Oldal: 2 / 5 ElsőElső 1234 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (43) összesen
Like Tree14Likes

Téma: AK tp nyomás alatt

  1. #11
    Őstag Ice-pocó avatara
    Csatlakozott
    2013. 05. 01.
    Hozzászólások
    1.014

    Alapbeállítás

    Idézet Tir-X eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Mondjuk azt, amit a szó jelent.

    Triviális = egyértelmű, kétségtelen.

    Félre ne érts, nem akarlak bántani, de nem tudom most a szóval nem vagy tisztában, vagy ha tudod mit jelent, akkor mégis mire vonatkozott a kérdés?
    Kétségtelen, hogy a szövegkörnyezet határozza meg leginkább a szavak jelentését!
    Én biztos, hogy a triviális szót, nem tenném ide, mert bár jelent egyértelműt is, a köznapi szóhasználatban mégis inkább az elavult, közönséges szinonimája.
    Amúgy meg, nem egyértelmű az FD, de nem gondolom, hogy gyengébbel kifizetne minket.

  2. #12
    Fáradhatatlan grinder GeigerAlex avatara
    Csatlakozott
    2011. 12. 16.
    Hozzászólások
    628

    Alapbeállítás

    Idézet forexnub eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    $0.50/$1 No Limit Holdem
    9 Players
    Hand Conversion Powered by weaktight.com

    Stacks:
    UTG ($47.33) 47bb
    UTG+1 ($197.20) 197bb
    MP1 ($103.68) 104bb
    MP2 ($110.70) 111bb
    MP3 ($109.51) 110bb
    CO ($108.14) 108bb
    hero (BTN) ($101.25) 101bb
    SB ($35.57) 36bb
    BB ($58.63) 59bb

    Pre-Flop: ($1.50, 9 players) hero is BTN
    1 fold, UTG+1 raises to $3, 4 folds, hero calls $3, 2 folds

    Flop: ($7.50, 2 players)
    UTG+1 checks, hero checks

    Turn: ($7.50, 2 players)
    UTG+1 bets $5, hero raises to $16, UTG+1 calls $11

    River: ($39.50, 2 players)
    UTG+1 checks, hero bets $26, UTG+1 goes all-in $178.20



    15/11/3,6
    ep 11% mp 15 1,6k h
    cbet 63 turn 67%
    aggreszió 2, wtsd 33, nem emlékszem az emberről semmire, szóval valószínű abc gondolkodású

    ki hogy játszaná? river herocall?
    miért raiselted a turnt? Mit csinálsz, ha reraisel? Nit ellen legyen turn river call a lineod, hogy AJ AQ 3 utcán betelhessen.
    Utoljára módosítva: GeigerAlex által: 2013. 07. 27. 14:40

  3. #13
    Moderátor / Pro Team tag Tir-X avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 03.
    Hozzászólások
    3.614

    Alapbeállítás

    Idézet Ice-pocó eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    köznapi szóhasználatban mégis inkább az elavult, közönséges szinonimája.
    Tudom, hogy jelenti ezeket is, de ponthogy a köznapi szóhasználatban én szinte még soha nem találkoztam olyannal, aki ezekre használta volna.

    De lehet én nem ismerem jól, úgyhogy térjünk is vissza a handre, hogy ne csak offoljak megint
    Idézet Ice-pocó eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Kérdések: Miért nem 3betelsz AK-val Button-ön pre?
    Feszes UTG emelőről van szó, és feltételezem volt egy magasabb fold to 3betje az adott szituban, tehát semmi érték nem volna a 3betben, maximum ha hero nagyon 3bethappy ilyen szituban, de még akkor sem mindig.
    Idézet Ice-pocó eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Flop miért csak check?
    Ez engem is érdekel, én sokszor nyitnék itt a check után. Igaz, hogy nincs EQ-nk, de elég sok dobásra számítanék itt.
    Idézet Ice-pocó eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Turn miért raise?
    Turn raise nekem pl azért nem tetszik, mert pont azt repeljük, amink van a flop ch behind és turn raise lineunkkal.

    Riveren meg nem callolnám ezt, erősen kétlem, hogy elég gyakran blöffbe fordult itt.

  4. #14
    Tag
    Csatlakozott
    2013. 02. 18.
    Hozzászólások
    156

    Alapbeállítás

    Szerintem ha flop eltalálta volna, mindenféleképpen cbetelt volna, FD-t pedig nem hiszem, hogy ilyen hülyén játszana meg. Én simán eltudom képzelni, hogy AQ/AJ-vel tönkremegy, ha statok alapján rendesen 3betelsz (ő szemszögéből így nem adnám kezedbe az AK-t precall miatt, ahogy FD-t sem a flop check turn raise miatt)
    Nagyon kiváncsi vagyok mit mutatott ha calloltad

  5. #15
    Őstag Ice-pocó avatara
    Csatlakozott
    2013. 05. 01.
    Hozzászólások
    1.014

    Alapbeállítás

    Idézet Tir-X eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Tudom, hogy jelenti ezeket is, de ponthogy a köznapi szóhasználatban én szinte még soha nem találkoztam olyannal, aki ezekre használta volna.

    De lehet én nem ismerem jól, úgyhogy térjünk is vissza a handre, hogy ne csak offoljak megint

    Feszes UTG emelőről van szó, és feltételezem volt egy magasabb fold to 3betje az adott szituban, tehát semmi érték nem volna a 3betben, maximum ha hero nagyon 3bethappy ilyen szituban, de még akkor sem mindig.

    Ez engem is érdekel, én sokszor nyitnék itt a check után. Igaz, hogy nincs EQ-nk, de elég sok dobásra számítanék itt.

    Turn raise nekem pl azért nem tetszik, mert pont azt repeljük, amink van a flop ch behind és turn raise lineunkkal.

    Riveren meg nem callolnám ezt, erősen kétlem, hogy elég gyakran blöffbe fordult itt.
    Már megint az a fránya nyelvtan...
    Úgy látom több mindenben egyet értünk, csak a pre 3bet-ben nem.
    Én úgy játszom, hogy szeretem kézben tartani a dolgokat, pláne ha, gombon ülök, HU-k vagyunk, és AK-m van.
    A river számomra azért érthetetlen, mert milyen gyengébbel adna meg? Ha betelünk, gondolatmenetem szerint, a gyengébbeket dobatjuk, vagy ha nem is , akkor simán kiblöffölnek minket, ahogyan akár most is...Én dobnék

  6. #16
    Őstag chivasr911 avatara
    Csatlakozott
    2008. 10. 20.
    Hozzászólások
    1.733

    Alapbeállítás

    nálunk soha nem lesz flöss, nála is nagyon ritkán, ezt kihasználhatja, de nem valószínű, mert a turn call miatt egy elég SD képes lapot kéne blöffbefordítania, pl egy AJ-AQ, mást nagyon nem is tudok a kezébe adni, esetleg egy érdekesen játszott set, ami szintén nem lehet nálunk, így azokkal is mindig elöl van, ezért vbetelhet velük a flössesély ellenére, mégegy ok h ne herozzunk, és egy ilyen látszólag abc játékos ellen egyébként sem heroznék, bár postflop még lehet trükkös playa, de akkor is inkább elhinném, hogy egy Axs-el ch/r vagy ch/c-ra játszott flop-on és riveren így játszik a kész flössével

    pre meg simán jó a call, a mi és az ellenfelünk statjaitól függ

    turn raise nekem tetszik, de nyilván lehet callozni is, szintén attól függ milyennek ismerjük, és ő milyennek láthat minket, ha vannak FD-k a range-ében akkor pl nagyon jó a raise, és egy AQ-val is callozik valószínűleg, pont azért, mert mi sem reppelünk túl sok lapot, egy AK-val itt nem sokan raiselnek szvsz, inkább tűnünk egy felszedett FD-nek, néha lehet AT vagy más 2párunk, de ez is elég ritka mivel nem beteltünk, és egyébként is csak Axs lehet nálunk

    ha a turn raisre ránktolja akkor dobás, de ez nagyon ritka lesz, és szinte soha nem lesz blöff, egy KQs-el sem fogja ránktolni, inkább callozik, furán játszott set ami ránktolhatja max, és ennyi pénzt a turn call, river call line-al is bukunk, szóval simán mehet a raise
    "Eredményesen pókereztem, mert szerencsejátékban stratéga vagyok, de abba hagytam, mert 100x megbízhatatlanabb mint a rulett..."

  7. #17
    Őstag
    Csatlakozott
    2011. 12. 21.
    Hozzászólások
    1.841

    Alapbeállítás

    Idézet misirulez eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Mintha tudnád mennyi a foldto3betje...
    teljesen mindegy, egy sima call nem hinném hogy jó megjátszás

  8. #18
    Fáradhatatlan grinder forexnub avatara
    Csatlakozott
    2011. 09. 23.
    Hozzászólások
    508

    Alapbeállítás

    Idézet chivasr911 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    nálunk soha nem lesz flöss, nála is nagyon ritkán, ezt kihasználhatja, de nem valószínű, mert a turn call miatt egy elég SD képes lapot kéne blöffbefordítania, pl egy AJ-AQ, mást nagyon nem is tudok a kezébe adni, esetleg egy érdekesen játszott set, ami szintén nem lehet nálunk, így azokkal is mindig elöl van, ezért vbetelhet velük a flössesély ellenére, mégegy ok h ne herozzunk, és egy ilyen látszólag abc játékos ellen egyébként sem heroznék, bár postflop még lehet trükkös playa, de akkor is inkább elhinném, hogy egy Axs-el ch/r vagy ch/c-ra játszott flop-on és riveren így játszik a kész flössével

    pre meg simán jó a call, a mi és az ellenfelünk statjaitól függ

    turn raise nekem tetszik, de nyilván lehet callozni is, szintén attól függ milyennek ismerjük, és ő milyennek láthat minket, ha vannak FD-k a range-ében akkor pl nagyon jó a raise, és egy AQ-val is callozik valószínűleg, pont azért, mert mi sem reppelünk túl sok lapot, egy AK-val itt nem sokan raiselnek szvsz, inkább tűnünk egy felszedett FD-nek, néha lehet AT vagy más 2párunk, de ez is elég ritka mivel nem beteltünk, és egyébként is csak Axs lehet nálunk

    ha a turn raisre ránktolja akkor dobás, de ez nagyon ritka lesz, és szinte soha nem lesz blöff, egy KQs-el sem fogja ránktolni, inkább callozik, furán játszott set ami ránktolhatja max, és ennyi pénzt a turn call, river call line-al is bukunk, szóval simán mehet a raise
    kb így gondolkoztam én is, de utólag fel se kellett volna tenni a handet, mert egy ilyen játékos valószínű nem fogja kitalálni, hogy nálam nincs flösh, és nagyon ritkán fog így blöffölni, bár már láttam ilyet

  9. #19
    Moderátor / Pro Team tag Tir-X avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 03.
    Hozzászólások
    3.614

    Alapbeállítás

    Idézet vadallat eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    teljesen mindegy, egy sima call nem hinném hogy jó megjátszás
    Hogy a búbánatba lenne már teljesen mindegy.
    11%-os pfr az adott poziból, amihez tegyük fel társul egy overall 70-75% körüli fold to 3bet (ami egyáltalán nem ritka a limit feszesebb játékosai közt.

    Ekkor ugye különböző értékei vannak OOP és IP foldra, azért még neki is kevesebb lesz IP, és több OOP ez az érték. Tehát legyen mondjuk 80% ebben a szituban a fold to 3betje. Ekkor szerinted pl. egyáltalán nem számít abban, hogy 3betelni vagy callolni éri-e meg? :O
    Számold csak ki, milyen range marad bent ebben az esetben, és hogyan teljesítünk ellene.

  10. #20
    Őstag chivasr911 avatara
    Csatlakozott
    2008. 10. 20.
    Hozzászólások
    1.733

    Alapbeállítás

    Idézet vadallat eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    teljesen mindegy, egy sima call nem hinném hogy jó megjátszás
    mekkora Fto3bet UTGvsD, (vagy mekkora 4bet range adott szituban) calloznál inkább?
    "Eredményesen pókereztem, mert szerencsejátékban stratéga vagyok, de abba hagytam, mert 100x megbízhatatlanabb mint a rulett..."

Oldal: 2 / 5 ElsőElső 1234 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •