Oldal: 2 / 3 ElsőElső 123 UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (28) összesen
Like Tree14Likes

Téma: Érdekes póker partik - 2013. 07. 21

  1. #11
    Moderátor / Pro Team tag Tir-X avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 03.
    Hozzászólások
    3.614

    Alapbeállítás

    Idézet termin eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    én is 4b/call-oztam, de a magyarázat nem tér ki arra a lehetőségre, h mindketten pusholnak előttünk, ami már azért nem annyira kellemes szitu
    Ebben az esetben is oddsunk lesz szerintem a callra a 4bet után. Ha pl. a fishnek 99+, AQ+, a regnek pedig JJ+, AK+ ranget adunk, akkor 36% EQ-nk van, ami elég a +EV-s callhoz.
    termin likes this.

  2. #12
    Őstag jak1 avatara
    Csatlakozott
    2012. 07. 30.
    Hozzászólások
    1.399

    Alapbeállítás

    call-t nyomtam. A maniac ilyenkor 100%-ban bent fog maradni, de rengeteg olyan eset lesz (összes pp, Axs stb) amikor 4 bet-elni fog és ott már nem kapunk dobást az all-in-re. Szerintem így több pénz kerülhet be.

  3. #13
    PA addict naggeri avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    3.367

    Alapbeállítás

    "1,8K handed van és 53/30/10-et játszik"

    Mert egy ismerősöm aki a psnél dolgozik azt mesélte, hogy psnél már regisztrációnál eldöntik ki lesz nyerő és ki bukó! Hiába vagy jó játékos ha 2% flop esély után riverre mákolnak! Amugy néztem pár magyart akit istenítenek psen, hát ők is tolják be mindennel

  4. #14
    Fanatikus tag ilane avatara
    Csatlakozott
    2013. 04. 19.
    Hozzászólások
    337

    Alapbeállítás

    Ha a maniac dob és a regulár ellenfél megy 5-bet Allin, akkor valószínűleg a range tetejébe néztél (JJ+, AK), de akkor ez egy cooler szituáció, amit be kell vállalni.

    Ez egy igen valószínű forgatókönyv, de nem értem, hogy ha tudom, hogy cooler vár rám akkor miért akarom bepakolni az összes pénzemet? Egyébként nem hiszem, hogy JJ-vel a reg allin menne itt, a QQ ugye nem túl valószínű, tehát csak monsterek maradnak...

  5. #15
    Moderátor / Pro Team tag Tir-X avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 03.
    Hozzászólások
    3.614

    Alapbeállítás

    Idézet ilane eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    nem értem, hogy ha tudom, hogy cooler vár rám akkor miért akarom bepakolni az összes pénzemet?
    Azért, mert odds% > potodds%, tehát pluszos megadás lesz hosszútávon.

    Egyébként ha JJ-t nem teszünk a rangebe, még akkor is pluszos lesz a megadás, hiszen 9-ig 4beteltünk, 21-et kell tehát megadnunk majd, ha a fish dobott, akkor tőle van bent 1.20, az eff. stack 100bb deep, tehát a pot odds 34.3%.
    QQ+, AK range ellen 40%-unk van.

  6. #16
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2007. 04. 10.
    Hely
    Sliema, Malta
    Hozzászólások
    711

    Alapbeállítás

    Idézet Tir-X eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Azért, mert odds% > potodds%, tehát pluszos megadás lesz hosszútávon.

    Egyébként ha JJ-t nem teszünk a rangebe, még akkor is pluszos lesz a megadás, hiszen 9-ig 4beteltünk, 21-et kell tehát megadnunk majd, ha a fish dobott, akkor tőle van bent 1.20, az eff. stack 100bb deep, tehát a pot odds 34.3%.
    QQ+, AK range ellen 40%-unk van.
    Furcsállom, hogy mindenki csak a (4betet követően) az 5bet callozásával foglalkozik a potodds-ra hivatkozva, mert "potodds call" meg +EV etcetc... miközben a 4bet EV-jét senki sem nézi!!

    Ezzel az erővel 4betelhetünk 32o-val is 60bb-ig, aztán a maradék 40bb-vel mehet a potodds call all time..


    Meg egyébként ameddig nincs kibalanszált (akár value, akár blöff is!) cold 4bet range-ünk, addig nem várnék egy átlag regular ellen nagy gazdagságot QQ-val való cold 4bet/call-tól.
    pszibu, ilane and EKO like this.
    Let's play! No risk no fun!

  7. #17
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2007. 04. 10.
    Hely
    Sliema, Malta
    Hozzászólások
    711

    Alapbeállítás

    Idézet naggeri eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    "1,8K handed van és 53/30/10-et játszik"

    Nicket, illetve PTR statot is kérnék! Ha hoz legalább 2BB-t, akkor benevezek egy coaching-ra nála!
    naggeri likes this.
    Let's play! No risk no fun!

  8. #18
    Moderátor / Pro Team tag Tir-X avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 03.
    Hozzászólások
    3.614

    Alapbeállítás

    Idézet Satukan eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Furcsállom, hogy mindenki csak a (4betet követően) az 5bet callozásával foglalkozik a potodds-ra hivatkozva, mert "potodds call" meg +EV etcetc... miközben a 4bet EV-jét senki sem nézi!!

    Ezzel az erővel 4betelhetünk 32o-val is 60bb-ig, aztán a maradék 40bb-vel mehet a potodds call all time..


    Meg egyébként ameddig nincs kibalanszált (akár value, akár blöff is!) cold 4bet range-ünk, addig nem várnék egy átlag regular ellen nagy gazdagságot QQ-val való cold 4bet/call-tól.
    Azért egy kezemen meg tudom számolni, hány NL50-ig játszó reggel találkoztam, aki életében ránézett a cold4bet %-ra. Mindenki csak overallt néz szinte, úgyhogy kibalanszált cold4bet range itt nem lesz olyan hűde szükséges szerintem
    könnyűhideg4tét-skálája meg alig van ezeken a limiteken valakinek :P

    Azért nem kell ilyen abszurd 32o 60bb-ig példa
    Nyilván nem kell Neked mondanom, hogy nem mindegy, hogy mennyit kockáztatunk a 4bet méretezéssel, mert mondjuk ha 6% körül 3betelt értékért a fazon, és ennek a felével 5betel, azért ne 60bb-t kozkáztassunk azért a dead moneyért, nyilván mind tudjuk, hogy butaság volna, és tök más itt a helyzet.

    Mindettől függetlenül tényleg kérdéses lehet a 4bet EV-je, attól függ a reg mennyire lazított az érték 3betjén itt, sajna valszeg nem sokat, így a dead money nem lesz olyan sok, hogy kompenzálja a veszteséget, amikor bekerülnek a stackek. De a fish kompenzálhatja, ezért sztem elég nehéz itt "számolni" a 4bet EV-jét.
    Satukan likes this.

  9. #19
    Őstag jak1 avatara
    Csatlakozott
    2012. 07. 30.
    Hozzászólások
    1.399

    Alapbeállítás

    Az a baj, hogy a fish-t a legtöbb esetben kizárjuk a 4-bet-tel...

  10. #20
    Őstag
    Csatlakozott
    2010. 01. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.748

    Alapbeállítás

    Általában ha aggrofish jön utánam, inkább nem raiselek...

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •