Oldal: 11 / 30 ElsőElső ... 91011121321 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 101 - 110 (294) összesen
Like Tree307Likes

Téma: Szabályozták a magyar online szerencsejátékot

  1. #101
    Fanatikus tag hokuszpoker avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 22.
    Hozzászólások
    352

    Alapbeállítás

    Idézet BrenDoN eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ne haragudj, de ezt te sem gondoltad komolyan, ugye? Én személy szerint adózok és elég sokat, igaz nem olyan formában mint te, hanem úgy, hogy olyan dolgokat engedek meg magamnak, amit pl egy 150ezres fizul esélyem se lenne. Csak egy pár példát említek:
    Autót tartok fent, amibe havi szinten vagy 20e Ft-nyi naftát bele is töltök, elmegyek nyaralni belföldre egy évben 2-3x, dohányzok, megveszem a minőségi magyar termékeket, stb, habár nem számoltam utána, de úgy érzem, hogy nem fizetek nagyságrendekkel kevesebb adót, mintha havi 100-150e Ft-ból létminimumon élnék... Viszont így oda megy a pénzem, ahova én akarom (magyar termelők, vállakozók, vendéglátósok...)
    Felháborító, hogy a csalást még meg is ideológizálod. Persze nem te vagy az egyetlen. Beszélgettem már kormányköri emberkével, aki szintén ezzel jött: hát persze hogy lopunk ahol tudunk, de a végén kifizetem az ÁFÁ-t a kocsimra meg a házamra, ha nem lopnánk akkor nem lenne ennyi állami bevétel sem. Mások pont azt csinálják mint te, autot tartanak fenn, nyaralnak, csak teszik mindezt adózott jövedelemből. De nem is ez volt a mondanivalóm lényege, hanem hogy végre tiszta helyzetet teremtett a kormány. Hogy a részletszabályok mennyire tiszták, az vitatható, de mint mindenhol amit először csinálnak akadhatnak gixerek. Majd kijavítják. Örülni kell, hogy az egész adózási adminisztrációs terhet nem a nyakunkba varrták.
    cumizares, ZoliHUN and fibrillo like this.

  2. #102
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2012. 09. 22.
    Hely
    nemmondommeg
    Hozzászólások
    260

    Alapbeállítás

    Idézet BrenDoN eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ez megint egy olyan dolog, hogy aki megélhetési grinder nem akar adózni a hagyományos formában, aki meg nem az, azt akarja, hogy adózzon mindenki. Habár neki ettől k@rvára nem lesz jobb semmivel se, de ilyen a magyar ember...

    Mellesleg melyik a jobb?

    1., Megy minden így, ahogy volt tovább...
    2., Pl 10%-kal kevesebb rb-t kapnék itthon és akkor azt mondanám h nincs messze a határ.

    Mégis melyikkel fizetek be több adót? :O
    Vállalkozó vagyok!

    Csalok az ÁFÁ-val, nem jelentem be az alkalmazottaimat zsebbe fizetek neki. Veszem a magyar termékeket, belföldön nyaralok.

    Végre normálisan működik a NAV nincs lehetőség többé az ilyen okosságokra. Azt mondom nincs messze a határ.

    Mikor fizetek több adót?
    erikkke likes this.

  3. #103
    Fáradhatatlan grinder BrenDoN avatara
    Csatlakozott
    2012. 08. 10.
    Hozzászólások
    798

    Alapbeállítás

    Idézet Sambenez eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ezt meg te nem gondolod komolyan. Viccesen látják itt egyesek ezt az adózás dolgot.
    Rendben, igazad van!
    Majd akkor megyek egy olyan országba, ahol amit fentebb leírtam megfelel mindenkinek és akkor majd lehet számolni, mennyit adózok itthon, de ténylegesen igazad van.

  4. #104
    Fáradhatatlan grinder BrenDoN avatara
    Csatlakozott
    2012. 08. 10.
    Hozzászólások
    798

    Alapbeállítás

    Idézet Sempronius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Vállalkozó vagyok!

    Csalok az ÁFÁ-val, nem jelentem be az alkalmazottaimat zsebbe fizetek neki. Veszem a magyar termékeket, belföldön nyaralok.

    Végre normálisan működik a NAV nincs lehetőség többé az ilyen okosságokra. Azt mondom nincs messze a határ.

    Mikor fizetek több adót?
    Nem véletlen van annyi cég már Szlovákiában, szlovák rendszámos autók se tót turistáké, ha ott jobb a helyzet, akkor "Tessék, el lehet menni" ahogy a szállóige tartja. De részemről ezzel nincs is gond.

  5. #105
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2012. 09. 22.
    Hely
    nemmondommeg
    Hozzászólások
    260

    Alapbeállítás

    Idézet BrenDoN eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Rendben, igazad van!
    Majd akkor megyek egy olyan országba, ahol amit fentebb leírtam megfelel mindenkinek és akkor majd lehet számolni, mennyit adózok itthon, de ténylegesen igazad van.
    Thaiföldöt ajánlom!

    Mondjuk, ha ott rájön a helyi NAV, hogy meg kéne baszni az embert adócsalás miatt akkor tényleg meg******.
    Holdenper and erikkke like this.

  6. #106
    Fáradhatatlan grinder BrenDoN avatara
    Csatlakozott
    2012. 08. 10.
    Hozzászólások
    798

    Alapbeállítás

    Idézet hokuszpoker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Felháborító, hogy a csalást még meg is ideológizálod. Persze nem te vagy az egyetlen. Beszélgettem már kormányköri emberkével, aki szintén ezzel jött: hát persze hogy lopunk ahol tudunk, de a végén kifizetem az ÁFÁ-t a kocsimra meg a házamra, ha nem lopnánk akkor nem lenne ennyi állami bevétel sem. Mások pont azt csinálják mint te, autot tartanak fenn, nyaralnak, csak teszik mindezt adózott jövedelemből. De nem is ez volt a mondanivalóm lényege, hanem hogy végre tiszta helyzetet teremtett a kormány. Hogy a részletszabályok mennyire tiszták, az vitatható, de mint mindenhol amit először csinálnak akadhatnak gixerek. Majd kijavítják. Örülni kell, hogy az egész adózási adminisztrációs terhet nem a nyakunkba varrták.
    Nekem inkább az a tapasztalatom, hogy az emberek a leadózott pénzükből megveszik a kaját, befizetik a rezsit és örülnek, hogy dolgozhatnak, de lehet más országban élünk, nem tudom, csak tippelek. Amúgy azért törekedjek arra, hogy minden adó Ft-ot befizessek, hogy a hálmozottán hátrányos helyzetű Lákátos Rönáldó elmehessen nyárálni a kiccsaládjával? Ugyanmár...
    erikkke likes this.

  7. #107
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2012. 09. 22.
    Hely
    nemmondommeg
    Hozzászólások
    260

    Alapbeállítás

    Idézet BrenDoN eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nem véletlen van annyi cég már Szlovákiában, szlovák rendszámos autók se tót turistáké, ha ott jobb a helyzet, akkor "Tessék, el lehet menni" ahogy a szállóige tartja. De részemről ezzel nincs is gond.
    Az idei évtől ez pont forditva van. Járj utána.

  8. #108
    Fáradhatatlan grinder BrenDoN avatara
    Csatlakozott
    2012. 08. 10.
    Hozzászólások
    798

    Alapbeállítás

    Idézet Sempronius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Thaiföldöt ajánlom!

    Mondjuk, ha ott rájön a helyi NAV, hogy meg kéne baszni az embert adócsalás miatt akkor tényleg meg******.
    Szerinted olyan hülye a thai NAV, hogy te odamész a világ végéről, elköltesz egy csomó pénzt, majd elkezdenek b@szogatni?

  9. #109
    Őstag ZoliHUN avatara
    Csatlakozott
    2008. 11. 19.
    Hely
    Dunakeszi
    Hozzászólások
    1.450

    Alapbeállítás

    Idézet Holdenper eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Csatolás 5890


    Amúgy hallottam olyan emberekről, akik rendes pénzben játszanak, és nem adóznak. Most akkor lehet tudni, hogy a Nagyon Aranyos Vámcsinyovnyikság hozzáférhet-e majd a cashier historyhoz, vagy mi lesz ezekkel a nemadózó betyárokkal? (nem törődnek velük itthon, vagy vizsgálatok lesznek, vagy nem látnak majd bele, mert nem fogják a termek kiadni a korábbi adatokat)

    Csak aggódom, mert hallom mennyit nyernek a profik kessgémen, meg versenyeken, aztán jó lenne tudni, hogy kell-e majd nekik izgulniuk
    Rengetegszer olvasni h a versenypókeresek meg a cashesek nem nagyon tudnak igazi pénzt keresni ezzel a játékkal, inkább csak hobbyként űzik, viszont a HU játékosok hatalmasat kaszálnak! Remélem hamarosan kiderül h nekik kell-e izgulniuk!? :P

  10. #110
    Fáradhatatlan grinder BrenDoN avatara
    Csatlakozott
    2012. 08. 10.
    Hozzászólások
    798

    Alapbeállítás

    Idézet Sempronius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Az idei évtől ez pont forditva van. Járj utána.
    Most, hogy mondod, láttam egy plakáton, hogy Magyarország jobban teljesít, tényleg igazad lehet.

Oldal: 11 / 30 ElsőElső ... 91011121321 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •