Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (16) összesen
Like Tree8Likes

Téma: Mennyire célravezető folyamatosan oddsok alapján dönteni?

  1. #1
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2012. 09. 24.
    Hozzászólások
    73

    Alapbeállítás Mennyire célravezető folyamatosan oddsok alapján dönteni?

    Még kezdő vagyok és tegnap belefutottam az odds témakörbe. A számításokkal különösebb gondom nincs, viszont nem teljesen értem az értelmét.

    Az hand odds számításnál miért nem vesszük figyelembe a többi játékos zárt lapjait?
    Milyen helyzetekben érdemes odds alapján dönteni (csak outra várva)?

    Ami leginkább érdekelne az a pot odds, mi az értelme van?

    "A pókerben, a pot odds a pot méretének és egy esetleges call árának az aránya. Például, ha a pot $100 és egy játékosnak $10-t kell megadnia, hogy játékban maradjon, a pot odds 100 az 10-hez = 10 az egyhez (jelölése 10:1)."

    Ez esetben mit takar a 10:1? Miben befolyásolja a nyerési esélyünket?

    Több helyen is rákerestem és utána olvastam, de a legtöbb helyen csak a számításokat írják le. Lehet, hogy magától értődőnek kellene lennie és most csak fogjátok a fejeteket, hogy lehetek ennyire hülye, de tényleg képtelen vagyok rájönni.
    Bocsánat, ha lefárasztottalak.

  2. #2
    Team Hero S0nnyB1ack avatara
    Csatlakozott
    2012. 03. 25.
    Hely
    Ózd
    Hozzászólások
    1.657

    Alapbeállítás

    Amikor játszol egy partit valamilyen elképzelésednek kell lennie arról, hogy milyen lapok lehetnek ellenfelednél amivel így játszhat, milyen a range. A range ellen az adott lapoddal bizonyos százalékban fogsz nyerni. Ha ez a százalék nagyobb mint a potodds, akkor függetlenül az aktuális parti kimenetelétől a call-al hosszútávon profitot fogsz termelni.

    A fenti példánál maradva 100$ os potba kell megadnod 10$-t. Ha a lapod esélye ellenfeled range ellen több mint 10% ,mondjuk 30% akkor plusszos a call, ha nincs 10% akkor mínuszos lesz .

    Idézet lussef eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Milyen helyzetekben érdemes odds alapján dönteni (csak outra várva)?
    Minden döntésnél figyelembe kell venned az oddsokat. A döntéseidet még más dolgok is befolyásolják majd, az ellenfél tendenciái, közös history, az asztal dinamikája stb. Más lapokkal lehet egy aggro majom river potbetjét callolni mint egy nitét, de a potodds ugyanakkora.
    Utoljára módosítva: S0nnyB1ack által: 2013. 07. 07. 09:20

  3. #3
    Őstag jak1 avatara
    Csatlakozott
    2012. 07. 30.
    Hozzászólások
    1.399

    Alapbeállítás

    Jól mondja a S0nny fiú! Azt még mindenképp hozzátenném, hogy minden valószínűségi függvény a végtelenbe tart és úgy válik bizonyítottá. Döntsd el, hogy milyen szinten szeretnél játszani, mert ha kb havi 30k leosztásnál kevesebbet játszol, akkor csúnyán el tud bánni a matek az emberrel. (még úgy is)

  4. #4
    PA addict Holdenper avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 30.
    Hely
    BP
    Hozzászólások
    3.627

    Alapbeállítás

    Szerintem célravezető.

    Például ha riveren 1000-be kell 50-et megadnom, és a board 5678T, akkor 32o-val is megadok, mert olyan jó oddsot kapok, és 20-ból egyszer tuti blöfföl.

    Viszont ha 100-ba betelnek 100000-et, és second nutsom van még azt is dobom...még akkor is, ha előttem csak 50 zseton van
    Romsy likes this.
    Mooshoo: he's repping the jackson five
    Mooshoo: don't hate

  5. #5
    PA addict
    Csatlakozott
    2010. 04. 20.
    Hely
    Debrecen
    Hozzászólások
    4.865

    Alapbeállítás

    Idézet Holdenper eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szerintem célravezető.

    Például ha riveren 1000-be kell 50-et megadnom, és a board 5678T, akkor 32o-val is megadok, mert olyan jó oddsot kapok, és 20-ból egyszer tuti blöfföl.

    Viszont ha 100-ba betelnek 100000-et, és second nutsom van még azt is dobom...még akkor is, ha előttem csak 50 zseton van
    privát coachingot vállalsz?
    naggeri, Holdenper, borg1r and 1 others like this.
    Ami nem öl meg, az idegileg felb@sz!

  6. #6
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2007. 07. 19.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    664

    Alapbeállítás

    Idézet Holdenper eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szerintem célravezető.

    Például ha riveren 1000-be kell 50-et megadnom, és a board 5678T, akkor 32o-val is megadok, mert olyan jó oddsot kapok, és 20-ból egyszer tuti blöfföl.

    Azért én 32o-val még "a jó odds" miatt sem adnék itt meg. :-)
    Legfeljebb infószerzésért.

  7. #7
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2008. 12. 01.
    Hozzászólások
    208

    Alapbeállítás

    > Az hand odds számításnál miért nem vesszük figyelembe a többi játékos zárt lapjait?

    Mert nem számítanak.

    Tfh. 9 outod van. Ismered a flopot, a turnt + a saját két lapodat. Marad 46 ismeretlen lap. Legyen a játék 9handed, ergo a többieknél van 16 lap, a pakliban pedig 30. Lehet, hogy a pakliban 0 outod van, az is lehet, hogy 9, de általában a többieknél lesz 3, a pakliban pedig 6. A 6/30 pedig gyakorlatilag ugyanannyi, mint a 9/46.

  8. #8
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2008. 12. 01.
    Hozzászólások
    208

    Alapbeállítás

    Idézet Holdenper eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Például ha riveren 1000-be kell 50-et megadnom, és a board 5678T, akkor 32o-val is megadok, mert olyan jó oddsot kapok, és 20-ból egyszer tuti blöfföl.
    Engem egyszer tényleg blöffcatcheltek 3 magassal, lehet, hogy pont te voltál.

  9. #9
    Őstag jak1 avatara
    Csatlakozott
    2012. 07. 30.
    Hozzászólások
    1.399

    Alapbeállítás

    Idézet ellenseg eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    > Az hand odds számításnál miért nem vesszük figyelembe a többi játékos zárt lapjait?

    Mert nem számítanak.

    Tfh. 9 outod van. Ismered a flopot, a turnt + a saját két lapodat. Marad 46 ismeretlen lap. Legyen a játék 9handed, ergo a többieknél van 16 lap, a pakliban pedig 30. Lehet, hogy a pakliban 0 outod van, az is lehet, hogy 9, de általában a többieknél lesz 3, a pakliban pedig 6. A 6/30 pedig gyakorlatilag ugyanannyi, mint a 9/46.
    Egyébként pedig abszolút figyelembe vesszük!! Itt alapvetően valami félreértés lehet a kérdezőnél!

  10. #10
    Moderátor / Pro Team tag Tir-X avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 03.
    Hozzászólások
    3.614

    Alapbeállítás

    Idézet lussef eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ami leginkább érdekelne az a pot odds, mi az értelme van?
    Az az értelme, hogy minuszos és pluszos megadások között segít majd különbséget tenni.

    Tegyük fel, hogy kimész a térre a nagypapikhoz sakkozni egyet. Megnézel pár játszmát, de baromira ügyesnek tűnnek, úgy tippeled, hogy 4-ből 1 játszmát megnyerhetsz. Ők persze nagymenők már, és pénzben játszanak, akkor ülhetsz le velük, ha Te is dobsz a közösbe. Ha kemény 100 magyar fortintot bedobsz, és az ellenfeled is, akkor ugye 100-at kockáztatsz, hogy visszanyerhess 200-at, 50% lesz az oddsod (mint egy pot odds számítás, ahol 100-as kasszába kell megadnod még 100-at, így lesz 200).

    Viszont Te úgy becsülted, hogy 25%-ban fogsz nyerni. Ez azt jelenti, hogy minuszt fog termelni hosszútávon a papikkal a játék, kivéve, ha valahogy jobb oddsot tudnál teremteni magadnak. mondjuk ő 300 Ft-ot rakjon be, Te meg csak 100-at, ekkor már 25% lesz a "pot oddsod", tehát nem termelsz legalább minuszt. Ha ő 500-at tesz be, Te meg csak 100-at, akkor pluszt termeltél. Vagy ha a korábbi 300-100 felállással maradunk, de valami gyengébb ellen játszol, tehát többször leszel jó, akkor is pluszt termelhetsz.

    Egy leosztásban ugye ott a pot odds, plusz ott van az, hogy hányszor leszel jó. Hányszor esnek le az outjaid majd a következő utcán.

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •