Oldal: 3 / 6 ElsőElső 12345 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (56) összesen
Like Tree27Likes

Téma: Érdekes póker partik - 2013. 07. 02

  1. #21
    Őstag möster avatara
    Csatlakozott
    2012. 04. 08.
    Hozzászólások
    1.822

    Alapbeállítás

    Idézet BelaKecske eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    akkor még1szer:


    Második verzió:

    Ha az ellenfél azt gondolja, hogy adott szituban az image-e miatt tud értékért emelni dáma vagy király magas flössel, esetleg azt (is) feltételezi, hogy ellene itt még valuebetelünk szettekkel (illetve azért is h ne blöfföljön ki riveren, v kiblöffölhessük a random flössét esetleg, stb) akkor lehet nála ugye flöss. Ezekkel a lapokkal viszont nem fog megadni egy újabb emelést, hiszen megint csak nem fogja feltételezni, hogy itt esetleg még 120 nagyvakot betolunk blöffből, vagy bármennyit igazából, hiszen ezt azért kevesen tennék meg.

    Így tehát az ellenfél SOSEm fog turnon raise/callozni semmilyen lappal amit megverünk, outja magától érthetődően nem, vagy csak nagyon ritkán lesz. Így aztán ha riveren 100 alkalomból egyszer az image-ére való tekintettel vbetel bármekkorát vagy check/callozik bármekkora betet, akkor is jobb lesz megadni turnon mint emelni.


    Rólad 18/16/5-ös statot lát, idáig egyenesen játszottál.
    ....
    ikaszápól dolan!


  2. #22
    Fanatikus tag Guten3213 avatara
    Csatlakozott
    2010. 03. 31.
    Hely
    Világpolgár
    Hozzászólások
    256

    Alapbeállítás

    Idézet BelaKecske eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    akkor még1szer:

    Első verzió:

    Ha az ellenfél úgy gondolja, hogy turnon csak A magas flössel adjuk meg az emelését, és nem feltételezi, hogy blöffből tovább emelünk (ez valószínűtlen ugye) nem fog visszaemelni király, dáma magas flössel, tehát kizárólag blöffök meg néha színsor lesz nála,

    Így tehát az ellenfél SOSEM fog turnon raise/callozni semmilyen lappal amit megverünk, outja magától érthetődően nem, vagy csak nagyon ritkán lesz. Így aztán ha 100 alkalomból egyszer blöfföl a riveren, akkor is jobb megadni turnon mint emelni.

    Második verzió:

    Ha az ellenfél azt gondolja, hogy adott szituban az image-e miatt tud értékért emelni dáma vagy király magas flössel, esetleg azt (is) feltételezi, hogy ellene itt még valuebetelünk szettekkel (illetve azért is h ne blöfföljön ki riveren, v kiblöffölhessük a random flössét esetleg, stb) akkor lehet nála ugye flöss. Ezekkel a lapokkal viszont nem fog megadni egy újabb emelést, hiszen megint csak nem fogja feltételezni, hogy itt esetleg még 120 nagyvakot betolunk blöffből, vagy bármennyit igazából, hiszen ezt azért kevesen tennék meg.

    Így tehát az ellenfél SOSEm fog turnon raise/callozni semmilyen lappal amit megverünk, outja magától érthetődően nem, vagy csak nagyon ritkán lesz. Így aztán ha riveren 100 alkalomból egyszer az image-ére való tekintettel vbetel bármekkorát vagy check/callozik bármekkora betet, akkor is jobb lesz megadni turnon mint emelni.

    Harmadik verzió:

    Az ellenfél tök hülye és össze-vissza nyomkod meg emelget mindenféle lappal. Ez esetben lehet nála a turnon air, meg bármilyen flöss is. Bár az ellenfél teljesen idióta, az azért nem valószínű, hogy különböző színű 6-2vel megadna egy all int a turnon, az viszont előfordulhat, hogy all in megy turnon, vagy check callol bármilyen flössel, esetleg top párral amire addig javul. Mivel srace card nem nagyon létezik, a potnál kisebb stackünk lesz riveren és pozícióban vagyunk, semmien értéket nem vesztünk azzal, ha itt nem megyünk all in.

    Most keresd azokat a verziókat, amikor jobb az all in mint a call turnon.
    Kecske. Elég sokat holdemeztél. Tegyél be légyszíves olyan kezet, ahol itt 1 reg!!!! riveren vbetel/blöfföl K magas színt 1 nit/tag ellen.

    Amit te írsz az vicc kategória. Nem mondtam, hogy jobb a push. Egyszerűen teljesen mindegy, hogy itt megadsz/emelsz/pusholsz. Nálad itt mindig ász magas szín lesz/vagy str flush.

    Te nagyon magas levelingem vagy elmondásod szerint, meghallgatnám, hogy itt mikor hívsz riveren K magas színt egy nit/tag alja ellen (lsd hero statjait).

    Amit leírtál általánosságban igaz(ha 100ból 1X blöfföl már jó vagy valóban), csak nem erre a szitura érvényes, lásd feladványt, lásd egyenes játékosnak lát, lásd a statjainkat stb-stb

    A harmadik verziót nem is értem, eddig még reg volt...
    Utoljára módosítva: Guten3213 által: 2013. 07. 03. 12:18
    kistaska likes this.

  3. #23
    Fanatikus tag Guten3213 avatara
    Csatlakozott
    2010. 03. 31.
    Hely
    Világpolgár
    Hozzászólások
    256

    Alapbeállítás

    Tömören az a gondom Kecske, hogy ide a topikba leírt érveid, köszönő viszonyban nincsenek a feladványban megadott információkkal

  4. #24
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    Hol mondtam én h magas levelingen vagyon?
    Eleve nem nagyon lenne raise range-em a turnon, főleg nem value-ból, de ha lenne, akkor az riveren is push lesz nyilvan.

    Nem értek egyet azzal a feltételezéssel, hogy nálunk itt mindig A magas flöss lesz, amikor megadunk.
    18/16/5 jatékosnak is van agya, odafigyel az ellenfélre és siman callozhat lazán turnon egy agressziv csoka ellen.

    De üres calling range ellen semmiképpen sem érdemes all in menni, blöffből sem nagyon mert sd kepesek vagyunk többnyire adott szituban. Ha igazat adunk neked és mas előnye nincs a call-nak, akkor annyi h a calling range-ünket erősítjük és ez nyilvánvaló okokból jól jöhet később.

    Ha hero statjai, egyenessége számít, akkor villain buta agresszióját is vedd figyelembe, nyilvan tény, hogy legtöbbször xfoldolja a rivert, de egyenes, feszes embertől blöfföt várni turnon azt sosem fog, nincs nagyon mit tenni mint reménykedni h blöfföli a rivert néha.
    Utoljára módosítva: BelaKecske által: 2013. 07. 03. 12:38

  5. #25
    Fanatikus tag Guten3213 avatara
    Csatlakozott
    2010. 03. 31.
    Hely
    Világpolgár
    Hozzászólások
    256

    Alapbeállítás

    Idézet BelaKecske eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Hol mondtam én h magas levelingen vagyon?
    Eleve nem nagyon lenne raise range-em a turnon, főleg nem value-ból, de ha lenne, akkor az riveren is push lesz nyilvan.

    Nem értek egyet azzal a feltételezéssel, hogy nálunk itt mindig A magas flöss lesz, amikor megadunk.
    18/16/5 jatékosnak is van agya, odafigyel az ellenfélre és siman callozhat lazán turnon egy agressziv csoka ellen.

    De üres calling range ellen semmiképpen sem érdemes all in menni, blöffből sem nagyon mert sd kepesek vagyunk többnyire adott szituban. Ha igazat adunk neked és mas előnye nincs a call-nak, akkor annyi h a calling range-ünket erősítjük és ez nyilvánvaló okokból jól jöhet később.

    Nyilvan tény, hogy legtöbbször xfoldolja a rivert, de egyenes, feszes embertől blöfföt várni turnon azt sosem fog, nincs nagyon mit tenni mint reménykedni h blöfföli a rivert néha.
    Fórumon tanusított mentalitásod miatt vagy level10000-en. Az összes általad feladott "érdekes" partynál mindig leveling a válasz. Mutatok is 1 példát Elég csak az előző hsz-edet alapul venni.

    "Nem értek egyet azzal a feltételezéssel, hogy nálunk itt mindig A magas flöss lesz, amikor megadunk.
    18/16/5 jatékosnak is van agya, odafigyel az ellenfélre és siman callozhat lazán turnon egy agressziv csoka ellen. "

    18/16/5-ös játékos ellen minek blöffölni riveren? Ha lazán ad meg hero ebben az esetben, akkor az ellenfelünk tudja, hogy az említett nit kb minden K,Q magas színt chb-olni fog riveren, ergo terítés lesz. SD valuet felesleges itt blöffbe fordítani ellened. Ha meg totál blöffön lenne az ellenfeled, az sem éri meg blöffbe fordítani, mert az esetek 90+%-ban itt nálad A magas szín lesz, és ezt szintén tudja az ellenfeled.

    Semmivel nem fog itt többször blöffölni riveren mint pl hero callozni valamivel 1 emelést... ha 100ból 1X blöfföl a riveren, akkor 100ból 1X meg is fog adni turnon

  6. #26
    PA addict bravesoul avatara
    Csatlakozott
    2007. 12. 13.
    Hely
    J.
    Hozzászólások
    2.496

    Alapbeállítás

    Ha hajlamos szar bluffokre és bluffcatchekre, akkor szerintem a kis(min) raise turnon.

    turn checkback is jó játék lehet szerintem.

    call szerintem nagyon(!) faceup, sosincs a turn "bet 12.5 a 15$-os potba" rangeünkben set és szerintem kis flush sem. (bár szerintem ez a betsize kifejezetten nagy ebben a spotban)
    It's just a ride.

  7. #27
    Újonc
    Csatlakozott
    2010. 12. 28.
    Hozzászólások
    25

    Alapbeállítás

    És mit tennétek, ha callozunk, majd párosodik a board riveren, és erre ő allin megy?

  8. #28
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    Az érdekes partiknál mindig a szerintem legmegfelelőbb megoldást írom le, nem gondolom, hogy felesleges levelingeléssel lenne tele. Bármikor hajlandó vagyok kulturáltan vitázni, elfogadni más véleményeket, amikor tévedtem, azt beláttam. Nem hiszem, hogy ennél többet tehetnék még.

    valuebetelünk turnon, sztem oké a size, lehet ilyet hívni mindennel. lehetne 10usd is, de nincs nagy különbség sztem. Nem sajat handem, en is kisebbet hívnek vmivel.

    amúgy xback nem lenne rossz ellene valszeg ja, bár a blöffcatch tendencia meg nyilvan a vbet mellett szól, figyelembe véve h eddig egyenesek voltunk, xback lehet jobb lesz.

    a minraise talán nem faceup illetve kevésbé faceup mint a call? Kétlem h arra inkább blöffölne mint call után riveren, persze lehet, v callozhatja flössel, mindenesetre a pushnál jobb lesz vmivel.

    az h turnon tönkremegy random flössel sztem nagyon optimista feltételezés, blöffre nagyobb az esély riveren ez szinte biztos, főleg mert 10ből 9szert nem flöss van nála a turnon.

    De maradhatunk annyiban, hogy nem értünk egyet, te úgyis azt mondod h tök mind1, szóval nem tartod rossznak a megoldásom
    Utoljára módosítva: BelaKecske által: 2013. 07. 03. 13:33

  9. #29
    Fanatikus tag Guten3213 avatara
    Csatlakozott
    2010. 03. 31.
    Hely
    Világpolgár
    Hozzászólások
    256

    Alapbeállítás

    "mert 10ből 9szert nem flöss van nála a turnon."

    Nah látod, ez megint level 10000000000000000. Hogy jött ez ki?

    "te úgyis azt mondod h tök mind1, szóval nem tartod rossznak a megoldásom"

    Pff....

    "az h turnon tönkremegy random flössel sztem nagyon optimista feltételezés"

    Az, hogy riveren blöfföl, vagy random flösst (v)betel az nem optimista feltételezés?

  10. #30
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    Idézet Guten3213 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    "mert 10ből 9szert nem flöss van nála a turnon."

    Nah látod, ez megint level 10000000000000000. Hogy jött ez ki?

    Nem azért, de nem te mondtad h ha megadunk turnon akkor általában A magas flössünk lesz?
    Miért gondolod, hogy akkor lesz nála flöss turnon?

Oldal: 3 / 6 ElsőElső 12345 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •