Oldal: 2 / 2 ElsőElső 12
Eredmény: 11 - 20 (20) összesen
Like Tree5Likes

Téma: Sng elméleti kérdések (matematika)

  1. #11
    Akadémia bölcse titcar avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 06.
    Hely
    a monitor előtt
    Hozzászólások
    7.774

    Alapbeállítás

    Idézet trixilw eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Titcar: icm-el nem szamolsz ki nagyon semmit, az nem egy kalkulator csak egy modell.

    Mielott tul sok agytekervenyt elpazarolnatok, keressetek meg a letoltheto tablamat es ott nezzetek vegig hogyan dzamolodik. Minden le van szepen irva benne.
    taníts még plz
    jó lapokkal emelnék, rosszakat eldobnám

  2. #12
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2008. 10. 20.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    53

    Alapbeállítás

    Idézet petozso eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Egyébként ezt a topicot ilyen oktató jellegű dolognak gondolod (és már mindent jó előre kiszámoltál, csak hagysz minket is érvényesülni ), vagy nem vagy biztos benne és szeretnéd megkérdezni a matekguruktól?
    Amúgy érdekes téma, nekem is van, hogy belebonyolódok a számolgatásba
    Valóban végeztem számításokat, és kíváncsi lennék a véleményetekre. Elég bonyolultak a képletek, ezért gondoltam hogy valami könnyebbel indítok. A lényeg hogy ha az első kérdésre sikerül jó választ találni akkor az alapja lehet egy más fajta (remélhetőleg jobb) ICM modelnek.

  3. #13
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2008. 10. 20.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    53

    Alapbeállítás

    Idézet trixilw eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Titcar: icm-el nem szamolsz ki nagyon semmit, az nem egy kalkulator csak egy modell.

    Mielott tul sok agytekervenyt elpazarolnatok, keressetek meg a letoltheto tablamat es ott nezzetek vegig hogyan dzamolodik. Minden le van szepen irva benne.
    Köszi, megnéztem a táblázatot. Én is valami hasonló elkészítésén dolgozok csak nem excelben.

    Ha jól látom a ti ICM modelletek abból indul ki hogy az első hely megszerzésének esélye egyenesen arányos a zsetonmérettel, majd innen elindulva számolja ki a további helyek esélyét (fentről-le számítás).

    n db játékos esetén, az i-ik játkos esélye az első helyre: P(i, 1) = Si / (S1 + ... + Sn)

    Én abból indultam ki hogy az utolsó helyre az esély fordítottan arányos zsetonszámmal, mad a további számításokat hasonlóan végeztem csak fordított irányban (lentről-fel).

    P(i, n) = (1/Si)/(1/S1 + ... + 1/Sn)
    (Szerintem ez a válasz az első kérdésre, de kíváncsi vagyok a véleményetekre)

    Az így kapott ICM model az első helyre nagyon hasonló eredményeket ad a mint az eredeti, azzal a különbséggel hogy a nagy stackeknek pár százalékkal nagyobb, a shortstackeknek pedig kisebb győzelmi esélyt jósol.

    Az igazi kérdés az hogy van e matematikai/logikai hiba a modellemben, illetve hogy melyik írja le jobban a valóságot.

  4. #14
    Őstag Ice-pocó avatara
    Csatlakozott
    2013. 05. 01.
    Hozzászólások
    1.014

    Alapbeállítás

    Hol van az a táblázat, és mire tudom használni?

  5. #15
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2010. 11. 29.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    789

    Alapbeállítás

    Idézet Ice-pocó eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Hol van az a táblázat, és mire tudom használni?
    omg. tenyleg elolvasni 7 bejegyzést ekkora megerőltetés és google-be beírni a kulcsszavakat?

  6. #16
    PA addict
    Csatlakozott
    2009. 05. 08.
    Hely
    Nagyatad
    Hozzászólások
    2.431

    Alapbeállítás

    Na most hirtelen ezt a topicot találtam, felteszem itt a kérdést. Adott egy ismeretlen ellenfél, akivel HU-ozol. 70%-ban dob kisvakról, vagy nagyvakról a minraise-re. A maradék 30%-ban open/3bet pushol. Legalábbis 30 hand alatt ezt játsza. 65-75bb között változik az eff stack, 10 perces vakok, tehát van tér a játékra. Mi itt a call range-ünk alja? Gondolok itt az Ax-ekre, illetve a pp-kre.
    "Az tény, hogy változik a világ, de, hogy a mikro szinten is ez agresszív cbet postflop megy azért ez durva."

    "Akkor minek az ante magyarázd már el? hogy gyorsabban fogyjon a zsetonom? tehát 2 9 különböző színnel megadok mert cassa mániás vagyok(játékkényszer),gyakorlatilag az ante korszakban nincs játék "leszarombebaszom".És különben is ha ante- t hallok vak allin minden leosztásnál oszt lehet játszani."

  7. #17
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2008. 10. 20.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    53

    Alapbeállítás

    Idézet jabyga eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Na most hirtelen ezt a topicot találtam, felteszem itt a kérdést. Adott egy ismeretlen ellenfél, akivel HU-ozol. 70%-ban dob kisvakról, vagy nagyvakról a minraise-re. A maradék 30%-ban open/3bet pushol. Legalábbis 30 hand alatt ezt játsza. 65-75bb között változik az eff stack, 10 perces vakok, tehát van tér a játékra. Mi itt a call range-ünk alja? Gondolok itt az Ax-ekre, illetve a pp-kre.
    Ha a stackek nagyjából egyformák, és a vakok még kicsik akkor matematikailag elég kb. 50% győzelmi esély a range ellen. 30%-os range ellen kb az A9o, KQs, 55 hoz 50%-ot. Ha úgy gondolod hogy edged van az ellenfelen (és nyilván van) akkor feszesebb rangel éri meg callolni.

  8. #18
    Őstag tylerhungary avatara
    Csatlakozott
    2008. 08. 25.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    1.940

    Alapbeállítás

    én is feszítenék a rangen mert nem akarnám feladni azt hogy a kesőbbiekben is ennyire sokat dob,gyakorlatilag szét lehet szedni szimpla lopással,viszonylag deepek vagytok,hiába jó matematikailag egy bizonyos range ha nagyobb +EV a későbbi játék,sztem még feszesebben AJs+,88+ és ahogy csökkenne az eff stack úgy lazítanék rajta
    Utoljára módosítva: tylerhungary által: 2013. 06. 15. 17:54
    jabyga likes this.
    http://nixonsdad.tumblr.com/

    "qwertibie: nem kell érzelmeket vinni bele
    qwertibie: a poker egy ribanc amugy is"

  9. #19
    PA addict
    Csatlakozott
    2009. 05. 08.
    Hely
    Nagyatad
    Hozzászólások
    2.431

    Alapbeállítás

    Idézet tylerhungary eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    én is feszítenék a rangen mert nem akarnám feladni azt hogy a kesőbbiekben is ennyire sokat dob,gyakorlatilag szét lehet szedni szimpla lopással,viszonylag deepek vagytok,hiába jó matematikailag egy bizonyos range ha nagyobb +EV a későbbi játék,sztem még feszesebben AJs+,88+ és ahogy csökkenne az eff stack úgy lazítanék rajta
    Oks, csak azért kérdeztem, mert majdnem lesűlt a bőr a képemről, amikor a 77-t r/f-tam. De pontosan azért dobtam, mert edge-m volt rajt. Ettől függetlenül az edge-re nem volt szükség, mert az AA-t már nem tudotam eldobni! TT-t mutatott...
    "Az tény, hogy változik a világ, de, hogy a mikro szinten is ez agresszív cbet postflop megy azért ez durva."

    "Akkor minek az ante magyarázd már el? hogy gyorsabban fogyjon a zsetonom? tehát 2 9 különböző színnel megadok mert cassa mániás vagyok(játékkényszer),gyakorlatilag az ante korszakban nincs játék "leszarombebaszom".És különben is ha ante- t hallok vak allin minden leosztásnál oszt lehet játszani."

  10. #20
    Őstag tylerhungary avatara
    Csatlakozott
    2008. 08. 25.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    1.940

    Alapbeállítás

    Idézet jabyga eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Oks, csak azért kérdeztem, mert majdnem lesűlt a bőr a képemről, amikor a 77-t r/f-tam. De pontosan azért dobtam, mert edge-m volt rajt. Ettől függetlenül az edge-re nem volt szükség, mert az AA-t már nem tudotam eldobni! TT-t mutatott...
    jó a 77 fold sztem,minek flippelni ilyen deepen,úgyis meglesz később
    http://nixonsdad.tumblr.com/

    "qwertibie: nem kell érzelmeket vinni bele
    qwertibie: a poker egy ribanc amugy is"

Oldal: 2 / 2 ElsőElső 12

Címkék ehhez a témához

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •