Oldal: 5 / 10 ElsőElső ... 34567 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 41 - 50 (98) összesen
Like Tree7Likes

Téma: NL4 Fast Forward handek

  1. #41
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2012. 01. 31.
    Hozzászólások
    380

    Alapbeállítás

    most nem annyira konkrét hand kérdésem lenne, hanem olyan síros fajta kérdés. Az van, immár sokadszor, hogy szerintem többé-kevésbé elfogadható játékkal nyerek sok kis potot, aztán bukok egy-két nagyot. A gond az, hogy ha van lapom, nem tudom kifizettetni, ha meg bekerül a pénz, azt nem tudom kivinni. Bár csak hobbiból játszok, azért dühít, mert nem tudom, mit csinálok rosszul... és szeretném kijavítani ezt a hibát (is)

    egy, azaz egy asztalon játszok, hogy oda tudjak figyelni, és tudjak gondolkozni (rutinból még nem megy). Ma pl. egy rövid session alatt (1,000 hand, de nekem az 190 perc volt) a top 5 legnagyobb kassza, amit kivittem, összesen 170 bb volt , a top5 bukó 325

    így viszont már ahhoz is sokat kell küzdenem, hogy nullára visszahozzak egy-egy napot - l. gráf:
    Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül

    valami ötlet, vagy van-e olyan stat/info, ami alapján valaki esetleg tudna tippet adni, hogy mit sz.rok el

    azért hogy legyen egy hand is:

    $0.02/$0.04 No Limit Holdem
    PartyPoker
    6 Players
    Hand Conversion Powered by weaktight.com

    Stacks:
    UTG Davebot- ($5.19) 130bb
    UTG+1 alex1962d ($9.44) 236bb
    CO sk73le ($5) 125bb
    BTN samseaborn ($6.52) 163bb
    SB cologneMam ($2.48) 62bb
    BB boesi77 ($3.53) 88bb

    Pre-Flop: ($0.06, 6 players) samseaborn is BTN
    1 fold, alex1962d calls $0.04, 1 fold, samseaborn raises to $0.16, cologneMam calls $0.14, boesi77 calls $0.12, alex1962d calls $0.12

    Flop: ($0.64, 4 players)
    cologneMam checks, boesi77 bets $0.61, alex1962d calls $0.61, $0.61 to samseaborn ($6.36)?
    Utoljára módosítva: samseaborn által: 2013. 06. 29. 00:29

  2. #42
    Tag
    Csatlakozott
    2007. 10. 07.
    Hozzászólások
    161

    Alapbeállítás

    nem tudom partyn hogy van de zoomban iszonyat fontos h bekategorizáld az enemiket h monster fish semifish, közepes, vagy esetleg jó reg (ez utóbbiból azért nl4-en nem sok lesz:-)
    ha ez megvan akkor a fishek ellen a betsizing mindig legyen a lehető legnagyobb a max value miatt, le kell szarni kb mindent és órmótlan potbetekkel, ill. pre rézekkel is lehet operálni simán kifizetnek, közepes és jobbak ellen meg gondolkodni h mi az amit még kifizet,
    a másik h mikrón és zoomban a fő szabály h ha bárhol az akció folyamán indokolatlan aggresszíóval találkozol pl. turn v river riréz, overbet allin, bazi 3 bet, bazi donkbetek stb akkor SIMA FOLD ha nincs kb nutsod, és NEM nem kell okoskodni h miért csinálja mivel csinálhatja meg mit reppel meg a hasonló baromságok NEM sima fold és go tovább
    teljes sztekk pre allin esetén meg ugyancsak megállni egy pillanatra és 2x 3x is elgondolkozni h érdemes-e , a 22-QQ, ill. A10-AQ kombinációkkal elgondolkodni h érdemes e belemenni pre allinbe, hiszen ezek többnyire csak a varianciát fogják növelni ha elöl is vagy kicsit a mutatásnál, ill. 4betre még a KK is nagyon véleményes, mert szerintem mikrón zoomon a 4bet 99%-a kb mindig AA lesz

    a másik h nem tudom h van party de zoomon a ps-en lehet nézni is a játékot és ilyenkor majdnem minden handben látsz mutatást, én egy csomót figyelem a játékot és a mutatások után 1-2 órát csak a notesokat írom a playákhoz meg színezem őket h ki a fish/semi reg/reg. zoomon minden statnál ezerszer többet ér ha látsz egy mutatást allinnél és látod h honnan mivel tolta. ki az aki pl. limprézel AA, ki slowplayel, ki megy tonkre 4-5betallinben AK vagy szarabbal, ki az aki abszolút eltévedt stbstb. szal a notesok a legfontosabbak
    S0nnyB1ack likes this.

  3. #43
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2012. 01. 31.
    Hozzászólások
    380

    Alapbeállítás

    Kösz. Sajnos beülni és nézni nem lehet, sőt sokszor a saját leosztású mutatásokat sem látom, hogy mit muckol a másik (HH-ból kell kikeresni, na mindegy), de nagyon kicsi a mezőny 50-150 játékos szokott lenni, és ennek legalább fele reg, akik mindegyikéről van többszáz handem. Note-om sajnos nagyon kevés, a fast forward jelleg miatt nehéz noteolni (mire rájövök, hogy kellene, már fel is bomlott az asztal), de majd megpróbálok erre odafigyelni. Főleg hogy igazi fish szerintem alig van, hétközben szinte semmi, hétvégén már valamivel jobb.

    ami még érdekes/tanulságos, hogy a bazi donkra dobni kell - azért, mert egy időben én is próbálkoztam vele, hogy nagyon koordinálatlan boardon, ahol semmit nem reppelek vele, néha én is megpróbálok nagy donkot a nuts-szal, elvégre semmit nem adok elő, tehát sok mindennel kellett volna adniuk (nem tették, ezért egyre kevesebbet csinálom, meg oop alig játszok)

    kösz még1x

  4. #44
    Őstag
    Csatlakozott
    2007. 07. 03.
    Hely
    Fótliget
    Hozzászólások
    1.461

    Alapbeállítás

    Idézet samseaborn eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése


    azért hogy legyen egy hand is:

    $0.02/$0.04 No Limit Holdem
    PartyPoker
    6 Players
    Hand Conversion Powered by weaktight.com

    Stacks:
    UTG Davebot- ($5.19) 130bb
    UTG+1 alex1962d ($9.44) 236bb
    CO sk73le ($5) 125bb
    BTN samseaborn ($6.52) 163bb
    SB cologneMam ($2.48) 62bb
    BB boesi77 ($3.53) 88bb

    Pre-Flop: ($0.06, 6 players) samseaborn is BTN
    1 fold, alex1962d calls $0.04, 1 fold, samseaborn raises to $0.16, cologneMam calls $0.14, boesi77 calls $0.12, alex1962d calls $0.12

    Flop: ($0.64, 4 players)
    cologneMam checks, boesi77 bets $0.61, alex1962d calls $0.61, $0.61 to samseaborn ($6.36)?
    Klasszikus eset, ami HUD nélkül eldönthetetlen.
    Ha boesi egy regular féle,vagy lealább normális stajai vannak, el lehet engedni. Azzal u.i. hogy ennyi ellenbe beleemelt potot egy egy gondolkodó elen nagyon komoly erőt jelzett, nem lenne +os bepakolni TT-JJben reménykedve. Valószínűbb range a monster draw vagy a két pár, set
    Ha cs-fish, akkor bet 1.5-ig. Ha visszatolja ő vagy más fold.
    Ha agrofish akkor bet-call (ez komoly variancia növelő, de láttam már mágusokat fultilten ilyenkor T7o-t mutatni nem kevésszer, szóval plusszos) . Ha más tolja vissza fold.
    Utoljára módosítva: illese által: 2013. 06. 29. 10:16

  5. #45
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2012. 01. 31.
    Hozzászólások
    380

    Alapbeállítás

    Idézet illese eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Klasszikus eset, ami HUD nélkül eldönthetetlen.
    Ha boesi egy regular féle,vagy lealább normális stajai vannak, el lehet engedni. Azzal u.i. hogy ennyi ellenbe beleemelt potot egy egy gondolkodó elen nagyon komoly erőt jelzett, nem lenne +os bepakolni TT-JJben reménykedve. Valószínűbb range a monster draw vagy a két pár, set
    Ha cs-fish, akkor bet 1.5-ig. Ha visszatolja ő vagy más fold.
    Ha agrofish akkor bet-call (ez komoly variancia növelő, de láttam már mágusokat fultilten ilyenkor T7o-t mutatni nem kevésszer, szóval plusszos) . Ha más tolja vissza fold.
    boesi 22/15/42 (VPIP, PFR, Agr), donk 45%
    alex 32/8/21, inkább cs

    ezen a boardon boesi donk %-a mellett nem annyira szett, mint inkább draw van nála szerintem, ugyanis a board sok mindent nem találhatott el, ha nála van a Ad, akkor meg fd-val vagy akár backdoor fd-vel is donkolhat ekkorát - vagy nem?

  6. #46
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2007. 04. 10.
    Hozzászólások
    278

    Alapbeállítás

    Idézet samseaborn eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    boesi 22/15/42 (VPIP, PFR, Agr), donk 45%
    alex 32/8/21, inkább cs

    ezen a boardon boesi donk %-a mellett nem annyira szett, mint inkább draw van nála szerintem, ugyanis a board sok mindent nem találhatott el, ha nála van a Ad, akkor meg fd-val vagy akár backdoor fd-vel is donkolhat ekkorát - vagy nem?
    Ez nagyon easy fold 4way potnyi donk+ call ellen. Ászos Fd ellen is csak flippelsz, kettejük ellen itt nagyon ritkán lesz akár csak 50%-od, sokszor meg már itt verve vagy.

  7. #47
    Őstag
    Csatlakozott
    2007. 07. 03.
    Hely
    Fótliget
    Hozzászólások
    1.461

    Alapbeállítás

    Idézet mojojojo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ez nagyon easy fold 4way potnyi donk+ call ellen. Ászos Fd ellen is csak flippelsz, kettejük ellen itt nagyon ritkán lesz akár csak 50%-od, sokszor meg már itt verve vagy.
    Pontosan. Ilyesmi statisztikára gondoltam, amikor azt írtam, hogy normális játékos ellen könnyű szívvel be kell dobni. Pont azért, mert range-ben gondolkozol, itt pedig kb 6-7,66,77,8d9d,4d5d,Ad7d,TT,JJ rangre tenném.
    Az ellen pedig finoman szólva sem állsz fényesen. Alexi pont nem érdekes itt, szerencsés esetben fog néhány outot, de nem foglalkoznék vele.
    Igazság szerint ha HU vagyunk és először látok tőle ilyet a turnön kicsavarná a kezemből, ha folytatja a potbeteket.
    Ha ezeket a szitukat rosszul kezeled az pont a magyarázat lehet sok megnyert közepes, kevés elvesztett nagy potre.

  8. #48
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2012. 01. 31.
    Hozzászólások
    380

    Alapbeállítás

    Idézet illese eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Pontosan. Ilyesmi statisztikára gondoltam, amikor azt írtam, hogy normális játékos ellen könnyű szívvel be kell dobni. Pont azért, mert range-ben gondolkozol, itt pedig kb 6-7,66,77,8d9d,4d5d,Ad7d,TT,JJ rangre tenném.
    Az ellen pedig finoman szólva sem állsz fényesen. Alexi pont nem érdekes itt, szerencsés esetben fog néhány outot, de nem foglalkoznék vele.
    Igazság szerint ha HU vagyunk és először látok tőle ilyet a turnön kicsavarná a kezemből, ha folytatja a potbeteket.
    Ha ezeket a szitukat rosszul kezeled az pont a magyarázat lehet sok megnyert közepes, kevés elvesztett nagy potre.
    lehet, hogy rosszul kezelem, azért is próbálom pl. ezt is így körüljárni, hogy a gondolatmenetem hibás-e vagy rosszul mérem fel a range-t avgy mi lehet...

    mert én meg úgy gondoltam, hogy
    a) ha FD-je van (és azt gondoltam, hogy a range zöme az lesz, főleg Adxd), akkor nekem legalább szettet ad a kezembe, ami ellen flipel, mert az overei nem nagyon élnek
    b) ha mégis neki van szettje, akkor viszont az én rangemben lesz szerinte a több FD, és megint flipel
    és azt ugye annyira nem kívánatos, így elég nagy lesz a fold equity egy ilyen boardon
    úgyhogy rátoltam...

    így utólag: valszeg nem figyeltem eléggé az ő stack méretére, mert azzal már FD-vel is megvan a potoddsa a callra, de ettől függetlenül egyébként rossz volt gondolatmenet?
    Utoljára módosítva: samseaborn által: 2013. 06. 29. 18:49

  9. #49
    Team Hero S0nnyB1ack avatara
    Csatlakozott
    2012. 03. 25.
    Hely
    Ózd
    Hozzászólások
    1.657

    Alapbeállítás

    Szerintem rosszul gondolkodtàl.
    a: szerinted ha tèged setre tesz potdonkolna itt draw-val?
    b: ha nàla van set, akkor nem nagy lesz a fold equity-d, hanem nulla. Itt senki nem dob setet mert legyorsulhatjàk.

    Èrtelmes arc ellen itt sosem lesz fold equityd. Multiway ez sosem lesz blöff, max csinàlhatja ezt valami kombòdraw-val, de azzal is be fogja pakolni mert van equity-je elèg, meg van egy csomó dead money.

    Itt ritkàn teszed be jòl, vagy kicsit leszel elől, vagy nagyon hàtul leszel ès kèt outra hùzol. Fold.
    Utoljára módosítva: S0nnyB1ack által: 2013. 06. 29. 19:37
    Mr.Szabi likes this.

  10. #50
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2012. 01. 31.
    Hozzászólások
    380

    Alapbeállítás

    Idézet S0nnyB1ack eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szerintem rosszul gondolkodtàl.
    a: szerinted ha tèged setre tesz potdonkolna itt draw-val?
    b: ha nàla van set, akkor nem nagy lesz a fold equity-d, hanem nulla. Itt senki nem dob setet mert legyorsulhatjàk.

    Èrtelmes arc ellen itt sosem lesz fold equityd. Multiway ez sosem lesz blöff, max csinàlhatja ezt valami kombòdraw-val, de azzal is be fogja pakolni mert van equity-je elèg, meg van egy csomó dead money.

    Itt ritkàn teszed be jòl, vagy kicsit elől, nagyon hàtul leszel, vagy kèt outra hùzol. Fold.
    persze úgy értettem, hogy HA rátolom, akkor mit fog as kezembe tenni, és akkor van a vagy b opció, és arra neki nem feltétlen lenne jó a call. Abban teljesen igazad van, hogy a dead money miatt itt FD-vel jó lesz a call, mert nem volt teljes stackje, valszeg ezt benéztem...
    és szett ellen valóban nagyon hátul vagyok (még ha az kevesebb is lesz a range-ében szerintem), de ezt csak a megjegyzésed hatására stoveoltam ki, és azzal tényleg mindenképpen jó a call, de ezt rosszul mértem akkor fel, kösz

Oldal: 5 / 10 ElsőElső ... 34567 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •