Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (18) összesen
Like Tree19Likes

Téma: Hasznos staking kifejezések

  1. #1
    Szerkesztő/Support GoodGame avatara
    Csatlakozott
    2012. 11. 26.
    Hozzászólások
    481

    Alapbeállítás Hasznos staking kifejezések

    Action – a stake-elésből eladott százalék, amit a játékos eladásra kínál

    Backer – lásd, investor. A backer az a személy, aki befektet egy játékos stake-elésébe. Pl: „A backerem 10 WSOP versenyre stake-elt.”

    Bankroll – A bankroll tipikusan az a pénzösszeg, amit pókerezésre fordítunk. Stake-elés esetén a bankroll az, amit a játékos össze szeretne gyűjteni, míg a backereknek arra az összegre utal, amit játékosok szponzorálására költenének. Pl: „El akarok kezdeni stake-elni játékosokat, ezért összeállítottam egy bankrollt.”

    Cut – A cut arra a százalékos pénzösszegre utal, amit a befektető kap a játékostól a stake-elés végén.

    Degen – A degen arra a játékosra utal, aki elgamblerkedi a pénzét sportfogadásokon vagy kaszinó játékokon. Egy jó eredményekkel rendelkező degen csábító lehet, hogy stake-eljük, de fenn áll a veszélye, hogy átvág minket, vagy elveszti a tőkénket.

    Escrow – Az escrow az a harmadik személy, akit két staker azzal bíz meg, hogy kezelje a befektetésre szánt pénzüket. Akkor lehet rá szükség, ha a két staker nem ismeri egymást, de a harmadik félben mindketten megbíznak.

    Free-Roll (befektető) – Befektetőként akkor beszélünk free-roll-ról, ha a stakelt játékosunk egy nagyot nyer a stake-elés elején, így az eredeti befektetésünk már garantált. Pl: „A sorozat első versenyén final table-re került, ezért mostantól free-roll-on vagyok.”

    Free-Roll (játékos) – Ebben az esetben a szó teljesen más jelentéssel bír, mint megszokhattuk. Arra utal, ha egy befektető nem fizette még ki a részesedését és nem is fogja, ha nem érsz pénzbe, viszont ha pénzbe érsz, akkor követeli, hogy fizesd ki a részét.

    Hendon Mob – A Hendon Mob egy online adatbázis, ahol az élő versenyek eredményeit lehet megtekinteni. A játékosoknak és a befektetőknek egy nélkülözhetetlen forrás a Hendon Mob, mivel ez a legpontosabb módja az élő játék nyomon követésének.

    Investor – lásd, backer. Az investor az a személy, aki befektet egy játékos stake-elésébe.

    Package (csomag) – Amikor egy játékos összeállít egy staking felhívást, ami egynél több versenyt tartalmaz, azt általában package-nek nevezzük.

    Piece – Egy bizonyos százalékra utal, amit egy játékos staking csomagjából lehet venni.

    Player – lásd, stakehorse. A player jelentheti a stakert is és a játékost is, akit stake-elnek.

    Rail Thread – Egy online fórum topik, ahol a stakerek és más játékosok figyelemmel kísérhetik a stake-elt játékos fejlődését, eredményeit.

    Reserve (foglalás) – Akkor használjuk, ha egy lehetséges staker le akar foglalni egy bizonyos százalékot a hirdető játékosból, mielőtt még meghirdetné a csomagját.

    Rolled – Ezt használjuk, amikor átvág minket egy játékos, és lelép a stake-elésre kapott pénzzel.

    Rollover – Ezt a kifejezést használjuk, ha újra beinvesztálunk a játékosba, az aktuális stake-elés befejeztével.

    Scammer – Csaló személy (staker vagy játékos), akiknek negatív hírneve van: nem fizetett a stake-elés végén, vagy ál-stake-elést hirdet és lelép a pénzzel, vagy ha a befektető free-rollozza a játékost (lásd, Free-Roll (játékos)).

    Share – A share a százalékokat jelenti egy játékos stake-eléséből.

    Sheets and Bax – Sheets and Bax két játékosra utal – Eric „Sheets” Haber és Cliff „JohnnyBax” Josephy, akik forradalmasították a játékosok stake-elésének a módját.

    Stable – A stable a stake-elt játékosok csoportjára utal.

    Stakehorse – lásd, player. A stakehorse a stake-elt játékosra utal.

    Swapping Action – A swapping action azt jelenti, amikor két játékos százalékot cserél egymás versenyeiből, ahelyett, hogy fizetnének egymásnak.
    bellaurora likes this.

  2. #2
    PA addict
    Csatlakozott
    2010. 04. 20.
    Hely
    Debrecen
    Hozzászólások
    4.865

    Alapbeállítás

    Én eddig abban a (tév)hitben voltam, hogy a staker a befektető, a backer meg oktat is.
    Ami nem öl meg, az idegileg felb@sz!

  3. #3
    Moderátor / Pro Team tag Tir-X avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 03.
    Hozzászólások
    3.614

    Alapbeállítás

    Idézet Maxxxika eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Én eddig abban a (tév)hitben voltam, hogy a staker a befektető, a backer meg oktat is.
    Én is.

    A szóval játszadozva még úgy is értelmezhető a stakerrel ellentétben, hogy a backer úgymond backer, aki mögötted áll mindenben, oktatás és mindenféle segítség terén is. De rosszul tudtam, mert most megnéztem, és tényleg mindenhol szimpla stakerként hivatkoznak rá

  4. #4
    PA addict iKeksz avatara
    Csatlakozott
    2010. 11. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.273

    Alapbeállítás

    Nálam is ugyanez.

  5. #5
    Moderátor / Pro Team tag danfiu avatara
    Csatlakozott
    2009. 01. 02.
    Hely
    Focustown
    Hozzászólások
    5.674

    Alapbeállítás

    En ugy tudtam a backer az Boris, de peket is jelent.

  6. #6
    Őstag
    Csatlakozott
    2011. 12. 21.
    Hozzászólások
    1.841

    Alapbeállítás

    a degenről nekem ez ugrott be:

  7. #7
    Fáradhatatlan grinder The Trooper avatara
    Csatlakozott
    2013. 02. 18.
    Hozzászólások
    654

    Alapbeállítás

    Idézet Maxxxika eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Én eddig abban a (tév)hitben voltam, hogy a staker a befektető, a backer meg oktat is.
    Én is.

  8. #8
    Újonc
    Csatlakozott
    2010. 06. 11.
    Hozzászólások
    31

    Alapbeállítás

    "Free-Roll (játékos) – Ebben az esetben a szó teljesen más jelentéssel bír, mint megszokhattuk. Arra utal, ha egy befektető nem fizette még ki a részesedését és nem is fogja, ha nem érsz pénzbe, viszont ha pénzbe érsz, akkor követeli, hogy fizesd ki a részét. "
    Ezt magyarázza már el valaki, hogy ennek mi értelme van?

  9. #9
    PA addict
    Csatlakozott
    2010. 04. 20.
    Hely
    Debrecen
    Hozzászólások
    4.865

    Alapbeállítás

    Gondolom ez akkor fordulhat elő, ha a játékosnak ugyan lenne rollja a versenyre, de mégis inkább elad %-ot, és valaki jelentkezik mondjuk 5%-ra, de nem küldi át időben. Aztán meg tartja a markát.
    Ami nem öl meg, az idegileg felb@sz!

  10. #10
    Újonc
    Csatlakozott
    2010. 06. 11.
    Hozzászólások
    31

    Alapbeállítás

    De ilyenkor egy normális ember nem azt mondja hogy "bocs haver elkéstél"? Vagy csak én vagyok ilyen naiv?
    SMaster50 likes this.

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •