Oldal: 2 / 3 ElsőElső 123 UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (23) összesen
Like Tree15Likes

Téma: Fish, Nit, Regulár, Pro....???

  1. #11
    PA addict
    Csatlakozott
    2010. 04. 20.
    Hely
    Debrecen
    Hozzászólások
    4.865

    Alapbeállítás

    Idézet Ice-pocó eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Fish: Olyan játékos, aki érzelem alapú döntéseket hoz az esetek többségében,nem-igazán tudja, mit miért tesz, ha kérdezik, az a válasza, hogy nyerni akar.
    És hanyas a lába?

    Szóval a lényeg, ezek nem szubjektív fogalmak, már előtted leírta Jak, hogy pontosan mit jelentenek, kár ezt tovább ragozni.
    Utoljára módosítva: Maxxxika által: 2013. 07. 24. 09:42
    Ami nem öl meg, az idegileg felb@sz!

  2. #12
    Moderátor / Pro Team tag Tir-X avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 03.
    Hozzászólások
    3.614

    Alapbeállítás

    Idézet Ice-pocó eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Hát igen...Sajnos Én teljesen máshogy értelmezem ezt. Többektől hallottam, hogy így definiálják a regulár-t, mint kifejezést. Pedig ez szerintem téves.
    Maga a szó, szabályozást, fegyelmezést, rendben tartást jelent. Olyan játékosra utal, aki "megregulázza" (fegyelmezi, szabályozza, rendben tartja) a nálánál gyengébb játékosokat. Tisztában van a döntéseivel, érti a logikát, objektívan játszik. Attól, hogy valaki rendszeresen játszik, attól még nem lesz reg. szerintem, vagy eleve rossz a szóhasználat alapból...
    Az angol regular szó fő jelentése nem olyasmi, mint amiket Te írsz, hanem rendszerességet jelent. Ebből adódik az általunk használt regular kifejezés is: rendszeresen játszik.

    A pókerközösségben nyilván továbbfejlődött ez a kifejezés, és már nem szigorúan a rendszeresen játszókra használjuk, hanem inkább azokra, akik ezek közül nem fishek, és van valami fogalmuk a pókerről.

    Erre meg:
    Maga a szó, szabályozást, fegyelmezést, rendben tartást jelent. Olyan játékosra utal, aki "megregulázza" (fegyelmezi, szabályozza, rendben tartja) a nálánál gyengébb játékosokat.
    Elég ritka, hogy az angol nyelv a regular megfelelő alakjait használná szerintem. Konkrétan még soha nem hallottam szerintem h használta volna
    Utoljára módosítva: Tir-X által: 2013. 07. 24. 11:41

  3. #13
    Őstag Ice-pocó avatara
    Csatlakozott
    2013. 05. 01.
    Hozzászólások
    1.014

    Alapbeállítás

    Idézet Tir-X eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Az angol regular szó fő jelentése nem olyasmi, mint amiket Te írsz, hanem rendszerességet jelent. Ebből adódik az általunk használt regular kifejezés is: rendszeresen játszik.

    A pókerközösségben nyilván továbbfejlődött ez a kifejezés, és már nem szigorúan a rendszeresen játszókra használjuk, hanem inkább azokra, akik ezek közül nem fishek, és van valami fogalmuk a pókerről.

    Erre meg:
    Maga a szó, szabályozást, fegyelmezést, rendben tartást jelent. Olyan játékosra utal, aki "megregulázza" (fegyelmezi, szabályozza, rendben tartja) a nálánál gyengébb játékosokat.
    Elég ritka, hogy az angol nyelv a regular megfelelő alakjait használná szerintem. Konkrétan még soha nem hallottam szerintem h használta volna
    latin eredetű, nézz utána Te jobban...De szerintem ezt is moderálni fogják , ahogyan az eddigieket is

  4. #14
    Moderátor / Pro Team tag Tir-X avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 03.
    Hozzászólások
    3.614

    Alapbeállítás

    Nem fogják moderálni, mert semmi de semmi sértőt nem írtam, csak leírtam a gondolataimat.

    Abban igazad lehet, hogy a szó latin eredetű, ezt én nem tudom, de amit használunk pókerben regular szó, az sztem az angol szóból ered. Hiszen Amerikából indult a pókerőrület leginkább, és angolul terjedtek el a pókeres szakkifejezések is. Szóval a regular játékos fogalma az az angolból ered, nem a latinból.
    Utoljára módosítva: Tir-X által: 2013. 07. 24. 13:06

  5. #15
    PA addict Holdenper avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 30.
    Hely
    BP
    Hozzászólások
    3.627

    Alapbeállítás

    Tir+1, az angolból vettük át.
    Regek között van weak (gyenge) reg, aki kis nyerő, vagy BE, de rendszeresen játszik (RB pro/k.rva, stb nevekkel is szokták illetni).
    Van fishreg, aki nagyon gyenge reg, alacsonyabb limiteken is BE, feljebb meg stabil vesztő, sok hibával, de ő is sokat játszik.
    Vannak a nyerő regek, akik korrektül nyernek, és sokat tolják.
    És vannak a topregek, akik a limit legjobb, és legnagyobb nyerő játékosai.

    Fishek szimplán gyenge játékosok, sok hibával. Általában nem tolják rendszeresen, és stabil vesztők (rekreációs játékosoknak, vagy hobbijátékosoknak is szokták őket hívni).

    Pro: Magas szinten, megélhetési formában űzi ezt a játékot (értelemszerűen vagy annyit tolja, olyan RB-vel, hogy BE játékkal is megéri neki, de a többségük nyerő, jó reg, vagy topreg).

    Ezek a kifejezések a játékosok tudására, illetve játék-gyakoriságára utalnak.

    A nit az a játékstílusára, többnyire pejoratív értelemben használják. A nit az, aki túl kevés lapot játszik meg.

    A feszes (tight) játékosok alkategóriája.

    A tight játékosok között még van a TAG, aki nem játszik sok lappal, de azért túl kevéssel sem, és ha játszik, akkor agresszív stílusban teszi.

    Meg a weaktight, aki köülbelül annyira gyakran bocsátkozik partiba, mint a TAG, viszont ezt passzív, félős módon teszi.
    Jul3s4ty and Ice-pocó like this.
    Mooshoo: he's repping the jackson five
    Mooshoo: don't hate

  6. #16
    Őstag Ice-pocó avatara
    Csatlakozott
    2013. 05. 01.
    Hozzászólások
    1.014

    Alapbeállítás

    Idézet Tir-X eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ha ezt moderálnák, akkor most láttatok utoljára Semmi de semmi sértőt nem írtam, csak leírtam a gondolataimat.

    Abban igazad lehet, hogy a szó latin eredetű, ezt én nem tudom, de amit használunk pókerben regular szó, az sztem az angol szóból ered. Hiszen Amerikából indult a pókerőrület leginkább, és angolul terjedtek el a pókeres szakkifejezések is. Szóval a regular játékos fogalma az az angolból ered, nem a latinból.
    Oké. Viszont az előbbieket is pikk-pakk törölték

  7. #17
    Team Hero svajcifiu avatara
    Csatlakozott
    2012. 09. 14.
    Hozzászólások
    1.097

    Alapbeállítás

    Idézet Holdenper eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Tir+1, az angolból vettük át.
    Regek között van weak (gyenge) reg, aki kis nyerő, vagy BE, de rendszeresen játszik (RB pro/k.rva, stb nevekkel is szokták illetni).
    Van fishreg, aki nagyon gyenge reg, alacsonyabb limiteken is BE, feljebb meg stabil vesztő, sok hibával, de ő is sokat játszik.
    Vannak a nyerő regek, akik korrektül nyernek, és sokat tolják.
    És vannak a topregek, akik a limit legjobb, és legnagyobb nyerő játékosai.

    Fishek szimplán gyenge játékosok, sok hibával. Általában nem tolják rendszeresen, és stabil vesztők (rekreációs játékosoknak, vagy hobbijátékosoknak is szokták őket hívni).

    Pro: Magas szinten, megélhetési formában űzi ezt a játékot (értelemszerűen vagy annyit tolja, olyan RB-vel, hogy BE játékkal is megéri neki, de a többségük nyerő, jó reg, vagy topreg).

    Ezek a kifejezések a játékosok tudására, illetve játék-gyakoriságára utalnak.

    A nit az a játékstílusára, többnyire pejoratív értelemben használják. A nit az, aki túl kevés lapot játszik meg.

    A feszes (tight) játékosok alkategóriája.

    A tight játékosok között még van a TAG, aki nem játszik sok lappal, de azért túl kevéssel sem, és ha játszik, akkor agresszív stílusban teszi.

    Meg a weaktight, aki köülbelül annyira gyakran bocsátkozik partiba, mint a TAG, viszont ezt passzív, félős módon teszi.
    na végre... a régi Holdenper visszatért közénk
    Holdenper, Tir-X, balu999 and 1 others like this.

  8. #18
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2010. 11. 28.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    789

    Alapbeállítás

    Idézet Ice-pocó eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Leírom ,Én hogy értelmezem, bár tudom, hogy más tendencia:

    Fish: Olyan játékos, aki érzelem alapú döntéseket hoz az esetek többségében,nem-igazán tudja, mit miért tesz, ha kérdezik, az a válasza, hogy nyerni akar.
    Nit: Olyan játékos, akinek van fogalma a játék elméletéről, türelmes vár a lapokra, nem használ trükköket.
    Regulár: Objektív döntéseket hoz, széles a technikai repertoárja, stratégiai gondolkodásra képes
    Pro: Fő jövedelem forrása a póker! Ebből él.
    Ha már ennyire akkurátusak vagyunk, akkor pl. a negreanu nem pró szerinted? Nem hinném, h a fő jövedelemforrása a póker lenne. amúgy hány év után tört ki belőled vulkánként ez a nagy kérdés?

  9. #19
    Őstag Ice-pocó avatara
    Csatlakozott
    2013. 05. 01.
    Hozzászólások
    1.014

    Alapbeállítás

    Idézet peraspera eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ha már ennyire akkurátusak vagyunk, akkor pl. a negreanu nem pró szerinted? Nem hinném, h a fő jövedelemforrása a póker lenne. amúgy hány év után tört ki belőled vulkánként ez a nagy kérdés?
    Igazad van. Negreanu bevételeinek 90 %-át NFL játékosként keresi és nem is a pókerből gazdagodott meg
    Jul3s4ty likes this.

  10. #20
    Őstag möster avatara
    Csatlakozott
    2012. 04. 08.
    Hozzászólások
    1.822

    Alapbeállítás

    Idézet Ice-pocó eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Igazad van. Negreanu bevételeinek 90 %-át NFL játékosként keresi és nem is a pókerből gazdagodott meg
    csere kjúbí brady mögött, true story
    norb1001 and Jul3s4ty like this.
    ikaszápól dolan!


Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •