Oldal: 15 / 30 ElsőElső ... 5131415161725 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 141 - 150 (294) összesen
Like Tree307Likes

Téma: Szabályozták a magyar online szerencsejátékot

  1. #141
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2012. 09. 22.
    Hely
    nemmondommeg
    Hozzászólások
    260

    Alapbeállítás

    Idézet BrenDoN eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Én úgy tudtam, hogy "jómunkásember" Árpi és Pali zsebbe kapják a fizut, mert a főnök ha bejelentené őket, akkor csak 2 ezer Ft jutna nekik napjában.
    Van ilyen is sajnos, de nem Árpi meg Pali tehet róla. Ők örülnének ha be lennének jelentve.

  2. #142
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2008. 12. 01.
    Hozzászólások
    208

    Alapbeállítás

    1. A PS-nek anyagi szempontból biztosan megéri licenszet kérni, még akkor is bőven keresne, ha nem terhelne semmit a játékosokra (de fog). Három éve 10-25 millió dollárra becsültük az éves magyar rakebevételt.

    2. Ha igaz a magyar piacra is a globális eloszlás, akkor a többi terem valószínűleg esélytelen a licenszre. Elvileg szóba jöhet a Party és az iPoker, de értelmezésem szerint a skineket is külön kéne licenszelni, ami nyilván nonszensz. Egyébként a licenszhez kell 200 milliós alaptőke is.

    3. A tervezet átment az EU-n, ráadásul más országokban is blokkolják a licensz nélküli szolgáltatókat, tehát ennek elvi akadálya nem lesz. Abban is biztos vagyok, hogy az ISP-k nem fognak kekeckedni, azonnal blokkolnak majd. Ez nyilván megkerülhető, de a lényeget eléri, a játékosok elsöprő többsége nem fog vpn-nel szórakozni, ráadásul a site-ok többségének T&C-je ezt tiltja és a kis oldalak szeretnek bankrollt foglalni, mivel annál nagyobb profit nem nagyon van.

    4. A SZJ Zrt. eddig nem sok jelét adta annak, hogy érdekelné a póker. Ez arra utalhat, hogy a megfelelő kenőpénz kifizetése esetén lehet reális esélye annak, hogy a PS licenszt kapjon (egyetlen legális teremként nyilván növekedne a forgalma). Természetesen ez is csak spekuláció, az elmúlt három évet látva elképzelhető, hogy már régen megvan, kinek mit osztanak le.

    5. Idén obv. nem lesz az egészből semmi, a blokkolásig hülyék lesznek a termek adót fizetni.

    6. Első átfutásra nem találtam meg a végleges szövegben a nyeremény adómentességét, de az előzetesben benne volt, szóval valószínűleg én voltam béna.

    7. Nyilván jó lenne tudni a PS álláspontját is, de feltételezem csak a sablonválaszt adják ki és ez várhatóan még hónapokig így lesz. Ez nyilván bullshit, a tervezet érdemi része gyakorlatilag másfél éve megvan, bőven volt idejük értelmezni és értékelni.
    Arsen, danfiu, proxxi and 1 others like this.

  3. #143
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2008. 10. 22.
    Hozzászólások
    385

    Alapbeállítás

    Idézet zorck eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Természetesen van különbség egy fasiszta vagy kommunista rezsim törvényei között és egy demokratikus rendszerű állam törvényei között.
    Van különbség. Ez pedig a nevük. És persze van, amelyiknek jobb a marketingje, meg nagyobb területen van a kerítés a birkák körül, és nem 5 pulival őrzik őket, hanem csak 3-mal.

    Előbb említettem a török példát.
    "Az 1982. évi alkotmány demokratikus, világi, parlamentáris kormányformát ír elő, erős elnöki hatalommal és független bíróságokkal. Biztosítja a nemzetközileg elismert emberi jogokat, amelyeket vészhelyzetben korlátozni lehet, és nem lehet őket az állam egységének megsértésére vagy nem-szekuláris nem-demokratikus kormány létrehozására felhasználni"

    Szét lehet most ott nézni.

  4. #144
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2012. 09. 17.
    Hozzászólások
    265

    Alapbeállítás

    Idézet g_kovacs eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Hihetetlen, hogy milyen sokan vannak, akik csak a negatív oldalát látják a dolognak. Ha marad a PS, akkor lehet ott is játszani minden gond nélkül. A kisebb termek gyengébb mezőnyében magasabb ROIt lehetett elérni? Biztos nem magasabbat az adónál. Aki kis teremben nyerő volt és leadózta, az jól jár az adómentes PS-sel. Aki nem adózta le, az meg szégyellje magát.

    És miért ne maradna a PS? Lássuk csak: ha az éves 100millió forintot nézzük, az 1200 dollárt jelent naponta. Szerintem Magyarországon márpedig van 240 játékos, aki napi szinten megtermel 5 dollár rake-et.
    Nyilván ettől sokkal többet rake-elünk, úgyhogy ez a kiesés szerintem nem pénz a PS-nek. Arról nem is beszélve, hogy a napi tévés reklámaik is majdnem ennyibe kerülhetnek. (valahol azt olvastam, hogy RTL Klubon 90K egy 30 másodperces reklám normális időben).
    Ezen kívül a maradó termek egyértelműen számíthatnak a játékosállomány( így a bevétel) növekedésére. Aki eddig játszott, az most nem fogja csak azért abbahagyni, mert hirtelen adómentes lett a dolog, így hát átmegy egy másik terembe, ha az aktuálisat bezárják. Ráadásul megjelenhetnek olyan játékosok is, akik eddig pont az adózás miatt nem akartak online pókerezni.
    És képzeljük már el azt a lehetetlen hírt, hogy "Kivonul a magyar piacról az egyeduralkodó PokerStars". Szerintem elég hülyén hangzik
    bakker én ezt nem hiszem le. tényleg ennyire bonyolult? helyből félmillió dollár ugrik a tiszta bevételükből évente. az adózás csak ezen felül van. mi ezen olyan bonyolult teljesen elképzelhetetlen, hogy a ps bevállalja ezt. a többi eddig se volt kérdés, hogy eszükbe se jut licenszet venni.
    valamelyik okos azzal jött, hogy szarnak a törvényekre és majd kifizetik a bírságot. naja. akkor voltak utoljára ilyen naiv emberek, amikor olyan 6-7 éve a bwin tulajdonosa amerikába utazott. a reptérről egyből a hűvösre ment tiltott szerencsejáték szervezése miatt. pedig akkor is messze a legnagyobb volt a bwin a világon, talán a pinnacle volt hozzá mérhető, de az mo-on nem annyira ismert.
    szerintem az itt fórumozók nagy része teljesen tájékozatlan, az apucitól kapott gépen pötyög és örül a törvényes szabályzásnak. ja az jó is, kár hogy teljesíthetetlenek a feltételek. értsétek már meg, hogy tőkés egy vállakozás nem fog veszteségesen termelni, de még nullszaldóval sem, sőt még úgy sem, hogy hirtelen párszor 20%-al azonnal csökken a bevétele. az adózás miatt, meg a server hozzáférés, meg még nem tudom mivel jár ez az egész nagyságrendekkel több munkát jelent, nagyságrendekkel kevesebb pénzért. teljesen egyértelmű a képlet

  5. #145
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2012. 09. 17.
    Hozzászólások
    265

    Alapbeállítás

    Idézet L.T. eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Na megint egy nyerő regulár..
    ismersz talán, vagy tudod a nickem? vagy látod az eredményeimet?
    de nem is ez a lényeg. a lényeg az, hogy ki mondja, nem az, hogy mit mond. igaz?
    poor man...

  6. #146
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 11. 05.
    Hely
    budapest
    Hozzászólások
    471

    Alapbeállítás

    Pkr-ről ki lettek tiltva a belgák csak playmoney-t játszhatnak(topik is van róla az adott fórumon).

    És reálisan nézve az ilyen kisebb termeknél kb. esélytelen, hogy legálisan a piacon maradjanak.


    Minenesetre az megfigyelhető, hogy nagyrészt azok látják nagyon pozitívan a dolgokat akik lejátszák a heti 5 mtt-t vagy a 1,5 óra szombat délutáni cashgamet starson és nem azok akiknek az életét ténylegesen érintik ezek a változások.
    Utoljára módosítva: lourker által: 2013. 06. 26. 20:15
    Mediolanum likes this.

  7. #147
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2012. 09. 17.
    Hozzászólások
    265

    Alapbeállítás

    kb erről van szó!
    de
    jobb, ha csendben maradsz, mert még kioktatnak, hogy te sem érthetsz hozzá, mert kevés hozzászólásod van mint pl nekem. /arra már kevesen emlékeznek az itteni okosok közül, hogy amikor tavaly nyár környékén feltörték az akadémia serverét, akkor jópáran új accountot csináltak./
    Utoljára módosítva: bubo_rake által: 2013. 06. 26. 20:14

  8. #148
    Fáradhatatlan grinder Harvey avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 03.
    Hozzászólások
    941

    Alapbeállítás

    Olyan is megszolalhatna, aki nem vaktaba lovoldoz meg moralizal feleslegesen...
    naggeri, Krono, Relax* and 2 others like this.

  9. #149
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2012. 09. 17.
    Hozzászólások
    265

    Alapbeállítás

    kire gondolsz, mint kompetensre?
    szerintem olyan most nincs.

  10. #150
    Tag
    Csatlakozott
    2011. 12. 29.
    Hozzászólások
    158

    Alapbeállítás

    Idézet ellenseg eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    1. A PS-nek anyagi szempontból biztosan megéri licenszet kérni, még akkor is bőven keresne, ha nem terhelne semmit a játékosokra (de fog). Három éve 10-25 millió dollárra becsültük az éves magyar rakebevételt.

    2. Ha igaz a magyar piacra is a globális eloszlás, akkor a többi terem valószínűleg esélytelen a licenszre. Elvileg szóba jöhet a Party és az iPoker, de értelmezésem szerint a skineket is külön kéne licenszelni, ami nyilván nonszensz. Egyébként a licenszhez kell 200 milliós alaptőke is.

    3. A tervezet átment az EU-n, ráadásul más országokban is blokkolják a licensz nélküli szolgáltatókat, tehát ennek elvi akadálya nem lesz. Abban is biztos vagyok, hogy az ISP-k nem fognak kekeckedni, azonnal blokkolnak majd. Ez nyilván megkerülhető, de a lényeget eléri, a játékosok elsöprő többsége nem fog vpn-nel szórakozni, ráadásul a site-ok többségének T&C-je ezt tiltja és a kis oldalak szeretnek bankrollt foglalni, mivel annál nagyobb profit nem nagyon van.

    4. A SZJ Zrt. eddig nem sok jelét adta annak, hogy érdekelné a póker. Ez arra utalhat, hogy a megfelelő kenőpénz kifizetése esetén lehet reális esélye annak, hogy a PS licenszt kapjon (egyetlen legális teremként nyilván növekedne a forgalma). Természetesen ez is csak spekuláció, az elmúlt három évet látva elképzelhető, hogy már régen megvan, kinek mit osztanak le.

    5. Idén obv. nem lesz az egészből semmi, a blokkolásig hülyék lesznek a termek adót fizetni.

    6. Első átfutásra nem találtam meg a végleges szövegben a nyeremény adómentességét, de az előzetesben benne volt, szóval valószínűleg én voltam béna.

    7. Nyilván jó lenne tudni a PS álláspontját is, de feltételezem csak a sablonválaszt adják ki és ez várhatóan még hónapokig így lesz. Ez nyilván bullshit, a tervezet érdemi része gyakorlatilag másfél éve megvan, bőven volt idejük értelmezni és értékelni.
    Most te ezt komolyan elhiszed hogy "10-25 millió dollárra becsültük az éves magyar rakebevételt" ??!! Ez 2.270.000.000 5.675.000.000 Ft !!!!!

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •