Oldal: 3 / 5 ElsőElső 12345 UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (47) összesen
Like Tree32Likes

Téma: Érdekes póker partik - 2013. 06. 30

  1. #21
    Őstag jak1 avatara
    Csatlakozott
    2012. 07. 30.
    Hozzászólások
    1.399

    Alapbeállítás

    Félre értés ne essék, nem azért teszem ezt, mert ez a jó megoldás, hanem azért mert bizonytalan a postflop tudásom. Az indok az nem rossz, hanem tény.
    S0nnyB1ack likes this.

  2. #22
    Kitiltva
    Csatlakozott
    2011. 06. 29.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.063

    Alapbeállítás

    érdemes feltenni havonta ezt a feladatot, most már 36% helyett csak 27% rézel
    anspro, kriispirolls and kapec75 like this.

  3. #23
    Őstag
    Csatlakozott
    2011. 12. 21.
    Hozzászólások
    1.841

    Alapbeállítás

    Idézet EKO eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A call-al az a baj hogy ha alacsony flop jön, akkor over párt hogy dobsz? Ha magasabb jön, akkor meg azért kell dobnod. Tehát ha pre jobb lapja van, akkor az meg lesz neki az alacsony lapos flopon is, ha meg nincs akkor be tudja veled dobatni egy figurás flopon is. Turben meg már ai vagytok. Így a legjobb döntés sztem visszaemelni pre, hogy tisztább képet kapj a parytról. Ha 4betel dobom, ha csak calloz, akkor legalább már azt tudom hogy az alacsony flopon kb jó vagyok. De még egy talán egy bubi magas flopon is.
    infóért emelni "hogy tisztább képet kapj a partyról" eleve hibás hozzáállás. mert ha gyengébb akkor dobja, ha erősebb akkor meg nem értékért emeltél. és így semmire nem mész az infóddal.

  4. #24
    EKO
    EKO nem elérhető
    Fanatikus tag EKO avatara
    Csatlakozott
    2013. 06. 15.
    Hozzászólások
    335

    Alapbeállítás

    Idézet S0nnyB1ack eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sorry bro, de ez a hsz végig tele van hibás gondolatokkal.



    Ebben az esetben az overpárt nem dobod, ezért is van a jó megoldásnak jelölve a flop call.



    Nem feltétlen kell dobnod J, Q, vagy K magas flopokon sem. (tudod mi megy manapság: aggresszív cbet postflop microlimiten durva )



    20bb a pot turnon, ha 100bb-al kezdtétek még 90bb lesz előttetek, sehogysem all in.



    Ha csak callozza a 3betedet na akkor lesz legkevésbé tiszta képed a partiról. Alacsony flopon ő sem fog tönkremenni nálad rosszabbal.



    Ezt nem értem, hogy sima emelt potban dobó egy overcardos flopra, de 3betpotban, ahol általában erősebb rangek lesznek még talán J magas flopon is jó vagy TT-vel?!

    Kicsit kuszára sikerült hsz. lett, no offense.
    Persze hogy nem kell dobnod J Q K Q magas flopon. De akkor mit csinálsz? Végig callozod?

    Nincs BB szám írva, ezért is nehéz a példa! Ha calozza a 3betem már konkrétabb rangre tudom tenni, mintha csak calloznék, amiből nem derül ki hogy tök üres, vagy jobb lapja van, és ez tunben sem fog kiderülni.

    A bubis esetben kb 3 lap játszik QJ KJ AJ, ezért írtam hogy ott még talán könnyebb dolgom van mint egy A vagy egy K flopon ahol benne van a rangében az AT AJ AQ AK, és a KJ KQ. (azokra az esetekre gondolok amikor én visszaemelek és ő callol) Így igen igaz amit írtam, egy bubis flopnak jobban örülök mint egy ászos vagy királyos flopnak, mert a range-ében (amivel calloza a visszaemelésem pre) kevesebb a bubis kombináció.

  5. #25
    EKO
    EKO nem elérhető
    Fanatikus tag EKO avatara
    Csatlakozott
    2013. 06. 15.
    Hozzászólások
    335

    Alapbeállítás

    No offense Bro, azért vagyunk itt hogy eszmét cseréljünk, érveket ütköztessünk!

  6. #26
    Őstag
    Csatlakozott
    2011. 12. 21.
    Hozzászólások
    1.841

    Alapbeállítás

    a preflop foldolóknak: gyerekek, mit akartok itt 100bb deepen pre eldobni? sc kártyákkal is érdemes megadni, a stackméretek miatt bőven ki lehet hozni plusszosra, nemhogy közepes pocket párral!

  7. #27
    Team Hero misirulez avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 12.
    Hely
    In Position
    Hozzászólások
    2.200

    Alapbeállítás

    Idézet Mr.Szabi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Feszes UTG ellen csak set mining-ra is érdemes callozni, miért dobnánk?
    Nézzél bigacsigát.
    OOP settmining = -EV.

    Ettől függetlenül én calloznék, de NEM (csak) szettmineolni.
    Utoljára módosítva: misirulez által: 2013. 06. 30. 16:16
    BelaKecske, Tir-X and lumpi like this.

  8. #28
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    yep 44 az sima fold ugyanitt sztem, TT postflop használhatóbb és bizonyos floppokon tud gyengébbet vbetelni, protection betelni, ugyan ez turnon pl overkártyán is igaz lesz, de akad olyan ellenfél aki úgy játszik postflop, h jobb lesz ellene a 3bet pre.
    anspro and Tir-X like this.

  9. #29
    Fanatikus tag Guten3213 avatara
    Csatlakozott
    2010. 03. 31.
    Hely
    Világpolgár
    Hozzászólások
    256

    Alapbeállítás

    Pre call, flop call. Nagyon easy feladvány. Alternatívának jó az insta o'neal pre XD

  10. #30
    Őstag
    Csatlakozott
    2011. 01. 01.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.444

    Alapbeállítás

    Ilyen szituban pp-k közül 77-JJ-vel szoktam megadni, szóval TT sima call. Kivéve vmi nagy aggrodonk ellen.
    Flopon meg akármi is a flop, nem ezt nézem, hanem ellenfél statjait.

    Ha cbetje 60+/30-40/x akkor x/c-t jáccok, turnon pedig x/f-ot mert erősebb a range-e. Ezek általában feladják turnon a semmivel. Néha azért elcheckelnek egy overpárt is, mert félnek a x/r-től.

    Ha cbetje 60-80/50-60/50+, akkor note-ot nézek (ha van). Ha nincs, akkor már flopon dobok, mert csak pénzégetés lenne, úgyis kibarrellez, nemtok mit csinálni. Ha van ilyesmi note, akkor már flopon eldöntöm, hogy végig adom csukott szemmel, bármi jön.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •