Oldal: 10 / 11 ElsőElső ... 891011 UtolsóUtolsó
Eredmény: 91 - 100 (103) összesen
Like Tree139Likes

Téma: Rosszat tesz a pókernek a fiatal játékosok viselkedése?

  1. #91
    Team Hero Coach trixilw avatara
    Csatlakozott
    2009. 03. 27.
    Hely
    Gőzbe borulva
    Hozzászólások
    1.657

    Alapbeállítás

    Kiegészitésként Tir-X-hez, csak az jut eszembe folyamatosan, hogy a "szemét, koetsog, van-képe-hotdog-jelmezt-felvenni bigacsiga", simán odabaszott 1 millió forintot amikor a kosaras srácnak kellett a segítség. Mert megtehette és ezzel jobbat és hasznosat tett a világnak mint sok másik hasznosnak kikiáltott foglalkoztatás.
    bakyka and Tir-X like this.
    A nyúl baszhatja. Élesbe' hátulról.
    snghud.com

  2. #92
    Team Hero misirulez avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 12.
    Hely
    In Position
    Hozzászólások
    2.200

    Alapbeállítás

    Idézet Erwin eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ez azért szarul hangzik és gáz is, hogy a munkádnak mondod a pókert, a póker nem munka, max. ezzel keresel pénzt, de ez nagyon nem munka...
    Lol. A póker nem munka.
    Megnézném, hogy szenvedsz mellettem végig egy átlagos sessiont amiből minden MUNKA-napomon 3at szoktam tolni.

    Másig meg amit a többiek is írnak. Nem akarok számokkal dobálózni de én is dolgoztam már a társadalom RENDKÍVÜL hasznos szegmensében a pénz amit kerestem pedig annyira rengeteg volt, hogy rezsire sem volt elég. Az akkori havi fizetésemnek pedig a többszörösét költöm el minden hónapban itt az országon belül, olyan dolgokra amit ma Mo.-n egy átlagos hozzám hasonló korú ember biztosan nem tehet meg.

    A lényeg, hogy ha tetszik ha nem én folyamatosan hozok pénzt be az országba magamnak-neked-nekünk.
    Utoljára módosítva: misirulez által: 2013. 07. 26. 12:00

  3. #93
    Őstag
    Csatlakozott
    2011. 12. 21.
    Hozzászólások
    1.841

    Alapbeállítás

    hát ezaz... fikázzák a pokereseket, de a pénznek viszont nincs szaga képmutató a társadalom. tisztelet a kivételnek.

  4. #94
    PA addict
    Csatlakozott
    2010. 04. 20.
    Hely
    Debrecen
    Hozzászólások
    4.865

    Alapbeállítás

    Idézet misirulez eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Lol. A póker nem munka.
    Megnézném, hogy szenvedsz mellettem végig egy átlagos sessiont amiből minden MUNKA-napomon 3at szoktam tolni.

    Másig meg amit a többiek is írnak. Nem akarok számokkal dobálózni de én is dolgoztam már a társadalom RENDKÍVÜL hasznos szegmensében a pénz amit kerestem pedig annyira rengeteg volt, hogy rezsire sem volt elég. Az akkori havi keresetemnek pedig nagyjából a 40x-eresét hagytam itt az országon belül csak az elmúlt pár évben.

    A lényeg, hogy ha tetszik ha nem én folyamatosan hozok pénzt be az országba magamnak-neked-nekünk.

    Igen, de ez te vagy. Ha jól tudom, összességében folyik ki a lóvé Mo-ról.
    Márpedig ezt összességében kell vizsgálni, nem egyénenként.

    Az, hogy munka-e vagy sem, nézőpont kérdése.
    Ha mindent munkának tekintünk, ami erőfeszítésbe kerül, akkor igen, munka.

    Ha társadalmi szempontból nézzük, akkor meg nem. A wiki szerint a munkának ezenkívül van közösségi dimenziója is. A munka olyan dologra irányul, ami másnak is jó.
    Ami nem öl meg, az idegileg felb@sz!

  5. #95
    Fanatikus tag mrtmarko avatara
    Csatlakozott
    2012. 08. 08.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    325

    Alapbeállítás

    Idézet Maxxxika eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Igen, de ez te vagy. Ha jól tudom, összességében folyik ki a lóvé Mo-ról.
    Márpedig ezt összességében kell vizsgálni, nem egyénenként.

    Az, hogy munka-e vagy sem, nézőpont kérdése.
    Ha mindent munkának tekintünk, ami erőfeszítésbe kerül, akkor igen, munka.

    Ha társadalmi szempontból nézzük, akkor meg nem. A wiki szerint a munkának ezenkívül van közösségi dimenziója is. A munka olyan dologra irányul, ami másnak is jó.
    szerintem lehet egyenként vizsgálni, mert aki veszít annak valszeg nem ez a munkája.

    "A munka eredetileg az ember szabad tevékenységét jelenti, amely által személyisége fejlődik."

    pipa
    Tir-X likes this.

  6. #96
    Fanatikus tag mkbla avatara
    Csatlakozott
    2010. 11. 09.
    Hozzászólások
    278

    Alapbeállítás

    Idézet Maxxxika eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Igen, de ez te vagy. Ha jól tudom, összességében folyik ki a lóvé Mo-ról.
    Márpedig ezt összességében kell vizsgálni, nem egyénenként.

    Aha, és szerinted a pókeresek folyatják ki az országból a sok lóvét? Mert én azt nem hinném... Vannak itt magasabb körökben emberek akiknek a munkája sztem még annyit sem ér mint a pókereseké (sőt nálunk is "dolgoznak" olyan emberek akikre nem igazán értem miért van szükség miért fizetjük nekik havont a a normál munkás fizetésének többszörösét, nem értenek semmihez, csak belekötnek mindenbe, belepofáznak mindenki munkájába, mert ők mindenkinél mindent jobban tudnak, de főleg csak kavarni és érdemileg szakmailag semmihez nem értenek, bőrük nem ér 2 fillért, csak azért vannak ottmert xy jóbarátja és azt mondták fel kellette venni meg xyz sógora ezért fel kell venni....), holott a pókerre szerintem is lehet munkaként tekinteni, úgyanúgy időt/energiát/tudást/gyakorlást/pénzt fektetsz bele mint akármelyik más vállalkozásba, csak pl a programozók megírnak vmi alkalmazást, orvos megműt meggyógyít, ügyvéd képviseli az ügyedet a jogaidat, a vízvezetékszerelő megjavitja a csőtörést, apék kenyeret süt stb.... Pókeresek meg természetesen igaz elszeparáltan, nem is a közösségnek hanem saját maguk javára teszik azt, hogy leülnek nap mint nap grindelni... De ettől függetlenül ismerek olyan magyar profi pókerest is aki pl rászoruló/beteg gyerekeknek gyújt/szervez valamit és saját maga is adományoz, valamint egyet értek T-rex-el is, amit korábban írt, hogy jó érzés, ha több borravalót tudsz adni mint az átlag, én is örülnék ha úgy kereshetnék, hogy ennyi borravalótadjak akár pizzafutárnak akár a pincérnek, holott én igaz 500 ftot meg többet nem csak 50-100 ft-ot néha, az is attól függ nekem milyen kedvem van, valamint mennyi lé van a zsebben De ennyi erővel meg akár ott vannak a kaszinó tulajdonosok, nyerőgép üzemeltetők ők sem társadalmi munkát csinálnak csak elszedik az amugy is nyomorult emberek pénzét...
    Pénz nélkül kártyázni olyan, mintha alkoholmentes sört innál és guminőt b@sznál...

  7. #97
    Kitiltva
    Csatlakozott
    2011. 06. 29.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.063

    Alapbeállítás

    pár kérdés merült fel bennem az olvasottak után:

    a móri rablók, ha a szerzett pénzből nagy jattot adnak, akkor a tevékenységük munkának minősül? az határozza meg a tevékenység miben létét, hogy a tevékenységből származó jövedelmet mire fordítják utána? esetleg az is számít, hogy a tevékenység idejében aktuális törvény szerint bűncselekménynek számít-e éppen az adott tevékenység?

    ha valaki épp downswingben van (olyan formában, hogy nem honfitársa nyeri el a pénzét), akkor nem végez munkát a pókerrel? és hogy a tevékenysége munka-e, az csak hosszú távon derül ki?

    ha valaki segélyszervezetnél dolgozik, értsd: ingyen folytat ott tevékenységet, akkor nem végez munkát?

    ha dolgozó embereknek körmönfont magyarázatokat találok ki arra, hogy miért munka/nem munka a póker, és ez sok időmet és energiámat felemészti, akkor munkát végzek?
    AlcoholPro likes this.

  8. #98
    Moderátor / Pro Team tag Tir-X avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 03.
    Hozzászólások
    3.614

    Alapbeállítás

    Idézet pszibu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    pár kérdés merült fel bennem az olvasottak után:

    a móri rablók, ha a szerzett pénzből nagy jattot adnak, akkor a tevékenységük munkának minősül?
    Én nem annak igazolására hoztam fel ezt a példát, hogy munka a póker. Munkának tekintek a pókerre, de egyértelmű, hogy a jattos példával azt próbáltam szemléltetni, hogy nem vagyunk mi sz*r emberek, és a társadalom számára haszontalanok amiatt, mert pókerből élünk.

  9. #99
    Fanatikus tag mrtmarko avatara
    Csatlakozott
    2012. 08. 08.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    325

    Alapbeállítás

    Idézet pszibu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    pár kérdés merült fel bennem az olvasottak után:
    A legtöbb kérdésre te is tudod a választ

    Idézet pszibu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    esetleg az is számít, hogy a tevékenység idejében aktuális törvény szerint bűncselekménynek számít-e éppen az adott tevékenység?
    etikus legyen az a lényeg szerintem.

    Idézet pszibu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ha valaki épp downswingben van (olyan formában, hogy nem honfitársa nyeri el a pénzét), akkor nem végez munkát a pókerrel? és hogy a tevékenysége munka-e, az csak hosszú távon derül ki?
    munkát végez vele, mert erőt fejt ki, időt szán rá stb... viszont, hogy ez legyen a munkája valóban pénzt kell vele keresnie. Pl. ha kinn megcsinálom a kertet attól még nem leszek kertész, pedig dolgoztam vele.


    Idézet pszibu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ha dolgozó embereknek körmönfont magyarázatokat találok ki arra, hogy miért munka/nem munka a póker, és ez sok időmet és energiámat felemészti, akkor munkát végzek?

  10. #100
    Fanatikus tag bia89 avatara
    Csatlakozott
    2010. 01. 17.
    Hozzászólások
    327

    Alapbeállítás

    Amúgy feltétlenül mindenkinek értéket kell teremteni ? Értem en fontos dolog, de neked jobb érzés hogy pl epitomunkaskent értéket teremtesz otthon a család meg szűkolkodik?


    Az sem jobb, érthető amit itt mindenki mond, de ettől függetlenül ez ugyanolyan munka, mint bármi más. Szóval ha értéket nem is teremtesz legalább itthon költőd el a pénzt, mondjuk hazai termelőket/ vállalkozókat támogatsz mert pl náluk veszed a kedvenc alapanyagaid vagy bármi mást.

    Látom mar leirtatok nagyjából mindent, nem érdemes ezen vitatkozni, de szerintem akkor sem egy pókeres oldalon kene ezt bizonygatni pszibu, a munkatársaid biztosan egyetértenek majd veled es együtt szidhattok majd minket
    Utoljára módosítva: bia89 által: 2013. 07. 29. 09:34

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •