Oldal: 6 / 11 ElsőElső ... 45678 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 51 - 60 (103) összesen
Like Tree139Likes

Téma: Rosszat tesz a pókernek a fiatal játékosok viselkedése?

  1. #51
    Fanatikus tag bia89 avatara
    Csatlakozott
    2010. 01. 17.
    Hozzászólások
    327

    Alapbeállítás

    Idézet Erwin eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ez azért szarul hangzik és gáz is, hogy a munkádnak mondod a pókert, a póker nem munka, max. ezzel keresel pénzt, de ez nagyon nem munka...egyébként azért igaza van Channingnek, kicsit sokat gondol magáról sok fiatal azt hiszi nyert valamennyi pénzt és akkor ő már egy isten császár pedig csak egy pókeres aki olyasmivel keres pénzt amit szerintem a rendes munkát dolgozók nagyrészt mind lenéznek...
    Mar bocsi de a póker miért ne lenne munka? Es mi számít rendes munkának? Mert tudom, hogy pl sokan lenézik az ügynököket mert az nem rendes munka stb... A póker sem az ezekszerint, ezek nem inkább irigy emrek gondolatai akik ,, rendes " munkát végeznek kevés pénzért? Félre ne érts nem ironikusan mondom, komolyan kérdezem, mert eddig csak ilyen emberek szájából hallottam ezt.
    Jeeeee88 likes this.

  2. #52
    Tag
    Csatlakozott
    2010. 01. 04.
    Hely
    Kiskunfélegyháza
    Hozzászólások
    140

    Alapbeállítás

    szívemből szólsz Máté! kedvtelésből ülök itt napi 10 orat a gép előtt elemzve/játsszva...

  3. #53
    Tag Prof.B. avatara
    Csatlakozott
    2010. 01. 06.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    142

    Alapbeállítás

    Ez nem csak a pókerre igaz. S nemcsak a fiatalokra. Rengeteg az önző, IQ szegény ember. Manapság nem nagyon tudnak viselkedni, s ahogy cselekednek, ahogy élnek, nekik az a normális. A médiából veszik a dilettáns viselkedésmintákat. S hiába magyarázza el az ember nekik, nem értik meg. Nem fognak magukba szállni, elgondolkodni, valószínűbb, hogy leordítják a másik fejét.
    Sajnos a pénzzel, a hatalommal a legtöbben nem tudnak mit kezdeni, rosszul használják. Egyre több az ember, s egyre inkább az önző, törtető emberek kerülnek pozíciókba, így egyre undorítóbb a világunk. Ebben élünk, ehhez kell alkalmazkodni, nem lehet ellene tenni semmit.

  4. #54
    Kitiltva
    Csatlakozott
    2011. 06. 29.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.063

    Alapbeállítás

    Idézet bia89 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Mar bocsi de a póker miért ne lenne munka? Es mi számít rendes munkának? Mert tudom, hogy pl sokan lenézik az ügynököket mert az nem rendes munka stb... A póker sem az ezekszerint, ezek nem inkább irigy emrek gondolatai akik ,, rendes " munkát végeznek kevés pénzért? Félre ne érts nem ironikusan mondom, komolyan kérdezem, mert eddig csak ilyen emberek szájából hallottam ezt.
    munka != pénzszerzési tevékenység.

    munka = értékteremtő tevékenység.

    és ebből egy következmény is származik, mégpedig hogy pénz != érték.

    erre egyébként magadtól is hamar rájönnél, ha valóban érdekelne a válasz! gondolom, nem tekinted munkának a segélyért kuncsorgást, mások átverését, esetleg lopást stb. pedig miért nem? hiszen ezek is pénzszerzésre irányulnak, bizonyos erőfeszítést, sőt, szaktudást is igényelnek!

  5. #55
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2011. 05. 08.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    763

    Alapbeállítás

    Minden szakmában léteznek szakbarbárok, a pókerben is vannak ilyenek. Ők - úgy érzik - ettől lesznek egyre jobbak, ami lehet, hogy (részben)igaz is. A probléma ott van, ha ez a szociális kapcsolataikra ilyen módon hat. Amíg otthon ülnek a monitor előtt, ez nem sok embert érdekel, de amint társaságba mennek, kiütközik.

    Munkahelyemen egyre gyakrabban látom az új fiatal munkatársak körében a szakbarbár viselkedést és az ezzel járó felsőbbrendű, cinikus dumát (20-25 évesek). Pedig legtöbbször elméleti tudásuk közepes, szakmai tapasztalatuk pedig közel sem éri el az idősebb kollegákét (30-40 évesek). Mivel a fiatalabbak vannak kevesebben - megszoksz vagy megszöksz elv alapján - 1-2 év és néhány mindenki számára negatív tapasztalatot követően: visszavesznek az "arcból".

    Az élő pókerben is egyre több lesz a fiatal online szakbarbár, öntörvényű játékos, és előbb-utóbb senki nem fogja őket visszafogni az antiszociális viselkedéstől. Mert egyszerűen nem lesz többség aki visszafogja, ők lesznek a többség.

    Szóval tisztelt pókerből élő pro fórumtársak (akik pénzért mennek játszani és nem beszélgetni):
    Elsősorban a ti érdeketek, hogy élőben és online az asztal mellett tartsátok a hobbi játékosokat. Könnyen lehet, hogy ezért tenni is kellene valamit, és nem lesz elég passzívan, fülhallgatóval a fejen izolálni a limpelőket.
    Utoljára módosítva: thomyca által: 2013. 07. 24. 07:32

  6. #56
    Idegen
    Csatlakozott
    2012. 06. 04.
    Hozzászólások
    19

    Alapbeállítás

    Idézet trixilw eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Olyat még nem láttam ezen a fórumon se most, se régebben, hogy hülye kérdésért valakit leszóltak volna.
    Olyat viszont már igen, hogy folyamatos bad beat sztori és sírás miatt toltak le valakit. Jogosan.
    Barátom dehogyis nem, úgy elküldik az embert itt is melegebb éghajlatra hogy utána már nincs kedve ide írni sem játszani, szóval megy az oltás 1000-el. Itt ezen az oldalon a gyenge játékosokból és még az újoncokból is viccet csinálnak, lehet hogy van 1-2 ember elvétve aki segíti is a gyenge játékosokat jó tanács-csal.

  7. #57
    Fanatikus tag hokuszpoker avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 22.
    Hozzászólások
    352

    Alapbeállítás

    En havonta 1szer viszonylag rendszeresen jarok el elozni. Mintapeldaja vagyok annak a fishnek akinek hal' isten mar tobb penze van mint az adott limithez szukseges bankroll es pusztan azert jarok le, hogy legyen egy kis valtozatossag a hetvegekben, nezzem a 'masszornok jo s...et' es ezert 3 beulot hajlando vagyok ott is hagyni. Mindig van nalam fulhallgato, hogyha valakibol kitor a pokeres zseni, el tudjam muteolni. Arra mindig figyelek, hogy ki oltja a tobbit, mert ok az idegileg gyenge jatekosok akik konnyen tiltre kerulnek es kihasznalhatoak. Ha nekem szolnak be miutan nyerek, az kulon elvezet, mert nemcsak megszivattam a bunkot, hanem lehetosegem nyilik majd minden penzet elvinni, hiszen pikkel ram es velem fog begozolve jatszani. a bunkokra oda kell figyelni, beloluk lehet a magamfajta fishnek elni, nem a regularokbol. Ha ok nem lennenek, akkor szinte eselyem sem lenne nyerni. Engem nem zavarnak a fulhallgatosok, sot, nagyon jo tudni, hogy szinte a homlokukra irjak: en jo vagyok, penzt keresni jottem le, ha velem szallsz partiba, bukni fogsz. Na oket kell kerulni. A blogolonak igaza van, de megis rosszul gondolja. Egy fish nem a bunkoskodas miatt nem megy tobbet, hanem amiatt, hogy meghallja, masok milyen szinten gondolkodnak es igy nincs eselye sok ember ellen nyerni. En akkor nem mennek tobbet, ha baratsagos fiatalok ulnenek korulottem, akik minden menetben velem akarnanak partiba kerulni. Vagy akkor sem mennek, ha eltunnenek a csinos osztolanyok (nem is ertem mi szukseg van ferfi osztokra, de ez mar egy masik topik)
    Utoljára módosítva: hokuszpoker által: 2013. 07. 24. 08:06
    Maxxxika, Katzorka and kry like this.

  8. #58
    PA addict
    Csatlakozott
    2010. 04. 20.
    Hely
    Debrecen
    Hozzászólások
    4.865

    Alapbeállítás

    Idézet pszibu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    munka != pénzszerzési tevékenység.

    munka = értékteremtő tevékenység.

    és ebből egy következmény is származik, mégpedig hogy pénz != érték.

    erre egyébként magadtól is hamar rájönnél, ha valóban érdekelne a válasz! gondolom, nem tekinted munkának a segélyért kuncsorgást, mások átverését, esetleg lopást stb. pedig miért nem? hiszen ezek is pénzszerzésre irányulnak, bizonyos erőfeszítést, sőt, szaktudást is igényelnek!
    Nekem is érdekemben állna ezt munkának beállítani, de ez akkor sem az.
    Igen tudom, sok energiabefektetés megtanulni, grindelni, elemezni, de ez akkor sem munka, és igenis jogosan nézi le egy cégvezető, orvos, vagy akár karosszérialakatos.

    Szoktam magam olyanokkal vígasztalni, hogy jót teszek a Földnek azzal, ha nem szennyezem én is egy gyárral a környezetet, de mondjuk ezt a számítógépet is elő kellett állítani valahogy.
    kidelpiero likes this.
    Ami nem öl meg, az idegileg felb@sz!

  9. #59
    PA addict naggeri avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    3.367

    Alapbeállítás

    szerintem fel van fújva az egész. Hol nem szxrom le 40 évesen hogy egy nyighaj 20 éves esetleg szarba se vesz? Milyen élettapasztalata van ? Kb emberszámba se veszem, nemhogy megsértődjek a megynyilvánulásain. Nem hinném hogy bármit tudhat az életről, valszeg nincs saját családja, lakása, megtakarítása, életcélja (póker persze, lol) felelőssége. A 20 éves többnyire még egy felelőtlen gyerek, nem felnőtt ember. Aki ezen képes besértődni, vagy ebből problémát kreálni magának, annak sok sikert.
    pszibu and Rumjack like this.
    Mert egy ismerősöm aki a psnél dolgozik azt mesélte, hogy psnél már regisztrációnál eldöntik ki lesz nyerő és ki bukó! Hiába vagy jó játékos ha 2% flop esély után riverre mákolnak! Amugy néztem pár magyart akit istenítenek psen, hát ők is tolják be mindennel

  10. #60
    Kitiltva
    Csatlakozott
    2011. 06. 29.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.063

    Alapbeállítás

    Idézet naggeri eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    szerintem fel van fújva az egész. Hol nem szxrom le 40 évesen hogy egy nyighaj 20 éves esetleg szarba se vesz?
    +1000

    á, szerintem irigy vagy!
    naggeri likes this.

Oldal: 6 / 11 ElsőElső ... 45678 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •