Oldal: 4 / 5 ElsőElső ... 2345 UtolsóUtolsó
Eredmény: 31 - 40 (43) összesen
Like Tree14Likes

Téma: AK tp nyomás alatt

  1. #31
    PA addict Macko1 avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 18.
    Hely
    majdvalahol
    Hozzászólások
    2.006

    Alapbeállítás

    Idézet kis-t eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ... Bár én a rivert inkább check - calloltam volna.
    az a nagy mutatvány pozícióban
    thomyca likes this.
    "És írogathatsz ilyeneket, hogy off, ettől biztos megnő az ázsiód itt az akadémián, mert vannak akik ezt szeretik"
    /by ice-pocó/

  2. #32
    Akadémia bölcse titcar avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 05.
    Hely
    a monitor előtt
    Hozzászólások
    7.774

    Alapbeállítás

    Idézet El Huron eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Most komolyan srácok,hüledezve olvasgatom a hozzászólásokat.Elsősorban azokét,akik 3betelnének...hát OMG. Ez a tipikus nem gondolkodom AK-m van Buttonon 3betelek,nagyon rossz.
    Ez full ring emberek,full ring. Még 6maxon sem 3betelünk UTG opener nit-eket AK-lyal.
    Persze a range-ben alig van olyan lap,ami ellen 50%-nál jobban teljesítünk,szórjuk ki azokat is 3bettel,mert abban biztosak lehetünk,hogy az UTG 4bet range szétver minket.Ha csak nem vagyunk olyan über aggró 3bet monkey-k,de erről nem szól a fáma.(valaki szerint feljebb AQ,AJ lapokkal simán tönkremegy,hát ez is egy nagy LOL.Hol van ilyen? Max NL2-n)
    Szóval akkor értékért nem 3betelhetünk,3beteljünk blöffből? AK-lyal? pozícióban? ez is jól hangzik ugye?...
    Na mindegy.
    Pre standard call.
    Flop: bet és fold,ha check raisel.Nem is értem mire jó a check back.
    Turn: elég vékony ez a value raise,sok rosszabb nem fog megadni,mert nincs is range-ben,úgy meg nehéz.
    River: easy fold,a turn bet-call range szerintem legrosszabb esetben is AQss,AJss(tehát az egyetlen apró kis szelete a turn range-nek,amit olyan ügyesen value raiseltünk,most az is odaért)
    1, 11% open range ellen azért elől vagyunk
    equity win tie pots won pots tied
    Hand 0: 41.942% 37.22% 04.72% 870043377 110272662.00 { 77+, A9s+, KTs+, QTs+, ATo+, KQo }
    Hand 1: 58.058% 53.34% 04.72% 1246706259 110272662.00 { AKo }
    ebből a rangeből KK, AA ami ellen nincs nagyságrendileg 50%unk, ami a range ~1/12e (ha nem vesszük figyelembe hogy ezekhez van blockerünk, ha figyelembe vesszük, akkor pont fele).

    2, nem azért 3betelünk, mert feltétlen be akarjuk rakni pf, a logikád alapján (4bet range szétver) semmivel nem kéne openraiselni amit egy átlag 3bet range szétver

    3, postflop elég nagy előnyünk van azzal, hogy pozink van.

    4, ha AK-val itt nem 3betelünk, akkor mivel? QQ+? csak akkor ne sírjunk utána, hogy mindig AA, KK-ba nézünk ha preflop sikerül betenni
    Ice-pocó likes this.
    jó lapokkal emelnék, rosszakat eldobnám

  3. #33
    Őstag
    Csatlakozott
    2011. 12. 21.
    Hozzászólások
    1.841

    Alapbeállítás

    Idézet Tir-X eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Jó hát nyilván amikor Te játszol, a Te dolgod, de azért ha minden kis edget meg akarsz szerezni, akkor ne így gondolj az ilyen szitukra, hogy igazából nincs rá indokod, csak azért emelsz inkább 100%, mert nehogymá' Ak-val ne Mert ez ugye nem arról szól, hogy Neked vagy neki nagyobb a szerszám, hanem hogy mi éri meg jobban.

    Szóval ha egyetértesz, akkor nem vágom miért ragaszkodsz mégis ahhoz, hogy márpedig mindegy mi van, emelni kell. Persze mondom, saját pénzed, saját játékod, de ilyet nincs értelme írni sztem, hogy igazat adok nektek, de több értelmét látom a másik verziónak. Ez totál ellentmondás, még ha jószándék volt is, hogy ne vitázzunk De ez csak stratégiai eszmecsere, nem vita
    no problemo már rájöttem hogy igazad van

  4. #34
    Újonc
    Csatlakozott
    2013. 01. 14.
    Hozzászólások
    44

    Alapbeállítás

    Idézet titcar eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    1, 11% open range ellen azért elől vagyunk
    equity win tie pots won pots tied
    Hand 0: 41.942% 37.22% 04.72% 870043377 110272662.00 { 77+, A9s+, KTs+, QTs+, ATo+, KQo }
    Hand 1: 58.058% 53.34% 04.72% 1246706259 110272662.00 { AKo }
    ebből a rangeből KK, AA ami ellen nincs nagyságrendileg 50%unk, ami a range ~1/12e (ha nem vesszük figyelembe hogy ezekhez van blockerünk, ha figyelembe vesszük, akkor pont fele).

    2, nem azért 3betelünk, mert feltétlen be akarjuk rakni pf, a logikád alapján (4bet range szétver) semmivel nem kéne openraiselni amit egy átlag 3bet range szétver

    3, postflop elég nagy előnyünk van azzal, hogy pozink van.

    4, ha AK-val itt nem 3betelünk, akkor mivel? QQ+? csak akkor ne sírjunk utána, hogy mindig AA, KK-ba nézünk ha preflop sikerül betenni


    1. Mivel pozíción kívül van villain a 3betünkre 2féle képpen reagálhat: 4bet vagy fold(és nehogy azt gondoljuk,hogy lesz 4bet/fold range utg-ből).
    4bet: a legjobb amire számíthatunk az coinflip ellene,JJ esetén már örülhetünk.
    fold: na pont ezt a range-t nem akartuk eldobatni

    2.Te miért 3betelsz AK-lyal,ha nem azért h betedd? 3bet-foldot is játszanál ezek szerint vele? Mert szerintem az elég nagy hiba.
    Itt specifikusan AK-ról szól a történet nem "átlag 3bet range"-ről és utg 4bet range-ről és nem "átlag 4bet" range-ről

    3.Egyetértek veled


    4.Polarizáltan 3betelünk pozicióban,azaz a range-ünk legtetejét és legalját.
    Minél tight-abb range ellen 3betelünk,annál inkább a range 2 végét használjuk 3betre. Mondjuk itt AA,KK---------A2s A3s pont azért, mert villain vagy 4betel vagy foldol.




    Persze az előzetes history felülírhatja ezeket a dolgokat,de ez az alapja a polarizált(pozíciós) és merged(pozíción kívüli) 3bet range-nek.
    Utoljára módosítva: El Huron által: 2013. 07. 28. 11:24

  5. #35
    Őstag Ice-pocó avatara
    Csatlakozott
    2013. 05. 01.
    Hozzászólások
    1.014

    Alapbeállítás

    Idézet El Huron eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Most komolyan srácok,hüledezve olvasgatom a hozzászólásokat.Elsősorban azokét,akik 3betelnének...hát OMG. Ez a tipikus nem gondolkodom AK-m van Buttonon 3betelek,nagyon rossz.
    Ez full ring emberek,full ring. Még 6maxon sem 3betelünk UTG opener nit-eket AK-lyal.
    Persze a range-ben alig van olyan lap,ami ellen 50%-nál jobban teljesítünk,szórjuk ki azokat is 3bettel,mert abban biztosak lehetünk,hogy az UTG 4bet range szétver minket.Ha csak nem vagyunk olyan über aggró 3bet monkey-k,de erről nem szól a fáma.(valaki szerint feljebb AQ,AJ lapokkal simán tönkremegy,hát ez is egy nagy LOL.Hol van ilyen? Max NL2-n)
    Szóval akkor értékért nem 3betelhetünk,3beteljünk blöffből? AK-lyal? pozícióban? ez is jól hangzik ugye?...
    Na mindegy.
    Pre standard call.
    Flop: bet és fold,ha check raisel.Nem is értem mire jó a check back.
    Turn: elég vékony ez a value raise,sok rosszabb nem fog megadni,mert nincs is range-ben,úgy meg nehéz.
    River: easy fold,a turn bet-call range szerintem legrosszabb esetben is AQss,AJss(tehát az egyetlen apró kis szelete a turn range-nek,amit olyan ügyesen value raiseltünk,most az is odaért)
    Na ha Te egy gondolkodó vagy akkor az életbe nem teszed be az Én range-embe az AK-t, ha 3bet-ellek....level1....

  6. #36
    Újonc
    Csatlakozott
    2013. 01. 14.
    Hozzászólások
    44

    Alapbeállítás

    Idézet Ice-pocó eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Na ha Te egy gondolkodó vagy akkor az életbe nem teszed be az Én range-embe az AK-t, ha 3bet-ellek....level1....
    Bár kicsit ködös a hozzászólásod,de elmondjam mi a level 1? Ha csak a saját lapod nézed a saját szemszögedből.
    Egyik korábbi hozzászólásod:
    ...Button-ön AK-val 3betelek HU szituban....punk-tum!!!!!

    Nem tudom felfedezhető-e az átfedés?
    thomyca, pszibu and S0nnyB1ack like this.

  7. #37
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2010. 06. 07.
    Hely
    Őrbottyán
    Hozzászólások
    90

    Alapbeállítás

    Idézet titcar eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    1, 11% open range ellen azért elől vagyunk
    equity win tie pots won pots tied
    Hand 0: 41.942% 37.22% 04.72% 870043377 110272662.00 { 77+, A9s+, KTs+, QTs+, ATo+, KQo }
    Hand 1: 58.058% 53.34% 04.72% 1246706259 110272662.00 { AKo }
    ebből a rangeből KK, AA ami ellen nincs nagyságrendileg 50%unk, ami a range ~1/12e (ha nem vesszük figyelembe hogy ezekhez van blockerünk, ha figyelembe vesszük, akkor pont fele).

    2, nem azért 3betelünk, mert feltétlen be akarjuk rakni pf, a logikád alapján (4bet range szétver) semmivel nem kéne openraiselni amit egy átlag 3bet range szétver

    3, postflop elég nagy előnyünk van azzal, hogy pozink van.

    4, ha AK-val itt nem 3betelünk, akkor mivel? QQ+? csak akkor ne sírjunk utána, hogy mindig AA, KK-ba nézünk ha preflop sikerül betenni

    LOL Titcar, te miket számolsz..? azt írtad 3betelsz...

    Megjegyzem sok esetben a QQ is jó a callra..
    Jó lenne tudni a poziciós statokat, valamint a 4bet statot is..
    Utoljára módosítva: tanfoglio107 által: 2013. 07. 28. 12:40
    - Mental coaching - érdeklődj PM-ben! tanfoglio107@gmail.com

  8. #38
    Őstag Ice-pocó avatara
    Csatlakozott
    2013. 05. 01.
    Hozzászólások
    1.014

    Alapbeállítás

    Idézet El Huron eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Bár kicsit ködös a hozzászólásod,de elmondjam mi a level 1? Ha csak a saját lapod nézed a saját szemszögedből.
    Egyik korábbi hozzászólásod:
    ...Button-ön AK-val 3betelek HU szituban....punk-tum!!!!!

    Nem tudom felfedezhető-e az átfedés?
    Nincs átfedés egyáltalán. Én vagyok a level 1.

  9. #39
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    nem olvasom el az eddigi hszeket, meg nem is tudok fr-t játszani, de a pre call tök jó korai emelő ellen, nem beszélve a vakokon ülő hal halomról, akik siman tolóckodhatnak meg callohatnak minden szral.
    Flop bet, meg check is jó, turn lehet jó mindkét játék, ha szokott lőni rivert akkor call oké, ha nem akkor lehet emelni is, mert nem reppel sokat és Ax callozza, abból van nála pár, meg lehet h cr-elni akart fd-t flop, szett meg úgyis betolja, rivert könnyű lesz játszani. Így checkelem rivert sztem ha nincs nagyon agró image-em v nem szeret ő callozni, de bet/fold is oké lehet, nincs nagy gond ezzel sztem.

  10. #40
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2011. 05. 08.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    763

    Alapbeállítás

    Forexnub ezt írja:

    15/11/3,6
    ep 11% mp 15 1,6k h

    Kicsit összekavarodtam. Ha overall vpip/pfr = 15/11, akkor ep PFR = 11% hogyan lehet? Elvileg ep fog a legfeszesebben emelni, azaz overall pfr-nek 11-nél nagyobbnak kellene lennie.

    Ha ep pfr = 11% igaz, akkor - 9 fős asztalt nézve - nem tekinthető túlzóan feszes játékosnak ellenfelünk. ep 11% szerintem egészen normális fr-en.

    AK 3bet, vagy megadás:
    Amit Titcar számolt, az a megadásra igaz, azaz 11%-os PFR tartomány ellen ilyen jól szerepel az AKo, ha csak megadunk vele. Ha emelünk, a 11%-os tartomány nagy részét dobni fogja UTG+1 ellenfelünk, tehát az EQ-t újra kell számolni egy jóval szűkebb tartománnyal (ez negatívum). Pozitívum, hogy megnyertük a preflop emelését a 3BB-t. Összességében viszont sokkal rosszabbul játszunk a 3bet megadó tartománya ellen, ezért preflop inkább megadás mellett lennék BTN-on IP.

    Riveren mi legyen:
    Dobás. Én ch/foldot játszottam volna. Lejött a flös, ami csökkenti a nálunk rosszabb Ax-ek magadó kedvét, ezért jóval kevesebbszer adnak meg riveren még egy tétet. Ezen kívül a törn ch/raise-ünk után joggal várhat arra, hogy riveren is hívni fogunk, ezért logikus, hogy csapdázhat. A törn ch/raisünk alapján ellenfelünk szemében simán lehet nálunk egy AXs (pikk) flöss húzó, melyet riveren meghívtunk. Ilyen előzményekkel nehezen hinném, hogy riveren blöffölni mer. Ha nála van a pikk A (de a kickere nem pikk), akkor persze megpróbálhatja, de miért tenné? SD képes lett az A-val. Ha nála van a pikk AXs, akkor logikus a river visszaemelése.

    Sok minden arra mutat, hogy riveren verve vagyunk, ezért dobnám.

Oldal: 4 / 5 ElsőElső ... 2345 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •