Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (11) összesen
Like Tree1Likes

Téma: Turbo MTT

  1. #1
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2013. 03. 28.
    Hozzászólások
    67

    Alapbeállítás Turbo MTT

    Sziasztok!

    Nemrég kezdtem el kicsit többet foglalkozni a pókerrel, MT SNG-ket és MTT-ket játszom azokat is leginkább turbokat micro limiten, és ezzel kapcsolatban merültek fel kérdéseim, olvasgattam a fórumon hogy eléggé megosztott hogy ki szereti a turbo MTT-ket és ki nem mivel énis már látom hogy tényleg amit sokan irtak push/fold játék nagyjából az egész.

    A problémáim vagy hát kérdéseim hogy pl: a verseny elején első második vakszinten rendszeresen találkozom olyannal hogy mondjuk 1500 zsetonból kapok valami AJo+ lapot, ugye 75 BB deepen vagyunk első vakszinten és erre eddig a megszokott 3-4 vakot emeltem kezdetben, de azt a 9 fős asztalon kb 5-en callolták, mostmár inkább olyan 8-10 BB-t emelek de még így is van hogy lecallolják 3-4en és egy blank floppon meg megvagyok lőve mert 3-4 ember ellen nemtudok cbetelni.
    Jobb lenne itt alapból pusholni már a játék ezen szakaszán?

    Illetve a másik amikor már tényleg beérünk ebbe a push/fold szakaszba, ilyen 10-15 BB körül vagyok, rendszeresen ütközöm olyan problémába hogy mondjuk EP-ben ülök és kapok egy A6o-A10s-ig, KQo, és nem tudom mit kezdjek velük, mostanában leginkább minraise/foldolni szoktam velük ha valaki visszatolja mert azt gondolom ezeket a lapokat sokszor fogják dominálni, viszont alapból nem akarom eldobni persze ha shortstack vagy ha valakitől láttam már olyat ami miatt callolnám akkor call.
    Itt a kérdésem hogy ez így jó vagy push vagy alapból fold? illetve mondjuk ha 8 BB deepen vagyunk akkor ugyanebben a szituban mi a helyes játék?

  2. #2
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2009. 06. 16.
    Hozzászólások
    756

    Alapbeállítás

    Javaslataim:

    1. Semmiképpen se emelj első vakszinten 8-10 nagyvakot. De tényleg. Semmilyenben.

    2. Az all-in még egy fokkal jobb lépés, pont azért, mert akkor legalább a blank flopon nem fogsz nehéz helyzetbe kerülni. AJ-val speciel semmiféleképpen, AQ-val talán, AK-val nyomhatod, ha kényelmetlenül érzed magad postflop. FONTOS, hogy ezzel rengeteg értéket fogsz veszíteni, de legalább nem annyit, mint 8-10 BB pre emeléssel

    3. Amennyiben tényleg kellemetlenül érintenek a postflop döntések, egyszerűen hagyd ki ezt a szakaszt, játssz nagyon feszesen. JJ+ párokkal és AK-val avatkozz játékba. (Itt fontos hozzátenni, hogy közben veszettül tanuld a megfelelő játékot)

    4. 10-15 nagyvakkal ne nagyon minraise-foldolj, bár nem vagyok turbo mtt-játékos, de ATs-el és KQ-val a felsoroltak közül told be.

    5. 8BB deepen meg már kb. minden ászos lappal.

  3. #3
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2013. 03. 28.
    Hozzászólások
    67

    Alapbeállítás

    A postflop döntések alapból azt gondolom annyira nem érintenek kellemetlenül, eltudom engedni azt amit kell azzal úgy gondolom nincs akkora bajom még ezeken a szinteken főleg hogy elég őszinte játék van, de akkor ezekszerint mi lenne a jobb játék ha simán emelnék 3-4 nagyvakot kicsit izolálnék és multiway potban ha nem talál el a board akkor feladnám?

  4. #4
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2009. 06. 16.
    Hozzászólások
    756

    Alapbeállítás

    Persze! Az első szinteken ezzel olyan kevés zsetont veszítesz, amit később egy steal-lel többszörösen visszaszerzel.
    hooc likes this.

  5. #5
    PA addict naggeri avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    3.367

    Alapbeállítás

    Idézet hooc eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!


    A problémáim vagy hát kérdéseim hogy pl: a verseny elején első második vakszinten rendszeresen találkozom olyannal hogy mondjuk 1500 zsetonból kapok valami AJo+ lapot, ugye 75 BB deepen vagyunk első vakszinten és erre eddig a megszokott 3-4 vakot emeltem kezdetben, de azt a 9 fős asztalon kb 5-en callolták, mostmár inkább olyan 8-10 BB-t emelek de még így is van hogy lecallolják 3-4en és egy blank floppon meg megvagyok lőve mert 3-4 ember ellen nemtudok cbetelni.
    Jobb lenne itt alapból pusholni már a játék ezen szakaszán?


    próbálj meg pókerezni 75bb-vel és ne pusholgatni. szerintem.
    Mert egy ismerősöm aki a psnél dolgozik azt mesélte, hogy psnél már regisztrációnál eldöntik ki lesz nyerő és ki bukó! Hiába vagy jó játékos ha 2% flop esély után riverre mákolnak! Amugy néztem pár magyart akit istenítenek psen, hát ők is tolják be mindennel

  6. #6
    Fáradhatatlan grinder kriispirolls avatara
    Csatlakozott
    2010. 08. 20.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    783

    Alapbeállítás

    Azokon a flopokon amik el fognak talalni 10bb-t emelj, ami nem ott eleg a 3x.
    ''All-in helyzetekben overpárokkal mutatás után furcsa dolgok történnek velem.''

  7. #7
    Őstag
    Csatlakozott
    2007. 07. 03.
    Hely
    Fótliget
    Hozzászólások
    1.461

    Alapbeállítás

    Idézet NitroHUN eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Persze! Az első szinteken ezzel olyan kevés zsetont veszítesz, amit később egy steal-lel többszörösen visszaszerzel.
    És azt se feljetsd el, hogy aki megadja a Q7-el három utcán át mert talált egy hetest, az ugyanígy meg fogja adni az esetek azon 30%-ában amikor te találtál egy Jt. Szóval inkább az legyen a módosítás, hogy TPTK-val sokkal jobban toljad, mint értelmes játékosok ellen tennéd.

  8. #8
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2008. 06. 05.
    Hozzászólások
    547

    Alapbeállítás

    1.Akkor már kérdezek én is. 180 fős turbónál 10-15 BB-s stackkel AT+, any broadway, any pair, és SC-kel jó a push? Pozíció és a BB szám szerint módosítva. ( tehát elölről kicsit szűkebben főleg 15BB-vel) CO, BU körül meg már az összes A-val bővítve?

    2. Hátulról történő reg pushra milyen rangedzsel lehet callolni SB, BB ről? Tudom nagyon szitu függő, de az esetek nagy részében nincs semmi plusz infó, csak kb h reg vagy nem.

    3. 2. kérdés nem reg push esetén?

    4. Első két vakszinten SC-kel pocketekkel gyenge broadwayekkel mi a játék? Próbálkozom mindenfélével csak azért.

    5. A játék közepe táján megerősödve, 25-30 BB-vel mögöttünk esetleges resteal, vagy push stackekkel gyengébb broadwayekkel, AT-szerű lapokkal érdemes a 2bb-s lopás, illetve pushra mi a teendő?

    Tudom nagyon jól h rengeteg kérdésre a válasz az h szitu, meg ellen függő,meg dinamika meg ilyenek de nagyrészt úgysincs semmi infó az ellenről, és nagyon dinamikáról sem lehet beszélni a nagyrészt push/fold játéknál.

    Előre is kösz a válaszokat.

  9. #9
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2013. 03. 28.
    Hozzászólások
    67

    Alapbeállítás

    PokerStars - $1+$0.25+$0.10|300/600 Ante 50 NL - Holdem - 9 players
    Hand converted by PokerTracker 4


    BTN: 8.5 BB (VPIP: 33.33, PFR: 10.00, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 12)
    Hero (SB): 25.86 BB
    BB: 13.75 BB (VPIP: 33.33, PFR: 16.67, 3Bet Preflop: 33.33, Hands: 6)
    UTG: 21.65 BB (VPIP: 25.00, PFR: 12.50, 3Bet Preflop: 50.00, Hands: 8)
    UTG+1: 5.17 BB (VPIP: 20.83, PFR: 4.35, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 24)
    UTG+2: 12.13 BB (VPIP: 5.00, PFR: 0.00, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 20)
    MP: 24.25 BB (VPIP: 43.48, PFR: 9.09, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 24)
    MP+1: 11.83 BB (VPIP: 29.17, PFR: 17.39, 3Bet Preflop: 14.29, Hands: 24)
    CO: 21.68 BB (VPIP: 26.09, PFR: 22.73, 3Bet Preflop: 25.00, Hands: 24)


    9 players post ante of 0.08 BB, Hero posts SB 0.5 BB, BB posts BB 1 BB


    Pre Flop: (pot: 2.25 BB) Hero has A:diamond: 3:diamond:


    fold, fold, fold, fold, fold, fold, BTN raises to 2.5 BB, fold, BB calls 1.5 BB


    Flop: (6.25 BB, 2 players) 8:spade: 7:spade: 7:club:
    BB bets 11.17 BB and is all-in, BTN calls 5.92 BB and is all-in


    Turn: (18.08 BB, 2 players) 8:heart:


    River: (18.08 BB, 2 players) A:club:


    BB shows 2:club: 4:diamond: (Two Pair, Eights and Sevens) (Pre 34%, Flop 21%, Turn 14%)
    BTN shows T:diamond: Q:spade: (Two Pair, Eights and Sevens) (Pre 66%, Flop 79%, Turn 86%)
    BTN wins 9.04 BB
    BB wins 9.04 BB

    na ezek azok a handek amiket nem nagyon tudok hova tenni , ezt simán ellehetett engedni vagy adható lett volna?

  10. #10
    Kitiltva
    Csatlakozott
    2011. 06. 29.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.063

    Alapbeállítás

    ízi fold nálam, de igazán konvertálhatnál normális hendeket

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •