Oldal: 2 / 3 ElsőElső 123 UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (26) összesen
Like Tree11Likes

Téma: Érdekes póker partik - 2013. 06. 19

  1. #11
    Tag
    Csatlakozott
    2009. 02. 14.
    Hozzászólások
    119

    Alapbeállítás

    Idézet BelaKecske eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    5%ból olyan 2%ot foldolhat, nyilván attól függ h mennyire polár a range-e.
    Amúgy jogos amit írsz, az én popup-omon kint van a vs co 3bet, de az ugye minden pozra, szal külön így nincs.
    szerintem mindenképp érdemes külön venni őket, bu vs co meg sb vs co között hatalmas különbség lesz. ha nem polarizált akkor is dobhat 2%ot (AJs, AQo, TT) de szerintem a 4bet itt sehogy se jó, ez a lap túl jó a callra ip, bár ő ellene még így is szar sztem, csak úgy általában nem ilyen lapokkal 4betelnék.

    amugy ti polarizáltok op? én manapság egyáltalán nem, ip viszont elég rendesen.
    BelaKecske likes this.

  2. #12
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    suiteddel ritkán 4betelnék, AJo szoktam, meg Kx-eket, AJs ****a lesz a call-ra ilyen 6-7-8 3bet értékű ellenfél ellen.

    nagyvakról van aki ellen polár a range-em, kisvakról nem nagyon, annó még simán callozgattam az ilyen AQkat, ha sokat dobtak, de ma az már nem menő, a keveset dobók ellen a jobbakat, a sokat dobók ellen meg a jobbakat meg a kevésbé jókat is, hébe hóba callozok csak, pl korai poz ellen pocketeket, vagy ha fish v passzív a nagyvak.

  3. #13
    Tag
    Csatlakozott
    2009. 02. 14.
    Hozzászólások
    119

    Alapbeállítás

    ja meg értelmesebb BU ellen aki 70+%ban nyit 2-2,5bb-t BU-ról BBből csomó mindennel lehet flatelni, SB-ről viszont érdemesebb resteal vagy foldolni. kicsi, közepes pp-ket a fodl to cbet ip 3bet és a turn bet ip statok függvényében szoktam flatelni v 3betleni.

  4. #14
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2013. 03. 28.
    Hozzászólások
    67

    Alapbeállítás

    valaki leírná mit jelent az hogy polarizált illetve depolarizált a range, illetve hogy ennek mi a célja? probáltam utána olvasgatni de nem nagyon értettem valami olyasmiről van itt szó, hogy ha a 3bet rangeünk csak AA, KK-t tartalmazna akkor nem tudnánk nyereségesen 3betelni ezért tágítunk a 3bet rangeünkön de mondjuk nem AQ meg AJ-re mert azzal sokszor leszünk dominálva hanem valami Ax vagy Kx handre amivel kevésbé leszünk dominálva? megköszönném ha valaki ezt tisztázná nekem hogy mit jelent és miért hasznos.

  5. #15
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    Idézet hooc eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    valaki leírná mit jelent az hogy polarizált illetve depolarizált a range, illetve hogy ennek mi a célja? probáltam utána olvasgatni de nem nagyon értettem valami olyasmiről van itt szó, hogy ha a 3bet rangeünk csak AA, KK-t tartalmazna akkor nem tudnánk nyereségesen 3betelni ezért tágítunk a 3bet rangeünkön de mondjuk nem AQ meg AJ-re mert azzal sokszor leszünk dominálva hanem valami Ax vagy Kx handre amivel kevésbé leszünk dominálva? megköszönném ha valaki ezt tisztázná nekem hogy mit jelent és miért hasznos.
    polarizált range azt jelenti, h értékért csak az erősebb lapok vannak benne, azon kívül pedig blöff handek.
    Olyan játékosok ellen használunk ilyen range-t éegtöbbször, akik sokat dobnak 3betre, tehát a közepes erősségű handekkel mint a TT, vagy az AJ nem jó a 3bet, mert az ellenfél eldobja rá a kisebb párokat vagy gyengébb ászokat, bubikat, és csak erős range-el marad bent, ezért ezekkel csak megadjuk a tétet, viszont mivel sok foldot kaphatunk, 3betelhetünk blöffből pl K4s-el, 67s-el, ilyesmi.
    Azok ellen viszont, akik keveset dobnak 3betre és sokat calloznak, blöffből nincs sok értelme 3betelnünk, ezért a value range-et érdemes bővítenünk oylan lapokkal mint az AT, 88, KJ stb, mert ezekkel tudunk jó top párokat floppolni és sokszor domináljuk az ellenfél range-ét, mert pl A5el is megad.

    Polarizált range pl: QQ+ AK, 56s K3s-K6s
    Nem polarizált range pl: 99+ ATs+ AJo+ KTs+ KJo+

    Amit nem írtam az még annyi, hogy nagy mintán ha az ellenfél fit or foldot játszik 3bet potokban, tehát szinte mindig dob, amikor nem talál top párt vagy jobbat, akkor alacsony fold to 3bet százalék esetén is 3betelhetjük őt lazán, hiszen legtöbbször a flop cbettel megnyerhetjük a partit.
    Utoljára módosítva: BelaKecske által: 2013. 06. 19. 20:19
    termin and hooc like this.

  6. #16
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2009. 03. 07.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    589

    Alapbeállítás

    Sokan tolnak mostanában nl50-en 15/14-et? Mondjuk ellene nyilván békésebb a fold.

    "AJs 3betel szembesül" ez viszont elég szörnyen néz ki így írva...

  7. #17
    Őstag
    Csatlakozott
    2010. 01. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.748

    Alapbeállítás

    Easy fold, de ilyen szar noteoknak mi értelme van? Az AK-s barrelt leszámítva olyan szinten standard játékokat jegyeztünk fel magunknak, hogy semmi extrát nem fogunk kiszedni belőlük, csak jól lefárasztjuk magunkat minden döntési helyzetben amíg végigolvassuk ezt a rengeteg trash infót.
    kriispirolls likes this.

  8. #18
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    Maga a leosztás megtörtént (mondjuk hero sem én voltam), de a note-ok közül pont csak az az AK-s valós, illetve volt még pár, amik nem voltak ide illők, a többi csak kitaláltam.

  9. #19
    Őstag
    Csatlakozott
    2010. 01. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.748

    Alapbeállítás

    Noteolni olyat érdemes szerintem, amit nem lehet kiolvasni a hudból. Pl overbetelni mivel szokott, fél pot alatti cbet mit takar, timing tellek vannak-e, stb.

  10. #20
    Tag
    Csatlakozott
    2013. 02. 18.
    Hozzászólások
    156

    Alapbeállítás

    Általában szokott jönni a bubi, az ász is gyakran --> call
    rorooen and jak1 like this.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •