Oldal: 3 / 3 ElsőElső 123
Eredmény: 21 - 28 (28) összesen
Like Tree8Likes

Téma: Ronda statisztika

  1. #21
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2011. 01. 05.
    Hozzászólások
    341

    Alapbeállítás

    Ha 30c-es sng-ből akarsz megélni akkor nincs.

  2. #22
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2013. 03. 22.
    Hozzászólások
    50

    Alapbeállítás

    Idézet hippiasz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ha 30c-es sng-ből akarsz megélni akkor nincs.
    Én ezt csak a játék kedvéért játszom, nem akarok ebből megélni. Ettől függetlenül nyilván az a cél hogy minél többször nyerjek.

  3. #23
    Póker orákulum ivan41 avatara
    Csatlakozott
    2008. 04. 09.
    Hozzászólások
    11.427

    Alapbeállítás

    Idézet kisgabor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Először is köszi a választ!

    "A 200.-ik helyezést nem tekintem...így próbálkozom...

    "... egy barátom is játszik és ő a 6000. a listán."
    Majd akkor foglalkozz a listával, ha az első húszban leszel.

    "úgy tippeltem, hogy az esetek max 20%-ban végzek az utolsó helyek egyikén"
    Nem. Jó ha hasba vágott ez a szám. Vezess statisztikát egy excel táblán.
    Nem dicsekvés képen, de több mint 2,67-szer nyerem meg az SnG-t, mint végzek az utolsó helyen.
    1. 2. 3. hely : 8. 9. 10.hely 81db : 89db. Az enyém: 1. 2. 3. hely : 7. 8. 9. hely 4. 594 : 2. 642
    Jóval nagyobb mintán, igaz nem 10, hanem 9 fős asztalokon.
    Úgy is pénzbe lehet jutni (rikán), hogy nem is játszol. Volt rá példa, hogy játék nélkül, (max 1-2 emeléssel, amivel vittem a vakokat) kerültem HU-ba.
    Azért az nem rossz, amikor mások kaparják ki a gesztenyét.

    "tudom hogy hibám, a tilt kezelése"
    A tilt nagy ellensége a pénztárcának.

    "Sokszor van olyan szitu hogy lemákolnak,"
    Engem is. Sőt! bizton állíthatom, hogy az akadémián engem mákolnak le a legtöbbször. A napi mák rovat erről tudósít. Már biztosan meghaladja a kétezer partit a lemákolások.


    "kiesek, és utána azonnal beülök egy új asztalhoz és sokkal rosszabbul játszom"
    Feltételezem, hogy egy asztalon játszol. Javaslom, hogy játssz minimum négy asztalon. Oda tudsz rá figyelni, mert a legtöbbször mind a négy asztalon dobni fogsz. A legtöbbször egy, max két asztalon tudsz akciózni. Ez még nem garancia arra, hogy nem mákolnak le


    "van hogy az első leosztások egyikében már allin vagyok TJs, meg hasonló szarokkal"
    Ez egyértelmű hiba!!! Ezért is javaslom a több asztalt, mert akkor lehet, hogy erősebb lappal leszel allin mint a JTs.
    Ha lemákolnak, max káromkodok egyet, nyitva marad a szám + veszek egy mély levegőt. Volt olyan is, hogy az asztalra csaptam. Nem is egyszer. DE !!! Ettől még a következő partiban, nem fogok olyan akcióba belemenni, amit a pozícióm, vagy a lapom erőssége nem enged meg. EZEN VÁLTOZTASS!


    "Az a baj, hogy itt senki nem figyel a pozícióra, ezért itt egy korai poziciós emelésnek ugyan akkora súlya van mint egy hátsó pozíciósnak."

    Te figyelj oda a pozícióra! Bármelyik, nagy téten nyerő játékos ellen kiállok játszani, ha mindig én lehetek az osztó. Hosszú távon én fogok nyerni.

    " De ez csak az én véleményem."
    Szerintem rossz a véleményed. Nézd meg a szinteden nyerő játékosok statisztikáit, és játékát. Biztosan figyelnek a pozícióra.

    "Nagyon ritkán van visszaemelés, egyáltalán emelés is nagyon ritkán van mindenki limpel mindennel. Nem hiszem hogy itt erről lenne szó."

    Itt az ideje a változtatásra. Emelj. Amennyiben beszállsz, egy partiba, azt MINDIG EMELÉSSEL TEDD!!!
    NE LIMPELJ!

    Limpelni, vagy megadni kis párokkal, vagy egyszínű kapcsolódó, egyszínű egyréses lapokkal szoktam, ha az ÁR KEDVEZŐ, és ELÖTTEM (hogy pozícióban legyek) már beszálltak 3-4-en. De, ha ezután jön egy emelés, és aki előttem limpelt, még ráemel, azonnal elmegy a kedvem a 55, 76s T8s lapok megjátszásától. Szerintem erről van szó.


    "Nem lehet, hogy sokszor vesztesz a segéded gyengesége miatt?"
    Nem.

    Mit tekintesz jó segédnek? Én a Axx floppon a K,Q-t tartom nagyon jó kikkernek, a J közepes, a T talán elmegy, de semmi esetben sem jó, ettől lefelé pedig rossz.

    Pl: Flop A,3,6, 7, Q, asztalon ellenem, ha A9-el tartod a tétet, amikor én UTG, UTG+1 ből emeltem,biztos hogy hátul vagy.


    "Ismered az ICM mechanizmusát? " Nem, erről most hallok először.

    Tessék utána nézni a dolgoknak. Mélyebben beleásni magát az embernek, mert ha ebből nyereséget akarsz kihozni, akkor részletesen ismerni kell a játék csínját-bínját.


    Próbáltam a "nagy könyv" szerint játszani, folyamatosan veszítettem. Aztán egyszerű ABC pokerrel már kevesebbet veszítek,

    300 játék alatt a " nagy könyv" szerint is lehet veszteséges az ember. ABC pókert játszva, pedig nyereségesnek kell lenni 0,3$ -os téten, de még 1, 2, 3$ -on is.
    Utoljára módosítva: ivan41 által: 2013. 06. 11. 16:46 Oka: helyesírás
    kisgabor likes this.
    Nem igazán szeretek chipleader lenni, nincs lehetőségem a duplázásra...

    A mosónők korán, a pókeresek a riveren halnak meg. ( By Attila József )

    http://www.pokerakademia.com/hirek/e...kartyas_kepek/

    Az oldal alján további linkek a cikkeimhez.

  4. #24
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2013. 03. 22.
    Hozzászólások
    50

    Alapbeállítás

    Köszi a választ, hasznos dolgokat írsz.

    Annyi kérdésem lenne ami nagy szívfájdalmam, hogy mi van ha egyszerűen nem jönnek a jó lapok, a zseton meg egyre csak fogy? Volt olyan hogy kivártam a megfelelő pozicióban a megfelelő lapra, de addigra már elfogyott a stackem fele. Az a bajom hogy pl. egy JQ a buttonról viszonylag jó kombónak számít, UTG viszont nem. És egy játék során relatíve kevésszer jön össze hogy a pozíció és a hand is stimmel, és még a flop is lejön és mindemellett ha le is jön nem biztos hogy kifizetik a kezem. Ezek együtt egy idő után arra késztetnek hogy elkezdek rosszabb kezeket, rosszabb pozícióból megjátszani. És mi van például ha jó pozícióból jó lappal játszom, de a flop nem segít rajtam, az ellenfél viszont betel? Nyilván itt dobnom kéne. Na ez se könnyű úgy hogy 20 percet vártam az alkalomra és még önként emeltem is és pénzt raktam a kasszába...

  5. #25
    PA addict
    Csatlakozott
    2009. 05. 08.
    Hely
    Nagyatad
    Hozzászólások
    2.431

    Alapbeállítás

    Idézet kisgabor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    és még a flop is lejön és mindemellett ha le is jön nem biztos hogy kifizetik a kezem..
    Ha jól játszottál nem kell aggódnod ha flopból nem kaptál semmit, mert rögtön dobják utána a turnt és a rivert is!
    "Az tény, hogy változik a világ, de, hogy a mikro szinten is ez agresszív cbet postflop megy azért ez durva."

    "Akkor minek az ante magyarázd már el? hogy gyorsabban fogyjon a zsetonom? tehát 2 9 különböző színnel megadok mert cassa mániás vagyok(játékkényszer),gyakorlatilag az ante korszakban nincs játék "leszarombebaszom".És különben is ha ante- t hallok vak allin minden leosztásnál oszt lehet játszani."

  6. #26
    Fáradhatatlan grinder petozso avatara
    Csatlakozott
    2009. 08. 16.
    Hely
    Fót
    Hozzászólások
    538

    Alapbeállítás

    Idézet kisgabor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Köszi a választ, hasznos dolgokat írsz.
    Ezek együtt egy idő után arra késztetnek hogy elkezdek rosszabb kezeket, rosszabb pozícióból megjátszani.
    Ha már választani kell, akkor pozícióban játssz meg több kezet mint, hogy határeset lapokkal emelgess korai pozícióból.

  7. #27
    Fáradhatatlan grinder Riddler1988 avatara
    Csatlakozott
    2010. 05. 13.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    830

    Alapbeállítás

    Steal/resteal szituációkban sem számítanak a lapjaid mindíg, próbálj meg csak a nagy FE-re alapozni ha nem jön a zsuga. Figyeld azokat akik sokat emelnek és játsz vissza rájuk preflop pozícióból.
    Charlie87 likes this.

  8. #28
    Tag Bél@ avatara
    Csatlakozott
    2012. 11. 20.
    Hozzászólások
    170

    Alapbeállítás

    http://www.pkr.com/documents/182/rankings_tables.pdf
    [Points for money finishing positon (Table 1) + 2 points for participating] x Entrants weighting factor (Table 2) x Buy-in weighting factor (Table 3) x Time weighting factor (Table 4) = Ranking points per tournament.
    kisgabor and Charlie87 like this.

Oldal: 3 / 3 ElsőElső 123

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •