Oldal: 16 / 77 ElsőElső ... 614151617182666 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 151 - 160 (766) összesen
Like Tree140Likes

Téma: Egy kezdő kérdései

  1. #151
    Adminisztrátor want2push avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 10.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    5.222

    Alapbeállítás

    Idézet bravesoul eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Riveren bet\fold szerintem. Ellenfeled rangében nem sok rosszabb lap lesz ami betel, ugyanakkor ha kicsit gyengébb játékos nagyon sok lappal callolhat még egy betet.

    Check után, ilyen oddsal nem lehet dobni riveren. (elég kb. 20%-ban nyerned ahhoz,hogy jó legyen a call, ez pedig még ha nem is ismerjük a bet rangét, bőven meglesz)
    Idézet bravesoul eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szerintem rendben van a betsize, bár turnon mehet 24-27bb közt akármi valuért.

    Nem rossz egyik utcán sem a callja, flopon top párral poziból teljesen oké TPGK+bdfd-vel callolni, turnon felszedett egy FD-t is a pár mellé.
    Csatlakozom, és river nálam is bet/fold.

  2. #152
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2013. 04. 28.
    Hozzászólások
    289

    Alapbeállítás

    sziasztok, véleményt szeretnék kérni erről a hand-ről. Flop bet direkt volt kicsi hogy ne űzzem ki ha esetleg nem talált neki a flop, már látom hiba volt. Véleményem szerint vagy floppon lejött neki is a set vagy turn-re. Szerintetek?

    PokerStars - $0.02 NL FAST - Holdem - 9 players
    Hand converted by PokerTracker 4


    BTN: $0.22 (VPIP: 11.29, PFR: 4.84, 3Bet Preflop: 5.56, Hands: 65)
    SB: $0.91 (VPIP: 21.74, PFR: 13.04, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 23)
    BB: $2.17 (VPIP: 100.00, PFR: 0.00, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 1)
    UTG: $8.92 (VPIP: 0.00, PFR: 0.00, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 3)
    UTG+1: $2.10 (VPIP: 17.86, PFR: 14.29, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 28)
    UTG+2: $1.59 (VPIP: 0.00, PFR: 0.00, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 5)
    MP: $6.30 (VPIP: 0.00, PFR: 0.00, 3Bet Preflop: -, Hands: 2)
    Hero (MP+1): $4.67
    CO: $3.30 (VPIP: 100.00, PFR: 0.00, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 1)


    SB posts SB $0.01, BB posts BB $0.02


    Pre Flop: (pot: $0.03) Hero has 2:spade: 2:club:


    fold, fold, fold, fold, Hero raises to $0.04, CO calls $0.04, fold, fold, BB calls $0.02


    Flop: ($0.13, 3 players) 2:heart: 7:diamond: Q:spade:
    BB checks, Hero bets $0.04, fold, BB calls $0.04


    Turn: ($0.21, 2 players) 6:spade:
    BB bets $0.10, Hero raises to $0.30, BB raises to $1.02, fold


    BB wins $0.78

  3. #153
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    biztos h nem 2bb-znék preflop ebből a pozból, flop betsize nem jó, és ezen a szinten feltehetőleg fogalmatlan ellenfélnél Qx-ek, bármilyen 2 párok meg overpárok is lehetne ilyen turn játék után, ezért ott sem jó a raise/fold.

  4. #154
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2013. 04. 28.
    Hozzászólások
    289

    Alapbeállítás

    Köszi, mi lett volna megfelelő preflop, végén rá kellett volna tolnom all-in?
    "ilyen turn játék után" itt mire gondolsz pontosan?

  5. #155
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2013. 03. 22.
    Hozzászólások
    50

    Alapbeállítás

    Szerintem vagy overpárja, vagy 2 párja volt. Bár még én is nagyon kezdő vagyok, de tuti allin mentem volna egy settel ilyen boardon.

  6. #156
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    preflop 3bb. flop 2/3 pot, turn raise/shove

    arra gondolok h turnon nem csak szettel játszhat így.

  7. #157
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2013. 03. 22.
    Hozzászólások
    50

    Alapbeállítás

    Amúgy ajánlom figyelmedbe a mai feladványt a főoldalon.

  8. #158
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2013. 04. 28.
    Hozzászólások
    289

    Alapbeállítás

    hasonló nagyon, meg kellett volna adni, majd legközelebb. Köszi a véleményeket!

    BelaKecske 1 kérdés: 22-vel emelek preflop 3bb LP-ből, BB calls, flop jön magas lapokkal rainbow nem talál a set, ellenfél check, mit tegyek? Megér egy emelést? Ha emel akkor gondolom fold (vagy nem)?
    Bocsi még 1 kérdés: emelek 3bb-t akármelyik low pockettel mondjuk MP-ből, teszem azt eset felében viszem a blindokat, másik felében 1, max 2 call, kis esetben kapok egy 3bet-et, amit max call részemről. (igaz?) Utána 1/8 hogy lejön a set, amivel jó eséllyel nyerek, de ha nem, akkor gyakran bukom az egész beülőt. Ez így helyes? matematikailag megéri 3-4* bukok 3bb-t legalább, ha lejön a set flopra lehet hogy emelésre dob az ellen, mennyit kéne nyernem egy sett-el átlagban hogy megérje a 3bb preflop kis pockettel? Bocs ha kicsit zavaros de ilyen infókat nem találtam még sehol, meg arról sem hogy ha pl FD-m van flopra mennyit kell emelnem hogy megérje nekem 1 és 2 ellenféllel szemben? Tudtok ajánlani valami irodalmat ahol megtalálom ezeket?
    Utoljára módosítva: Exec által: 2013. 06. 15. 20:07

  9. #159
    Fanatikus tag zvar19 avatara
    Csatlakozott
    2009. 01. 22.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    305

    Alapbeállítás

    Idézet Exec eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    hasonló nagyon, meg kellett volna adni, majd legközelebb. Köszi a véleményeket!

    BelaKecske 1 kérdés: 22-vel emelek preflop 3bb LP-ből, BB calls, flop jön magas lapokkal nincs FD nem talál a set, ellenfél check, mit tegyek? Megér egy emelést? Ha emel akkor gondolom fold (vagy nem)?
    Bocsi még 1 kérdés: emelek 3bb-t akármelyik low pockettel mondjuk MP-ből, teszem azt eset felében viszem a blindokat, másik felében 1, max 2 call, kis esetben kapok egy 3bet-et, amit max call részemről. (igaz?) Utána 1/8 hogy lejön a set, amivel jó eséllyel nyerek, de ha nem, akkor gyakran bukom az egész beülőt. Ez így helyes? matematikailag megéri 3-4* bukok 3bb-t legalább, ha lejön a set flopra lehet hogy emelésre dob az ellen, mennyit kéne nyernem egy sett-el átlagban hogy megérje a 3bb preflop kis pockettel? Bocs ha kicsit zavaros de ilyen infókat nem találtam még sehol, meg arról sem hogy ha pl FD-m van flopra mennyit kell emelnem hogy megérje nekem 1 és 2 ellenféllel szemben? Tudtok ajánlani valami irodalmat ahol megtalálom ezeket?
    remélem mástól is elfogadsz választ.

    az első kérdésedre akkor lehetne válaszolni, hogyha az adott ellenfél statjaival, pl. a foldtoflopcbettel tisztában lennénk. ha mondjuk 1/2 potot cbetelsz, akkor elég 3-ból 1-szer elvinned a kasszát ahhoz, hogy 0-s legyen a játékod. ennél konkrétabban csak az adott játékos ismeretében lehet optimális döntést hozni szerintem.

    a második kérdésedre a válaszom, hogy pocketokkal (JJ alatt) ne nagyon callolj 3betet oop főleg ne, ip meg ritkán, ha megvan hozzá a noteod, hogy ki fogod tudni ezt hozni pluszosra. 1/8-ad az esélye, hogy lejön a set, de egyáltalán nem kell elbukni a stacked, ha nem esik a seted, szóval ez a megállapítás nem helyes. én egy olyan hüvelykujj szabályt tanultam egy ismerősömtől, hogy az effective stack 20-ad részét beteheted pre setmine céljából, ha EGY ellenfeled van és 15-öd részét, ha KETTŐ. ez arra értendő, ha te callolsz. ha te hívsz, akkor megint az ellenfelektől függ, hogy mikor mi éri meg.

  10. #160
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2013. 04. 28.
    Hozzászólások
    289

    Alapbeállítás

    Köszi, lehet félreérthetően írtam, arra gondoltam ha lejön a set, ÉS nem nyerek akkor bukom általában a beülőt, statot sajnos gyakran nem tudok ezekről az emberekről mert ez is zoom-on történt, de szerencsére egyre több emberről van értékelhető stat, sokszor végigvárom a handet ha mozgalmas a preflop, hogy legyen róluk note-om mivel mennyit emel stb.
    Utoljára módosítva: Exec által: 2013. 06. 15. 20:46

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •