Oldal: 2 / 3 ElsőElső 123 UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (22) összesen
Like Tree6Likes

Téma: Érdekes póker partik - 2013. 07. 24

  1. #11
    Őstag jak1 avatara
    Csatlakozott
    2012. 07. 30.
    Hozzászólások
    1.399

    Alapbeállítás

    Jó, közben megbeszéltem magammal a kérdést. A squeeze miatti pot mérete nyilván nem teszi lehetővé, hogy 3 utcát itt még megadjunk anélkül, hogy bekerülne a teljes stack, teljesen rossz line lenne, szó nem lehet itt pot controll-ról.

  2. #12
    Moderátor / Pro Team tag Tir-X avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 03.
    Hozzászólások
    3.614

    Alapbeállítás

    Idézet jak1 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ez alapján felmerül bennem a kérdés, hogy miért fognak többször kiblöffölni call esetén, mint a hivatalos megoldásban szereplő bet esetén??
    Mert a c/c ranged egy elég weak skála, míg a bet ranged sokkal erősebb, 3bet potban, 3way, szendvicsben.
    Plusz miután ezen a boardon 3bet után itt c/c-t játszik a pre 3betelő, sztem onnantól az ellenfél helyén ülve elkönyvelhető, hogy oké, valami gyenge játékosról van szó, aki bizonytalan a lapja erejében. Ettől függetlenül nagy blöffháborúra ebben az esetben sem számítanék azért túl sokszor az ellenfelektől, de nem jó játék itt beállni c/c-ra (semmilyen lappal sztem).
    jak1 likes this.

  3. #13
    Újonc
    Csatlakozott
    2011. 03. 30.
    Hely
    Komarno
    Hozzászólások
    36

    Alapbeállítás

    Az a baj ezekkel a feladvanyokkal h tokre nem mind1 h a kisvak v utg emel-e vissza rank, vagy mindketto, esetleg az egyikuk cold3betel v pushol. Szoval eleg hozzavetoleges a tippunk is mivel sokfele lehetoseg kozul csak nehannyal szamol.
    A kerdesem az egyik lehetseges variaciora vonatkozik: SB check, Hero cbet, UTG folds, SB reraise 3x.
    Na most itt ugye SB -nel lehetnek SC -orok amik ellen nem jo dobni es szerintem weak lesz a jatekunk ha minden ilyen esetben dobni fogunk. Szoval?

  4. #14
    Moderátor / Pro Team tag Tir-X avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 03.
    Hozzászólások
    3.614

    Alapbeállítás

    És melyik SC-k lesznek nála, melyekkel ezt játssza, és elöl vagyunk ellenük?
    Azért kérdem, és nem írom, mert sztem ez rávezet a válaszra

  5. #15
    Újonc
    Csatlakozott
    2011. 03. 30.
    Hely
    Komarno
    Hozzászólások
    36

    Alapbeállítás

    Hat nem sok mindent talaltam: KhQh,AhTh,JhTh,Th9h,7h6h amibol KQ, AT nem tul valoszinu. Ezek ellen van kb. 47% -unk.

  6. #16
    Moderátor / Pro Team tag Tir-X avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 03.
    Hozzászólások
    3.614

    Alapbeállítás

    Így van, tehát mint látod, nem sok, és ami SC-ként berakja, azok erős drawk. Tehát FD +GS minimum, vagy FD+OE, vagy FD+pár.
    Szerintem ha ezekhez hozzávesszük még a két párokat, seteket és esetleg kész sorokat, azok túl sokat nyomnak az EQ számunkra rosszabb irányába.
    Tipikusan vigyázni kell ilyenkor, és nem túlbecsülni a lapunkat, mert a range gyengébbik része ellen picit elöl vagy flip környékén vagyunk, a range erősebb része pedig elég jó EQ-vel ver minket.

  7. #17
    Újonc
    Csatlakozott
    2011. 03. 30.
    Hely
    Komarno
    Hozzászólások
    36

    Alapbeállítás

    Okezsoke, hiszek neked

  8. #18
    Tag
    Csatlakozott
    2010. 05. 29.
    Hozzászólások
    139

    Alapbeállítás

    Egy check/raise ai nem a világ vége sztem.
    Ha dobást kapunk már jó pénzt szedünk be, van bent már pénz, így a flip combó ellen ok, ha setbe rakjuk van azért outunk nekünk is, néha meg azért csak leszünk jók is. Körcsekktől sem fakadunk sírva. Nem hiszem, hogy a bet/foldnál több bb-t vesztünk vele hosszútávon.

    Ez a bet/fold, ez ehh... nemcsak itt, úgy általában. Addig megoldás csak, amíg olyan kedvesek az ellenfeleink, hogy ha rosszabbak callolgatnak, ha jobbak ránkemelnek. Itt akkor már inkább x/f. Csúnya szitu, félünk berakni, akkor inkább ne tegyünk bele több pénzt.
    forexnub likes this.

  9. #19
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2011. 05. 08.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    763

    Alapbeállítás

    Idézet jefffryys eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ... ha setbe rakjuk van azért outunk nekünk is...
    Mennyi? Maximum 6 out. 2db Q és 4 db. T a legjobb esetben. Mínusz, hogy törnön és riveren összesen az esetek kb. 20%-ban legyorsul (pározódik az asztal vagy pókere lesz), amikor is hirtelen 0-ra csökken az out-jaink száma.

    Nincs nálam most pokerstove, de lehet úgy 20-23% esélyed set ellen. Szóval erre nem alapoznék.

  10. #20
    Tag
    Csatlakozott
    2010. 05. 29.
    Hozzászólások
    139

    Alapbeállítás

    Nem erre van alapozva, hanem ez a worst case scenario, ezt kell az összes többinek ellensúlyoznia, és ezt a 20-21%-ot nem szabad úgy tekinteni, mintha 0 lenne.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •