Oldal: 24 / 25 ElsőElső ... 1422232425 UtolsóUtolsó
Eredmény: 231 - 240 (247) összesen
  1. #231
    Idegen
    Csatlakozott
    2012. 10. 24.
    Hozzászólások
    3

    Alapbeállítás

    Hali, olyan problémám lenne, hogy Nem tudok törölni a HM ből handeket, mert előtte "Database Vacuum" kell.
    elkezdtem a vacuumot, de ezt a hibaüzenetet dobja ki:
    "ERROR: invalid page header in block 324942 of relation base/16397/747962"

    erre a HM oldalon ezt a választ kaptam:
    "You can try to REINDEX the database... but normally this is the sign of a corrupt database, where you should reimport your hands into a new empty database. "


    Mi tévő legyek....és azt hogyan kell csinálni?
    Jelenleg 50G a mappám és már ideje lenne handeket törölni, de nem enged.

    Olyanon gondolkodtam, h törlöm a HMet és újrarakom, akkor törlődik az az 50G?

    köszi

  2. #232
    Fanatikus tag zavoka avatara
    Csatlakozott
    2009. 10. 03.
    Hely
    Tolcsva
    Hozzászólások
    327

    Alapbeállítás

    Idézet 159951123 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Hali, olyan problémám lenne, hogy Nem tudok törölni a HM ből handeket, mert előtte "Database Vacuum" kell.
    elkezdtem a vacuumot, de ezt a hibaüzenetet dobja ki:
    "ERROR: invalid page header in block 324942 of relation base/16397/747962"

    erre a HM oldalon ezt a választ kaptam:
    "You can try to REINDEX the database... but normally this is the sign of a corrupt database, where you should reimport your hands into a new empty database. "


    Mi tévő legyek....és azt hogyan kell csinálni?
    Jelenleg 50G a mappám és már ideje lenne handeket törölni, de nem enged.

    Olyanon gondolkodtam, h törlöm a HMet és újrarakom, akkor törlődik az az 50G?

    köszi

    Holdemmanagger-->options-->Settings-->Purge Hands-->kiválasztjuk(cash or tourney)
    -->beállítjuka dátumot, hogy mettől meddig törölje a handeket-->katt Purge Hands (ok)
    Ezután PostreSQLazon belül PGAdminIII.--> bal felül katt PostgreSQL (localhost:5432)
    -->jelszó postgrespass-->Databases-->holdemmanagger (jobb klikk)-->maintenance és kipipáljuk,hogy
    VAcum és FULL (ok)

  3. #233
    Tag
    Csatlakozott
    2008. 08. 04.
    Hely
    Győr
    Hozzászólások
    111

    Alapbeállítás PostgreSQL indítási probléma

    Ma reggel próbáltam indítani, a Hm1-et és PT4-et.
    De ezt a hibaüzenetet kaptam:
    The following error occurred when trying to open database: Failed to establish a connection to 127.0.0.1.

    A probléma az, hogy nem indul el a postgre-sql program.

    Néztem a Vezérlőpult ,Felügyeleti eszközök, Szolgáltatásnál és ott a program állapotánál nem ír ki semmit.

    Probáltam manuálisan indítani, de ezt a hiba üzenetet kaptam:
    A windows nem tudja elindítani a potgresql 8.4 szolgáltatást ezen a helyen: Helyi számítógép.
    Hiba:1053: A szolgáltatás nem válaszol időben az indítási vagy vezérlési kérésre.

    Találkozott már valaki ezzel a hibávan?
    Mi lehet a megoldás?

    Előre is köszi.

  4. #234
    Tag Prof.B. avatara
    Csatlakozott
    2010. 01. 06.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    142

    Alapbeállítás

    Sziasztok! Van egy olyan gondom, hogy a C: meghajtót annak idején túl kicsire méreteztem, nem számoltam a PostgreSQL igényeivel. Hiába törlöm a logokat, most már csak 1.3 Gigám van, bármikor újra betelhet a gép. A PostgreSQL 9 gigát foglal. Van két adatbázis is benne, mert volt, hogy a HM1 szétomlott. Viszont a régit nem tudom eltüntetni, nem találok ilyen opciót sehol. 3 opciót látok, ami segíthetne, de technikailag egyiket sem tudom, hogy és mivel oldjam meg. Tudnátok tanácsot adni?
    1.) C: partíció növelése a D: rovására, úgy, hogy ne sérüljön semmi
    2.) a fölösleges adatbázis törlése (fogalmam sincs hol van, csak a HM-ből tudom elővarásolni, de onnan nem láttam, hogy törölhető lenne)
    3.) A Postresql átmozgatása valahogy a D: meghajtóra.
    Akármelyikre is tudsz válaszolni, előre is köszönöm!

  5. #235
    Újonc
    Csatlakozott
    2010. 03. 22.
    Hely
    nyh
    Hozzászólások
    35

    Alapbeállítás

    google-be írd be hogy: adatbázis áthelyezése másik meghajtóra
    itt a második link

  6. #236
    Újonc
    Csatlakozott
    2009. 05. 18.
    Hozzászólások
    24

    Alapbeállítás

    Idézet Prof.B. eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok! Van egy olyan gondom, hogy a C: meghajtót annak idején túl kicsire méreteztem, nem számoltam a PostgreSQL igényeivel. Hiába törlöm a logokat, most már csak 1.3 Gigám van, bármikor újra betelhet a gép. A PostgreSQL 9 gigát foglal. Van két adatbázis is benne, mert volt, hogy a HM1 szétomlott. Viszont a régit nem tudom eltüntetni, nem találok ilyen opciót sehol. 3 opciót látok, ami segíthetne, de technikailag egyiket sem tudom, hogy és mivel oldjam meg. Tudnátok tanácsot adni?
    1.) C: partíció növelése a D: rovására, úgy, hogy ne sérüljön semmi
    2.) a fölösleges adatbázis törlése (fogalmam sincs hol van, csak a HM-ből tudom elővarásolni, de onnan nem láttam, hogy törölhető lenne)
    3.) A Postresql átmozgatása valahogy a D: meghajtóra.
    Akármelyikre is tudsz válaszolni, előre is köszönöm!
    Pgadmin, azon belül ha rákattintasz az adatbázisra, és azon belül is a táblára akkor villáskulcs forma ikon aktív lesz, ott "vacuum" és full.
    Itt tudsz törölni adatbázist is egyébként.

  7. #237
    Tag Prof.B. avatara
    Csatlakozott
    2010. 01. 06.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    142

    Alapbeállítás

    Köszönöm a segítséget! Az adatbázis átmozgatás kisebb bonyodalmak után, de sikerült. Csináltam egy vacuumot is és a fölös adatbázist is töröltem, bár így is maradt 8.6 gigás az adatbázis, azaz 400 mega szabadult fel ezzel mindössze.

  8. #238
    Újonc
    Csatlakozott
    2012. 09. 29.
    Hely
    győr
    Hozzászólások
    34

    Alapbeállítás

    sziasztok.letöltöttem a HM2 próbaverziót használtam is, aztán leszedtem a poker trackert is és azóta nem tudom használni HM-et. ezt írja ki: The postgreSQL service cannot be found.please start the service and click. A start service részre pedig nem tudok kattintani. van vmi megoldás erre?

  9. #239
    PA addict
    Csatlakozott
    2010. 04. 09.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    3.478

    Alapbeállítás

    Idézet kriszand1 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    sziasztok.letöltöttem a HM2 próbaverziót használtam is, aztán leszedtem a poker trackert is és azóta nem tudom használni HM-et. ezt írja ki: The postgreSQL service cannot be found.please start the service and click. A start service részre pedig nem tudok kattintani. van vmi megoldás erre?
    Próbáld meg megkeresni a postgresql mappáját a start menüben és ha van olyan, hogy start server, akkor indítsd el!

  10. #240
    Újonc
    Csatlakozott
    2012. 09. 29.
    Hely
    győr
    Hozzászólások
    34

    Alapbeállítás

    windows 8 van a gépemen, szóval a start menü nem létezik
    Idézet BT86 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Próbáld meg megkeresni a postgresql mappáját a start menüben és ha van olyan, hogy start server, akkor indítsd el!

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •