Oldal: 1 / 3 123 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (28) összesen
Like Tree14Likes

Téma: Érdekes póker partik - 2013. 07. 21

  1. #1
    Akadémia bölcse
    Csatlakozott
    2007. 02. 15.
    Hozzászólások
    5.830

    Alapbeállítás Érdekes póker partik - 2013. 07. 21

    Lapok:
    Játék: NLHE CG 6
    max
    Játékosok: 6 fő
    Pozició: BB
    Kis vak: $0.15
    Nagy vak: $0.30

    Online pókerezel egy 6max cash game asztalon NL30-on, amikor dobások után a gombon ülő maniac játékos $1.20-ig emel, amire a kisvakban ülő regulár $4-ig 3betel. A maniac játékosról 1,8K handed van és 53/30/10-et játszik, BTN pozícióból 69%-ban emel, 48%-ban dob 3-betre, és 36%-ban 4-betre. A regulár 19/15/7-es statisztikája van. Kisvakból 8%-ban 3-betel és 57%-ban dob 4-betre.Róla 8000 handed gyűlt össze. Te a nagyvakon ülsz Q Q lapoddal. Mit teszel?


    Tovább a partihoz

  2. #2
    Őstag
    Csatlakozott
    2011. 12. 21.
    Hozzászólások
    1.841

    Alapbeállítás

    örömmel látom hogy senki se dobta

  3. #3
    Tag
    Csatlakozott
    2010. 03. 22.
    Hely
    pécs
    Hozzászólások
    103

    Alapbeállítás

    A maniac-nak könnyű all in-call, viszont a regulárnak miért kell megadni az all in-t?
    A reg miért vitézkedne pozíción kívül 3 bettel egy maniac ellen? Arról nem ír a feladat, hogy minket minek lát a regulár.
    Tételezzük fel, hogy szintén maniac-nak. Ebben az esetben (sztem) kizárható a light 3bet. Első beszélőként nem fogja kellemetlen helyzetbe hozni magát postflop 2 ember ellen.
    Feszesnek: ekkor valószínű a light 3bet.
    Ennél a verziónál maradva: Mivel tudja, hogy feszesek vagyunk, így a 9 dolláros 4 betünket igencsak erősnek érezheti. Így az Ő szemében a mi kezünk a JJ+ AK.
    Nézzük azt a verziót, amikor már tudjuk, hogy dob a maniac. A reg feltételezve a range-ünket már nem JJ+ AK-val fog all int mondani, mivel tudja, hogy feszes image-el már 100%-ban fogjuk callolni az all injét.
    Így az Ő kezébe 5bet all innél a QQ+ AK-t adnám. Ekkor a mi QQ lapunk igencsak hátul van. ["Van egy splitünk, egy coinflipünk, és 2szer AA, KK ellen játszanánk"]
    Én ezért a 9 dolláros bet/fold-ot választottam.
    Remélem érthetően írtam le. Kíváncsi lennék mások véleményére.
    ilane and EKO like this.

  4. #4
    Fáradhatatlan grinder forexnub avatara
    Csatlakozott
    2011. 09. 23.
    Hozzászólások
    508

    Alapbeállítás

    ez sima call, hogy a fisht benntartsuk, postflop nagyon jól játszik a QQ, a fish floppol egy tpt és el is nyertük a pénzét
    +nl30 sztem a cold4bet mindíg QQ+, szóval a reg 5betje ellen lenne kb40%

  5. #5
    Fanatikus tag kisgatyas avatara
    Csatlakozott
    2010. 09. 08.
    Hely
    Kolozsvár
    Hozzászólások
    496

    Alapbeállítás

    Idézet papamsjdsd eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A maniac-nak könnyű all in-call, viszont a regulárnak miért kell megadni az all in-t?
    A reg miért vitézkedne pozíción kívül 3 bettel egy maniac ellen? Arról nem ír a feladat, hogy minket minek lát a regulár.
    Tételezzük fel, hogy szintén maniac-nak. Ebben az esetben (sztem) kizárható a light 3bet. Első beszélőként nem fogja kellemetlen helyzetbe hozni magát postflop 2 ember ellen.
    Feszesnek: ekkor valószínű a light 3bet.
    Ennél a verziónál maradva: Mivel tudja, hogy feszesek vagyunk, így a 9 dolláros 4 betünket igencsak erősnek érezheti. Így az Ő szemében a mi kezünk a JJ+ AK.
    Nézzük azt a verziót, amikor már tudjuk, hogy dob a maniac. A reg feltételezve a range-ünket már nem JJ+ AK-val fog all int mondani, mivel tudja, hogy feszes image-el már 100%-ban fogjuk callolni az all injét.
    Így az Ő kezébe 5bet all innél a QQ+ AK-t adnám. Ekkor a mi QQ lapunk igencsak hátul van. ["Van egy splitünk, egy coinflipünk, és 2szer AA, KK ellen játszanánk"]
    Én ezért a 9 dolláros bet/fold-ot választottam.
    Remélem érthetően írtam le. Kíváncsi lennék mások véleményére.
    qq+,ak range ellen is odds callod van miután 4beteltél. Arról nem is beszélve, hogy ez igy elég pesszimista.
    The credit belongs to the man in the arena.

  6. #6
    Fáradhatatlan grinder The Trooper avatara
    Csatlakozott
    2013. 02. 18.
    Hozzászólások
    654

    Alapbeállítás

    kicsit gondolkoztam a callon, de a 4-bet sokkal jobbnak tűnik, és akkor már 5-bet allint is adni kell.

  7. #7
    PA addict Galambos Tarzan avatara
    Csatlakozott
    2011. 03. 09.
    Hozzászólások
    2.620

    Alapbeállítás

    Idézet forexnub eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ez sima call, hogy a fisht benntartsuk, postflop nagyon jól játszik a QQ, a fish floppol egy tpt és el is nyertük a pénzét
    +nl30 sztem a cold4bet mindíg QQ+, szóval a reg 5betje ellen lenne kb40%
    4bet/pre broke jobb mint a call, főleg a BTN ellen, de nyilván ha a reg pakolja be sem dobnék már.

  8. #8
    Moderátor / Pro Team tag Tir-X avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 03.
    Hozzászólások
    3.614

    Alapbeállítás

    Azért az nem igaz, hogy lesz light3betje a regnek. Tök mindegy, hogy 8% az SB 3betje, itt nem lesz érvényes az overall stat, mert valszeg ő is alkalmazkodik a maniachoz, és nincs értelme light3betelnie. Ehelyett lejjebb viszi a value 3bet rangenek az alját, bár így sem lesz 8% az adott szituban a 3betje, 6% körülre fogja max kitágítani szerintem, a legtöbben még ennyire sem alkalmazkodnak, és 4.5-5% körüli 3betjük lesz itt.

    Persze a megoldással ettől egyetértek, bár én is elgondolkoztam a callon, de azt akkor csinálnám, ha eddig sokszor 4betelt a fish.
    Satukan likes this.

  9. #9
    Őstag
    Csatlakozott
    2011. 12. 21.
    Hozzászólások
    1.841

    Alapbeállítás

    Idézet vadallat eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    örömmel látom hogy senki se dobta
    nem, azóta 3an dobták jönnek a nitek

  10. #10
    Fanatikus tag termin avatara
    Csatlakozott
    2009. 03. 13.
    Hely
    budapest
    Hozzászólások
    309

    Alapbeállítás

    én is 4b/call-oztam, de a magyarázat nem tér ki arra a lehetőségre, h mindketten pusholnak előttünk, ami már azért nem annyira kellemes szitu

Oldal: 1 / 3 123 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •