre 3bet potban... Sokat fizet ki 3bet potban (csak value cbetek), szóval minden egyes plusz információ segítségével egyre jobb linekat tudunk kiválasztani...

    Plusz ugye pozban leszünk, gyenge játékossal, postflop skillel 200bb deepen, szerintem ~30%-os rangel is ezt a stratégiát követném nem is kell nagy 3bet (std alatt mehet pár bb-vel), úgyse figyelnek még 50en erre, szóval ilyen izolálás szerepe van egyik esetben, másiknál meg niteknél call...

    Update: lehet keveset is mondtam a 30%-al
    screwtape likes this.

  6. #16
    Adminisztrátor want2push avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 10.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    5.222

    Alapbeállítás

    Setmining ok, a 3bet ellene nem tetszik, mert kevés az FE preflop és posztflop is (ellene), heads up pedig ez azért annyira nem jó lap. A pozi is inkább a call mellett szól, mint pedig egy 3bet mellett. Szóval ellene itt setmine.
    BelaKecske likes this.

  7. #17
    Fanatikus tag Guten3213 avatara
    Csatlakozott
    2010. 03. 31.
    Hely
    Világpolgár
    Hozzászólások
    256

    Alapbeállítás

    Sima call. Hármas bármikor jöhet! Korda Gyuribá is megmondta, igaz szerinte az ász jöhet bármikor:S

  8. #18
    Team Hero S0nnyB1ack avatara
    Csatlakozott
    2012. 03. 25.
    Hely
    Ózd
    Hozzászólások
    1.657

    Alapbeállítás

    Idézet anspro eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    jak1: dehogynem, téged is kérdeztelek, csak az utolsót címeztem Bélakecskének, az ő eredeti felhívása alapján csatoltam vissza neki. Kösz a válaszokat!

    Esetleg még annyit: ha elég nagy az eff.stack (>20x), akkor vakban érdemes megadni egy 3x (bárhonnan jövő)emelést? Tehát pl. tiszátban vagyok vele, hogy UTG-ből csak nagyon erős lappal emel, de puszátn setmining-ra játszva, a nagy implied odds miatt érdemes folyamatosan megadogatni, majd jó eséllyel c/f-ot játszani SB vagy BB-ből?
    Ez nagyon sok mindenen múlik sztem, nem csak a stackméreten. Vakokról itt akkor callolnék ha van a partiban valami giga aggromajom vagy CS. Ha mondjuk CO meg BTN is reg akkor egyáltalán nem is callolnék és ahogy már előttem is írták OOP nem is fogod tudni jól kifizettetni.

    Soha nem 3betelnék 33-al még poziban sem olyan villaint akiről 15 hand van. Max olyat aki nagy mintán keveset dob 3betre pre és fit or foldot játszik postflop.

  9. #19
    Lelkes újonc Gone.Fishing avatara
    Csatlakozott
    2010. 12. 05.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    67

    Alapbeállítás

    Idézet BelaKecske eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ha nincs maniac a nagyvakon akkor túl sok squeeze-t azért nem fogunk itt kapni.
    De az amúgy érdekes lehet, h aki 3betelne az miért tenné, sztem írjátok le.
    Érdekes módon én tök ellentétesen látom a dolgot.

    Nem szívesen megyek be kis párral szettet vadászni, ha kevesen néznek flopot.
    Ha van előttem min. 3 beszálló, akkor call, különben úgy 70-30-ban fold v. reraise.
    Egészen egyszerűen nem éri meg lecallolni. 7,5:1-hez az esélye a set floppolásnak.

    Ha ketten vagyunk partiban és az emberünk beledonkol egy olyan flopba, mely nagy valószínűséggel
    3db 3-nál nagyobb lapot tartalmaz, akkor majd mit tegyünk?

    Egyébként reraise nyomtam tekintettel az ellenfélre. Emberünk feltehetően adni fogja és ezzel a pot is lesz akkora, mintha a két vak partiban maradna. Ha ketten maradunk, akkor a fish csak erős indokkal fog beledonkolni a flopba, és akkor könnyen dobunk. Mivel erőt mutattunk preflop, egy esetleges checkjére folytatni tudjuk az agressziót, persze ennek line-nak csak akkor van értelme, ha nem egy igazi calling station. Ez utóbbiról a parti leírásában nem igazán kaptunk infót. Szóval a reraise-nek az az értelme, hogy a flop textúrától függetlenül sokkal hitelesebb tudjuk előadni az erős lapot.

    Ha közben a hármas is megérkezik az asztalra, jackpot.

  10. #20
    Lelkes újonc Gone.Fishing avatara
    Csatlakozott
    2010. 12. 05.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    67

    Alapbeállítás

    Még annyi, hogy a set floppolása nem jelenti automatikusan azt, hogy elvisszük a fish beülőjét. Ehhez azért kell még pár szerencsés körülmény, pl. hogy találjon valamit, ami ráadásul kevesebb, mint ami nekünk van. Persze Lehet implied oddsszal számolni, de csak módjával. Nálam ezért nem jó a call.
    kistaska likes this.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •